0 oy
293 göst.
Diğer kategorisinde (389 puan) tarafından
Kizlar yemek yaparken aklıma yemek gelmiyo hep aynı yemekler geliyo siz nasıl belirliyorsunuz yemek menüsünü yada neye göre yapiyosunuz :D

19 Cevaplar

+1 oy
(476 puan) tarafından
Nefis ev yemekleri die bi uygulama indirdim ordan bakıyorum aklıma yatanı yapıyorum 
(389 puan) tarafından
Bende bakıyorum da çok afilli ordakiler de :D
(476 puan) tarafından
Aynn canm genellikle Bi çoğunu gözüm almıyor zaten :)) oyuzden çok zorlanırsam ordan bakıyorum
-Reklam-
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Gelisi guzell :D

(389 puan) tarafından
Ne güzel :D ama eşim yemek konusuna önem veriyo :D
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Eşimin canı ve kendi canım ne istiyorsa onu yapıyorum 
tarafından
Hastayım sana gizemm ❣️❣️
(8,081 puan) tarafından
Yaaa şımarırım vallahi ☺☺♥️
tarafından
Şımar kuzum sen en iyilerine layıksın ❣️
(8,081 puan) tarafından
Senin gibi iyi iyiyi çekiyor ♥️
tarafından
Ayy allah razı olsun kuzum ❣️❣️
0 oy
tarafından

Kafama göre :D

tarafından
Ahaha bazen oda olmuyo la :):)
(389 puan) tarafından
Oh ne güzel :D
tarafından
Burdan caliyom ☺️❣️
(389 puan) tarafından
Bende öyle yapcam :D
0 oy
(119,346 puan) tarafından
evde ne varsac
0 oy
(841 puan) tarafından
Canim ne istiyorsa onu yapıyorum ama sagolsun wp durumları aile grupları ne yemek yapsam diye dusundurmuyor millet ne yese atıyor instaya wp banada fikir geliyor canim istiyor yapıyorum 
(389 puan) tarafından
Bende burada soriym bidahakine bari :D
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Çarşamba günleri pazara gidiyorum 2 çesit sebze alıyorum genelde 2 günlük yemek yapıyorum kalan 3 günü de kafamda kuruyorum bir hafta rahat ediyorum :)
(389 puan) tarafından
Ya ne güzel :)
(3,213 puan) tarafından
Bu sistemi çok tavsiye ederim canım ne sebzen çürür ne de fikrisiz kalırsın. Eşime sorunca canın ne istiyosa onu yap cevabı alıyorum genelde o da aklıma zaten bişey gelmeyince sinir ediyo. Yapacağın  yemeği bulmak yapmaktan zor bazen :)
(389 puan) tarafından
Aynen ya ev işinden zor ne yapsam diye düşünmek :D
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Pazardan aldığım malzemeye göre birde çocuklar olduğu için onlars göre
(389 puan) tarafından
Anladm cnim
0 oy
(319 puan) tarafından

Internete bakiyorum canim. Elimdeki malzemelere gore kafama uyan tarifi yapiyorum :D mesela nefis yemek tariflerine giriyorum elimde kiyma var diyelim ama canim kofte yapmak istemiyor;) arama kismina kiyma yaziyorum hemen oneriler cikiyor. Hosuma gideni yapiyorum ;)

(389 puan) tarafından
:) anladım cnaim
0 oy
tarafından
Giriyorum nefis yemek tariflerini orda günün menüleri var degişik şeyler oluyor deniyorum bende, :) 
(389 puan) tarafından
Biliyorum o uygulamayı :)
0 oy
(26 puan) tarafından
Haftalık ya da bir gün öncesinden yapacağınız yemeklere karar verirseniz ve eşiniz de yemek konusuna önem verdiği için onun da fikrini alırsanız hem kafanız rahat olur hem de hazırlaması daha kolay olur. Ben genelde bir gün önceden sonraki gün neler yapacağımı planlıyorum çünkü benim eşim yemek seçiyor ve yemek konusu biz de büyük sıkıntı.
(389 puan) tarafından
Evet benim eşimde seçiyor :(
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Bende ayni senin gibiyim vallaha , netten bakiyim diyom onda da malzemeni 1i olsa 5i olmuyor :D
(389 puan) tarafından
He kız çok afilli şeyler :D bide doyurucu değil gibime geliyor sadece göze hitap ediyor
0 oy
(14,079 puan) tarafından
O an evde ne varsa yaparım 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Ben bu günden her güne ne yapacagımı belirliyorum, eşim ve çocuklar farklı bişey isterse birini eleyip onu yerine koyuyorum bir hafta kafam rahat oluyor
(389 puan) tarafından
Anladm canim
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Evde ne var ne yok bakıyorum eşimi bı yokluyorum ona göre djsjdjf
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Pazardan bir ya da iki çeşit yemeklik sebze aldıktan sonra bütün hafta rahat ediyorum. Bir gün sebze yemegi bir gün tavuk ya da balık bir gün de bakliyat olarak gidiyorum. Eşim hiç yemek secmediği için hiç zorlanmiyorum
0 oy
(4,708 puan) tarafından

En büyük dert o valaha :D

0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bende çok zorlaniyorum ya ama oğlum sağolsun ne yemek yapayım dediğimde et diyor hiç etsiz kalmıyoruz mübarek 

Bugün et yoktu makarnayı et olarak görmeye başladı çocuğum 2 gündür et yemiyor sürekli gelip et diyor ya da ogurt :)))
0 oy
tarafından
Tavuk pisireceksem yanina pirinç pilavı yapıyorum bi de herhangi bir corba pisiriyorum 

Geri kalan zamanlarda eşim ne isterse onu pisiriyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 84 göst.
9 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Elif2021 (1,384 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı