0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından

selamun aleyküm arkadaşlar şimdi biz taşıyacağız 15 güne falan çoğu eşyamı kaldırdım zaten ama 

hani taşınirken keşke şöyle yapsaydım yada iyiki böyle yapmışım dediğiniz şeyler varsa paylaşabilir misiniz teşekkürler;:)

toplanırken yani :)

20 Cevaplar

0 oy
(32 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yaza Allah nasip ederse taşınacam ama çeyiz ve ev serme tecrübemi söyleyeyim canım kolileri 1 2 3 gibi numaralandırdım böylelikle kaç kolim var gelmeyen koli varmı anladık sonra mutfak eşyası kolileri ayrı yaptım sadece içersinde mutfak malzemeleri vardı o koliler direk mutfağa kondu yatak odası kıyafetler bir koliyi üzerine kıyafet yazdım numaralı bir şekilde yani kolide ne yazıyorsa o eşya nereye aitse oraya kondu hepsi karmaşa yaşamadım böylelikle bir bir odaya girip koliyi açıp dizdim 
(12,777 puan) tarafından
Kolilere rakam yazma çok mantıklı hiç düşünmemiştim
(337 puan) tarafından
yaa çok iyiymiş bende üstüne içinde ne var yazmıştım biliyorum içinde ne var ama dediğin gibi birde rakam yazayım ilk ne açılacak bilirim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her koliyi ait olduğu odaya bıraktırmak çıkan kolileri biriktirmeden çöpe atmak en önce işi çok olan yeri yapmak mutfak gibi Allah yardımcın olsun 
(337 puan) tarafından
teşekkür ederim cnm
toplanma aşamasında ne yapsam peki
tarafından
Kolilerin üzerini yaz birde boş odaya doldur herşeyi daha düzenli olur
(337 puan) tarafından
evet kuzum bende öyle yaptım kolilerin üzerinede hangi oda olduğunu yazdım bide içinde ne olduğunu
teşekkürler
tarafından
Rica ederim kolay gelsin inşallah
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Aleykümselam bacım yeni eve eşyalı taşırken karman çorman bırakmışlardı o epey psikolojimi bozdu düzenli tek bir odaya koydur sığıyorsa evi temizledikçe düzenlemesi rahat olur 
(337 puan) tarafından
nasıl yani canım taşınma günü mü
(12,494 puan) tarafından
Canım biz baya uzağa taşındık yani yeni evi temizlemeden eşyalar konuldu heryer heryerdeydi önce baya eşyaları toparlamaya uğraştım sonra temizleyip düzenledim
(337 puan) tarafından
çok zorlanmissindir canın ya hem temizle hem yerleş
biz temizleriz bi iki gün sonrada taşınıriz
teşekkürler
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Mesela tabaklari koliye koyma cok ağır oluyor koli tasimiyor camasir sepetine koy hepsini üst uste 

(337 puan) tarafından
yaa bende koliye koydum ama çok sıkı bantladim bide altına destek koydum mu iyi tutsun
(2,375 puan) tarafından
Bizde tasinicaz b*ku yedim   :))
(337 puan) tarafından
ne zman taşınacan canim
(2,375 puan) tarafından
Valla bilmiyorum önce ev bulucaz sonra toplanacakmisiz esim diyor
0 oy
(774 puan) tarafından
Herşeyini iyice sar kırılmasın üstlerine hangi odaya ait yaz yerleştirirken hepsini açıp nerenin diye bakmak zorunda kalmazsın.. 
(337 puan) tarafından
tmm cnm teşekkür ederim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Mesela şunu yap kutu mutfağa ait ama sen içinde ne var bilmiyosn eee sna çatal lazım nolacak ben üstüne hangi odaya ait içinde ne var yazmıştım
(337 puan) tarafından
tmm cnm çok teşekkür ederim
0 oy
(551 puan) tarafından
Istisnasiz her şeyi kolilere yerleştirmek ve üzerine ne olduğunu yazmak hem toplu oluyor hem işini kolaylaştırıyor biz eşyalara zarar gelmesin diye pat pat lardan almıştık çok faydalı oldu dolabımdan sehbama kadar hepsini patpatla kaplamıştık 1 paket yetmisti bütün ev eşyalarıma 
(337 puan) tarafından
tmm cnm çok teşekkürler
0 oy
tarafından
Gözümde dağ gibi oluyor ben ne yapicm Allah kolaylık versin bu arada
(337 puan) tarafından
sağol cnm yorumları oku çok iyi şeyler var
0 oy
tarafından
Ben kirli eve taşinmistim çok sıkıntilar çektim birde yağmurlu gündü ev pis zaten taşımacılar çamurlu ayakkabılarla girdiler heryer igrencti pis ev iyice pislik içinde olmuştu 3 gün ev temizledik eşimle ne günlerdi ya :d 
(337 puan) tarafından
çok kötü ya psikolojin alt üst olmuştur bir arkadaş daha yazmış senin gibi olmuş oda :/
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Yastık battaniye yorgan gbi şeyleri ben kısa mesafeye taşındığım için siyah büyük poşetlere koymuştum çokta rahat etmiştim  mutfakta  çaydanlık ketıl ve bardakları bir koliye koyup onu işk inecek eşyala olarak belirlemiştim  
(337 puan) tarafından
tmm cnm bende öyle yapayım çok teşekkür ederim
0 oy
(16,032 puan) tarafından
Ben her koliledigim kartonun üstüne hangi odaya ait olduğunu yazmıştım. Taşırken direk o odaya bırakmıştık. 
(337 puan) tarafından
tmm cnm teşekkürler ederim
0 oy
(879 puan) tarafından
1 ay oldu tasinali canım hangi koli hangi odaninsa onu bence üzerine yaz benim öyle kolay oldu bide kim tasiyacaksa öyle koysunlar kolilerini bı kiyafteler ve mutfak zor oluyor gerisi kolay Allah kolaylık versin 
(337 puan) tarafından
tmm canım teşekkür ederim
0 oy
(206 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ev taşımak çok zor iş şimdi ne desek yine de zor olacak. Kolinin üzerine hangi odaya gidecekse yaz en pratik böyle kargaşadan kurtulursun. 
(337 puan) tarafından
tmm cnm çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben kolileri ayrı ayrı koymuştum gerçi taşınırken hepsi karıştı ama al eline bir kalem yaz tek tek derim hangi koli nerenin belli olsun. Bir de giydiğim kıyafetleri ben dayanıklı çöp poşetinin içine aldım giymedigim kullanmadığım kıyafetleri de valizlere koydum yatağın altına ativerdim eve yerleşir yerlesmez. Kullanmayacagin ne varsa ayırt edebileceğin şekilde kolile derim çok işe yariyor elinin altından kalabalık kalkiveriyor 
(337 puan) tarafından
yaa kıyafetleri düşünüyordum bende öyle yapayım çöl sağol cnm
tarafından
Bankada fikir oldu sağol canım
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ben taşınırken hamileydim eşimde işte olunca önde ufak tefek şeyleri kırılacak şeyleri koliledim her koliye hangi odaya aitse yazdım ağır ve kaba eşyaları eşim halletti yeni evde de her koli ait olduğu odaya gitti eşyaları yerleştirip kolileri deyer kaplamasın diye kaldırdık kolay oldu bir günde bitti
(337 puan) tarafından
çok sağol cnm teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ocagin parcalarini firinin icine koy ki kaybolmasin demirlerini vs. 
(337 puan) tarafından
teşekkür ederim cnm öyle yapayım
tarafından
Üzerinden streç çeksin direk öyle daha kolay canım biz öyle yaptık yeterince iş çıkıyor zaten
tarafından
Dogru canim o daha kolay
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Ayyyy tasınmak cok zor ya Bi de bebek varsa Allah yardımcın olsun 
(337 puan) tarafından
sağol cnm 2 yaşında bir oğlum var ve çok yaramaz
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Bizde tasinicaz bu yaza :'(

(337 puan) tarafından
allah yardımcın olsun cnm buradakiler oku aklında kaldın çok güzel yorumlar var
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Her kolinin paketin hurçların üstüne içinde ne oldugunu ve hangi odaya koyulacagını yaz ve taşıyınca o odaya koyulsun.ben taşınırken bunu yapmadım herşeyi karışık ortaya bıraktılar sinirden ağladım saatlerce bu ev arınma nasıl düzelticez diye çok sinir bozucuydu
(337 puan) tarafından
tmm cnm teşekkür ederim benim büyük hurclarim var bunları bir şeye sarayım mi cnm çünkü hepsi beyaz
(25,224 puan) tarafından
Bence sarma canım ekstra külfet olmasın boşaltınca makinede Bi güzel yıkarsın hurçlarını bişey olmaz ben hep öyle yapmıştım
(337 puan) tarafından
yaa tmm cnm öyle yapayım. o zaman şey için dedim yani çok doldurdum bi daha bosaltmayayim diye demiştim
0 oy
tarafından
Bende tasinacagim oturma izni çıkar çıkmaz abonelikleri yapacak hemen gidecegik yeni binanın derdi bitmiyor
(337 puan) tarafından
bizimde yeni bina kuzum allah yardımcımız olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 85 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (517 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 152 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 132 göst.
2 Kasım 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 102 göst.

380,743 soru

11,399,622 cevap

34,927 kullanıcı

...