0 oy
449 göst.
Aile kategorisinde (10,925 puan) tarafından
Kızlar ramazan yaklasıyor biliyorsunuz. Eşim oruc tutuyor Allah kula ederse ama bize işkence yapıyor resmen herseye bagırıyor aglatıypr her günümüz birbirinize bagırmak la geciyor. Gündüz aglatıypr aksam yemek yiyince gelip aclık tan oldu diyor ve ramazanın en fazla 15 inde bosanma kararı alıp annem beni gelip alıyor her sene boyle bayramdan sonra da esim özür diliyor cocuk var diyor. Bu sene birde emzikliyim cocugumun rıskı kesilir diye korkuyorum. Dinen günahı benim boynuma tutma deme lüxüm var mı? 

18 Cevaplar

+1 oy
(3,729 puan) tarafından
Valla benim eşimde aynı terör estiriyor resmen açken ben muhattap olmuyorum eşimle yemekten sonra konuşuyoruz tutma diyemem onun vebalini alamam çünkü 
(10,925 puan) tarafından
Kız muhatap olunmuyacak gibi degil ki. Mesela yemek yapıyorum arkadan geliyor bu mutfagın hali ne diyor. Diyorum ki yemek yapıyorum bitince elbet toplayacağım sonra ne laflar ne gerizekalı sı kalıyor ne ****** giti
(4,668 puan) tarafından
Evet eşle muhatap olmamak en mantıklısı. Girsin odaya yatıyorsa yatsın,tv izliyorsa izlesin. Mümkün olduğunca az muhatap olsun sizinle. Sen de iftardan sonra sal çocukları üstüne kafanı dinle sen de biraz.
(3,729 puan) tarafından
Desin hicbirsey deme sen birşey demeyince kendi kendine kavga edecek değil ya susar gider ben öyle yapıyorum valla eşim.kendi de söylüyor açken ben ben değilim diye
(10,925 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ben mutfakta oluyorum oraya gelip yapıyor yapacagını gt kadar ev. 5ç5 yasındaki anlatamıyorum gitme babana diye kosup gidiyor azar işitip geliyor. Şimdi birde bebek var.
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Hayır kimse kimsenin gunahina kefil olamaz 

(10,925 puan) tarafından
Cekilecek dert degil ama bu sene anneme de gidemem. Alıp cocukları gideyim dicem hava daha soguk annem klımayla 1 kucuck göz odada oturuyor. 2 cocuk
(2,375 puan) tarafından
Anladım canim ama konuş o zaman kötü söz soyliyceksen bizi üzüp aglatacaksan hic tutma de
(10,925 puan) tarafından
Diyorum kac defa konustum
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Hayır öyle bir hakkın yok kişi kendinden mesuldur 

Esinin huyları duzelmiyorsa neden halen daha katlaniyorsun ailen Arkanda degilmi ömrünü bir hayırsız insan için heba etmeye degermi

(10,925 puan) tarafından
Daha zamanı var bacım ondan.
(27,352 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
(10,925 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
tarafından
Yok canım maalesef 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Zaten pek sevap ettinj düşünmüyorum eziyet edip tutucaksa bu ne tutmasın oruç nefse terbiye deyimi o düpedüz terbiyesiz ediyor
(10,925 puan) tarafından
Beni ramazandan soguttu oructan soguttu
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Ramazan geçene kadar annenlere git yada kendisi annesine gitsin tutma desen günah tutsa sana eziyet ediyor ikinizede yazık 
(10,925 puan) tarafından
Yazık tabi işte bu sene gidermem dediğim gibi
(2,266 puan) tarafından
Kaynanlar iyiyse onlarda kalsan
0 oy
tarafından
Tuttuğu orucun da sevabı gidiyor adamın kocana de karnı doyduktan sonra sadece oruç tutuyon aç kaliyon. Bizi üzdüğün için sevap alamazsın de.. 
(10,925 puan) tarafından
Kac defa xedim
tarafından
O zaman açken hiç bulaşma canım ne diyim.
0 oy
(4,672 puan) tarafından
Sakın deme sen onun yerine her bir orucun başına 60 tane tutacan mı
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ramazanı annennlerde geçir yada o gitsin annesinne cnm 
(10,925 puan) tarafından
Gitmiyor canım konustum gitmem diyor birde bana boyle dedim diye surat asıyor
(6,671 puan) tarafından
E cnm olmadı sen git ölüm değil ya
(10,925 puan) tarafından
Canım yukarıda da anlattım hava soguk annem 500 km ötede oturuyor araba yok biri 5. 5 biri 2 aylık cocukla otobuse yanlız binip gitmem lazım. Annemin bir göz oda
(6,671 puan) tarafından
O zmn iadre edicen cnm o olmaz bu olmaz ne diyeyim:((
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sende oruçluyken pek konuşma açlık heralde eşinde sinir yapıyor 
(10,925 puan) tarafından
Ben zaten konusmuyorum ki onunla kendi geliyor.
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben böyLe insanları anlamyrm ya karşındakine eziyet edeceksn tutma kardesim 

Bir hocaya götr yada ona git sor de oruçluykn böylr davranmann yanlş oldugunu anlatsn biri ona 
(10,925 puan) tarafından
Ben sordum hocaya anlattım kul hakkına giriyor senin hakkına giriyor o dedi ama kendisi buna inanmıyor kş
0 oy
(2,241 puan) tarafından
orucu bile adamakilli tutamiyo bazilari iste benim esimde oyle acken taniyamiyorum adami sanki ben zorla oruc tutturuyom yemegi yiyene kadar asla gozune gozukmuyorum baska odada oturuyom. kimse kimsenin sevabini gunahini alamaz canim sende bulasma her dedigine he de sana bulasamaz . kirmiziya siyah diyosa bile aa evet o siyah de huyu boyle demekki . ama her zaman degil tabi sadece ramazanda :) 
(10,925 puan) tarafından
Kız muhatap olmuyorum mutfakta duruyorum oraya gelip konusıyor.
(2,241 puan) tarafından
soyle ona bulasmasin sana onun siniri varsa senin de var tas degilsin
0 oy
(276 puan) tarafından
Ahhh..işte orucun asıl gayesini anlamıyoruz aç olanlarin halini anlamak daha içine dönmek daha sakin bı insan olmak yakışır oruç tutan kimseye hatta sana bulaşan birisi olursa ben orucliyum de selam et geç derler..

O evde büyüyen çocuk ibadetten ne zevk alır ama herkes çoluk çocuğu İslami bilsin on numara müslüman olsun ister..

Vallahi Allah bu adamın orucundan razı değildir...

Makul düzeyde hepimizin açlıktan kaynaklı asabiyeti olur karşılıklı tolere edilir  ama eziyet boyutuna geliyorsa tutma kardeşim sen orucu..

Bir kez gönül yıktın ise o kildigin namaz değil diyen Yunus Emre'nin sözleri her yerde ...ama yüreklerimizde değil 

Değerli kardeşim Ramazan öncesi seni alan bu endişeden dolayı çok üzgünüm oysa tatlı bı telaş sarmaliydi seni 

İmanın heyecanı kalmadı..

Eşinizle konuşun açıkça anlatın 

Bak Ramazanda çok asabi oluyorsun elimden geleni yapıyorum senin için ama sen Allah için aç kaliyorsun maddi manevi nefsini terbiye etmeye bak 

Yoksa tutma demem sana ama billki hakkım helal olmuyor sana de...
(10,925 puan) tarafından
Dedim aynı boyle bacım yok olmuyor haklısın diyor gene yarın oruc gene eziyet küfür
0 oy
(294 puan) tarafından
Allah korusun bi gün açlıktan size zarar verecek ya da kendine bişey yapacak olur mu öyle şey zaten islam hoşgörü dinidir böyle ibadet edip ailesine işkence edecekse hiç tutmasın ya da ara ara tutsun sağlıklı düşüneceği şekilde 
(10,925 puan) tarafından
Vallahi korkuyorum cocuklara birsey yapar diye
(294 puan) tarafından
Herşey bi tarafa küçük çocukların bu denli olumsuz aile ilişkilerinden etkilenmeleri çok üzücü ramazan ayı başlamadan yavaş yavaş güzel bi dille eşine anlat böyle böyle diye eminim başta umursamasa da bi süre sonra anlayacaktır kimse çocukları üzülsün istemez Rabbim yardımcınız olsun inşAllah
0 oy
tarafından
Her koyun kendi bacağından asılır canım eşine söyle bana tutmuyorsun ibadetini yapıyorsun sakin olmayı öğren de hem böyle orucu tam anlamıyla yerine getirmiş olmuyor ki oruç tutmak aç kalmak değil 
(10,925 puan) tarafından
Defalarca dedim sen sadece ac kalıyorsun diye
tarafından
Bence orucu anlatan bir video at izlesin
Ya da şekerine falan baktırsın hastalığı varsa kefaletini öder
(10,925 puan) tarafından
Hastalığı filan yok canım. Ve bu o yaptıgı işkenceyi normal görüyor yanı oruclu oldugum için boyle herkes boyle diyor
tarafından
Allah marhemet vicdan versin eşine canım
0 oy
(119,324 puan) tarafından
bizdede ben oyle oluyom yaa ☹
(10,925 puan) tarafından
Valla bacım karsı taraf için cok zor gör halimi
(119,324 puan) tarafından
inan elimde degil benimde ☹
(10,925 puan) tarafından
Valla tutmayın bacım. Sizede yazık bir gün sinirle bir pıhtı atar beyne el fatiha hersey sinirle sıkıntıyla.
0 oy
tarafından
Ay sınır oluyorum. Sanki bana tutuyo orucunu.. 
(10,925 puan) tarafından
İşte bacım aynen
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Tuttugu orucun hicbir sevabı kalmiyor benim babamda oyleydi tabi bize degil is yeri var firin pide yapiyorlar ya o zaman iscilere felan bagiriyordu tabi o donem sigara da iciyordu sigarayi birakti 4 senedir cok rahat tutuyor sinirli degil yani 
(10,925 puan) tarafından
Canım baya işkence ediyor yemek varken Baska yemek yaptırıyor en ufak salonda bir oyuncak olsun ev dagınık degip bagırıyor cocugun ustune yuruyor. Beni iftar sofrasından kaldırıp Bulasık yıkattırdı kac defa aglıya aglıya
(1,238 puan) tarafından
Tutma de boyle bir cok hocanin videolari var onlarin sohbetlerini dinlet

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 424 göst.
0 oy
10 cevap 397 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy