0 oy
227 göst.
Diğer kategorisinde (1,218 puan) tarafından
Ben birşeylerin yedegi olmayınca hep huzursuz oluyorum örneğin salça bitmek üzere ise yedekte bulunsun istiyorum salçasiz yemek düşünemiyorum yani kendim de hep harçlıgim olsa kocam alçak diye beklemem yedeklerim çamaşır makinası ilacı falan omo sıvıyağ bu aralar sıkışıgiz eşim kredi ödüyor telefon su derken pandemiden dolayı çalışti otel kapalı babası ile çalışıyor oda sürekli adamlarda hemen parayı iş bitimi almıyo adam ne zmaan verirse öyle eşimde teyzesinden annesinden biraz para istedi aldı sonra işten kazandigi zaman geri ödedi e yine bize bisey kalmadı kazandi gibi Gitti ben çok makyaj elbise ayakkabı çanta ya paara harcayan biri deilim sadece ne pişircem derdim var  pazara götür dedim Ogün pazar kurulmuştu ben kapalı pazardan akşam üstü alcam dedi olmaz ben kendim pazardan alcam götür dedim pişecek ne alincak bakayım deidm tamam götürmedi kapalı pazara gitti biraz marul maydanoz yeşil biber patlıcan almış gelmis salçasiz domatessiz yemek mi olur siz diyin kendi Kahvaltı yi ise erken gittikleri için babasında yapıyor hani bize peynirmi lazım balmi lazım tereyağ düşünmüyor bazen ben yememki zaten diyor oğlumla biz varız ama bugün iki domates bi yumurta vardı menemen yaptim oğluma yarın pazar inan bir gram bisey yok ne yicek bakicam bide maaş günü babana aldır diyor babam sağolsun her aldı şeyden bizede alır peynir tereyağ kahvemi alır gelir oğluma mamma alır gelir yumurtlayan bir tavuk var yumurtasini biriktirip bana getirir kendi hazır alır babam  gelsede birşey ler getirsin diye bekliyom kaynanamin tavukları var hep yumurta satiyo baska yere bize vermiş ligi yok tavuklar dindi yumurtlamiyo diye satmayi bıraktı kendileri yiyor binde bı iki yumurta verir insan torunu için veirir geçen gün nasil oldu ise esimmi demiş yumurta aldı geldi 8 tane falan ertesi gün gelmiş size verdimin ertesi gün tavuklar yumurtlamadi nazarmi ettiniz gözünüz değiyor sizin dedi bida verirse almicam  doldum anlatcam kimse yok buraya yazdım uzun oldu kusura bakmayın

8 Cevaplar

0 oy
(1,698 puan) tarafından
Bence eşinin elinde olsa alır yapar be canım bunaltmayın kendinizi. Biz de böyle zamanlardan geçtik. Evde patates soğan başka şey yoktu kavurup ekmekle yedik. Bi gün nasıl olsa geçecek bu günler. Durumlar düzelince eşin “benim hanım hiç şükretmedi hep başıma kaktı” değil de “canım hatunum şükretti tamah etti bugünlere geldik” desin kuzum huzur en önemlisi. Dünya kadar malın olsa salçan olsa ne, evladın sağlıklı mı? Sizler iyi misiniz? Olanı yiyin için gülün eğlenin. Şimdi paramız çok belki ama evladım hasta hiçbir yediğimden tat almıyorum..ah ah
-Reklam-
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun çok zor kadınların evi cekip çevirmesi herşeyi bizler düşünüyoruz malesef
(1,218 puan) tarafından
Aynen valla esler klasik soğan patates alıyor benide götürse bi ıspanak alsam borekti yemekti kirk çeşit yemek çıkaririm buna kızıyorum pişiren benim pazar a götürmedi
0 oy
tarafından
Herkesin evi az çok öyle canım rabbim bu günümüzü aratmasin bir şeyleri bulup aşırıp taşırıp bir as çıkarıyoruz adamında elinde yoksa nasıl götürsün pazar gördursun ancak ona yetti demekki su zamanda rabbim yine iyi nimet veriyor bize 
(1,218 puan) tarafından
Aynen bacım bugünde doyduk eşimde haklı ama bazen oldundada umursamıyor ona kızıyorum
tarafından
Doğrudur canım ama işte yapacak bir şey yok boşuna kendini yıpratma ben dert sahibi oldum düşün düşün artık bende saldım inanki olmayınca olmuyo
0 oy
(272 puan) tarafından
Canım be üzme kendini illa her insan bu dönemden geçer kim geçmez ki sabırlı ol rabbim güç kuvvet versin bizdede borç var kafasını kaldıramıyor eşim çok üzülüyorum bu durumumuza ama şükür Bi hastalığımız yok bunlarda geçiçek inşallah 
(1,218 puan) tarafından
Aynen bende üzülüyorum bazen eşim de zor da kaldı teyzesinden aldı ona geri ödedi kendine gene bisi kalmadı geçim zor
(272 puan) tarafından
Bol bol hanmd et kuran okuyomuyorsan dinle netten eve bereket gelsin bize öyle derlerdi
0 oy
tarafından
Rabbim aydınlığa çıkaratsin inşallah kardeşim
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Her zaman böyleyse Allah yardımcın olsun canım inşallah eşin akıllanır ama yok daha önce iyiydi maddi durumdan dolayı böyle olduysa sabret canım herkesin her ailenin zor durumları oluyor illaki heleki şu son 1 yılda kimse dört dörtlük değil herkes sıkıntı çekiyor 
(1,218 puan) tarafından
Birazda maddiyat la biraz vurdum duymaz umursamaz bazen hep böyle deil aama babam gelse de erzak bolarsa diye bekliyom bazen pişiren kadınlar oldu için sitres oluyo insan ne pişircem diye
(2,039 puan) tarafından
Anlıyorum canım ama sabret ne varsa onu yap sende sağlığınız yerinde olsun da geçer bu günler elbet esinde evinde eksik olsun istemez illaki ama elinden bu kadarı geliyor demek ki
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Aslinda esin babana guveniyor birazda ama yoksada napsin iste elinden gelen okadar demekki.kaynananin dusunmesi lazim evet kendi torunu.sonucta
(1,218 puan) tarafından
Aynen eşimde elinden geliyor anca bu kadar ama napsin bende babam gelsede erzak bolarsa diyorum  canım babam
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Yoo yedek hiç birsey almam canım olmayan şeyin yerine başka şey yaparım. Benim bir arkadaşım var o da öyle deterjan çeşit çeşit alır kahvaltılık birsuru alır yedekte kalsın der alışkanlık herhalde
(1,218 puan) tarafından
Bendede alışkanlık oldu salça bitmede yedek alırım yag makarna falan çayseker
(5,721 puan) tarafından
He yok canım hiç almam doldurmam öyle evi market yakın bitince aliiyoruZ

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 760 göst.
0 oy
12 cevap 601 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde swl.nml133 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.