+1 oy
554 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Arkdasim  turkiyede evli .

Ve bana evlenecegi sirada karsi tarafin nisan da ona birntakim hediyeler  ceyizlik  gibi getirildigini annesi vs  de ona buna benzer seyler vermis yani esarp patik life  kiyafet havlu vs. Gibi. 

Neyse iste ona bazi hediyeler gelmis bakmis  renk ve tarzlardan bazisi ona uygun degil ailesine birielrini hediye etmek istemis ama Annesi izin vermemis belki kaynana tarafin kontrol eder demis.

Dugun  vs. Olmus annesinin dedogine  benzer olmus olay gorumce ya  senin  ceyizleri Dana yardim edim yerlestrelim demis arkdasm yerlestrdgni soylemis sonra ya patik life yapcam ornek lazim bi gun gelimde sebinkilerden alim ornek demis . Gelip tek tek kontrol etmis sonra su yaptrdgm  helavlu yok su patik  yok demis arkdasimin aslinda onlari baska kutuya koymus getrmis  gostermis. Evleneli  5 ay olmus  ama hala uzgun

Ben şoklar prensesiyim bu  beni sok  eden bir baska adet sizin  buralarda da boyle mi yoksa bu kiza mi boylesi denk geldi :/

19 Cevaplar

0 oy
(2,550 puan) tarafından
Neyin şoku bu anlamadım tam :D evet Türkiye de adet böyle Nişan da hediye gelir bohça olur 
tarafından
Kontrol edilmesi normal yani
(2,550 puan) tarafından
Yok kontrol etmeleri yanlış olmuş kontrol edilmez görümce biraz fena herhalde
tarafından
ne bilim ya  o kirklara merdiven dayams  bekar uaynik:) Benim arkdas 21 e iki gun once girdi
(2,550 puan) tarafından
Aman ezdirmesin kendini örnek lazım diye bakmaya gelmiş resmen cin fikirli görümce
tarafından
E tabi o kirklara merdiven dayamis  ve bekar kiz daha 2 gun evvel 21 e basti demek cok cekecek bundan
-Reklam-
0 oy
(13,712 puan) tarafından
Veyyy şoklar prensesiiiii
tarafından
Hıhh:)))
0 oy
(119,458 puan) tarafından
Valla bana hic bisi vermeriler bende hic bisi vermedim haa aldiklari marka giyimler vardi 5 bin kez başima kalktilar marka giyim aldik diye
tarafından
Baslarina calsinlar halbuki  euro  dollar turkiyede bir ise yario buralarda yine ayni deger
Hepsini doldurdum posete giyim yerleri varya oraya attim ☺️ simdide tlf bizde gordu biz aldik diyomusda tlf goturup turkiyede bi garibana vercem actirdirdim
tarafından
Ver valla ya :)
tarafından
Ay sayenizde telefon gordiysem ben kocmla  nasio konstum  bunca zaman  :0
sal.ak iste sacmaliyo
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Kıza böyle denk geldi bana olmadi valla
tarafından
Ha tamam ne bilim boyle adetler olmasin ya :)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Biz anlaştık kimse bohça yapmadi canim yapilsa da kontrol edilmez yani eden vardir ama normalde edilmez :)
tarafından
Iyi ya en azindan buna boyle denk gelmis Boyle adet mi olur ya
(7,791 puan) tarafından
Hediye alinir yani bohça bu normal de kontrol edilmesi sacma bence
Ona bakarsan eskilerden düğünün ilk gecesi herkes kapinin onunde beklermis kanli carsafi onlara verirmissin yada kapinin onune koyarmissin... Sacma sapan şeyler
0 oy
(707 puan) tarafından
Onların görgüsü bu kadarmış aptallıklarından
tarafından
Sasrdim bende:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şok olacak bişey bulamayınca ben :D 
tarafından
Kiskanc seloo:)
(25,224 puan) tarafından
Hahaha he ya ben çok kıskanç ve paragöz üm ahahahah:D
tarafından
Enistemi  fakirlige  suurkledin  geldin geleli:)
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bizde tam tersi. Düğünden sonra gelin gezmesi yapılır. Yani yakın akrabalara ziyarete gidilir. Gittigin yere patik havlu vs ufak bi hediye götürülür.

Gelin bohçası dağıtılır
tarafından
Haa gelin kendi ceyizlerini oyle dagitir
0 oy
tarafından
Bende bir cöplerı dahi yok bu yuzden kafam cok rahat laf yapamazlar 
tarafından
Cok iyi ya valla iki cop verip Boyle asirlarca gelinde  durmasini bekliolar demek ki kiz birine verse yandi
tarafından
Ayıp denen bırsey var o ona verılmısse onun artık
tarafından
En iyisi birini bul ani nikah tarogi al  nikah kiy kimseye minnett etme;)
tarafından
Kesınlıkle sunu aldık bunu aldık dıyemesınler
tarafından
Aynen ya
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Kontrol edilmemiş ki önce yardim etmek iştenmiş bu gayet doğal sonra model iştenmiş o evlilikte olmazsa olmazı ztn ya izinsiz foto çekerler yada model isterler :angry:

tarafından
Hadi ya aslinda pinterest  ya da Instagram  da harika ornekelr va oysa
0 oy
tarafından

Nisan bohcasini denir . Tepsilerle falan götürülür bizim burda hatta başka yörelerdede öyle mi bilmiyorum da . 

Ama kontrol edilmesi yanlış. 
tarafından
Yani kiza iki esya verdiler diye kiz onlari asirlarca saklicak  mi anlamdmki
tarafından
Saçma ya cidden . Atıyorum mesela patiği kullandı eskidi attı çöpe:D arkadaşın sıkıntılı bi aileye gelin düşmüş kuzum
tarafından
Yandi bu kiz valla
0 oy
(2,387 puan) tarafından

Kız bunamı şok oldun daha şok olduğun neler duyarsın yakında :D

tarafından
Hadi ya o zaman ben bu prenseslikten kralicelige  level atlarim:)
0 oy
tarafından
Evet bazı kaynanalar bir tane tanıdık kadına şunu göstersene örnek alayım falan diye açtırır mış 
tarafından
Kiz nasil sacma gelin bu copleri kac sene tutacak yaninda ya

Giyecek cabi isteynce birine verecek sonucta bir gun cop olacak omur boyu saklamak  sacma
tarafından
Seneler geçince tabiki kimse umursamaz evlendikten 1 ay sonra falan gelirler bana da gelmişlerdi kadın baktı baktı baktı hiç birini almadan gitti benim kaynana da başka gelininkine baktı
tarafından
Ha demek dogru var Boyle  seyler
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bana giysi eşarp filan aldılar da bazılarını kullandm bazilarıni hiç kullanmadm beğenmedim haa evimde duruyor bi yere vermedim ama gelip kontrol eden olmadı da etmezler de
tarafından
Kiz buna boylesi denk  gelmis demek
0 oy
tarafından
Yani hediye bohça koyulur ama Türkiye genelinde koyulan hediyeyi kontrol etmek gibi bi adet yok belki o aile problemli olabilir ömür boyu patik mi saklanır sandıkta :)))
tarafından
Valla ya demek buna boylesi denk geldi
tarafından
Şans :)
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Biz o tiplere görgüsüz diyoruz canım hiç sok olma.baba göre bohça işi sacma zaten en başında konuştum dedim ki bana ne bohça yapın ne de bohça yaparım diye  
tarafından
Iyi ettin ya
0 oy
tarafından
Bu adet değil canım görümcenin fitneliği başka bişey değil 
tarafından
Boyle adet olmaz olsun
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Benim kaynana yapıyor zaten pek bişey almadı da yatak örtüsü falan hani benim aldığımı niye kullanmıyosun diyor yazma şunu almıştım niye takmiyorsun diyor bilmem ne bilmem ne o da annemin aldığı eşyaları bile araştırır geri anneme verdim mı diye düşün cins insanla uğraşması zor bacım Allah onun da benim de yardımcımız olsun amin 
tarafından
Amin ....
0 oy
tarafından
Verilen hediyelerin başkalarına dağıtılmasına karşıyım ben sonuçta o insan ona değer verip emek verip bir şeyler hazırlıyor bazı aileler özellikle evlendikten sonra kullanıldığını görmek istiyor 
tarafından
Mantikli aslinda

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 467 göst.
30 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asafmuho (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 410 göst.
+1 oy