0 oy
544 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Şimdi sorum şu yurt dışında garipsenmiyor ama burda dalga konusu oluyor sizce neden dalga konusu oluyor

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kim dalga konusu yapıyo ki. Gerçi benim çevremde hiç yok öyle ama istemeyip önlem almayanlara da madem istemiyosan korunsaydin deniyo bu Konu da haklılar bence
tarafından
Korunduğu halde kalana bir şey demedim :) ama bazı kişiler ille de istemiyom olmaması lazım diyo soruyorlar nasıl korunuyodun cevap yok böyleleri için diyorum. Baglatipta hamile kalan da var ama tedbiri alıp taktiri Allaha bırakmaktan yanayım saldım çayıra olmaz yani
(142 puan) tarafından
Çok haklısın cnm hak veriyorum
(2,259 puan) tarafından
Hani bazıları korundum diyo nasıl korunuyorsun diye soruyorsun geri çekilme ile diyorlar bu da bir korunma yöntemi değildir. Ama dalga geçen insanlarla karşılaşmadım
tarafından
Onlar da bilerek onu tercih ediyorlar diyecek bir şey yok öyle hamile kalan çok kişi var
(2,259 puan) tarafından
Aynen öyle canım
-Reklam-
+5 oy
(15,745 puan) tarafından
Dalga demeyelim de daha bı tanesine ilgi göstermeden buyutmedn ard arda getirmek de mantık işi değildir cocuk ilgi şevkat ister tee uc dört yaşına gelince bile çocuk olunca ister istemez diğerine ilgi azalır ve çocuk kıskançlıga başlar sevilmedigine değersiz olduğuna kanaat getirir 
(142 puan) tarafından
O konuda çok haklısın canım bir şey demiyorum
(2,692 puan) tarafından
Böyle yapanlara mantıksız demek de bir saldırı şekli. Sana göre öyle olabilir, bence, der susarsın. Bana göre diğeri doğrudur neden mantıksızlık olsun ki.

İşte burda herkes kendi yaşantısını, doğrularını söyleyip diğerlerine saygı duysa sorun olmayacak da. Herkes benimki doğru der, diğerlerine saldırır, sıkıntı burda.
+1 oy
tarafından
Beni ginayan benim köyneğimi geysin möge applaaa ") hahahaha 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Boş boğazlar çok çünkü

(142 puan) tarafından
Gercekten dalga geçiyolar çevre ama yurdisina bakıyorum en az arka arkaya 8 çocuk yapıyorlar burda 3 olsa veya 4 hemen dalga konusu kınama konusu oluyor
(27,353 puan) tarafından
Takılmamak gerek
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kime neymis donsun herkes once kendine baksin 
(142 puan) tarafından
Canim dalgayı geçtim kınıyorlar
0 oy
tarafından
Konuşmak için konuşuluyor ondan 
0 oy
tarafından

Ekmeklerini onlar veriyor 

Gece uykusuz onlar kalıyor 

Hastayken başlarını onlar bekliyor çünkü 

:angry:

(142 puan) tarafından
Haklısın tüm çileyi anne çekiyor baba bile değil
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Herkes sabırlı değilya ondan dır 
0 oy
tarafından
Burda yeter kı bırsey olsun diye bekleyen akbabalar var o yuzden her seye mana buluyorlar 
(142 puan) tarafından
Gerçekten öyle kendi cocuklarina bakmıyorlar kınıyorlar kendilerinin olduğunda ise laf söylemiyorlar
tarafından
Cakacan agızlarına 2 tane şap diye akıl olacaklar
0 oy
(376 puan) tarafından
Çocuk iyidir ya dalga konusu olacak bişey yok söyleyenlerin çocukları genelde daha çok var 
0 oy
(842 puan) tarafından
Genelde yaşlılar çok kınıyor annem hamileydi kardeşime hemen aldir dediler tuhaf tuhaf akillar verdi koca karılar biri elinde biri belinde çivi sok çocuk ölsün diyen bile vardi pis insanlar sanki kendileri bakıyor simdi kocaman kız oldu o lafi diyenler biz büyünce göremeyiz sanıyorduk dediler 
(142 puan) tarafından
Allah verdiyse vardır bir bildiği rızkı da ondan herşeyi ondan sonuçta ben öyle düşünüyorum
(842 puan) tarafından
Aynen öyle rizkiyle geliyor zaten hepsi Allahim hayırlı riziklar versin herkese
0 oy
(119,456 puan) tarafından
Yooo yurtdisindada garipseniyo hep yaziyom esimin kuzeni benden 1 hafta once dogurdu 40 cikti ilk iliskide hanile kdi simdi bu daha dogurdu herkez ne yaptin neden yaptin diyomus
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ewet mesela ben hep arka arkaya getirdim cocuk aralarinda yas yok bile ama önlemimi yeteri kadar almadigim icin oldu
0 oy
tarafından
Avrupa ile Türkiye de geçim şartları aynı mı adamlar bşr kilo eti 5 dolara alıyor biz 70 liraya nereye ne vereceğimizi şaşırıyoruz bu yüzden bu algı var maddiyat 
0 oy
(26 puan) tarafından
Açıkçası millet o kadar hazır ki başkasının bir açığını bulayım da onunla dalga geçerken kendi sıkınti mi unutayim diye fırsat kolluyor. Bakıyorum mesela herkes çok üzerine vazifeymis gibi aman dikkat edin ikinci olur, aman biraz arası olsun, şöyle yapın böyle yapmayın akıl veren cok. Planlı ya da plansız hamile kaydiysaniz bir de şimdi nasıl bakacaksınız,nasıl baş edeceksiniz nidaları yükselir. Planlı ya da plansız istenmeyen çocuk diye bir şey yoktur. Bide büyüdüğünde o çocuğa sen yanlışlıkla oldun derler çok onların üzerine vazifeymis gibi. Hayır bide bunu söyleyenler genelde peş peşe çocuk yapan insanlar. Kimin ne kadar ne zaman ne sıklıkla çocuk yapacağına sadece anne baba karar verebilir gerisi niye bu kadar milleti ilgilendiriyor anlamıyorum. 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Mesela ben çok çocuk seviyorum evde birbirlerine arkadaş olsunlar başkasına ihtiyaç duymasinlar zaman belli ne sokak ne park görmüyorlar şükür maddi manevi gücüm buna  yetiyor ve 26 yaşındayım enerjim yerinde. 1 oglum var şimdi kıza hamileyim. Masllah demek yerine bu sana yeter daha getirme diyorlar ya size ne kime ne inanın utanıyorum gizliyorum hamileliğimi millet de laf çok. Geçene 2 çocuğum olacağını duyunca bi komşu gülerek alaycı bi tavır sergiledi sinir oldum sanane demek geldi içimden terbiyem musade etmedi 26 yaş küçük değil bnce
0 oy
tarafından

Onu bilmemde bu yaz bitane daha dusunyyom kim dalga gecerse gecsin:D

0 oy
(295 puan) tarafından
Cnm benim bu bebisim buyuk ihtimalle kiz esim erkek cok istedi ve yanlislikmi dalginlikmi bilmem karnimi severken oglum diyo sonra toparliyo bende bu bebisimi dogurup hic beklemeden birini daha yapmak istiyorum saglikli olsunda varsin ikincide kiz olsun hic sikinti deyil basim ustune rabbimden gelen ama bn hic ara vermiyicem allah nasib ederse hakkimizda hayirlisi 
0 oy
tarafından
Kimseyi ilgilendirmez canım valla ben imreniyorum ne güzel her şeyi beraber yapıyorlar birlikte öğreniyorlar kişi kaldırabileceğine inanıyorsa kimseye laf düşmez

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 257 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde Biricik00 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 492 göst.
8 Şubat 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 346 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.