0 oy
858 göst.
Diğer kategorisinde (1,699 puan) tarafından
Doktor dedi diğerlerin yukselmeye baslamis menapiza girmeye baslamissin simdi çocuğun %30 olur

Simdi cocuk diusunnezsen ileride pisman olabilirsin 

Dedi

Yumurtalarin bi onceki geldiginden daha az dedi

Adet sokturucu verdi bunula adet olucaksin dedi

Kizlar biliyorsunuz ben kesin ama kesin çocuk istemiyordum sadece ileride 2. Çocuğa mecbur kalirsam yaparim allah korusun donor falan gerekir cok mecbur kalirsam yaparim dedim oglum 23 aylik hiperaktivite teshisi kondu yerimde olsaniz ne yapardiniz 

38 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Hiperaktif bir cocugum varsa cocuk dusunmezdim bu benim sahsi fikrim ve maddi durumum azsa hic hic istemem
(1,699 puan) tarafından
Donor falan gerekirse hastalik olursa
(6,203 puan) tarafından
Sana kalmis bi durum yapip yapmamak
(4,668 puan) tarafından
Aydaaan sen nerelerdeydin kız? Merak ettim seni.
(6,203 puan) tarafından
Burdağyiiiiim hanimifenicim :D
(4,668 puan) tarafından
Hosgeldin ♡
-Reklam-
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Olsun yinede yap şuan imkan varken ilerde pişman olma
(1,699 puan) tarafından
Okadar uzgunum ki
(17,811 puan) tarafından
Hayırlısı böyleymiş kuzum keşke olmasaydı ama elden ne gelir
0 oy
tarafından
Kuzum oğluna bir kardeş lazım ilerde pişman olmamak için bir çocuk sahibi daha ol kuzum bence geç kalmadan yerinde olsam çoktan başlamıştım 
(1,699 puan) tarafından
Okadar kararsiz ve caresizim ki
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ben bi kardesi olsun derim 
(1,699 puan) tarafından
Ah ah bide bana sor:((
(1,808 puan) tarafından
Evet cok zor senin için  ama onun bi kardesi olsun yine Rabbim nasip ederse insallah
Kardeş  yoldaş  oluo her zaman
0 oy
tarafından
Bilemedim yaa çok zor bir karar 
(1,699 puan) tarafından
Evet cok cok zor
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Kesinlikle 2. Çocuğu yapmalısın canım 
(1,699 puan) tarafından
Demi  yaa:(((
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Eğer istiyorsan ileride pişman olacağını düşünüyorsan yap oğlun tek büyümesin 
(1,699 puan) tarafından
Aslinda hic istemiyordum mecbur kalmadigim surece
0 oy
tarafından
Yanllis anlama seni üzmek değil niyetim ama eksik dilek dileme canım hiçbir zaman Allah'ın gücüne gitmesin yap istersen Allah yardım eder insallah
(1,699 puan) tarafından
Eksik dilek nasil yani cnm
tarafından
Çocuğun seni yormuş hiperaktif olduğu için bir daha asla diyerek belki de eksik dilek dilemiş olabilirsin
(1,699 puan) tarafından
Cok haklisin cnm:((
0 oy
tarafından
Kaç yaşındasın canım menopoz için erken degilmi
(1,699 puan) tarafından
20 cnm erken menopoz
(1,730 puan) tarafından
Nasıl menopoza girdiğini öğrendin canım adet düzensizliği falan mı
tarafından
Allah Allah ya canım ailede var mı ırsi mi acaba
(1,699 puan) tarafından
Evet 2 aydir olmuyorum cnm doktor girmeye baslamissin dedi
(1,730 puan) tarafından
Bence 2. Çocuğu düşün
0 oy
tarafından
Yumurta dondurma işlemini araştır canım istemiyorsan 2. Çocuğu yapmak zorunda değilsin tabiki rabbim hayatta olana uzun sağlıklı ömür versin.  
(1,699 puan) tarafından
Evet cnm ama mecbur kalrisam ya
tarafından
Yumurtalıklarını dondurma olayı vardı bizde varmı bilmiyorum ama bş araştır ilerde mecbur kalırsan tüp bebek gbi enjekte ederler. Sırf yapmak için yapmak doğru gelmiyo bana. Hem bunu bilemezsin ki belki yapcan şimdi ama abisiyle uyumlu olmicak. Byle düşünmek saçma değil mi canım oda senin bebeğin olcak sonuçta kobay gbi sırf abisine can olsun dyr bi can yapılır mı. İlerde 2 yi istiyosan yap ama diğer türlü düşünme belki hiç hasta olmicak ömrü boyunca o zman 2. Çocuğa keşke yapmasaaydım mı diceksin. Sen bilirsin canım ama iyi düşün.
(1,699 puan) tarafından
Evet cnm bende 2. Yi istemiyorum hicc ama iste boyle olunca :((
tarafından
Sen bilirsin istemiyorsan varsayımlarla hareket etmemelisiniz nerden biliyosun belki ikincide olcak hastalık 3. Gerekicek öyle düşünürsen Allah korusun herşey olur. Bana saçma geldi açıkçası ilkinde ilerde hastalık olursa diye yapmak. He kardeşi olsun dersen o başka
0 oy
(1,776 puan) tarafından
İlerde pişmanlık yaşamam dersen yapma ama ilerde Allah korusun size bişey olduğunda oğlun tek kalmasın yanında bı dayanağı kardeşi olsun dersen yap canım 
(1,699 puan) tarafından
Cnm aslinda kardessiz buyusun diyordum ama mecbur kalırsam yaparim diyordum:(
(1,776 puan) tarafından
Canım valla ne diyim sizin bileceğiniz iş çünkü çocuk bakması gerçekten çok zor bide hiperaktif daha da zor
0 oy
(119,346 puan) tarafından
bi kardesi olsun ilerde yanliz kalmax
(1,699 puan) tarafından
Ah ah cok kararsizim
0 oy
(678 puan) tarafından
Şuan istemiyorsan eğer sağlıklı olan yumurtalarini  toplatıp dondursan  ileride istediğinde olsa yani tüp bebek yöntemi eğer durum müsaitse en mantıklı yol gibi geldi bana 
(1,699 puan) tarafından
Maddi durumumuz ona musait degil ki cnm
(678 puan) tarafından
Anladım çok düşünme bence herşey olacağına varır ileriyide donor filan düşünmen gerçekten yersiz bence olucagi varsa donor  olsada fayda etmez allah korusun öyle şeyler düşünme
0 oy
(2,539 puan) tarafından
Canım bence yap ileride çok pişman olursun çevremden biliyorum keşke diyen insanları
(1,699 puan) tarafından
Vallahami :(( cok kararsizim
(2,539 puan) tarafından
Yap kız valla tek çocuk olmasın kardeşi olsun yavrunun günah büyüyünce yalnız kalmaz kardeşi olur en azından
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bence bi kardes getir cocuguna hem hiperaktivligine çare olur kardesiyle zaman gecirir kardesi uyudugu zaman sessiz kalmayi ögrenir
(1,699 puan) tarafından
Ah keske care olsa hiperaktivitesine
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben yaşım gereği tek çocuk düşünüyorum ama otur yalnız başına iyi düşün canım burada bizlerin söylediklerini umursama bakacak olan sensin rabbim evladına sağlıklı uzun ömürler versin. 
(1,699 puan) tarafından
Esime daha diyemedim ama oda ikinicyi istemiyordu simdi soylesem ne der bilmiyom
(3,213 puan) tarafından
Rabbim hakkında hayırlısını versin sana tavsiyem tek doktorla kalma başka doktora da git.
tarafından
20 yaşında menopoza mı girdin
(1,699 puan) tarafından
Zaten gidicem ama simdiden bu konu aklimi kemirmeye basladi:((
(3,213 puan) tarafından
Ah canım çok zor bir durum ama sadece ileride başına bir hastalık gelirse diye yapacaksan hiç yapma çünkü bakarken sabrın olmaz. Diyorum ya azıcık dur düşün başka doktora da görün paralama hemen kendini.
0 oy
(813 puan) tarafından
Ben olsam çocuk yapardım canım kusura bakma ama kesinlikle istemiyorum falan demek bana çok yanlış geliyor donör falan lazım olursa yapcaktm diyosun yani bir çocuğun için mecbur kalırsan yapmak istiyorsun ama hiç belli olmaz hayat bu Allah'ım hepimizin çocuklarını korusun ama bı anda da herşey olabilir sırf mecbur kalırım korkusuyla da çocuk yapmak çok yanlış. Sen mecbur kalabileceğin için değilde gerçekten istiyosan başka bir çocuk yap bence
(1,699 puan) tarafından
Gercekten istemiyordum cnm yani ama dogurganligim olsun allah ileride insanin basina ne getirirr bilinnez derdim hep
(813 puan) tarafından
Canım Allah'ın gücüne gider diye bir laf var ya postunu okuyunca o aklıma geldi direkt benim bir arkadaşımda asla istemiyorum diyo ilk çocuktan sonra hemen gidip sprail taktırdı ama onada diyorum büyük konuşma bak mecbur kalırsın çocuk yapmaya bu seferde istesende olmaz aynısı senin içinde geçerli bunun bence, iyice bı düşünüp taşınıp kararını ver
Ben şahsen çocuk severim 3-4 olsun isterim yani biz 4 kardeşiz çokta iyi anlaşırız 3 kız 1 erkek. Amcamın kızı çok özenirdi keşke benimde kardeşim olsaydı derdi. Bence senin oğlunda yalnız kalmasın
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Sırf yarın öbür gün hastalık olur diye yapacaksan hiç yapma zaten. Ben Hiperaktiviteli biriyim. 39 yaşındayım. Belli bir yaşa geldikten sonra çocuğunu tedavi ettirirsen sıkıntı yaşamazsın. Ayrıca bana yıllarca çocuğun olmaz dediler doğurganlık sıfırlanmış diyen doktorlar bile oldu. Ama ben 38 yaşıma 15 gün kala doğum yaptım. 
(1,630 puan) tarafından
İlaç mı ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️ Öyle olsa ben gerizekalı olurdum, 8 sene ilaç kullandım aralıksız. Emzirme dönemi bitince de devam edeceğim kullanmaya.
(1,699 puan) tarafından
Kiz bu yasta yerindemi duramiyon :)) mesela neler yapiyon.... benum oglan kucuk duramiyor ama buyuk bir insan ne yapar merak etmedim degil:))
(1,630 puan) tarafından
Hiperaktivite sadece hareketli olmak değildir. İnternet elinin altında, çok büyük şans, bir sürü yazı var bir sürü video var dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu hakkında. Bunları okuyup bu bozukluk hakkında bilgi sahibi olmanı tavsiye ederim. Sonuçta çocuğunda bu durumla karşı karşıyasın.
Elim ayağım yerinde durmaz, çok konuşurum, ben geç teşhis aldım keşke 40 sene önce de dikkat edilseydi ve ben de bebeğin gibi erkenden tedavi görüp iyi olsaydım. 28 yaşında idim tedavi başladığı zaman. Erken teşhis ve tedavi olsaydım okul hayatım berbat olmazdı, daha  güzel ve istediğim bir işi yapardım.
Tedavi edilmeyen dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tüm hayatı etkiliyor yani.
(1,699 puan) tarafından
Tabiki arastirdim cnm oglum 3 yasinda ustun zeka testinr girecek hiperaktif cocuklar iyi egitildigi zaman ileride buyuk liderler bilim adamlari olabiliyorlarmis
(1,630 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya büyük adam olmasın ama mutlu olsun yaşadığı hayattan zevk alsın, zeka testi bir gösterge değil onu da diyeyim. Kötü çıksa bile çocuğun apta l demek değil. Bana hiçte sevmediğim bir doktor yaptı benimki kötü çıktı, ama ben gerizekalı değilim apta l da değilim. Şuan asıl tedavi olduğum doktor zeka testleri doğru ölçümler yapmıyor diyor. Anlamı yok onların yapmak için yapıyorlar. Hayatta kullanılan zeka duygusal zekadır onu be kadar kullanıyoruz o önemli.
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kaç yaşın var canım
(1,699 puan) tarafından
20 cnm
(1,661 puan) tarafından
20 yaşda menapoz olduğunu bilmiyordum
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sadece donor icin düşünme canım evet oda önemli ama ileride size birşey olduğunda hayatta tek kalmasın bir tane olsun kardeşi olsun 
(1,699 puan) tarafından
Cok cok kararsizim cnm :(((
(1,763 puan) tarafından
Zor 2 çocuga birden bakmak ama imkansız değil canım bakanlar nasıl bakıyor senin onlardan eksiğin ne

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 166 göst.
0 oy
2 cevap 66 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.
0 oy
30 cevap 932 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,246 soru