0 oy
1,147 göst.
Diğer kategorisinde (69 puan) tarafından
Ne yaptıysam bırakmadı neymiş diyor günahtır sizce doğrumu dur 

29 Cevaplar

+1 oy
(507 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Nesi günah ya pastadan dansöz mu çıkarıp oynatcan hoş öyle olsa hiç günah demezler gerçi amaaa. Sevgililer günü yılbaşı filan bana da günah değilde saçma gelir ama kendimize özel tarihler tabiki bı pastayla da olsa kutlanmali bunlar çocukların aklında güzel hatıra olarak kalır. Doğduğu gün ne kadar mutlu olduğunuzu hisseder evladını mutlu etmek ne zamandan beri günah sinir oluyorum bu düşüncelere hiç dinleme canım sen yap hazırlığını kutla katılmak istemezse kendi bilir kalp kırmak daha çok günah 
(69 puan) tarafından
Evet haklısın canım ne olursa yapacam busefer inşallah resimcekipte çatlasın diye yolla yacam beyefendiye :)
-Reklam-
+3 oy
tarafından
O gunah bu gunah yakında nefes almayın günah diyecek bir kitle var ne alakası var ya sanki içki masaları kurcan bi pasta bi kaç ikramın nesi günah olacak
(69 puan) tarafından
Nekadar soylediyseen hevesimde kaldi
+1 oy
tarafından

image

maksat güzel zaman gecirmekse  günah değil bence 
(69 puan) tarafından
Evet cnm tskr
(3,136 puan) tarafından
Aynen canım çol doğru.
+1 oy
(7,412 puan) tarafından
Hayir canim gunah degil gecende boyle bir post acmislardi yazmistim. Bu doğumgünü hristiyanlarin adetidir ibadeti degil ibadet olsaydi onlarda yapsak gunah olurdu ama onlarin adeti oldugu icin yapmak caiz olur buyrulmus. Tabi mum yakmayarak mum yakmak hic bişekilde uygun degildir. Peygamber Efendimiz Aleyhisselam a p.tesi neden oruc tutuyorsunuz dendiginde. Bugun dunyaya geldim, şükür icin oruc tutuyorum buyurmuş lar. Yani boyle kutlamalar  mum yakilip baska uygun olmayan seyler yapilmadan yapilirsa yanlis bise degildir. Aksine aile icinde sevgiyi artirir.
(69 puan) tarafından
Çok sağol bu bilgin icin
+1 oy
tarafından
Peygamberin dogumunu kutlamiyor muyuz kutlu dogum haftasinda. Gunahla ne alaka. Yani acik acik ayet mi varda. Pasta yemek o insana sene de bir gun iyiki varsin demek ne guzel birsey. Ozelliklede bir cocugu sevindirmek cok sevap. Benim buyuk teyzem vardi hep cocuklara cikolata aldirdi koyde servis inerdi kola dagitirdi cocuklara 110 yasina kadar yasadi ben diyorumki cocuklari sevindirmek sevaptir
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Ne yönden gunahmis ki ne yapacaksın iptis iptis rakı içki mi iceceksiniz tövbe yarabbi gotu yok bahane uydurmaya 
(69 puan) tarafından
Valaha öyle diyor iki çocuğum var hiç bırakmadı kutlayim günah diyor
tarafından
Hahahaahahhahaah iptis iptis
(15,745 puan) tarafından
Neden günah boyutu nu bana açıkla de hele

Kız Hanife valla  nefes alma günah :D
0 oy
tarafından
Ona kalana kadar neler günah ya
(69 puan) tarafından
Bilmiyom
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kendisi hiç mi çocuk olmamış. Bir pasta kesmenin nesi günah olabilir cahillikten başka birşey değil 
(69 puan) tarafından
Yani kutlamadigi için oylediyor neyseki kiz  kardeşleri hepsi çocukların kini kutluyor
0 oy
tarafından
Dört dörtlük dinine bağlı mida günah diyo hay allahım bahanee
(69 puan) tarafından
Öyle diyorr
tarafından
Altı üstü bir pasta alıp kesilecek nesi günah sanki çilingir sofrası mi kurcaniź hem çocuklar seviniyo
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Sende çok büyük bişey yapma kuzum adam masraftan kaçıyor evde pastasını yap ben öyle yaptım küçük masa hazırla bi kaçtanede balaon 
(69 puan) tarafından
Yok cnm söylüyorum diyor oyuzden deyilmis gunahmis çok istiyorum bakiyiyorum Milet cocuklarinkini kutluyor çok üzülüyorum
(5,311 puan) tarafından
Günah olması içşn eşine belirt alkol müzik dans olması lazım bunlarda olmayacagın agöre  sen yap eşine bakma  rümeysanın mutfagı   nefis yemeklerde oradan bak yap kuzum
(69 puan) tarafından
Tm kardeşim çok sağol Allah razı olsun
(5,311 puan) tarafından
Senden de razı olsun cnm huzurunuz daim olsun
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Niye günah olsun ki mantıklı bir açıklama yapabiliyor mu birşeyler alıp yiyip içmek misafire ikram etmek çocukları sevindirmek ne ara günah oldu 
(69 puan) tarafından
Diyorum sadece Peygamberimizin doğum günü kutlanır diyor öylece kaliyorum
(2,039 puan) tarafından
Oda kutlanır canım ikisini niye karıştırıyor ki araştırsın internetten öğrenir günah mı degilmi ayrıca günah olan şeyler bellidir zaten öyle bilip bilmeden kafasına göre günah diyerek daha büyük günaha girer
(69 puan) tarafından
Evet haklısın cnm
0 oy
(2,551 puan) tarafından
Para vermesin diye diyordur sende evde pasta yap canım 
(69 puan) tarafından
Yok vala öyle değil neymiş öyle şeylerden nefret ediyormuş ztn kafama koydum busefer kendin yapacam çocuklara
(2,551 puan) tarafından
Herşey de günah oldu Allah aşkına yap tabi dinleme sakın
0 oy
tarafından
Dinen günah evet canım  ama bi pasta alabilirsin ya sonuçta evladin insan özeniyor 
(69 puan) tarafından
Yaaa günah değil cnm işte onu alıp kendi aramizdan kutlaya biliriz
tarafından
Mum üflenmezse günah değil..benim görümcem hafız öyle yapıyor sadece pasta ve süsleme yapıyor ama üflemek yok
0 oy
(1,939 puan) tarafından
O çocuklar yarın biegun başka çocukların doğum gününe heves edecek ama 
(69 puan) tarafından
İşte cnm aradığım cvp bu bende bunun için çok üzülüyorum
(1,939 puan) tarafından
Çocuklara yazik sonuçta onlar anlamıyor demeyecek mi annem babam bize neden doğum günü yapmıyor sevmiyro mu diyr düşünür çocuk sonuçta
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Al cocukları git bir gece kalmaya anana kutlayın günah diyende gelmesin
(69 puan) tarafından
:) evet cnm çok haklısın
(10,978 puan) tarafından
O günah bu günah oh be. İnst gizli gizli karı gtune bakmak günah degil, karını cocukların İn kalbini kırmak günah degil dogum gunu gunah oldu be.
(69 puan) tarafından
Ahhh öyle napcan ha şöyle ha şöyle
(10,978 puan) tarafından
Canları ne istiyorsa ona göre dini kullanıyorlar. Asıl günahkar bunlar
(69 puan) tarafından
Bı bilseler neymiz kadın milleti birşey bilmiyor
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Doğum günü kutlamak günah değil mum yakıp üflemek Yahudi geleneklerinde var onlara benzemrmrk için günah 
(69 puan) tarafından
Anladım cnm mumsuz kutlaya biliriz yani
(10,411 puan) tarafından
Valla canım ben kutluyorum mundan daha nice büuük günahlar var onları yapmamaya çalışıyorum
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ne alakası var ki anlamam. Eşim imam, ama hiç öyle bir şey dediğini duymadım. Benim doğum günümü de kutlar asla es geçmez kendi doğum gününe de bir şey bekler bir not bile olsa. 
(69 puan) tarafından
Ne kadar güzel cnm
0 oy
tarafından
Aile arasında bi pasta kesmek yemek içmek neden günah olsun ki anlamadim
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Boyle düşüne düşüne zaten hic birseyi tınlamaz olduk dinimizle ilgili yap  gitsin der olduk ama dinimizde doğum gunu kulamak olmadigindan haberdar değiliz bu kutlamalar hristiyanalri yaptığı seyler ve onlara benzemekten saknmamiz gerek eger onlarin yaptigini yaparsak onlara benzemiş oluruz Allah muhafaza ve bundan eşin öyle demiştir canım, 

Peygamber efendimiz doğum gününde sadece oruç tutarmiş oda kendisi için en güzel hediye ve iyilik....
tarafından
Bişey sorucam küçücük bir çocuğun gönlünü gapmak onun suratında gülümseme oluşturucak bir pasta alt tarafı bir pasta hadi mumda uflemesin iyi ki doğdun eşliğinde o pastayı kesmek nesi günah olabilir neden bu kadar kapalısInız . Tamam saygı duyuyorum sizede bildiğiniz birşey var ki konuşuyorsunuz ama o çocuk büyüdüğü zaman neden benim hiç doğum günüm kutlanmamis demicekmi çünkü çevremizde sizin gibi düşünen nadir insanlar var ve o çocuk her zaman bunların günah olduğunu savunan inanlarla karsilasmicak . Yani çok buyutmussunuz bı pasta kesip aileyle oturup yemenin nesi günah olabilir . Günahsada o çocuğun mutluluk günahı benim boynuma olsun o bebe mutlu olsun ne diyim ki yani
(2,589 puan) tarafından
Tek bişi söylicem PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜN DE KUTLU DOĞUM HAFTASINI KUTLUYOR MUYUZ KUTlaMIYOR MUYUZ?   oturun düşünün öyle cevap verin herşeye günah diyorsunuz bilip bilmeden ❗
(1,054 puan) tarafından
Yav he he siz haklisiniz.
Yavrum evladım ben ne okuduysam onu dedim size ha mum olmaz müzik olmaz pastayi keser israflaşmadan gösteriş yapmadan amma velakin bunlardan sakinarak evladinin gönlünü yapmak maksadiyla yap kardeş ben ne demiyorum ,sizede hersey günah nasil bi laftır yav
(8,081 puan) tarafından
Yazmayın arkadaşlar yeter herkesin günahı sevabı kendine
(2,589 puan) tarafından
Evet gizem haklısın
0 oy
tarafından
cocuklarin gonlunu hos etmek gunah dilmi amacimiz gobek atmak dill cocuklarin gonlunu yapmak. sonucta bunlsr buyudugunde birbirlerine resimleri gosteriyorlar ve cocuk bnm hic boyle resmim yok dememesi amacimiz. illa suslu puslu olmasina gerek de yok alti ustu bi pasta hadi pasta da yoksa kek. esin izin vermiyorsa sende evde pasta yap arkasina da bi balon as tek resmini cek en azindan resmi olsun
(69 puan) tarafından
Evet cnm nasildiyorsan öyle amacım bu ztn ne yaparsa yapsın bu sefer o olmasa da yapacam
tarafından
yani bu kocalarda herseye karismasin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 785 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 397 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aslsmyr (799 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 996 göst.
0 oy