0 oy
689 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimin ilk eşi vefat etmiş.ya ilk evlendigimde kıskançlık filan yoktu ama bazı olaylar beni bu konuda hassaslastirdi. Wife şifresini bir rakam yapmış kızımda ısrarla sordu bu ne diye diyor ki benim için önemli bir rakam bana Özel bende ısrar ettim diyor herşeyi söylemek zorunda mıyım .çok sinir oldum acaba geçmişle alakası var mı diye .

17 Cevaplar

+3 oy
(1,755 puan) tarafından
2.evlilik birazda geçmişini kabul ediyorum demektir kendimce çok cokk haklısın ama insan silip atamıyor herşeyi yanlış anlaşılmak istemem umarım anlattığımı anliyorsundur ama şuan sana deliler gibi aşık olabilir evet ama 18lik genç değilsiniz bi yaşanmışlık bi geçmiş var
tarafından
Ya sinir oluyorum benim eski eşim hayatta bende özel olan anları hala dillendirsem ne olur acaba
(1,755 puan) tarafından
Cidden sınır bozucu bi durum. Ama ben böyle zamanlarda en mutlu keyifli anı kolluyorum o an soruyorum veya cevabının beni tatmin etmesi gereken  konuları açıyorum sakince çünkü üstünü kapatsam içime dert olacak veya sinirle tartışma ile sorsam inada bindirip anlatmicak belki düşündüğün kadar önemli olmasa bile bu kez yanlış anlaşılma artıyor.
-Reklam-
+2 oy
(6,919 puan) tarafından
Yani şimdi  ilk eş vefat etmiş  sonuçta bosanmamis  saygı duymak gerekir belkide  anıları var sonuçta ha anı var diye  bu seni sevmiyor anlamına gelmez   Yannis anlar üzülürsün diye demiyor olabilir belki de 
+1 oy
(7,098 puan) tarafından
Kuzum bosanmamislar sonucta esi ölmüs o yuzden  yasanmisliklari da var sonucta cokta takma kafana hemen silip atamaz insan kafasindan
+1 oy
(874 puan) tarafından
Canım çok haklısın bu duyguların normal. Hata yok ikinizde de ama kadın yapsa erkek kendini haklı çıkarmanın yolunu bulur bu konuda Vel hasil başka yorum yapmiycam. Hz Peygamberimizin ilk eşi Hatice validemiz  vefat ettikten sonra evlendiği eşlerinden olan Ayşe validemiz çok kiskancmis Peygamberimiz Ayşe validemizi çok sever yaşı küçük olduğundan onunla oyun bile oynarmis. Ama adı gectiginde ilk eşi için Haticem dermiş ve Ayşe validemiz  de unutmuyor diye kinaye yaparmış ama asla vazgeçmemis Haticesinden unutmamış onu. Ve çok sevmiş Ayşe sini ... 
tarafından
Biliyorum ama biz onlar gibi olamayız
(874 puan) tarafından
Elbette haklısın .  O yüzden yorum yapamadım aynı durumda olmayi düşünmeye tahammülum yok
0 oy
(232 puan) tarafından
Beni yanlış anlama sakın. Vefat etse bile onun yeri hep ayrıdır bir kenarda azda olsa onu hatırlatan çok şeyler vardır boşver üstüne gitme zamanla düzelecektir onunla arkadaş gibi olmaya bak bana herşeyi anlatabilirsin de ben hep senin yanındayım de 
0 oy
tarafından
Boşanmada herseyi sil baştan yaşarsn da ölmüşe bisey diyemiyorsn valla açıkçası ben bile merak ettim 
tarafından
Neden vefat etmiş kaç yıl kalmış
0 oy
tarafından
Sen karısıysan söylemek zorunda ne demek söylemek zorundamıyım evet zorundasın ne yazıkki ne kadar hoşuma gitmesede bu durum herkesin bir sorumluluk aurasi ver ve eşler bu auraya dahil bu benim özelim özel hayatım deme lüksüne sahip değil ne o ne de sen ne ben ne de eşim nede bir başka evli çift 
tarafından
Bende aynı düşüncedeyim söylemek zorunda vefat etmiş olsada arkadaşın bilmeye hakkı var tamamen silip atamaz ama sonuçta evlenmiş birini hayatına almış unutamadi madem niye evlendi yada söylemiyor elinden alacak hali yok
tarafından
Tabikide kimse kimseye geçmişini sil diyemez zaten böyle bir şey mümkün değil oluruyla kabullenmek lazım bunu sevgisinden değil hürmetinden de yapıyor olabilir bence bilmek hakkı eşler hızlı saklı iş yapmamalı
tarafından
Şimdi söyledi de alakasiz birşey ama gizem yaratması sinir bozucu
0 oy
(413 puan) tarafından
Benim ikinci eşimin ilk evliliği. Kendime ait sırlarım var mutlaka. Evet her şeyi paylaşmayı severim ama kendi özel alanımı da korurum. Eşim bunlardan bir sorun çıkarsa çok üzülürüm muhtemelen. Çünkü o benim geçmişimi bilerek ve silerek kabul etti. Ben de onun eski sevgililerini biliyordum ve kabul ettim. Bu yüzden kıskançlık yapma veya herhangi bir şeyi onlara bağlama ihtiyacı hissetmiyorum ve buna hakkım yok. Geçmişlerimizle barışmak zorundayız 
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Garip garip şeylere kafanızı takıp kendinizi yormayın yahu, çok saçma bence. Yazık kadıncağız ölmüş gitmiş. Kocan da bunun için üzülüyor olabilir çok normal. Ölmüş kadını kıskanacak kadar da abartmayın bence. Paranoyak olursunuz vallahi yapmayın böyle şeyler. 
0 oy
(530 puan) tarafından
Canım geçmişle alakası olsa bile kadın ölmüş bunda kıskanacak bir durum yok bence. Geçmişe saygısı vardır kadın hayatta olsa sen o zaman çokk haklı olurdun ama ölmüş gitmiş hiç takılma derim 
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Kuzu bnm Bi alt komşu var kadın 2.ye evlendi kocası vefat etti şimdiki evlendiği adamın 2.evliliği ama bizim komşu kadın ölmüş eşinden kalmış alyans yüzük saklıyo hatta bir ara boynunda saklıyordu şahsen ben izin vermezdim tmm bu kıskançlık değil vefat etmiş sonuçta ama bana saygısızlık olarak algılarım

Senin konuyla şu bağdaşıyor haa eskiye dair bir anı falan ise bu kıskanmak falan değil sana yapılan bir saygısızlık uslubu çok yanlış söylesin sayısı ama açıklama yapmasın sıradan bişymiş gibi davransın ne alaka yani resmen suyu bulandırmış ama senn üzğlme canm boşver tmm al şifreyi sen gir madem de saygı duyarmış gibi yap oda bilsin senin ne kadar olgun davrandığını canm 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
kurcalama bence ölenede saygin olsun belki doğum tarihidir belki baska bi tarihtir
0 oy
(4,162 puan) tarafından
Esımın arkadasının 2. Evlılıgı. Sımdıkı hanm cok ıyı seviyorum ama ilkini de unutamıyorum unutamam demis. Esi bı hastalıktan vefat etmıs 2 yıl evli kalmıslar. Bence takılma boyle seylere vefat etmıs kadın. Yasadıgımız olayları unutamıyorken,kaybettigı esini nasıl unutsun onunla yasanmıslıkları var ve sen bunu kabul ederek o adamla evlendın. 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Benim de erkek arkadaşım vefat etti.. başkasıyla evlendim ama ister istemez tartışma olunca aklıma o geliyor o olsaydı farklı olurdu diyorum onun aldığı kolyeyi çıkaramıyorum.. bu onu daha çok sevdiğim anlamına gelmiyor bence yarım kaldığı için yaşanamayan şeyler olduğu için atmaya silmeye kiyamamak bence eşin de böyle düşünüyor olabilir
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bence bunda abartilacak bisey yok sonuçta boşanmamış belki evlendiği tarih belki tanıştığı tarih yani bunu kurcalmanin bi anlamı yok mesela Allah korusun benim eşime bisey olsa istediğim tarihi yaparım yüzüğü koynumda taşırım sonuçta evlenen kişi bunu bilerek evleniyor ve sende bunları bilerek evlenmişsindir diye umuyorum ve hatıralara anılara saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum 
0 oy
tarafından
ilk evliliğini düşünürsen şimdi ki evliliğin de mutlu olamazsın eğer sana geçmişi hatırlatmıyorsa huzurunuz varsa kıskanma çünkü ona da bir hatırı var 
0 oy
tarafından
Evliyseniz evet birbirinizle ilgili herşeyi bilmek zorundasınız evlilikte gizli, saklı olmaz eşi vefat etmiş ister, istemez unutamadığı anıları olabilir bu konuda çok üstüne gitme ılımlı, sıcak yaklaş ki seninle paylaşsın 
tarafından
Geçmişte olsa başka bir kadını bana niye anlatsın ya
tarafından
Bahsettiğin kadın ölmüş eşi değilmi?

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde papatya3 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
0 oy
3 cevap 783 göst.