0 oy
308 göst.
Aile kategorisinde (389 puan) tarafından
İlk gebeliğim hiç bir bilgim yok ablam 3 gün sonra gidicek 1 defa baş yıkamayı gostericem dedi öyle gidicem dedi insllh yaparım annem gelmiycek tek olucam yani kisacasi ben eşim ve oğlum ama.benim oğlan süt içtikten sonra sürekli kendini Cook sıkıp kasıyor ve yutkunamiyor önünde kalmıyor ama emzirip bırakınca aniden kusuyor yada önünde kalıyor yan yatirdigima rağmen bana biraz bilgi verirmisiniz rica etsem sizden başka kimsem yok olsaydı yanımda olurlardı çok ağladım ameliyata girerken herkesin annesi ablası akrabası varken benim gözüm hep birini aradı:(( ağlayarak girdim o soğuk ameliyat odasına ablam geldi evet ama çok geç geldi 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim insanı kimsesiz bırakmasın cnm 

Bnm kızımı elime verdiklerinde 2 kilo ancaydi hiç korkmadım herseyinj kendim yaptım evet başta zorlanirsin sonra kolay olur zaten daha küçük yıkaması kolay olur küvette atleti var zaten oraya koy güzelce yika korkma Allah'büyük gerisi gelir eşinde yardımcın olur kusması Hakkında bir bilgim yok dikkat et yan yatır boğazına falan kaçmasın
-Reklam-
0 oy
(110 puan) tarafından
Moralini bozma Allah yardim ediyo.dayanma gücü veriyo insan bı seklde bakiyo. Yıkarken de eşinle beraber yikarsiniz zaten file de yikarsn zaten sonra cesarette geliyo yaptıkça da alışıyorsun
(389 puan) tarafından
İnsllh kuzum ya evet filesi falan hep var
(110 puan) tarafından
Benim oğlum aşırı gazliydi Uykusuzlktan mahvldm babasnda da durmuydu o yüzden hep benm ustumdeydi insan bakiyo bı seklde  yeter ki az da uykusu olsn seni dinlendirsin bnmde ilk çocuğum hiç tecrübem yok ama yapa yapa öğreniliyor
(389 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun insllh
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Maalesef  benimde kimsem yoktu dogumda yanimda sonrasinda da ayni ama bu  bana iyi geldi önce  cesaretli olmak önemli  ve sogukkanli  bebeğimi ilk günden beri kendim yapıyorum sadece sıkıca kavraman gerekli kuvetine file aldiysan hic sorun olmaz emzirden sonra da sırtını iyice sivazlaman lazım  hem gazi çıksın  hemde fazlaligini kusarak  cikartir bi miktar kusmasi normal  ben herseyi arastirmistim bebegimde uyguladim iyiki kimse olmamis kendim bakmisim diorum
(389 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum bugün bu söylediklerini hep yaptım inan ki hem o kadar hoşuma gitti hem anne olduğumu farkettim çok sağol ♥️
(1,808 puan) tarafından
Çünkü cok iyi  bi annesin❤❤❤
(389 puan) tarafından
Çünkü canımsınnnn♥️♥️
0 oy
(270 puan) tarafından
Canım bende doğuma giderken kardeşim ben geleyim dedi annemde olmaz daha tecrübeli biri olmalı ben kalırım dedi eşim zaten yanımda ama.Dogum yaptığım gece çocuk ağlıyor emzirmem altını değiştirmek gerekiyor baktım annem dönmüş hor hor uyuyor sesleniyorum duymuyor ne beni ne bebeği.Eşimle birlikte yaptık herşeyi eve geldi bi kaç gün yanında durayım diye gündüz akşama kadar çekirdek citletip müge anlı Esra Erol izledi akşamda benim dizim var diye 7 de odasına girdi.Tecrubeli ya kendisi.Sonra dedimki boşver kel kör kendi işini kendin gör.Hep eşimle yıkadık o su döktü ben yıkadım hala öyle yıkıyoruz zaten küvet filesi var yatır hızlıca yıka çıkar kulaklarına dikkat et su kaçmasın birde kafasını sakın üşütme en önemlisi çocuk kafadan üşür.Kusmasi için yan yatır hatta reflü yatağı var tavsiye ederim ben çok faydasını gördüm ondan alabilirsin.Allah bı kolayligini verir merak etme.
(389 puan) tarafından
Rabbim razı olsun senden kuzum dediklerini yapicam mutlaka aynen öyle bak burda demek istediğini çok iyi anladım bazen birileri yanında olur sanırsın oysaki hiç olmasalar daha iyi Allah razı olsun kuzum çok iyi moral verdin valla
(270 puan) tarafından
2 bebek büyüttüm Allah in izniyle üçüncüde 2 aylık oldu kendini hiç yalnız hissetme herzaman danış sor hatta ozeldende yazabilirsin.
(389 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum
0 oy
(1,175 puan) tarafından

Canm reflü yatagı vae ondan al yada yatagı yükselt yastk olmucak yeni dogan bebeklerde yastık iyi degil çarsafın altından yükselt düz bi sekilde. Direk ictignde kusması normal mide kapakcıkları gelişmesiği için sarsmama ya calıs. Her emzirdiktrn sonra gazını cıkar mutlaka uyusa bile cıkarmadan yatırma. Karnına masaj yap sırtına bacaklarını karnına cek bırak rahatlatır gaz sancısını. Gece 3 saati gecmesin sürekli uyandır emzir. 2 bucuk 3 saatte 1 geceleri. 2 aylıktan sonra gece uyusun bırak kendi kalkar uyuyorsa. Sürekli bebegnle ilgilen canm hep emzir sütün artar boylelikle. Yarım saatte 1 bile emzir biliyorum yıpratıcı ama annelik kolay degil Rabbim yardımcın olsun canım. Sen bir amnesin herseyin üstesinden gelirsin :)<3

(389 puan) tarafından
Allah senden razı olsun bu güzel bilgilerin için Rabbim seni eksik etmesin güzel anne ♥️
(1,175 puan) tarafından
Amin canım senide inşallah
0 oy
tarafından
hiç korkma aynı şeyleri bende yaşadım biberon veriyorsan ona da dikkat et hızlı akma oluyor emziriyorsan her emzirme sonrası sıvazla belini gazını çıkar banyo konusunda küvet varsa koy ilk vücudunu yıka arka kısmını çocuğunu kaldırmadan elin yettiğince yıka sonra baş kısmını yıka hemen havlu birde başka battaniye örtü gibi birşey koy iki üç güne bu korkun gider kimseyi isteme artık yanında başaracaksın ☺️
(389 puan) tarafından
Evet öyle yapicam insllh Allah razı olsun kuzum iyiki varsiniz
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah 
(389 puan) tarafından
Sağol bitanem
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Bende tek girdim canım ameliyata sadece eşim ve bir arkadaşım vardı ailemden kimse gelemedi pandemi den dolayı hep tek baktım tek banyo yaptırdım 

önemli olan kendine güven sen onun annesisin en iyisini sen yaparsın 

Emiyor anladığım kadarıyla emzirince kucağında dik bir şekilde tut bir süre sonra sırtını sıvazlayarak ve hafifçe vurarak gazını çıkar öyle yatır kusmaz o zaman bazen kusabilir oda fazla yediğini çıkarıyordur endişe etme fışkırır tarzda kusmadıkça bişey olmaz genzine kaçırma yeter

Evin ısısında bağlı olarak çok kalın giydirme canım sıcak çocukları bunaltır uyutmaz bile banyo yaptırken korkma kulağına su kaçırma yeter kafasından su dökerken bir elinin üstüne yüz üstü yatır tersten dök suyu bişeycik olmaz 

Bide tavsiyem kendinizi biraz toparlayınca sünnetini yaptırın hareketlenmeden hem sizin içinde kolay olur 
(389 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum ne güzel tane tane anlatmışsın çok sağol♥️
(3,823 puan) tarafından
Ne demek canım güle güle büyütün inşallah ❤️
0 oy
(4,700 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Canım merak ettim ama görümcen.de gittiyse annen niye gelmiyor ki çok üzüldüm tek olmana ama üzülmem yapmıycagindan değil zaten Allah o gücü verir sana her şeyin üstesinden gelirsin de insan yine de birini istiyor ya yanında o yüzden merak ettim 
(389 puan) tarafından
Yok görümcem gitmedi malesed
(4,700 puan) tarafından
Hadi ya keşke annen gelseydi

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 733 göst.
24 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 223 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy