0 oy
827 göst.
Aile kategorisinde (73 puan) tarafından
BİRAZ UZUN KUSURA BAKMAYIN :)

Ben oğluma koymak istediğim ismi burda soylemek istemiyorum tanıdık çıkar diye Ben ilk erkek olduğunu duyduğum da aklımda bir isim vardı size şöyle anlatayım benim k.babam la babamın ismi aynı k.validem her klasik kaynana gibi (bazıları hariç) eşinin ismini koymak istedi bende yanına ek bir isim düşündüm k.babam benim ismimin yanına ek isim koyacaksaniz benim.ismimi kirletmeyin dedi kirletmek nedir ya ben 9 y taşıyorum doğumu, bulantısı, yatması, kalkmasi ben çekiyorum adam koyduğum isim için dediği lafa bak neyse doğuma girdim girerken eşimle helalleşmek istedim eşim geldi "Sen sağ salim çık senin istediğin ismi tek koyacam" dedi bende eğer koymazsan ve bana bir şey olursa öteki dünyaya gözüm açık giderim dedim (vicdan yapsinda koysun diye ) neyse iki gün oldu doğum yapali eşimle k.validem kimlik çıkartmaya gittiler bir geldi sadece kayinbabamin ismini koymuşlar hüngür hüngür ağlamaya başladım eşim geldi söz vermiştin ya söz vermiştin dedim k.validem yolda giderken demiş ki Mervenin burnu dik kayinbabasina isim konusunda diklendi ayıp etti yinede sen bilirsin demiş terbiyesiz senin karın demiş. Eşimde o sinirle babasının ismini koymus oğlum 10 aylık hala kendi istediğim isim ile çağırdım onların yanında bile. Hiçte umrumda değil o benim.oglum ben çektim onca acıyı ve geçen gün eşim çok pişman olduğunu söyledi hakkını helal et dedi. 

49 Cevaplar

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Eşim koydu bnce anne ve babanin hakkı

(73 puan) tarafından
Bencede.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Büyük kızıma istemeyerek kayınvaldemin ismini koydum 2. Kızımdada kimseye izin vermedim ben koydum simdiki aklım olsa ilk kizimada ben isim koyardim
(73 puan) tarafından
K.validen mi istedi?
tarafından
Evet o istedi
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Eşin çok büyük hata yapmış kafasına göre isim koymak nedir ya dava açın değiştirin 
(73 puan) tarafından
oğluma kendi istedigim isimle çağırınca bakıyor kayinbabamin ismiyle cagirdigimda bakmıyor :D bu davayı ben kazandım zaten
(594 puan) tarafından
Anne devamlı ne sölerse ona bakar zaten. Benm eşimde öle dik kafa ilk oğlum oldum kayınbaba on adını koyucam dedi birşey demedim. Nişanlıyken yanına ek isim koyarız demiştik koymadı. 2. Si kız olursa hic kaynanamın adını koymucam diyordu. Smdi koyucam diyor. Dedim ben istemem kyarsan da koyabilirsin ben kendi kydıgum isimle hitap ederim ona alısır haberin olsun dedim..
(73 puan) tarafından
Eşimde ilk başlarda kızıyordu neden babamın adını demiyorsun diye küçücük çocuğa o ismi kullanamıyorum çocuğumdan soğumak istemiyorum dedim hiç bir ana çocuğundan soğumaz adını bir kere demeye çalıştım çok acayip yabancı geldi sanki benim çocuğum değil gibi oldu
0 oy
(156 puan) tarafından
Benim ikisininde kayınvalidem koydu kayinbabam kendi adını koyacakti istemedim bende eşimde tartışma konusu bile olmadı
(73 puan) tarafından
Kayinvalidenle ortak mi koydunuz?
(156 puan) tarafından
İlk oğlumun adı tuna ben ilkine hiç isim düşünmedim tuna dedi nehir adı hoşumuza gitti ona tuna dedik bu ikincisi hamile olmadan eğer bida olursa adı tuğra olsun dedi kaynanam tunayada yakışıyor TM dedik koydu kız olursa da tuana olcak :) öyle yani ben hiç isim düşünmedim araştırdım ama herkes de olan isimlerden vardı buda akrabalarda yok koyduk bizde doktorlar tarafından bile beğenildi:)
0 oy
tarafından
İlk ismini ben ikincisini birlikte
(73 puan) tarafından
Ne güzel iste
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Eşimle ikimiz koyduk 
(73 puan) tarafından
Adına çok sevindim :) ne güzel ortak karar olmuş
0 oy
tarafından
Ikimiz koyduk canım diğerlerinin hakkı değil yani 
(73 puan) tarafından
Bencede ama sokuyorlar burunlarını ne yapayım :(
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Kızımın ismini eşimle beraber koyduk oğlumuda zaten kayinbabamin ismini koymayi çok istiyodum şükür nasip etti rabbim koymayida onun adını verdik 
(73 puan) tarafından
İsteyerek koymuşsun ve istiyormussun bak ne güzel bende karşı değildim kayinbabamin ismine sadece ek isim istedim :(
(44,696 puan) tarafından
Bende ek isim koydum kendileri dedi tek olmasın İsmail Aras koyduk
0 oy
tarafından
Benim görümcem rüyasında bi isim görmüş bizde o isme karar verdik. Ama k.pederim ve kaynanam hiç karismadilar  bu konuda. Sadece isim önerisinde bulundular. Sen de iyi yapmışın kendi istediğin isim ile seslen.. 
(73 puan) tarafından
Karışmayan kaynana nasıl.biri oluyor ya :D oğluna fitne verip kendi istediğini koydurtuyor
tarafından
Valla benim kaynanam karışmak istese bile oğlu karıştırmaz. Çok şükür o konuda şanslıyım..
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Ilk cocukta 2 isim koyduk ben koydugum isimle cagiriyorum 2. Coukta yine iki isim koyduk onlarinda istesigi olsun diye ama ben yine koydugum isimle cagiriyorum herkeste oyle .3. Cocukta 2 isim koydum ve ikisinide ben koydum kimseye danişmadim esim tek basina gidip cikardi olmasi gereken de bu zaten .bence esin sana ayip etmis ben sam dunyayi yikar degistirirdim o ismi kimlikte hak senindir 
(73 puan) tarafından
Oğlum benim istediğim isimle çağırınca bakıyor k.babamin ismiyle seslenince bakmıyor oda alıştı :)
(1,667 puan) tarafından
Ilerde sıkinti yasarsin ayni durumu annem yasadi erkek kardesimde .okula basladi kimligindeki isimle cagirinca baya zorlandi bakmiyordu cagirilinca .sen kimliginide dwgistirt eşine bence
0 oy
(725 puan) tarafından
Ayy  çok sinir olurdum senin eşinle karar verip istediğiniz ismi koymanız lazımdı ben olsam senin gibi aynısını yapardım istediğim isimle çağırırdım sonradan değiştirin ismini kimlikte de ben de farklı isim düşünüyordum hep ama eşimin babası vefat etti evlenmeden onun ismini koymak istedi ben de istedim ama istemeseydim koymazdım kesinlikle 
(73 puan) tarafından
Bir sebebi var ama demi kuzum öyle bir durum olsa bende eşimi dinlerdim. Ki ben gene k.babamin ismine razıydım çünkü kendi babamın ismi sadece ek isim istedim
(725 puan) tarafından
Evett vefat etmese biz de başka isim koyardık şu kaynanalar felan ne diye böyle yapıyorlar anlamadım burda hep okuyorum ne kadar zor hayatlar var Allah yardımcısı olsun hepsinin
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Yerinde olsam degisirdim eşinin  yaptığı  bencillik benimde kaynanam kendi adina zorladi ama hava aldı  
(73 puan) tarafından
Oğluyla beraber gitti hatta evde kimse yok iki günlük lohusayim oğlu evde kal Merve tek kalmasın dedikçe inadına gitti kız arkadaşlarım oturmaya geldi daha doğrusu bebek görmeye iki kişiler birde benim evimden gitmedi gaybana kadın. Neymiş sen otur ben toruna bakarim sen şimdi konusucam derken unutursun diyorrr ayyy
(2,725 puan) tarafından
O seni  sessiz görmüş  bacim yerinde  olsam mahkeme açar  ismi değişirim  o kocan olacak dingildede hic saygi yokmu ben olsam oracikta boşarım ☺️
0 oy
(19 puan) tarafından
Gerçekten sinir bozucu ben olsam mahkemeye verirdim. 
(73 puan) tarafından
Yok kuzum o mahkemeye çıkmadan ben kazandım zaten oğlum isteidgim isimle çağırınca bakıyor
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Esimle ikimiz karar verdik cnm biz koyduk
(73 puan) tarafından
Ne güzel ya :)
(1,741 puan) tarafından
Mehmet Yağız oglumun ismi 5 aylk
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Hiç anlamıyorum şu kaynana kayınbaba isimlerini koyanları. Dava açıp değiştirme şansınız yok mu zaten sen istediğin ismi kullanıyormuşsun 
(73 puan) tarafından
O davayı ben kazandım kuzum :) oğlum bneim istediğim isimle çağırınca bakıyor kayinbabamin ismiyle cagirdigimda bakmıyor
0 oy
(788 puan) tarafından
Sana bişey diyim mi hakkını helal etsen bile etmiyorum de. Kayinbaban kayınvaliden zaten geri kafalık etmiş ama hepsini geçtim eşin seni kandırmış yalan söylemiş ben bile sinirlendim yolda isim değiştirmek nedir 
(73 puan) tarafından
Sonradan pişman oldu ama son pişmanlık neye yaradı benim için sıkıntı yok oğlum benim istediğim isimle çağırınca bakıyor diğer isimini bilmiyor
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Büyük kızıma bana sormadılar tabiki de annesinin ismini koydu hatta bende yanına Bi isim söyledim beğenmedi kendi dilediğini koydu küçük kıza da bana bıraktı gönlümden geçen bütün isimleri saydım hiç birini beğenmedi  ben de en sonunda kendi anneminkini koydum yani ikisi de isteğim dışında ha ilerde Bi oğlum olursa onun adida isteğim dışında o adı da şimdiden belli
(73 puan) tarafından
Hay Allah'ım ya biz unutmuşuz bacım evlenirken kaynanaya çocuk dogurma makinesi olarak geldiğimizi.. bir daha evladım olsa isimlerine yine karışacak olsalar diyeceğim bir laf var o zaman sana nakil edelim çocuğu sen sıkıntısını çek ve isim koyma hakkına sen sahip ol diyeceğim
(3,701 puan) tarafından
Ne bilim valla Bi tek benimki mi anaci babacı yoksa saygıci bilmem benim eltide doğurdu doğuracak kaynim gönlünce isim koydu ha Bi daha çocuğum olsa başka isim koysam ne kaynanam ne kayinbabam uzulme  anlamında tek laf etmezler Allah var ama benim koca işte...
(73 puan) tarafından
Yok bacım tek değilsin inan bana benimkide anacı babaci.
(3,701 puan) tarafından
Bende kendimce Bi dua ettim eltim dogurduktan sonra benden önce hamile kalıp oğlu olsun şans işte belki o koyar o koysun  diye :DD
0 oy
tarafından
Çok şükür çevremizden hiç öyle talep gelmedi hatta benim annem kayınpederinin ismini koyun dedi ama kayınpederim önce hoşuna gitti sonra bana benzemesin kendiniz koyun dedi isim konusunda maalesef bende senin gibi eşimle benim karar vereceğim bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu konuda anneyi üzenlere de Allah hidayet etsin diyorum. Ama geçte olsa eşinin seni anlamış olması güzel. Ailene Allah bol muhabbet versin inşallah canım..
(73 puan) tarafından
Ammmmiin kuzum hepimizin ailesine dirlik düzen sağlık mutluluk huzur versin inşallah geç anladı ama olsun yine ben kazandım oğlum benim istediğim isimle çağırınca bakıyor kayinbabamin ismiyle cagirdigimda bakmıyor
tarafından
Amin inşallah canım. O zaman kendinizi hiç üzmeyin ne güzel olmuş bak maşallah :)
0 oy
tarafından
Eşimle ben koyduk Metehan ismi kayınpeder Ali ekleyin demiş banane benim çocuğum dedim eklemedim biz zaten karar vermiştik isteyen istediğini desin. Eşimin dedesi Abdulaziz koyun demiş koymadık o yüzden Abdülaziz diyo oğluma zaten 2 senede bir kere gördü takmiyom valla muhalefet olan çokta biz dinlemedik kimseyi 
(73 puan) tarafından
Bende tam tersi kayinbabamin ismiyle cagirdigimda bakmıyor Kendi istediğim isimle çağırınca bakıyor ama kimlikte kayinbabamin ismi yazıyor ve sulalede nerdeyse 10 tane var aynı isimden
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bence kimlikte de değiştirin ismi artık çok kolay isim değiştirmek nüfus dairesinde uzatmıyorlar diye biliyorum. Kaynanam kayinbabam siz ne isterseniz o olsun dediler bende kayinbabam istedim kayinlariminda oğlanları var kimse koymadı ben hem ismi çok güzel hemde çok seviyorum kayinbabam diye kattim. Ama kendileri defalarca dediler bana asla katmak zorunda değilsin ne istersen o olsun diye. Ek isim koymadım bilerek çünkü çocukları torunları 2. Ismi kullanır da onu kullananlar diye 
(73 puan) tarafından
Kendin istemissin ve onlar koyma demişler ben ek isim istedim diye terbiyesiz oldum iyimi :(
(1,755 puan) tarafından
Çünkü emek veren benim cani yanan ben evlat benim sonuçta kaç çocuk doğuracam ki. Ben sevdiğim için koydum mutlu olacağını bildiğim için seviyor nedense dedelerde hep var bu istek. Ama sevmesem istemesem katmazdım hadi kattılar sen gibi kullanmazdm
(73 puan) tarafından
Bana oyun oynadıkları için yaptım arkamdan iş çevirdikleri için yaptım yoksa asla saygıda kusur eden biri değilimdir. İki ismide koysalar da yemin olsun iki ismiyle de hitap edebilirdim.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 310 göst.
27 Kasım 2021 Aile kategorisinde Funny_honest (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 739 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 482 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.