0 oy
429 göst.
Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından

Kizlar pasta yapicam eşime krema al dedim oda bunu almış bundan hiç yapmadım ben toz şeklinde. Kakaolu olandan yapıyodum 

image nasıl yapılıyor bu kakao karistirabiliyomuyuz buna 

19 Cevaplar

0 oy
(774 puan) tarafından
O dediğin krem şanti bu krema ben makarna yaparken falan kullanıyorum pasta da hiç kullanmadım 
(604 puan) tarafından
Krem santiyi biliyorum o şekilde pasta kreması da var cnm
(774 puan) tarafından
Vardır canım illaki de bu garip yapar sanki pastayı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bunkrema senin dediğin krem şanti
(604 puan) tarafından
Bu nasıl yapılıyor krem santiyi biliyorum benim dediğim tarzda krema var toz şeklinde binde satılıyor üstünde pasta kreması yazıyor .
tarafından
Bunu makarna ya çorbaya trileceye ve bir çok pastaya kullanabilirsin
0 oy
tarafından
buna cikolata eritiyorsun... yemeklere  yapıyorsun baskada bilmiyorum
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Bende tavukta makarnada kullanıyorum pastada hiç kullanmadım canim 
(604 puan) tarafından
Sağol yavrum
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Bu krema canım pastada olurmu bilmiyorum
(604 puan) tarafından
Bunu vermiş adam ama bu şekil hiç kullanmadım nasıl yapicam bilemedim
(2,371 puan) tarafından
olur bence arkasında yazıya bak normal katyrsn herld annem yapardı
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bundan senin dediğin gibi olması için içine nişasta şeker kakao falan eklemen lazım canım. Bu süt kaymağının sıvılaştırılmış hali. 
(604 puan) tarafından
Tüh yanlış oldu ozamna
(3,213 puan) tarafından
Evet bu sütle yağ arası bişeydir buna ek  malzeme alman lazım. Eğer pratik olsun diyosan sen yeniden pastacı kreması al.
0 oy
(507 puan) tarafından
Pastada da oluyor canım ben denemedim ama kayınvalidem bununla mozaik pasta yapıyordu tadı da güzel oluyor. İçine 1 paket çikolata eritiyordu çikolatalı krema gibi oluyor tadı ama yeni aldıysa değiştirin riske atma istersen:)
(3,213 puan) tarafından
Uğraşmaya değer mi bilemedim ama :)
(604 puan) tarafından
Sağol kızımda pasta alsaymisim daha iyiymiş
(3,213 puan) tarafından
Ben de aynı pişmanlığı yaşamıştım
(604 puan) tarafından
Valla ya neyse artık elimde olanlardan biseyler yapmaya csliscsm
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Kuzum bunu pastada kullabilirsin ama tek başına yeterli olmaz kıvamı koyu olmaz içine krem santi koyman gerekiyor yine.. trilece de kullanıyor bu makarnada falan işte 
(604 puan) tarafından
Tüh ya eşime de okadar dedim oda iddalasiyoki en iyisi buymuş  hey Allahım :)
(3,894 puan) tarafından
Krem santi aldır öyle yap bunu da karıştır içine.  Beyaz çikolata erit benmari usulü hepsini karıştır çok güzel krema oluyo, dondurulmuş vişne varsa onuda 1 çay bardağı suyla pişir içine nişasta ve şeker koyup kaynat soğuyunca en üstüne dök pastanın,  pasta keki nide pandispanya gibi yap canım güzel oluyo
(604 puan) tarafından
Sağol kuzum krema santide var
0 oy
tarafından
Hm canım ya bahsi tariflerde krema yoksa krem şanti kullanın diyorlar ama bilmem ki sen ne yapacaksın krem şanti uygun olur mu
(604 puan) tarafından
Kuzum ben normal pasta üstüne kremsanti düşünüyorum pasta kremasını da arasına
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Ocakta biraz istiyorsun canım ama kaynamayacak dikkat et altını kapatınca içine tablet çikolata ekle karıştır pastanın üzerine dök 
0 oy
(802 puan) tarafından
Canım senin dediğin pastacı kreması buda normal krema yemekler için ama şey yapabilirsin krema yerine muhallebi yap bunu içine dokebirsin
0 oy
(867 puan) tarafından

Senin o toz şeklinde dediğin krem şanti oluyor canım. Hiç bir krema toz şeklinde değil ya da ben bilmiyorum. Krem şanti tozdur sade ve kakaolu var zaten. Alıp evde süt ya da su ile çırpıp krema kıvamına geliyor. 

Heeeee senin dediğin pasta kremasııııi. Pasta kreması ile krema arasında çok fark var. Aslında eşine pasta kreması deseydin doğrusunu verirmiş adam
(604 puan) tarafından
Pasta kreması dedim ama bunu vermiş canim binde satılıyor toz şeklinde krema
(867 puan) tarafından
Evet evet bildim. Ben de almıştım toz şeklindeydi pasta kreması haklisin
0 oy
tarafından
Cnm bunu anca ganajda kullanabilirsin bunu ocakta ısıtıp içine çikolata at pastanın üstüne dok senin dediğin krem santi
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Oluuur mükemmel olur kremşantiden daha lezzetli olur buzlukta 15 dk bekler çıkar mikserle çırp kabarıp köpük köpük olacak içine kakao atabilirsin
(1,169 puan) tarafından
İçine şeker de at mikserle çırparken bide İstersen ısıt içine çikolata koy erit buzdolabında soğusun sonra çıkar yine mikserle çırp köpük köpük olur
(604 puan) tarafından
Kuzum ben pasta kremasını içine krem santiuide üstüne dökmek istiyorum  şimdi bu kremayı pişirip mi kakao dokucem
(1,169 puan) tarafından
Hayır pişirmek zorunda değilsin içine şeker at 4 5 kaşık bide kakao at 3 kaşık mikserin yüksek devrinde kremşanti çırpar gibi çırp köpürecek pastanın üzerine sürebilirsin
(604 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum
0 oy
tarafından
Ben bunu da kullanıyorum içine
4/5 yemek kaşığı şeker koy ve mikserle kremşanti kıvamına gelene kadar çırp şekerini istiyorsan arttır ya da azalt
(604 puan) tarafından
Pasta min içine mi kullaniyosun canim kakao koysam olurmu icine
tarafından
İçine evet olur
0 oy
(119,436 puan) tarafından
bunu ocaga koy icine kalip cikolata koyuyon snr eriyene kadar karistiriyon snr pastanin ustune dokuyon
(604 puan) tarafından
Pastanın. İçine olmazmi
(119,436 puan) tarafından
icine pastaci kremasi yapiyon bunu genelde ustune dokuyolar ama icinede bibdene
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Pastada kullanamazsin vanim bunu
0 oy
(282 puan) tarafından
Cnm olur çikolata erit içine dök kıvamı çok güzel oluyor çikolatayı benmari usulü erit pastanin üzerine içine surebilirsin 
(604 puan) tarafından
Kakao da olurmu canim
(282 puan) tarafından
Zannetmiyorum ama kremayı trilice de kullanabilirsin  çikolata olsa daha güzel olurdu eşin markete gidecekse kremsanti alsın sana
0 oy
(109 puan) tarafından
Pasta kreması farklı krem şanti gibi bu farklı canım bu makarnalarda bazı pastalarda kullanılıyor nutellalı yaş pasta var krema içine giriyor pastanın tadıda mükemmel bence deneyebilirsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 252 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,504 cevap