0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (138 puan) tarafından

Sütüm  yetmediğini düşünerek mecbur mama veriyorum ama bu problem oluyor  bizimkiler için yok işte büyüyünce sana anlat cam herşeyi mama verdi sana anne sütü vermedi diye . :( 

15 Cevaplar

0 oy
(138 puan) tarafından
Ve 5 kg . 2 aylık bebeğim kilosu  fazla dio  . Verme bide dio 
tarafından
Bebeginin kilosu iyi gercekten iki gogsunude emzir her seferinde bosalt bekle baktin hala doymuyir oyle 30 cc yap ver
(3,823 puan) tarafından
Bebeğinin kilosu gayet güzel canım sütün varsa verme mama iyice emzir baktın doymadı o zaman verirsin az bişey
-Reklam-
0 oy
(84 puan) tarafından
Valla benim sütüm vardi ama göğüslerim kan revan yara içindeydi  emziremiyordum bebeğim de 5 kilo doğdu kilosu  falan 2 aylıkken de iydi yani yine de arada mama veriyordum kimseyi  dinlemedim çok biliyor herkes anne sütü ne kadar yararli bizde biliyoruz elbet ama napalim bir yerde kendine rahatlık bulmazsan biter gidersin birde kolikti  bebeğim verdim gitti çok  şükür hic bisey de olmadı göğüslerim iyileşti ama mamayı kesmedim 11 aylık hala gece yatarken bir kere veriyorum tam tok olsun güzel uyusun diye. 
(14,034 puan) tarafından
Sende kendimi gördümmm :D mamadan sonra ne kadar uyuyor
(84 puan) tarafından
10 da uyuyor canim gece 3 e kadar sonra uyanıp  emiyor biraz yine uyuyor 7 ye bazen 8 e kadar
(14,034 puan) tarafından
Maşallah benim oğlum taş çatlasın 2 saat uyur
0 oy
(3,282 puan) tarafından
2.5 aylık sütüm gelmediği için doğdu 2. Gün vermiştim sonra sütüm geldi ama alıştı biberona beni  emmiyo
0 oy
(2,973 puan) tarafından
Doğdu doğalı hiç emmedi beni. Sağarak ve mama takviyesiyle 1 ay anca sütümü içti. Simdi 9 aylik hala mama veririm.
0 oy
tarafından
anlatsın mama daha emek istiyor haberleri var mı benimki de yetmedi mecburen verdim ama ben çocuğumu sevgiyle besliyorum gecenin köründe kalkıp hazırlıyorum 
0 oy
(129 puan) tarafından
2 bucuk aylikken başladım
0 oy
tarafından

2 aylik bebegin 5.600 kg olması gerekiyo.  VE SU MAMAYI ZEHIR GIBI GORMEYIN ARTIK . FORMÜL MAMA BUNLAR DOGRU MAMAYI SEÇERSENİZ ANNE SUTUNE EN YAKIN MAMAYI VERIRSINIZ.  ESKILER DER YA BIZ SIZI NISASTA ILE PIRINC UNU ILE BUYUTTUK MAMA NEYMIS DIYE EMIN OLUN BU MAMALAR O SEKER YUKLU YAPTIGINIZ MAMALARDAN DAHA SAGLIKLI...

0 oy
tarafından
Mamada *** mu var afedersinizde de. Benim sutum yettigi halde 30 cc veriyorum cunku anne sutunde olmayan mineraller var icinde. Bende şifa olsun diye veriyorum. 
(1,244 puan) tarafından
Anne sütünde olmayıp mamada olan vitaminleri çok merak ettim doğrusu.
tarafından
Anne sutu antikor açısından cok zengin ve yerini hiç bir mama tutamaz ama besleyicilik boyutunda anne sutundeki demir kalsiyum vs daha az. Arkadaşımın ikizleri var. Birisi hic meme tutmamış. Biri mama biri süt ile beslendi ve kan tahlilinde mama içenin degerleri daha iyi çıktı. Bende anne sutuyke besliyorum cocugumu ama 1 kere 1 olcek mama da veriyorum. D vit vermiyor muyuz demir vermiyor muyuz cocuga buda ayni mantik. Mama öcü degildir. Zaten hic bir anne sütü bolken geliyorken mama dayamaz cocuguna hep. Ha veren vardir belki mecbur kalmistir. Benim ilk 1 ay sütüm azdı napayim yani cocuk açlıktan aglasin mi. Emdirip iki memeyi tamamen sonra veriyordum 1 ölçek. Sonra sütüm artti bir kere cok az veriyorum.
(1,244 puan) tarafından
Ben bilmediğim için güzel bir soru sordum benimde 43 günlük bebeğim var. Sadece anne sütü veriyorum.  Siz öyle yazınca bende sormak istedim.  Mamaya asla öcü demiyorum. Her annenin sütü olamıyor maalesef.   Olayı saptırmayın.
tarafından
Ben olayıdetayli acikladim siz yorumumda neden bir saptirma sezdiniz anlamadim. Size demiyorumki ben mama ile ilgili anneleri darlayanlara diyorum. Ustte yazdigimin decami niteliginde sizde sordugunuz icin acikladim
0 oy
(407 puan) tarafından
Keşke mama vermezsen hiç iyi değil ama insan mecbur kalnca veryo napcn kim DYO onu kaynanan mi kiz
0 oy
tarafından
Canim emzirdikce cogalir her annenin sutu cocuguna yeter benim kac defa uzuntuden sutum gitti ama mamayi kestim cunku mama verdikce daha da gitmeye basladi sutum o yuzden hep emzirdim emzirdikce geri geldi sen de oyle yap emzirmezsen sutun geri gider 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aç bırakıp sokağa atsan büyüyünce söylemezler ama beyin fukaraları noluyomuş mama verince gözlerine soka soka ver... 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Doğduğundan beri
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Kızım doğdu geceden beri mama içiyor Suan da 15 aylık çok şükür çok güzelde büyüdü 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ben ne yapayım doğduğu günden beri veriyorum. Olmayınca olmuyor. Ve çözümü olan birşey. Büyüyünce de söylenmesi gizli saklı birşey değil hayatın kanunu. Açlıktan ölsün mü çocuk? Süt ve süt hakkını gerçekten çok abartıyorlar
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Mamaya karşı degilim ama kafaniza göre baslamamaniz gerekir. Dr tavsiyesi il başlamak  gerekiyo. Kilo alımı dusukse zaten dr unuz basla der sonra iyiye giderse birazcık der. Kafsniza gore mama baslamayin

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 122 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 297 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 87 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Aysegul&20 (3,421 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 135 göst.