0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Biz kiraciyiz aidat dahil 750 tl veriyoruz bir oqlumuz var baska bi borcumuz yok kışı n faturalar dahil 1500 tl qiderimiz oluyor esim 5 bine yakin para aliyor ve biz araba almak istiyoruz kredi cekip her ay 1200 tl vericeqiz eger alirsak konu su kayunvaldem diyirki ne haliniz varsa qorun kayinpederim al alki götüne qirsin onlarin arabasi var ve diyorlarki esin bu arabayi gotumuze soktu bize aldirdi halbuki kendileri kredi cekip kendi istekleriyle aldilar esimde arabalardan cok cok iyi anladiqi icin almada yardim etti ve diyorlarki bu sizin neden aliyorsunuz biz bosunami aldik v.s v.s ne yapacağımızı sasirdik ama ben esime diyorumki sakin onlarin dilini bana uzattirma cunku bisi olursa biz odeyemeyiz diyorlar biz kendimize anca yetiyoruz diyirlar dilleri pek uzun ve evde 3 kisiler eve 9 bin tl maas qiriyor onun icin esime diyorum onlaradan bisi isteme sakin oduyebileceksen al 

13 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Evet canım odeyebilcekse isi iyiyse alsın tabi. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadarlik bir araba dusunuyorsunuz cnm
tarafından
40 45 binlik
tarafından
40 bini gecmeyen bi araba alin cnm odenir gider
0 oy
tarafından
5 bin maaş olsa eve de girerim araba ne ki
tarafından
Ev  kredisi vermiyorlar
tarafından
Krediyle değil Eminevim falan
tarafından
O nasil oluyorki
tarafından
Canım önce bı peşinat veriyorsun sonra her ay belirledigin tutarda oraya ödeme yapıyorsun sonra çekilişle ne zaman sana çıkarsa istediğin parayı sana veriyorlar
tarafından
Bak kaynananla ilgili olanı şimdi okudum bize de öyle dediler biz kullanamıyoruz bu sizin dediler bir tek eşim kullanabiliyordu sonra bı kavga esnasında bana dedi ki sen benim arabama bir daha binme arabamla hava atiyosun dedi. O günden beri hiç binmedim
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Valla cnm önce ev derim o kadar verebilecek iseniz bence ev alın kredi ödeyin kiracilik zor ne zamana kadar hiç değilse oturursun eve ev sahibi olursun bence ev arabadan daha önemli 

Ha yok dersen de tabiki odeye bilecek se alsın 
tarafından
Canim ev kredisi esime vermiyorlar onun icin yatirim amacli diyor borca qirmessek hicbisi alamayiz diyor
(12,777 puan) tarafından
Hım neden ev kredisi vermiyorlar ki
O zaman mantıklı hiç değilse sonra ev almayı dusunur seniz satarsınız borçsuz alınmıyor bı şey gelen gider borç olursa ödenir
tarafından
Biz hic kredi karti kullanmadik kredi puani dusuk olduqu icin
(12,777 puan) tarafından
Aslında alacağınız ev ile banka anlaşmalı Kredi çeker iseniz yardımcı olurlar bence bı banka ile görüşün derim esinjn işi güvenceli ise verirler
0 oy
tarafından
Ödersiniz ya madem bu kira paranız var eşinde beş bin alıyorsa ayda 1200odenir

Bir kışın zorlanırsınız biraz oda üç dört ay canim
0 oy
(17,947 puan) tarafından
Bizde kiracıyız 550 aidatla birlikte dükkanımız var 2 tanede arabamız var niye zor olsun
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Eşimde aynı maaşı aliyirdu 900 TL kira 120aidat 500 e yakın fatura ama araba aldık 85 binlik ve odendi
0 oy
tarafından
1600 borc oduyoruz 475 kira aidat ki esim servia olmadigi icin arabayla gidiyo 300 gaz gerisini sen hsapla canim aldigi meaai ile 4 bin anca ama arabasizda olmuyo 
0 oy
(91 puan) tarafından
Bizim evimize giren para 4 bin ve 1000 TL eve 1000 TL de faturalara gidiyor arabada var masrafı oluyo 2 çocuk idare ediyoruz yani geçinebilirsin bence borçlanmadan da hiç bir şey sahibi olunmuyo
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Dilleri pek uzunsa dilleri g.ötüne girsin :D

Ödemeye güveniniz varsa alın tabi ki 

0 oy
tarafından
Emanetin canı götünde  olur bencede almayin. Kendinize iyi kotu alin bi tane araba iyice oturun  hesaplayin herseyiyle
0 oy
tarafından
al canim 750 tl kira ist gore bedava yani geriye kalan parayla alinabilir cocuk okula gitmeden ne yaparsan karr haa baktin ki olmadi o zaman satar kapatirsin borcunu cozumsuz bisi dil yani. kimse kimsenib ilerlemesini istemiyor bu devirde anan baban da olsa ayni siz kendiniz yetebileceksen alim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 257 göst.
14 Haziran 2021 Aile kategorisinde Manas (917 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 30 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde esraata (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 141 göst.
0 oy
2 cevap 76 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu