0 oy
652 göst.
Aile kategorisinde (466 puan) tarafından
bazı aıle hayatları okuyorumda hale şok oluyorum .kızlarını eşlerı dover şıddet eder sover kotu laf aılelerede soylenır ama bosanmaga geldıkde kabul etmıyorlar kızlarını . nıcın dogdugunuz o zaman o evladı .adı kızım var dıyemı zor gununde yanında deılsunız

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bazi yerlerde dul kalmak ayip bise saniliyor ve kizlari dul kaldi diye kotu yola duser tada kapiya iti kopugu gelir saniliyor ... Cok yanlis ama
(466 puan) tarafından
genc nesılıne yazık vallahı
(352 puan) tarafından
Bolcaaa artııııı benim ailem de böyle düşünür püü Allah cezalarını alsın
-Reklam-
+1 oy
(2,726 puan) tarafından
Kabul edilmeyen kızlardan biri de benım...

Sebepleri kendı isdeğin ile evlendın o yuzden o evden sadece cesedin cıkar dediler...

Evi terk ettim aylar once kabul etmedı ler gene. Gerçi anlattım son postumda yasadık larımı. Babam hep derdi ki bir baba evlatları ıçin yaşar derdi. Ama oyle olmadı. Evlendık ten sonra Evlat dan saymadılar demek ki beni. Suan hiç bişiler iyim konusmuyor lar evlatlıktan reddetmiş. 
(466 puan) tarafından
Allah sana enn guzel hayat versın bakıpda şukur yok en once pışman olsunlar. hep derım para bıle muhtac kalmayasan aıleye bıle
(2,726 puan) tarafından
Amiinn.
(2,047 puan) tarafından
2.5 yasındaki oğlunu aldın mı? Nolur aldım o da benımle de içim gitti sadece cocuga  neden ayrı koydular onu senden, merhametsiz vicdansızlar
(2,726 puan) tarafından
Daha alamadım. Bu perşembe mahkeme var inşallah alcam. O günü beklıyorum
0 oy
(3,769 puan) tarafından
ÇÜNKÜ: DÜŞENİN DOSTU OLMUYOR..
(466 puan) tarafından
Allah her kesın kendısıne versın her seyın ıyısını
(3,769 puan) tarafından
Ben kızımı bin bir emekle canımla büyütüyorum bir ite yem edemem namussxlk bile etmiş olsa atamam atmam benim kızım o asla kımseye ezdremem
(466 puan) tarafından
kızım 5aylık bende oyleyım. vallahı bı yerı acıyor kalbım durar. babası soylerkı cok kotu mısal aglayır soylerımkı yo ıyı kızım hep kızım tarafındayım ama kucuk nolsun
(3,769 puan) tarafından
Ben kızım bana gelip anne ben eşimi sevmiyorum yada mutlu değilim dese bile çeker alırım onu
0 oy
tarafından
Çok haklısın biliyor musun? Ama anlatilmiyor işte bazen eski kafa Sanki kötü bir şey gibi görüyorlar boşanmayı. Rabbim cümlesine akıl fikir vicdan merhamet versin inşallah ♥️
(466 puan) tarafından
Amınn  bacım
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bende öylelerine anlam veremiyorum. Kız olduğu için evlat olmuyor mu o. Demin bi postta okudum arkadaşa çok üzüldüm ailesi kabul etmiyormuş 
(466 puan) tarafından
bende o postdan kaynaklandım doldum daştım)
(3,136 puan) tarafından
Al benden de o kadar. Rabbim yardımcısı olsun çok zor bir durum
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Elalem ne der kafası.......Şükür bı sorun olsa herkesten önce Anam dağ gibi arkamda bunu çok iyi biliyorum Rabbim herkese vicdan merhamet versin inşallah
(466 puan) tarafından
amınnn amınn
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bu çok zor Allah'im başlara vermesin
(466 puan) tarafından
amın kızlar yazık
0 oy
(260 puan) tarafından
Yok canım yanlış biliyorsun istersen bin kere evlen gotunu ver kırk karı boşa erkeği baş üstüne alıyorlar mesela bizde öyle lanet olsun bu zihniyete rahmetli yengem yeri Nur olsun cennet olsun okadar iyiydi dayım adı adamın tekiydi başka karıya gitti biz öldü sandık haberlere müge anliya çıktık meğer adam bir kadını karım oldu ailem yok diye kandırmış onla yaşıyor donmeyince yengemi evden attı ananem İstanbul gibi yerde iki kız çocuğuyla sokakta kaldı neymiş birtane küçük bekar dayım var laf olurmuş kadın çalıştı dayım yedi iki evini sattı çalışıyordu en son ananemin yanına geldiler yine yengem çalışıyordu orda burda kaldı süründü rezil oldu aç kaldı en son evini aldı yerleştirdi kızlarıyla bir hafta sonra kendi evine geçecekti işe giderken araba çarptı öldü dayım bilmem kaçıncı kariyi eskitti 60yasinda görsen en fazla kırk dersin ananemin evinde öyle de güzel yaşıyor lanet olsun bu düzene
tarafından
Kabul etseler bile sürekli başına kalkiyorlar
tarafından
Hangi olaydı kuzum
0 oy
(2,771 puan) tarafından
Bende anlam veremiyorum kuzum Bir keresinde ben de eşimle boşanacak duruma kadar geldim ama ailem her zaman arkanda oldu hatta gittim Bir hafta ailem de kaldım hiçbir zaman bana kendimi kötü hissettirme diler ama burada öyle aileler okuyorum ki ağzın bir karış açık kalıyor oğulları boşansa göz yuvarlar ama kızları boşanacağı zaman karşı çıkıyorlar sahip çıkmıyorlar
(466 puan) tarafından
benım aılemde hep benım arkamda cok guvenlı hıss edıyorum
0 oy
tarafından
Ben boşandım hemde babam gelip aldı beni ben kızımı sokakta bulmadım dedi..

Oğlumu da bırakmadı aldım yanımda ben bıraksam bizimkiler bırakmazdı o derece..

Şimdi tekrar evliyim sürekli arıyor torunlarımı özledim bayrama al gel bizde geçirin bayramı diyor hatta gidiş geliş ücretimizi dahi babam karşılayacak nasip de Ramazan ayını orda geçireceğim..
(466 puan) tarafından
şukurkı boyle aılelerımız var
tarafından
Çok şükür
0 oy
(3,532 puan) tarafından
El alem ne der diye düşünüyorlar. Evlenince kurtulduk sanıp hep orda dursun dye dsunuyolar. Aile bu demek değil ki

Benim ailem gibi ailesi olur ins herkesin
(466 puan) tarafından
amın bacım
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Çünkü elalam kendi kızlarından kıymetli, çünkü bir çocuğu doğurduğun zaman Son nefesine kadar analık ve babaligin devam ettiğinden haberleri yok. Evlenince sanıyorlar ki bizden çıktı artık. Özellikle kadinlarimiz öyle ana baba yüzünden neler yaşıyorlar. Annem de öyle bir ailenin çocuğuydu kimseyi dinlemedi benim Rabbim var kimseye minnet etmiyorum dedi babamı 18 sene sonra boşadı çokta iyi yaptı biz huzur ne demek o zaman öğrendik çocukluğumyz heba oldu. Şimdi ben evliyim ve annemde arkamda Rabbim korusun öyle boşanma söz konusu olursa bana elinden geleni yapacağına o kadar eminim ki. Bu yüzden güçlü bir kadınım eşim bana karşı saygılı çünkü sonucuna katlanamaz bunları biliyor ve zaten de kaliteli birisi Allah herkesin yuvasına huzur versin 
(466 puan) tarafından
benımkıde annemden korkar)))
0 oy
(157 puan) tarafından
Ailem hoc öyle değiller çok şükür ki böyle bir ailem var hamileyken ayrıldım geldim 7 ay oldu hiç sorun yaşamadım hep yanimda destekcilerim
(466 puan) tarafından
erkekler de hamıle koysun sora desınlerkı gecınemedık ne bıcım dunya ya
(157 puan) tarafından
Aldattı beni hamileyken
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İşte ailesi sahip çıkan ,  daima dik ayakta tek başına durabiliyor. Ama adam dövüyor sovuyor kadın napsin ailem.kocandir yapar biz neler çektik gelme geri namus diyorlar. Sonra bu kadın cinayetleri fazlalasiyor
(466 puan) tarafından
kadın olmak zor
0 oy
tarafından
Gelinlikle çıktığın kapıdan ancak kefenle girersin kafasında bazı mahluklar
(466 puan) tarafından
kefenı kendılerı gıysın ıyıyse
0 oy
(476 puan) tarafından
Eee elamlem der akrabalar neder kimse öle şerefisizleri suçlamaz karılık yapsaydım vurmazdı derler 
(466 puan) tarafından
hep 3cu kısıler yıkdıı bızlerı
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Şey heralde evlenmeden babanın soy adını taşıdığımız için bi evlat hissi veriyor evlendindikten sonra soy ismimiz değişince el kızı gibi oluyoruz Allah vicdan versin 
(466 puan) tarafından
vıcdan bıle zor tapar oları
0 oy
(707 puan) tarafından
Bence öyle öğrenmişler gelinlikle çıktım kefeninle çıkarsın o evden nesiller boyu öyle yaşamışlar doğru o onlar için değişen dünyada değişmeyen tek düşünce 
(466 puan) tarafından
bız kızlarımızı hep koruyalım
0 oy
(466 puan) tarafından
hepımız derdlerıı .Allah bız kadınlara kol kuvvet versın kızlarımıza hep sahıb cıkalım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Böyle  anne babayı  allah  islah  etsin nasıl  dayaniyorlar  ewlattalrinin  siddet  görmesine aldatilmalrina  
(466 puan) tarafından
kendılerı cok yıyıp oturdularda ondan

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 293 göst.
27 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,358 göst.
22 Nisan 2020 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı