0 oy
156 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
4bucuk yasindaki oglumun gozunde kayma var gibi kizlar bebegimi yeni dogan goz muayenesine goturdugumde sormuştum erken geliceksin ilac damlaticaz 1 saat sonra muayene edicez demişti ama sonrasında nolucak? Kendisi ya da cocugu boyle bi tedavi goren oldu mu gozluk mu veriyo doktor yoksa baska bisey mi

3 Cevaplar

0 oy
(1,239 puan) tarafından
Benim oglumda 3 yasindayken farketmistik muayene oldu damla damlatti yarim saat sonra muayene etti ve ileri derecede olmadigi icin yani ameliyatlik olmadigi icin sadece gozluk verdi  simdi 6 yasinda hala takiyor 6 ayda bir kontrolu oluyor derecesini dusurdu felan ve gozlukle baktigi zaman kaymiyor artik sadece gozluksuz kayiyor suan iyilesiyor yani 2 ay sonra kontrolu var bakalım ne der.
tarafından
Yani gözlük  tamamen takilacak mi cnm yoksa 3 5 sene sonra cikarabilir mi
(1,239 puan) tarafından
Iyilesirse cikaricak cikarma ihtimali var tabi.
tarafından
Hadi  bakalim Allah sifa versin
(1,239 puan) tarafından
Amin cumlemize insallah canim :)
-Reklam-
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Benim oğlumun da hep kayık görünür ama değilmiş burnun gözlerin arasında kalan kısmı geniş olduğu için Bi gözü hep içe dönük gibi duruyormuş :) neyse ben de çok doktora götürdüm emin olmak için. Işıklı Bi makine oluyor ellerinde. Ona bakıyor çocuk. Makine ölçüm yapıyor sıkıntı yapacak bişey yok. Eğer kayma varsa gözlükle tedavi edilebiliyor 
tarafından
Bende  randevu bulamıyorum en kisa zamanda goturmem lazim belkide gec bile kaldim
(1,550 puan) tarafından
İmkanın varsa özel hastaneye götür. Oyunla ölçüm yapıyorlar aceleye de getirmezler. Ama ameliyat derlerse kabul etme hemen. Mutlaka başka doktorlar da görsün. Özeller teşhis konusunda iyi oluyor ama ameliyat konusunda çok hevesli olabiliyor.
tarafından
Devletten randevu bulamadim yahut muayenesinden memnun kalmadigim takdirde özele de giderim tesekkur ederim cnm
0 oy
tarafından
Bizde 2 yaşında gözlük kullanmaya başladık 13 yaşında hala kullanıyor biraz düzeldi 
tarafından
Ameliyat olacak ama büyük bir ihtimalle ameliyat sonrası da kullanır sadece kayma değil hipermetrop da aynı zamanda
tarafından
Anladim Alalh sifa versin insallah
tarafından
İlkinde çok üzüldüm ama ne yapalım rabbim şifası olmayan dert vermesin
tarafından
Gözlük verirse mutlaka taktir en azından ilerleme yapmax
tarafından
Insaallah ya
Cani saolsun huysuz biraz alistirabilirim insaallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 131 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 525253 (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
14 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sunshine (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
18 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 198 göst.
21 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Buket0606 (293 puan) tarafından soruldu

385,128 soru

11,517,916 cevap

35,176 kullanıcı

...