0 oy
836 göst.
Aile kategorisinde (73 puan) tarafından
BİRAZ UZUN KUSURA BAKMAYIN :)

Ben oğluma koymak istediğim ismi burda soylemek istemiyorum tanıdık çıkar diye Ben ilk erkek olduğunu duyduğum da aklımda bir isim vardı size şöyle anlatayım benim k.babam la babamın ismi aynı k.validem her klasik kaynana gibi (bazıları hariç) eşinin ismini koymak istedi bende yanına ek bir isim düşündüm k.babam benim ismimin yanına ek isim koyacaksaniz benim.ismimi kirletmeyin dedi kirletmek nedir ya ben 9 y taşıyorum doğumu, bulantısı, yatması, kalkmasi ben çekiyorum adam koyduğum isim için dediği lafa bak neyse doğuma girdim girerken eşimle helalleşmek istedim eşim geldi "Sen sağ salim çık senin istediğin ismi tek koyacam" dedi bende eğer koymazsan ve bana bir şey olursa öteki dünyaya gözüm açık giderim dedim (vicdan yapsinda koysun diye ) neyse iki gün oldu doğum yapali eşimle k.validem kimlik çıkartmaya gittiler bir geldi sadece kayinbabamin ismini koymuşlar hüngür hüngür ağlamaya başladım eşim geldi söz vermiştin ya söz vermiştin dedim k.validem yolda giderken demiş ki Mervenin burnu dik kayinbabasina isim konusunda diklendi ayıp etti yinede sen bilirsin demiş terbiyesiz senin karın demiş. Eşimde o sinirle babasının ismini koymus oğlum 10 aylık hala kendi istediğim isim ile çağırdım onların yanında bile. Hiçte umrumda değil o benim.oglum ben çektim onca acıyı ve geçen gün eşim çok pişman olduğunu söyledi hakkını helal et dedi. 

49 Cevaplar

0 oy
(196 puan) tarafından
Canım benim kayınvalidem de kayinpederim de iyi insanlar çok şükür. İki çocuğumun ismini de ben koydum tabi eşime sorarak. Ama kayinpederim ve kayın validemin de önünden geçtim. 
(73 puan) tarafından
Ne güzel senin adına sevindim kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğluşumun adını biz koyduk eşimle hatta kaynanam şimdikiler hiç anneye babaya danışmiyolar dedi ikimizde fikir bile sormadk 
(73 puan) tarafından
Eşine teşekkür etmelisin :)
0 oy
tarafından
Bir adını ben bir adını eşim anne babadan başka kimseye düşmez bence 
(73 puan) tarafından
Bencede
0 oy
tarafından
Valla kimse kusura bakmasın postlarima bakarsan görürsün sinir etmesinler beni az önce yine konuştuk eşim şakasına annesinin dediği ismi söyledi he dedim ben bu kadar sknti çekeyim üstüne birde riskli gebelik tanısı koysun nefes alamiyim kusmaktan yemek yemiyim onlar koysun kusura bakmasinlar oda şaka yaptım dedi tabiki biz koyucsz dedi vururum onlari
(73 puan) tarafından
Arkandayım kizzz :D
tarafından
Kimse kusura bakmasın benim neler cektigimi bliyorlarmi onlar oturdukları yerden isim koycaklarr oh ya şu işe bak sen ben ne acılar çekiyorum ilk bebegimi kaybetmisim üstüne bunada riskli desinler birde onlar koysun
(2,779 puan) tarafından
Seninki gene iyiymis benim kaynana kizsa benim adim olacak dedi diretti hopppp dedim tabikide koymadim ☺️
tarafından
Ahahhaha
(2,779 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Benim oğlum da ben eşime iki isim sundum o beğendiğini koydu şuan kızımiz olacak yine beraber karar veririz 
(73 puan) tarafından
Ne güzel ya :)
0 oy
(782 puan) tarafından
Ben koydum esimd3 beğendi ortak karar
(73 puan) tarafından
Ne güzel ya adına sevindim kuzum
(782 puan) tarafından
Saol cnm
0 oy
tarafından
Degistirin ismini nufustada cunku okulda o ismi derler kimlik karmaşasi yasar cocuk. 
(73 puan) tarafından
Eşim onun için asla para vermez ki kuzu
tarafından
Parayla mi degisiyor ki ben tam bilmiyorum belki dilekce falan verince oluyordur bu arastirsana google da
(73 puan) tarafından
Burda cevaplarda biri yazmış 2015 te 300 TL vermiş ama ben de tam araştırmadım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben istedim  eşimde  koydu  
(73 puan) tarafından
Vallaha ne güzel ya
0 oy
(415 puan) tarafından
Esımle ortak koyduk karısmadılar hiç
(73 puan) tarafından
Ne güzel.yaaa
0 oy
(966 puan) tarafından
Kızımın ismini ben seçtim eşim onayladı kimseye sormadık bile. Ama kulağına kapinpederim okudu gitti Fatma diye okudu . Ben çok ağladım . Daha yeni doğum yapmışım . Çok üzülmüştüm . Ama hiç Fatma demedim hep onun adı Asel Lina dedim şimdi kendi de Asel diye cagiriyo . Allah biliyo ya bakalım öbür gelinine böyle yapabilecek mi yapmasın ben o zaman sorarım ona . Eşim o zaman kavga çıkartırım dedi . Bakalım . Şimdi eşim çocuk istiyor ama ben istemiyorum . Allah bilir de. Hep erkek olur gibi geliyo ve isim ben Yusuf Han olur felan demiştim. Eşimde o ismi çok beğendiği için hep Yusuf Han da olsa keşke der . Benden fikir çıkar eşim koyar yani 
(73 puan) tarafından
Hay maşallah eşinle muhabbetin eksilmesin kuzum :) ama kayinbabanada gıcık oldum... İsmini ezan okuduktan sonra söylerken ben yanına Allah'ım o ismini koydu benim gönlümden geçen bu dedim
(966 puan) tarafından
Valla canm çok kötü bi durum seni çok iyi anlıyorum
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Cok ayip etmis kimliginide degistirin kuzum senin söylediğin isme alıştıysa ilerde sıkıntı olmasın kimlige de o ismi ekletin bari
(73 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum eşimin uğraşacağını
0 oy
tarafından
Hiç kimse oğlum oldu ilk eşim Yusuf olsun mu babasinjn adı yaninada turaç ekledik Yusuf turaç oldu sonra iki kızım oldu ikisinide ben koydum
(73 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın kuzum:)
0 oy
tarafından
İsmi bn buldum eşimle birlikte koyduk .kimse karismadi.ilk torun kaynana bir ara kendi ismi veya kendi anasının adıyla seslendi uyardım.
(73 puan) tarafından
Ay birde böyleleri var...
0 oy
(698 puan) tarafından
Ver bir dilekçe o ismide ekle yanına yarin oburgun okula başlıcak senin istedigin kullanilir digerini sildirmesen bile istediğini eklet bence . Esinedr belirt helal etmedigini bilsin yani çok ayıp yaptıkları 
(73 puan) tarafından
Oda onların sorunu ogluma kimlikteki ismini de anlatırım ama göbek adının benim koyduğum isim olduğunu anlatırım
(117 puan) tarafından
Saniyorum bir dilekceyle olmuyor. Ben de oglumun ilk ismini degistirmek istiyorum ama dava acilmasi gerektigi soyleniyor. Dilekce yanlis yazimlarin düzeltilmesinde ya da kotu bir ismin degistirilmesinde diye biliyorum. Dilekce oluyorsa hemen yarin vereyim :)
(698 puan) tarafından
Kimlik yenilerken bunun önünü açmışlardı ekleme yapabiliyordun ama snra noldu blmiorm vala uğraşırım bunun için bana bunu yaptılarsa maddiyatindanda ugrasindanda kacinmam
0 oy
tarafından
Benim aklımda ki isimi koydu eşim kimlik cıkartmaya gittiğinde ikinci isminde oglumun  ablası koydu  iki ismi var oglumun benim ve onun ailesinden isme kimse karısmadı esim bile isim önermedi kızıyla biz koyduk suan yıne hamileyim ve ismini yine biz kararlastırdık
(73 puan) tarafından
Oh ne güzel yaa
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Anne ve babanın hakkı isim koymak ben eşime 9 ay ben taşıdım soyadını senden alıyor zaten dedim seç istediğini dedi eymen dedim o da tamam dedi recep ayında doğmuştu babam da kulağına recep eymen okudu kimlikte eymen yazıyor recep hep babam derdi iyi ki koymuş babam öldü ama ilerde oğluma recep eymen olduğunu dedesinin koyduğunu ve onu deli gibi sevdiğini anlatacağım
(73 puan) tarafından
Basın sağolsun kuzum :(
0 oy
tarafından
Esin cok ayip etmis benim kaynanam da kafasina gore farkli isimle sesleniyodu ogluma. Esim kimlik cikartmaya giderken de arayip ikna etmeye calisti esim topu bana atti havva okeylerse yazdirirm diye ben kabul etmedim bizim istedigimiz ismi yazdirdi. Anne babanin hakkidir cocuga isim koymak hatta annenin daha cok hakki dedigin gibi onca aciyi sıkıntıyı biz cekiyoruz
(73 puan) tarafından
Aynen öyle eşini tebrik ediyorum valla :)
0 oy
(431 puan) tarafından
Kızımın ismini eşim koydu kayınvalidemin ismi elif minel olucak ama kayınvalidem hiç karışmadı Allah var o dedi ki içinizden geliyorsa koyun kızım dedi Bnce annenin babanın hakkı isim koymak

Senin eşinin yaptığı da yanlış kuzum sana herşeye rağmen danışması gerekiyor anasının lafına bakıp da hareket etmesi iyi değil bn olsam senin gibi Bnde inatlaşıp başka isimle çağırdım çocuğu öyle bir durum olsa 
(73 puan) tarafından
Bende dediğin gibi yaptım kuzum kendi istediğim isimle sesleniyorum bu zerre umrumda değil eşim sevgiliykende biliyordu ki ben acayip inatçı bir insanım inadım tutarsa asla önüme geçemezler hatta sana şöyle bir örnek vereyim bir gün yolda yürürken eşimle k.validem yoruldu bana baktılar yorulmamışım k.validem Merve yorulmuş hadi artık gidelim dedi bende yorumladım dedim baksana nefes nefese kalmışsın dedi yoo dedim istesem şuan 3 saat daha yürürüm dedim inatlasti gidersin gidemezsin tam 3 saat gezdirdim bunları yürüyerek en son k.validem pes etti inadın kurusun emi dedi :D
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşimle ortak kararımız ama koyana kadar da babasının ismini koymayacağını bile bile yüreğim hop oturup hop kalktı. Eşin büyük saygısızlık yapmış sana niye sinirleniyor ki kaynanana sinirlenmesi lazım bir de büyük hata sizde kaynanayı niye kimliğe gönderiyorsunuz ki öyle olacağı belliymiş
(73 puan) tarafından
Kuzum ben iki günlük lohusayim adım attığım an tansiyonum düşüyordu kalp çarpıntısı vardı eşim annesine Merve iyi değil yanında kal demesine rağmen inatla gitti
(13,202 puan) tarafından
O haltı yemek için gitmiş zaten
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Kızıma beraber karar verdik. Oglana da kızım koydu ismini
(73 puan) tarafından
Ayy ne güzel
(10,978 puan) tarafından
Biz ablasının hakkı diye düşündük

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 314 göst.