0 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (328 puan) tarafından
Cok tecrubesizim yardim edermisiz? Gun icinde neler yedirmeliyim?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
O aylarda çorba püre tarzı veriyordum cnm 
-Reklam-
0 oy
tarafından
sabah kahvaltı beraber yapıyoruz labne peynir yoğurt somunu çaya batırıyotum kahvaltılık ne varsa iki günde bir yumurta kaynatıp sarısını veriyorum biraz öğlenden sonra Danone yada muhallebi vb ikindi gibi mesela bugun kabak haşladım az yoğurtla yedirdim akşam da ona göre uyduruyorum yoğurtlu çorba yada ıspanak brokoli patates sonra meyve bazen gün içinde de akşama yakın meyve veriyorum valla canım bebek alıyor önemli olan senin vermen  dikkat ediyorum ama veriyorum da
(492 puan) tarafından
Çay çok zararlı birde danone yaşına girmeden verilmez canım
tarafından
teşekkürler
0 oy
(492 puan) tarafından
Sabah yumurta sarısı bir tatlı kaşığı labne çay kaşığı pekmez bir iki tane cici bebe veriyorum öğlen uyuyor uyandıktan sonra ya sebze püresi yada tel şehriye ünlü çorba yoğurtla veriyorum yarım saat sonra portakal suyu sıkıyorum uyuyor uyandıktan sonra o gün olan çorba pire vs neyse tekrar veriyorum uyumaya yakın ya muhallebi yada pirinç unu veriyorum böyle bazen muhallebi yapmıyorum saat geçse bazen meyve rendeleyip ezip veriyorum yani böyle yedi buçuk aylık bebeğimde
0 oy
(2,720 puan) tarafından
Kizim emiyor ama kahvaltıda  uygun ne varsa veriyorum öğle  sonu icinde bigun meyve püresi  bigun sebze corbasi tarzinda irmikle meyveleri karıştırıyorum  sebzelerle çorba  yapıyorum  öğün  vermiyorum ama ağırlıklı  emiyo
0 oy
(467 puan) tarafından
Canım bebegim 8 buçuk aylik 7.ayından beri herşeyi veriyorum biz akşam ne yersek acısız bi şekilde onada ayırıyorum veriyorum herşeyi bu aylarda yesinki ilerde yemek seçmesin bence sende herşeyden ver gecem gün lahmacun bile yedi az az tabi. Ama bak dikkat et alerjisi yoksa bi sorun olmuyorsa o şekilde herşeyden ver derim zaten çocuklar kendileri için özel yapılan tatsız tutsuz hiçbirşeyi yemiyor malesef yesede iştahla yemiyor o yüzden ben çok tuzlu olmayan ve baharatsız olan yemeklerden veriyorum sabahlarida yoğurt pekmez yumurta sarısı peynir herseyden az az veriyorum. Çok şükür hepsini yiyor geçen kilosuna baktı hemşire ayına gore önde bile gidiyor dedi.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 177 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nermin Eliyeva (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 125 göst.
0 oy
3 cevap 52 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,368,019 cevap

34,849 kullanıcı