0 oy
567 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Esimin iş arkadasina üç arkadaş daha toplanıp yemeğe gitmistik kızlar kadin kuru fasulye pilav karniyarik çorba felan yapıms eline sağlık 

Ama daha gitmeden arkadaşların karısndan biri fasulyeye hazrla kendini dedi neyse olsun dedim 

Ama orda yemediler bobrlendiler resmen ben yemekli gidicez diye açtım yedim güzeldi de bana göre 

Ama bunlar karı koca devamlı elestrdi yok misafire kuru fasulye mi pişer kadın evde künefe yapmış bize yok künefe de evde olur bize özel bı alsveris yok zaten bunlarin aylık alışverişi 400 TL benm abur cuburm o kadar tutyo diye baya söylendler bizden yaşça büyük biri daha benn en kucuklerym sesimi cikarmadim ama benm zoruma gitti dedikleri en büyüğü dedim aha iki bişey der susstrr şunu dedim oda aynı kafadan çıktı yok eve geldim midem bulandı gece uyyamadm ama abrtiylar esimde yedi bende yedim kuru fasulye pisrmis diye çok dalga geçtiler 

Ve sonraki gün dalga geçen büyük olan yaşı kadın fasulye pisrmis bizede gönderms ayni binadayz 

Gruba yazms onların fasulye mi benim fasulyemi diye bende yazdim fasulye yani ne kadar degsk olablrki dedim emek var ikisnde de elinize sağlık yazdım ama küçük olmasam cevap vermek istyorum artık bide aynı bina eşlerden dolayi devamlı yüz yüze bakioz ayıp etmekten korkyom ama o kadına dedklerine çok üzüldüm ona diyen bana da diodur kaç kez yemekli geldler banada eşim hiç umrumda degl dio çok ayip ettler kadına karşı kadın Allah'ın adamı yani karı koca çok özendim bı çift

Uzun oldu hakkınızı helal edin ❤️

Birde nasıl bişey deyip uyarablrm yada uzak durmak en iyisi mi zaten bu konuyu en son actklarinda yanlarndan ayrldim hemen tavr koymaya çalıştım ama

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Zıkkımın pekini yesinler demek geldi içimden

Daha geçen gün bunla ilgili post açmıştım emin ol onun arkasından konuşan seninde arkandan konuşur yiyosa yüzüne söylesinler kadının 

Yerinde olsam içimden gecenleri direk söylerdim 
tarafından
Aynen kuzu +++
tarafından
Kız fasulye dünden kalmış diye bı laf attılar ortaya daha çok üzüldüm inanki
tarafından
Sağol kuzum ❣️
Deseydin dünden kalma yemekten iyi anlıyorsunuz ben günlük yapıyorum o yüzden farketmedim diye maal maal konusuyolar ya ağızları yamulsunda görsünler
tarafından
Kıza üzüldüm vaq bugün rüyamda gördüm o kadar taktım kafaya yani ben onlara yemek felan yapiodum
(280 puan) tarafından
Bi gun once yapilan kuru fasulye daha guzel oluo zaten zikkim yiyesiceler
-Reklam-
0 oy
(826 puan) tarafından
Gerçekten ayıp etmişler uğraşmış kadın o kadar evet muhtemelen seninde arkandan onuştular
tarafından
Kesin yapiodur eminim artık buna saten canım
(826 puan) tarafından
Ben görüşmezdim Bi daha o iki yüzlülerle
0 oy
(3,063 puan) tarafından
Valla ben orda olsam beğenmiyorsanız niye geldiniz derim veyatta o an daha başka şeyler söyleyip sustururdum grubada karşı tarafın ismi ne ise onu yazar kalp ve gülücük koyar atardim dengesiz böyle insanlardan nefret ediyorum kebab yemekte kuru fasulye değil mi ey insan saçmalar sende çağır onları bence canım diğerlerini çağırma ama 2 aile olun
tarafından
Bende öyle dusunuom ama o kadın o kadar iyi niyetli ki onları da çağrılm der
(3,063 puan) tarafından
Bence çağırma bişey uydur genede çağırma onu öyle küçük görüyorlarsa
0 oy
(5,376 puan) tarafından
O kadında üzülmüştür şahsen ben olsam orda derdim yemekler çok güzel olmuş eline saglık diye çok ayıp yani misafire niye fasulye pişmesin yemek değil mi o.. Onu bulamayan milyonlarca insan var nimet üzerinden kadını küçümsemişler terbiyesizler
tarafından
Diyemedim işte eşim sen karışma dio cnki bunu yapan sen bişi dersen o lafları sen demssn gibi ona der dio
0 oy
(2,260 puan) tarafından
Ben olsaydım Bir gün sizde pişirin de bir de sizde yiyelim derdim. 

Kadın nezaketen çağırmış uğraşmış terbiyesizlerin dediğine bak
tarafından
Evet daha 10 aylık bebeği var ustelik
0 oy
tarafından
Öyleleriyle muhattap olunmaz net. 

Ne kadar büyük bi terbiyesizlik nimet hakkında konuşmak. Herkesin elinin lezzeti olmayabilir ama konuştuğun şey nimet , beğenmiyorsalar gitmesinler. Herkes abartılı yemek yapmak zorunda değil.  Oda o bayan icin lükstür herzaman yapmıyordur özenmiş sonuçta . Bence sizde mesafenizi koyun. 
tarafından
Kız daha dünden kalma bile dediler valla benim ağrıma gitti
tarafından
Olabilir yani kalsın nolcak  ki. Sonuçta kepçeyle alınıyor içine kalanı koymamistir . Bana göre dünden kalan fasulyenin tadı mikemmel ötesi. Öyle insanlardan hiç hoşlanmam
tarafından
Bende haz etmiyorum artık
tarafından
Bence mesafeni koy kuzum öylelerinden hersey beklenir
0 oy
(782 puan) tarafından
Uzak dur bence kac yasinda insan müsveddeleri degismez onlar yeni arkadas ortami yapin , kendini bi bk sanan cahil egolardan uzk durun
tarafından
İnsanları bilemiosn iste canım böyle ortamlarda cikio gercek yüzleri demekki
(782 puan) tarafından
Allah insana merhamet ve vicdan vermis ama kullanamayanlar çok malesef o yüzden ,yüzleri ve kalplerinde perde var bu tiplerin direk negatif ve kiskanclar
0 oy
(5,220 puan) tarafından
nimet beğenmiycek kadar büyüklerse bence sende görüşme onlarla mesafeli dur tövbe ya 
tarafından
Tövbe hasa onlardan büyük Allah var benim ağrıma gitti laflar kız duysa kim bilir ne kadar üzülür kızda çok sevio bunları eşimle konusrken dedm keşke Allah bı sekilide onlarn bu konuşmaları duymasını sağlasa dedm vala
(5,220 puan) tarafından
inşallah olur çok karaktersiz insanlar belli
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Herkesn maddi durumu farklıdır kaldiki mısafirsin sen senin onu bunu yap deme hakkınyok önemli olan temız olmasi valla kuru ekmek zeytın bile koysa önume Allahima şükür ederim onu bulamıyanda var sende bence uzak dur o tür insanlardan canım 
tarafından
Valla durumu iyi yada kötü kuzum insan sanmış mksat beraber olmak demiş 10 aylık bebeyle yapms getrms ama iyilik yaramaz bunlara demekki
0 oy
(845 puan) tarafından
Yemek programındaki kaynanalardan fena miş onlar kadın çağırmış yedirmis lafalra bak en iyisi geleni bir çayla yollacan onun arkasından konuşan seninde konuşur canım benim bir komsu var sürekli konuşuyor bende cevabını bir verdim iki verdim sonra uzak durdum laftan anlamayıp sürekli başkalarının arkasından atan konusan insan zarardan başka bişey değildir bende kestim ilişiği
tarafından
Bende mesafe koymaya çalışıyorum
0 oy
(2,536 puan) tarafından
Neeee kadar ayıpp yaaa yemek konuşmakkk kimin durumu olmaz elinde ne varsa onu yapar durumu olsa da kuru fasulye yapmş yanına başka şeyler de yapmş yani. Konuşmanın dalga geçmenin ne manası var. Böyle insanları kesinlikle anlayamıyorum. Ona öyle yapıolarsa sana da yapıolardır arkandan
tarafından
Buna eminim artık canım öyle insanlari balada batrsan bişi bulurlar Allah vicdan versn
(2,536 puan) tarafından
Aminn aminn rabbim uzak tutsun bizden
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bu görgüsüzlükten  başka  bir şey değil  ne yani  misafire  kuru fasulye  verilmez mi hey allahım  yaa walla  sinir  oldum  
tarafından
Kız üç gündr bende öyle nasi desemde cevap versem diorim karslk verim diorim susuyorum ama içim içimi yyo ben zaten pasif bı insanm bu konuda kendimi zor savunurum ama bu kıza denlen öyle zoruma gitti ki hykirarak savunmak istyorum bunların kocalari da aynı kafadan yalnız hep birlikte lafını yapiolar
0 oy
tarafından
Eşinke koniş oyle yavas yavas bagi kes evine gittiginiz kadina daha cok guveniyirsan anlatabilirsin simdi veya ileride
tarafından
Bunu yapamam işte :( hem eşim izin vermez hemde kadın sevio onlari ne bilim inanmaz belki bişi olur ortada ben kalrm eşime konusrken inşallah Allah bu sözlerine o kadınn karşısna cikarr dedim ama ben yapmam bunu
tarafından
Ozaman bisver kendi pislikleri sen birsey yapamazsin diger kadinda gorur muhakak onun yaninda baskasini elestirmislerdir
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Misafir umdugunu degil buldugunu yer demisler n kaar ayıp herkes imkanina gore dvranir ve evet canm ona diyen sanada diyodr 
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Oyle tiplerden uzak dururum Baska arkadasının arkasından konusan senin de konuşur 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Onların dediklerini susup dinliyorsan sende onlar kadar suçlusun niye fikrini söyle bence güzeldi yedim de misafir umduğunu değil bulduğunu yer de niye susmak zorunda kalıyor sun
tarafından
Ben yedim güzeldi dedim ama niye öyle diosunuz diyemedim bende yaşça büyükler ve onlar cemkiren tipten ben karşı çıksam eminim ki o kıza gidip o lafları ben demişim gibi alatrlar esimde bundan müsade etmio
(6,919 puan) tarafından
Büyük olmaları başkasının yemeğini yedikten sonra laf etmelerine sebebmi büyük büyükse her anlamda saygı duyarım öyle git ye iç arkadan eleştir hiç tavsif etmiyorum onların yaptığı giybetede susarak ortak olamam bu benim düşüncem bana kizma olurmu
0 oy
(9,011 puan) tarafından
Hiç sevmediğim tipler ay bence çok samimi olma ona diyen sana da der arkandan...

Hoş olmamis evde olani yapmıştır havalı görünmeye calisanlarda ayrı bi cins görünüyorlar farkında diiller
0 oy
(280 puan) tarafından
*** yesinler ver cevabini  buyuklukleri nerde bunlarin kadin ne kadar ugrasmis elinde evinde o vardir maksat karin doyurmak degil mi benim yanimda bi kere bu tarz muhabbet yapildi cevabini verdim ne kadar ayip ya zaten boyle konuşmasınlar die herkes abartmiomu yemek olayini yazik ya cok sinirlendm
0 oy
tarafından
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer ...

Madem begenmiyirsa zıkkımın kökünü yesin
0 oy
tarafından
Onun arkasından konuşan senin de konuşuyordur bence mesafe koy artık muhattap olma fazla çok ayıp yaptıkları resmen terbiyesizlik yani ne varmış kuru fasulye de mis gibi yemek 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 514 göst.
30 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Selma kaya (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 360 göst.
6 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Minikkus000 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 273 göst.
17 Nisan 2023 Aile kategorisinde Yalandunya34 (508 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.