0 oy
763 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben kalmam. Allah mecbur etmesin hani bir zorunluluk olur bilemem ama keyfi olarak asla gitmem. Eşimin ben yokken benim ailemde gidip kalmasi onlara hizmet etmesi ne kadar saçmaysa benimkide o kadar saçma. Çok istiyorlarsa bana gelebilirler ama ben gitmem. Çünkü en iyi ailede bile eşin yanında yokken davranışların değiştiğini düşünüyorum 

33 Cevaplar

+2 oy
(580 puan) tarafından
Nefret ediyorum Allah düşürmesin zerre anlaşamıyoruz neler ettiler bana onlarla kalmak işkence 
tarafından
Aminnn
-Reklam-
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Yani haklısın ama mecburen kalanlar çok :angel:

tarafından
Yok ben zaten mecburi haller disinda dedim kendi istegi ile giden var mi
(27,352 puan) tarafından
Vardır illa
0 oy
tarafından
Kalmadım kalmam da 
tarafından
Sende bendensin
tarafından
Esim asker hiç kalmadım kalmam da hep eşime dedim ben kalmam ailemde kalıyorum yada yanlız kalirim
tarafından
Benim esimde is icin uzun sure bir yerlere gidiyor bende ya ailemi cagiririm yada tatilim varsa ben giderim ama  asla gitmem.
tarafından
En iyisi canm
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Asla kalmam      
tarafından
düzenlendi
Sende bendensin
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Valla sorsan ben de kalmam derim ama düşününce kalmışım :))) oğlum küçükken apartmanda yapayalnız büyümesin sosyalleşsin diye köye giderdik babası gelmezdi :) ben şehirde büyüdüm köydeki o samimiyet hoşuma gidiyordu. Bi bakıyodum biri 'yenge biz oğlanı aldık' deyip gezmeye götürüyor benimkinin yüzünde güller açıyor :) ben de dedesinin evinin işini yapardım. Şimdi olsa yine yaparım sanırım ama eşimi çok özlerim yaa
tarafından
:) köy hayatida baska guzeldir
(1,550 puan) tarafından
Oğlumun babası ile ilgili aklımda kalan tek güzel şey köyüydü :)))
0 oy
tarafından
Ikisinide çok severim canim kanım gibilerdir ama eşim yokken bende kalmam
tarafından
Dogru olanda bu bence cok muhabbet tez ayrilik getirir demis eskiker
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Kalmam kendi evimde kalmayı tercih ederim 
tarafından
Yani herkes kendi evinin sultani
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim eşim yurtdışına benden önce gelmek zorunda kaldı 50 gün yanımda yoktu hem kaynanam hem annem yakınlar ama ben bazen annemde bazen kendı evimde kaldım ama kaynanamda kalmadım orda rahat edemem ben 
tarafından
Ana gibi yar  olmaz
0 oy
(920 puan) tarafından
Hayatta kalmam ama mecbur kalırsak yapacak biseyimde olmaz
tarafından
Allah mecbur etmesin
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bende kalmam tek kalırım daha iyi
tarafından
Aynı fikirdeyim
0 oy
(310 puan) tarafından
Biz beraber yemek flan yapip yiyorz. Sonra herkes kendi evinde uyur kesinlikle kalmam keske evim onlardan uzak olsaydi bu hayata bi kez geliyoz ve omur boyu boyle yasiycaz biz umutsuz vaka :((
(310 puan) tarafından
Tek erkek cocuk esim burda adettir son erkek cocuk ana babaya bakarmis umit yokki keselim yada buyutelim:)
(68 puan) tarafından
Bizde de adettir son erkek anne babayla kalır ama ben kabul etmedim dedim annen baban sağken birlik kalamam sadece annen veya sadece baban olur o zaman bana laf düşmez ama şuan da senin saygı duyman lazım dedim hak verdi sağolsun. Tabi ileride bizi neler bekler Allah bilir
(310 puan) tarafından
Ilerde bize baksinlar diye mi cocuk doguruyoruz anlamiyorum ben cocuklarim mutlu olsunlar evlerinde olsunlar gdip gelelim goruselim ama kimse kimseye bakmakla hukumlu deyil olmasin ya boyle bi hayat isterim mesela kaynanamlar koydeler dye mecburen bizde onlarla kaliyorz elleri ayaklari tutuyo neden onlara bekcilik yapiyirz anlamiyorum cok mutsuzum hic boyle bi evlilik hayalim yoktu ustelik beni istemeye geldiklerinde kayinpederim yeminler etti 3 4 ay sonra sehre getircem evlerini dedi hakkimi asla helal etmiyorum :((
tarafından
Evlilik iki kişiliktir ama bizim ülkemkzde anası babası danası hep bir kopamama durumu. Gercekten insanllar kendileri icin cocuk yapiyor ve o cocuk 50 yyasina da gelse büyümüyor. Ozgurce karar alamoyor malesef
(310 puan) tarafından
Aynen oyle malesef
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Kalmam Rabbim mecbur etmesin yine de 
tarafından
Aminnn
0 oy
(49 puan) tarafından
Canım ben kalırım hatta kalıyorum kayınvalidem evde yalnız kalmayım diye bebek doğana kadar bize gel dedi orda kalıyorum ve çokda memnunum Yani kayınvalidem benim annem gibi kendi annemi ne kadar seviyorsam kayınvalidemide o kadar seviyorum
tarafından
Allah bozmasin canim. Ben kalamam yanj benim.kayinoederim cok iyidir ama boyle takintili biri ayak sesine falan. Bi ornek veriyim. Biz koydeki evlerinden sabah yola cikacaktik. Geceden birseyler koyduk arabaya araba kokmus bende bagaj kapagini actim. Baktim k.peder of puf cekiyor belli bi karin agrisi var. Neyse en son dedi kapat onu lambasi acik kaliyor bagajin diye. O lamba 1 gunde yansa akü bitirmez yani iste takintili ya ondan diyor. Dedim baba araba nem kokmuş ondan actim. Normalde bir susarim iki susarim 3. De terste konusurum. Ama cok az kaldigimiz icin gittigimizde gormezden geliyorum boyle seyleri
(49 puan) tarafından
Allah sabır versin canım öyle insanlar var hatta bazıları geline eziyet ediyor
tarafından
Yok bana yemez yapamaz yani. Hani kotu biri degilde takintili ben sallamiyorum gene bildigimi okuyorumda cok yuz goz olurum gitsem tek kalsam falan
0 oy
(1,169 puan) tarafından

Ben sıkılıp gidiyorum kayınvalidemlere bazen eşimi ikna ediyorum yemeğe kalalım diye:D evimiz uzakkende bu gece kalalım diye ben ikna ederdim onu :D ha tek kalabilirim başka şehirde evlendim tek ailem eşimin ailesi eşim gece balığa falan çıkmak isterse bende canım isterse kalırım kayınvalidemlerde

tarafından
Oooo masaallah sen cok hayirli gelinsin kiymetini bilsinler :)
0 oy
(615 puan) tarafından
Eşim şehirdışına çıkıyor arada. Ben evde yalnız kaldım çoğu kez. Ama gidip onlarla kalmam. Aramızın kötü olduğundan değil tabi mesafe olmalı bence de. 36 haftalık hamileyken yine şehirdışına gitmek zorunda kaldı. Hamile olduğum için görümcem ben eşlik edeyim sana dedi. Ama düzenin bozulmasın abla dedim kibarca reddettim. Allah tan böyle şeylere alınan insanlar değiller
tarafından
Gidip kalmak bencede o mesafeyi yok edi0yor. Artik seni misafir gibi gormuyor alalade davranmaya basliyoorlar
(615 puan) tarafından
Katılıyorum canım.
0 oy
tarafından
Ayy Allah düşürmesin kayınpederim vefat etmiş ama kaynanam Allah korusun 
tarafından
Of cok zor ya eşine daha bi duskun olmuştur  kaynanan
tarafından
Allah tan uzakta oturuyor taaa Rize de ben İstanbuldayım senede 1 kez beraber gideriz birkaç kez tek yollamayı teklif etti ama asla gitmem aslaa
tarafından
Aman haa valla yuz goz olursunuz. Yani kotu bi olay olmasada saygi kalkiyor sanki ben oyle dusunuyorum. Bizde oyle senede 2 defa maks 1 er hafta
tarafından
Gülüm ah gülüm 1.5 senedir evliyim uzaktanda yetiyor rabbim ne verirse hayırlı versin
tarafından
Aminnn Allah kalplerine merhamet versin herkesin
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Kalırım ve bana saçma gelmiyor. Misal eşim bir sebeple gece evde olmayacaksa gider orda kalırım. Hem onlar çocuklarla vakit geçiriyorlar mutlu oluyorlar hem de ben 2 küçük çocukla çok yoruluyorum biraz elim kolum dinleniyom :D hem de yalnız olacağıma sohbet falan ediyoruz değişiklik oluyo. 

tarafından
Yok canim ikna etmek gibi niyetim yok kimseyi. Ama benim eşim eğer isi yoksa ailemin evinde niye bensiz kalsin bu bana sacma geliyor esimede sacma geliyor. Ben her verilen cevaba cevap yazmaya calosiyorum saygisizlik olmasin diye sanirim siz sadece görüşünüzü belirtmek istediniz anliyorum bir daha siz yazdiginizda sadece okurum teşekkürler
(2,692 puan) tarafından
Ben cevap verilmesinden rahatsız değilim de kısır döngü oldu şuan :) Benim eşimin arkadaşı, ailemin olduğu şehirden araba alacaktı misal. Biz hiç konuşmadan aa o şehir iyi olur kayınbabamlar orda, yani ev var orda uğrarız yemeğimizi orda yeriz görmüş de olurum dedi. Ben olsam da olmasam da orda onun bir evi var. Bunu demek istiyorum. Eşim olmasa da ben bu şehirde yalnız değilim ailesi var. Böyle düşünüyorum. Sen tersi düşünüyorsun, bu sana saçma geliyor. Ne kadar yazışsak da aynı şeyleri söyleyeceğiz, bunu demek istedim. Yoksa cevap yazman tabi ki incelik.
tarafından
Isi varsa iki tarafta gider kalir tabiki birbirinin aolesinde otelde kalicak degil ya. Ben gelinin gidip alalade kalmasindan bahsettimde neyse anlasamadik kisir döngü dedigin gibi neyse :)
(2,692 puan) tarafından
Bahsettiğin şeyi anladım, iki taraf da alelade de gidebilir bence, deyip noktalıyorum müsadenle :)
tarafından
Müsade senin :)
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Ben kalıyorum canmn bazen şükür sıkıntı olmadı köydeler köyde işlerimiz zaten çok beraber yapıyoruz 
tarafından
Allah kolaylik versin koydde is varsa mecbur tabi canim
(2,678 puan) tarafından
Aynen cnm hem seviyorum da Bn iş olmasaxa gidiyorum yine cnm
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Aman amann  tovbe kalmam gider anamsa babamda kalirim
tarafından
En guzeli insanin kendi ailesi
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben kalirdim ya seviyorum zarari yok faydasi vardir bana :) 
tarafından
Allah daim etsin :) benimde oyyledirler ama genede kalmam

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,269 göst.
17 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 398 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde ᗩᒪᗩᖇᗩYᗩGᗰᑌᖇᑌᑎ ᗩᑎᑎEᔕI (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,190 göst.
7 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Elifyor (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 268 göst.

380,249 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı

...