0 oy
955 göst.
Diğer kategorisinde (610 puan) tarafından
Hadi ilk çocuğu hiçbişey bilmeden yapıyoruz ikinci çocuğu da ilk çocuk kardeşsiz kalmasın diye yapıyoruz diyelim kadınlar 3.çocuğu neden yapıyor hiç anlamadım...Tamam güzel yanlarıda var ama zorlukları daha çok bence ://///

33 Cevaplar

+1 oy
(2,931 puan) tarafından
Evlat gibi bisey varmi yaaa hele kardes gibisiii Allah nasip ederse 4 tane dogurcam bence hic de yazik degil
-Reklam-
+1 oy
(717 puan) tarafından

Ben iki kardeşim ve hayatım boyunca hep kardeş azlığından şikayet ettim Bi bacım olsaydı keşke dedim o yüzden 3. Çocuğu yaptım hiçte pişman değilim iyiki doğurmuşum kazan dibimi <3

+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Valla durumun varsa bakabiliuo isen 3  4 tane bu dunyada en guzel eserin ve bibirlerine destek olirlar ama okul masraf cok zor bu devirde cocuk byutmek okutmak esim 1 tane yeter diyo ben se 2 3 istiyorum 
+1 oy
(2,351 puan) tarafından
Bana kalirsa ben bir tane yeter diorm ama esm en azndan 1 tanede olsa kardesi olsun biz gocup gidince yalniz kalmasin kimsesz kalmasin en az 2 dior 3 u istemiosanda 2 incisi olsun ilk cocuk 4  5 yasina gelince diyor.

Maddi acinin yani sira 

Disarsi o ladr igrenc o kadar urkutucu ki biz bu yavrularimizi nasil koruycaz diye korkuyorum ben

Biz sokakta buyuduk ama cocuklarimizi disari birakamiyoruz neden sapiklar cocuk kaciranlar ole bi hizla buyuduler ki haberler ciktikca sanki bn de yapim bende yapim die cogaldilar. E bu durumda evde buyutuosun cocuk bu can skntisina napicak oyuncakla oyna oyna bi yere kadr tablete sarior tv ye sarior peki ya onlar ? Cizgi filmlerin cogu subliminal mesj dolu   youtoberlerin cogu maşa olarak kullnilio ve youtobe es cinsel dolu kucuk yasta cocuklar bunlari izleyince etkilenior..

Bnce cocuk dogurmadan once  cekilen acilari degl de ben bu cocugu bu hayata hazirliyabilir miyim ? Ben bu cocugu kotuluklerden yalnislardan koruyabilir miym die ince bi hesap yapmali insan..
(1,517 puan) tarafından
Bende onun geleceğini şimdiden düşünüyorum ve sağlıklı güzel bir geleceği için nasıl yetiştiricem sürekli düşünüyorum pedeloglari takip ediyorum çocuk gelişimi rabbim yardımcımız olsun
(2,351 puan) tarafından
Amin cnm bnde  pedagoglari takip ediorum youtobede bunlrla ilgili videolr izliom arada esimede izletiorm ole
(1,517 puan) tarafından
Ayy ne güzel bende doğduktan sonra kitap vs hep yardim Alicam Allah'ım inşallah güzel bir şekilde büyütüruz hayırlı bir evlat olur
(2,351 puan) tarafından
Bn bi kitap aldm ama bi kac alicam canm aynn onuda arastrip almk lazm her yazarada guvenilmio onune gelen kitap yazio :)
(1,517 puan) tarafından
Oda var kesinlikle doğru kaynak :D hadi bakalım hele bir önce doğsun da daha sonra yok mamalar sağlıklı bir şekilde ek takviyeleri araştırması var daha sonra yetiştirmeye geliyor sıra :D
0 oy
(78 puan) tarafından
Valla ben 2 kardeşim az kardeş olmanın dezavantajı çok bence bende ilk hamileliğim amaa yaparsam nasip se 3.de isterim ilerde birbirlerine destek olsunlar diye :) buda benim düşüncem zor büyüselerde isterim kendileri için
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Yani bencede 2 cocuk ideal
0 oy
(274 puan) tarafından
3 kardeşiz biz ve hayattaki en büyük sanslarim onlar benim..
0 oy
(75 puan) tarafından
Büyük konuşma bence bende senin gibi söylerdim öyle bir hamile kaldım ki sok etkisi oldu keşke böyle şeyler yazmasinizda zaten kötü pskolojide olanlar etkilenmese.....
tarafından
Etkilenmenu gerektiren hic bsey yok. Tek cocuk olarak büyümüş biri olarak söylüyorum keske kalabalik bi ailede buyuseydim dedim hep. Cocukken cok kavga edicekler seni cok yorup uzucekler ama büyüdükleri zaman birbirlerini kollamayi destek olmayi ogrenicekler. Iste o zamab iyi ki diceksn :)
(75 puan) tarafından
İlerde olsun isterdim ben başlarda ogrendigimde çok etkilenmiştim belkide ondan biraz sert cikistim kusura bakma lütfen :(zorlanicam farkındayım ama ilerde belki dediğin gibi olur Hayırlı evlatlar olduğu sürece yaramazliklilarini çok takmıyorum Allah sanada gönlüne gore versin cnm:)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bence dunyanin wn guzel seyi kardes sahibi olmak benim kucuk kardesimlw aramda 8 yas var oturup ona bakip annem iyi ki dogurmus diyorum diger kardesimde oyle valla bend3 veya 4 tane istiyorum yani 
0 oy
tarafından

Sevgi olunca aci ve zorluklar unutuluyor:)

Ama bu dunyaya cocuk getirmek onu ahlakli dinimize gore yasatmak artik cok zor

0 oy
(553 puan) tarafından
4 kardeşiz keşke biraz daha olsaydık diyorum. Bakabilsem 4-5 tane çocuk yaparım valla . Ama yapmak değil bakmak önemli o yüzden yapamam
0 oy
tarafından
Benim eşim istiyor ikinci çocuk ben hiç yanaşmıyorum daha birincisine nasıl bakacağmız ne malum bide ikincinin gunahina girelim hayat şartları zor birşey alınmıyor çocuk demek masraf demek bakamadiktan sonra dünyaya getirmenin anlamı yok hem tek olursa daha iyi bütün imkanlar ona sunulur rahat Yaşar iki tane olunca kıskançlık oluyor yok ona bunu aldın bana almadın hep ayrim yapılmış gibi oluyor paraya göre hareket bence hiç gerek yok 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
2 tane erkek kardesim var annem 3.yu yapip baglatmis kendini o kadar kiziyorum ki suan. Keske 1 tane daha deneseydi belki kiz olurdu diye cok yalniz hissediyorum kendimi yas farkimizda var biriyle 4 yas biriyle 9 yas zaten ikiside erkek bence kiz cocuguna kiz kardes denenmeli en az 3 4 cocuk olabilir. Benim 2.gebelik ikiside cok şükür kiz. 3 belki coook ilerde.
0 oy
tarafından
Her insan bir değil ki kimisi fazlaca sabırlı ve rahattir mesela benim annem oyledir biz 4 kardesiz bende anneme cekmisim bi saglik sorunum olmadigi surece 4 5 cocugum olsun istiyorum
0 oy
(571 puan) tarafından
Niye acıma olsunki bence gayet güzel bişey bende 3e kadar yolu var hem kardeş açısından hem evlat ne kadar güzel bişey çok zor olmuştur kadın için 9 ay eziyet gibi geçmiştir belki o an bidaha doğurmam diyebilir cevremde duydum ama sonra yeniden anne olmak çocuk sahibi olmak istiyorlar bende istiyorum hemen olsun inşallah benle dalga bile geçiyorlar hele bitaneyi doğur onuda sonra düşün diye ama olsun istiyorum yani
0 oy
tarafından
ben bir tane doğurdum uzun bir süre düşünmüyorum ama nasipse bilemem. düşünmüyorum çünkü eşimle sonumuz yok bana göre ilkini hevesle istekle doğurdum çok şükür Rabb'ime ama ikinciyi de yapıp çocuklarıma ve kendime eziyet etmek istemem 
0 oy
tarafından
Allah isteyene versin istemeyene vermesin ınşallah...
0 oy
(10,411 puan) tarafından

Bence yanlış düşünüyosun canım ben 3.yü doğurdum çok zor bi hamilelikti ne desen vardı şeker yüksek tansiyon doktorum bile dediki Semra sanki ikiz üçüz hamile gibin 2 normalden sonra sezeryan oldum  yinede hiç keşke demedim.hep iyiki dedim. Kalabalık bi aile olmak çok güzel tabi paran varsa inkanlar el verdiği müddetçe 3 4 çocuk ideal ama maddiyattan yana  sıkıntıysa 2 çocuk yeterli oluyo <3

0 oy
(1,517 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Herkesin fikri düşüncesi çok farklı oluyor çocukları çok seven isteyenler var bende bazen hayret ediyorum ama işte herkesin çocuk isteği farklıdır. Ama düşününce keşke bir tane daha kız kardeşim olsa diyorum 5 kardeşiz ama kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu anladım bir erkek bir kız isterdim gerçekten çok farklı bir durum insanın en çok kan bağı olanlar acır canı yanar ve düşünür ama işte bu devirde şuan herşey bu kadar kötüyken taciz tecavüz vs ve ekonomik kriz çocuk getirmek zor oda var 
0 oy
(905 puan) tarafından
Ewt zorluğu var ama mükemmelliği  zorluğu  önlüyor  eşim gil 9 kardes biz 5 kardeşiz o.kdr mükkemel   birşey  ki yan yana geldiğimzde  ew dugun gibi  ınanki durumum  olsa 7 tane getirirm;)))) 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 142 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde Manas (897 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 167 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 610 göst.
9 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 575 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...