0 oy
569 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (93 puan) tarafından

67 tl ye aldığımız yudum 77 tl olmuş aradaki farka bak sürekli zam mi yapılır allah merhamet versin gerçekten geçim ne kadar zorlaştı sonumuz nereye gidiyor böyle :(

26 Cevaplar

+1 oy
(302 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Asgarî ücret ve borç ödeyen biz olarak çok üzüldüm fakirlerin asgari ücret ve sobayla ev gecindirmenin ne kadar zor olduğunu görsünler artık hiç bisey alamıyorum ne kendime ne evime ne kocama hakkım varsa helal etmiyorum devlet....
(93 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun vallahi bizde kiradayız çocuğun eğitimi nisanda doğum var işimiz zor hepimizin
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Umarım 500 lira olur ;) 

(93 puan) tarafından
O zaman nasıl alcaksın?
tarafından
alamiycaz işte millet aç kalacak hükümet ayağa kalacak türkiyeyi başkaları yönetecek böyle gider mi sence?
+1 oy
(673 puan) tarafından
Iç siyasetten etkilenen yatirimcinin ûlkeye güveni kalmiyor. Yabanci yatirimci yatirim.icin turkiyeye gelmiyor. Türk lirasi deger kaybediyor. 
Ithalat ürünleri dolar üzerinden aliniyor bizim maas tl. 
Dolar yukselince herseyin fiyati uçuyor. olan garibana oluyor digerlerine degil
+1 oy
(477 puan) tarafından
Müslüman ulkesindeyiz ama fırsatçılar cok kaşık la veriyolar kepçeyle aliyolar gercekten zor hayat  ramazan geliyo diye de zamlandiriyolar herseyi  elin gavur bayramında indirim yaparlar bizim kendi bayramimizi da zam yaparlar 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

100 TL olacak yakinda

(93 puan) tarafından
Beklerim olur o zaman nasıl alacak insanlar
(14,033 puan) tarafından
Doğru tespit
0 oy
(868 puan) tarafından
Ciddi olamazsın sanırım cnm
(93 puan) tarafından
Vallahi kız demin bütün marketlere baktım netten en düşük fiyatı 77 tl bazı marketlerde dahada pahalı:(
(868 puan) tarafından
Yemin ederim aç kalacaz yakında
(93 puan) tarafından
Yakındır
0 oy
tarafından
Ben artik yagi fircayla surmeye karar verdim bemce en mantiklisi o
(93 puan) tarafından
Yemeklere biraz zeytinyağı biraz sıvı yağ katıyorum sırf sıvı yağ çok gitmesin diye mümkün oldukça kızartma yapmıyorum neyi nerden kısacağımı şaşırıyorum okula giden çocuğum var mecbur arada kek yapıyorum beslenmesi için cidden neyi kısayım şuanda onu düşünüyorum
tarafından
Olmuyor canim kissanda olmuyor yag ayda bes kilo gidiyor yumurta desen haftada bir neyi kisacan neyi kismayacan Allah yardimcimiz olsun artik gercekten gecim cok zor
0 oy
tarafından
Vay be ne oluyor böyle ya 
(93 puan) tarafından
Dur daha neler neler olacak
tarafından
Bekliyorum zaten Allah sonumuzu hayır etsin valla ha
(93 puan) tarafından
Amin inşallah:(
0 oy
(1,310 puan) tarafından
Yakında gram altınla yarışacak biz kendi mahsul ürünümüz zeytin yağını kilosu 25 tl ye sattık bu yıl hemde hakiki bunların ne olduğu belirsiz yağı bizimkinin fiyatına yaklaştı nerdeyse
(93 puan) tarafından
Hiç sorma canım yaa
(2,678 puan) tarafından
Aynen cnm bizde öyle sattık kendime 50 kg aldım 1 yıllık yeni mahsule kadar cnm.. Sen hangi şehlrdeydin cnm
(1,310 puan) tarafından
İzmir  deyim ben
(2,678 puan) tarafından
Bnde aydın cnm
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Vay basimiza gelenlerr gecim iyice zorlasti
(6,827 puan) tarafından
Haklisin canim baska markalar nasil
(93 puan) tarafından
Biryağ bile 75 tl
(44,718 puan) tarafından
Ben 63 liraya alıyorum güzelde
(6,827 puan) tarafından
Bimden mi aliyosun canim
(44,718 puan) tarafından
Yok büyük bı marketten markası turkiye tarım kooparatifi
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Ben baya baya yemekleri az katı yagla yapmaya basladım. Sıvı yag cok pahalı. 
(93 puan) tarafından
Katı yağ ilede ömrünü kısaltıyorsun canım :/
(10,972 puan) tarafından
Amann sıkıntı içimi yedi zaten katı yağ bana napsın
0 oy
(84 puan) tarafından
Gerçekten aldı başını gidiyor yağ fiyatları Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah  trendyoldan sipariş verdim ben 25 TL indirimli alıyorum daha sonra da 50 ye 20 kupon veriyor bu hafta temel gıdada yüzde 20 indirimi var 5 litre yağ kupon kullanarak 32 TL'ye aldım dün biginiz olsun cnm :) 
0 oy
tarafından
Gümrük vergisi kalkmış fiyatlara yansıyacakmış güya bla bla bla biz öldükten sonra yansır belki allah doyursun bunların gözünü 
0 oy
(4,705 puan) tarafından
Allah kabul etmesin inşallah 
(93 puan) tarafından
Amin bencede bu gidişte kokan suriye yağından kullandırtırlar
(4,705 puan) tarafından
Sonumuz olacak zaten
0 oy
(800 puan) tarafından
Nereye gidiyor sonumuz bilmiyorum gerçekten dünyanın sonu geldi hem çok açız hemde bir o kadar israflar var sonumuz hayrola
(93 puan) tarafından
Neyi kısalım cidden bunu tartışmak gerek
(93 puan) tarafından
Yeri geldiğinde yemiyoruz yediriyoruz napıcaz canım
0 oy
tarafından
Bimde 4 lt 47 tl uygunu varken neden pahalı alıyorsunuz
(93 puan) tarafından
Hangi marka ?
tarafından
Temel gıdada markaya bakmıyorum uygun olana bakıyorum aynı işi görüyor sonuçta..biryağ satıyor bakkal 1 lt 20 tl..bimden alıyorum sole 14.50 tl..
(93 puan) tarafından
Ben kıyafet yada başka ürünlerde uygun kaliteli olana bakıyorum ama gıda, besinde öyle olmamalı sonuçta boğazımızdan geçiyor herşey zararlı ama gidip mesela en ucuz sucuğu almam özellikle et ürünlerinde paraya acımam
(4,101 puan) tarafından
Vera mi ne tm bilmyorum
tarafından
Sole cnm..vera a101deki yağ..bazen de migrostan alırım..et ürünleri tabi ki ucuza kaçmamak lazım ne eti var bilmiyoruz sebze meyveyi de manavdan alırım..bimden sadece temel gıda alıyorum onun dışındakileri almam kolay kolay pazsrdan alırım ya da..benim eşim haftalık veriyor para o yüzden az az alırım..maaşlı olsa aylık şeklinde büyük olanları alırım
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Aynen zam gelmiş herşeye gene . Bi poşet malzeme aldim dün bimden 100 lira tuttu . Eve bi geldim ortada bisey de yok ya. 
(93 puan) tarafından
Bizde öyle bu akşam alışverişe gidicez bakalım ne kadar tutacak herşeyi az, az yapar olduk
(3,794 puan) tarafından
Önceden 100 lira deyince oooo derdik şimdi 100 liranın adı var valla
(93 puan) tarafından
Kaç yıl önce 100 tl ye buzdolabı dolduruyorduk:)
(3,794 puan) tarafından
Ilk evlendigim sene 9 sene önce 100 liraya eşimle ikimizdik bi ton şey alıyorduk abur cubur da alıyorduk. 3 5 poşet dolusu oluyordu. Dün bi poşet bi kaç bisey aldim 100 lira dedi
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Bu bitkisel yağlarda ayçiçek mısır gibi dünya çapında durduralamayan Bi zam oranı var maalesef. Yerli üretime ağırlık verilse topraklarımız müsait biraz rahatlarız aslında 
0 oy
(44,718 puan) tarafından

Daha çıkar varyaa of off:(

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şokta evin yağ alıyo kayınvaldem bize o uygun cnm ona bak istersen çokta güzel yağ

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 94 göst.
0 oy
5 cevap 168 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Zhramt (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 138 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 443 göst.
12 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,337 soru

11,388,164 cevap

34,892 kullanıcı

...