0 oy
95 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhabalar, ilk defa bir soru yazıyorum ve yorumlarınızı merak ediyorum. öncelikle buraya yazmamdaki amacı bilmiyorum hayatımdaki atlatamadığım benim için büyük sıkıntılı bir durum söz konusu sizlerde okuyup yorumlarsınız sevinirim. Annemin epilepsi rahatsızlığı var yaklaşık 20 yıldır tedavi görüyor ve hastalığından kaynaklımı yoksa karakterinin ve yaşadıklarının getirdiklerinden mi bilmyorum annemle aramızda düzgün anne kız ilişkisi hiç olmadı küçükken şiddeti vardı ve çoçukluğumu hatırladıkça onu tersliyorum elimde olmadan fevri davranıyorum yanlız kaldığımda ona kızmayacağımı kendime hatırlatsamda sonrasında yine aynı hataya düşüyorum. Mesela annemle aynı kalabalık ortamda olmaktan çekiniyorum, utanıyorum onun hal ve hareketleri biraz değişik durmadan aynı şeyleri söylüyor, bozuk plak gibi aklına birşey geldiğinde olsun istiyor karşısındaki kırmaktan korkmuyor bu kim olursa olsun ve bu durum beni üzüyor bende aynı ortamda olmamak için ondan uzak kalıyorum. Bu sıkıntımı aşmak için kısa bir süre profesyonel destek de aldım ama kendime neden benim annem böyle herkes gibi normal değil, neden ben dertlerimi paylaşamıyorum. Neden ben annemin annesiyim demekten duramıyorum. Ayrıca dışardaki insanların annemle tanıştıklarında o hasta ona takılma veya annemle aynı ortamdan kaçmalarından onu yok görmelerinden de üzülüyorum onlara kızıyorum ama aslında aynı şeyi ben yapıyorum. en kötüsüde herşeyin farkında olup aynı hataya kendim düşüyorum. hayata alacağım sevgilim olduğunda acaba annemi tanıdığında benimle olmak istermi veya çekinir mi utanır mi demektende alıkoyamıyorum kendimi. Belki beni yargılayacaksınız ama inanın elimde olmadan yapıyorum ve sonunda üzülüyorum. Hayattaki tek dileğim annem kim olursa nasıl davranırsa davransın ister deli ister en iyi insan olsun bu kişi benim annem diyip herşeye göğüs germek istiyorum ama uygulamada bunu yapamıyorum...

2 Cevaplar

0 oy
(7,533 puan) tarafından
Ayni benim annemi anlatmissin yapacak bsy yok kendi haline birak cok takilma evet dusunuyor insan kiyasliyor nie benim annem boyle die uzuluyorum ama elime bsy gecmior sen takma o kadar sal bence huyu olabilir benimkininki huy
(1 puan) tarafından
Ah salabilsem benden rahatı olmayacak ama nasıl umursamayacağımı inanki bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Benm annem de bi tık benziyor. Aynı ortamda beni dışlıyor herkesin yaninda. Bana iş yapma diyor kızıyor. Biri gelince de iş yapmıyor diyor. Kuzenmle dedikodumu yapıyor. Benmde annemin hareketleri dwğişik. Aynı ortamda olunca ben de biraz çekiniyom. Yeni biriyle aynı ortama girince çok utanıyom. 
(1,151 puan) tarafından
Ha bide küçğkken çok döverdi bizi. Hortmla kemerle sobanjn şişiyle ayaklarımıza ayaklarımıza. Kahvaltıyı önümüzden götürür tepsiyle. Mutfakta tepsiyi ters çevirir üstündw zıplardı. Bi gün ben çok üzüldüm anne ben bulaşk yıkayqym dedm. Yok kızım sen git otur dedi. Israr ettim. Beni bıçaklicaktı. Bıçağı eline aldj beni dolapla duvarın arasına sıkıştırdı. Krize girdi galiba. Sonra yıllar sonra bana dedi ki aysel seni orada öldürmemrk için kendimi çok zor tutmştm. İyi değildim o zamanlar. Sorunları da lanet kayanana kayınbaba görümce koca sorunlarj. Klasik
(1 puan) tarafından
yorumun için teşekkürler, senin adına üzüldüm kimse ailesini şeçemiyor maalesef bir kesim aile bakımından şanslı iken bir kesim şanssız oluyor demekki burada bence öenmli olan şey ailemiizn bize yaşattıklarını kendi çocuklarımıza yaşatmamak birde en çok korktuğum şey çocuğumunda bana benim anneme davrandığım şekilde davranması bunu düşününce daha kötü hissediyorum.
(1,151 puan) tarafından
Bak ben böyle olduğjnu biliyorm kafama asla takmıyorm. Belki uzak olduğum için takmıyorjm.  Sana da tavsiyem aklına bile getirme. İnan böyle daha iyi.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 689 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
0 oy
2 cevap 57 göst.
15 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Summer33 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 224 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mira yesra (11 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı

...