0 oy
1,010 göst.
Aile kategorisinde (122 puan) tarafından
Kizlar ya gercekten sesin gelmesi bi tarafa da cok üzülüyorum. Eşim uykudayken dişlerini gicir gicir yapip duruyo sağlık la ilgili bi durum olabilir mi kendisi hic önemsemiyor ama ben cok kafaya taktim bu aralar

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Rahmetli babam senelerce yaptı kimisi sağlık sorunu kimisi psikolojik kimisi de sebepsiz.Babam can agrisindan yapıyordu Kanserdi kurban olduğum cok ama cok uzun seneler boyu sakladı biz cocuklarindan annemden. :(((  vefalı merhametli babam<3 mekanı cennet melekler yoldaşı Olsun ınşallah. 

(122 puan) tarafından
Başın sağolsun Allah mekanini cennet etsin
-Reklam-
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Babam yıllardır yapar sağlıkla ilgili bir problem olmadı hiç çok şükür 
(122 puan) tarafından
İnslh cnm ya:/
0 oy
tarafından
Benim esimde öyle deli oluyorum ya resmen ne saçma bişey huymudur aliskanlikmi bilmiyorum babasida öyleymiş ailecek tuhaf bunlar ama biyerde okudum araştırdım pskolojik sorunları olan insanlar böyle yapiyomuş
(122 puan) tarafından
Teyzem cok bilgili bu konularda parazit testi filan yaptirsin dedi ama eşim yanasmaz diye dedim bebek olmadan babanin parazit testi yapmasi lazimmis tamam dedi bakalim  eşim asker suan kibristayiz ama 6 yil semdinlide kalmis haliyle degisik bi yapisi var
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Benimde 2 yaşındaki oğlum yapardı hep ama dr bi nedeni yok normal demişti tabi yetişkinlerde farklı nedenleri olabilir int araştır bi istersen
(122 puan) tarafından
Suan onu kurcaliyorum bakalim yada bunun icin hangi bolume gitmek lazim vs
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Benimkide yapıyor malesef galiba psikolojik
(122 puan) tarafından
Psikolojik olmasi da icimi burkuyo ama baska bisey olmasinda  Allah korusun
0 oy
(131 puan) tarafından
Yanlış bilmiyorsam dişçiler onu için bir aparat yapıyorlar. Plastik bişey dişlerine takıyor ve bir süre kullandıktan sonra ortadan kalkıyor sorun. 
(122 puan) tarafından
Biraz once okudum ama hayatta yatmaz oyle kabul etmez biraz ters huyu var
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Bende arada yapıyorum sanırsam sinirle alakalı ben öyle duymuştum bir doktora görünmekte fayda var aslında çinkü iyi değil sıkma ve gıcırdatmak 
0 oy
(65 puan) tarafından

Ay benimki de öyle ben çoğunlukla uyandırıp yapma diyorum sanki adam bilerek yapıyormuş gibi :D

(122 puan) tarafından
Sarsiyorum yine uyanmiyo cok agir uykusu bide her seferinde. Kiyamiyorum ki elinde degil zaten erken kalkiyo işe :/
0 oy
tarafından
is stresinden oluyor o benim esimdede oluyordu gunduzleri yorulup iste sinirlendigi zaman.

ayrica saglik acisindan zararli zamanla disler asiniyor curuyup dokuluyor
(122 puan) tarafından
Asker oldugundan stresi cok tabi bitmiyoki  
tarafından
ondan olabilir cunku esimin ondan dolayi oluyordu is stresi yuzunden
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Benimkide her gece sürekli yapıyor bende bilmiyorum alışkanlık bence çocukluktan kalma bir çok insanda var ama bence hastalık değil çok görüyorum kişilerde ben eşimin dokununca titremesi sıçramasindan korkuyorum bu bana hiç öyle gelmedi
(122 puan) tarafından
Dişini gıcırdatinca mi dokunuyon uyari amacli bende yanagina hafifce dokunuyorum bi irkiliyo ama uyanmiyo uykusu inanilmaz agir. Bagirsan bile duymuyo
(1,517 puan) tarafından
Benimkide öyle emin ol çok gördüm çevrede bunlar bana gayet normal geliyor hiç endişe etmedim bu yüzden
0 oy
(458 puan) tarafından
Kendimi bildim bileli babm yapar cok sukur saglik sorunuda yik
(122 puan) tarafından
Maşallah valla inslh cozum bulurum yoksa bende basliycam
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Benim eşim de cok yapardi önceden sürekli sesten uyuyamazdm. Pskolojik bişey herseyi yoluna koyduk şükür smdi yok denecek kdar az
(122 puan) tarafından
Dedene bizim herseyi yoluna koymamiz icin bi 10 yil daha gecmesi lazim
(2,931 puan) tarafından
Hersey olmasada en büyüğünü koyduk düzeldi.biliyorum ya sıkıntıdan yaptigini cok uzulurdum kocama içim giderdi bu kdar etkileniyo diye ://
(122 puan) tarafından
Ya bizde decok sukur huzurumuz  hep oyle derler ya huzur olsun onemli olan o diye ama maddiyat da cok etkiliyo asker eşim lojmanda kaliyoruz evlendim bu eve geldim bir tabagimiz bile yok benim aileminde durumu yoktu ceyiz filan da yok benim cok sukur hadi kibristayiz ama turkiyeye donunce ev dizmek lazim ben ikinci el de kabul ediyorum hic onemli degil ama esim stres yapiyo haliyle simdi hamileyim burda hersey cok cok pahali tabi haliyle bebegin alisverisi vs olacak 4 ayimiz var Allah yardim ederse inslh temel ihtiyacimiz ne onlara bakmaya calisiyoruz ucun ucun alalim diye  hayat işte napalim mecbur cok cok sukur bin şükür Allah a kimseye muhtaç degiliz
(2,931 puan) tarafından
Esim de askerligini kibrista yapti gercekten cok pahali netten yap alışverişi dha uyguna gelir inşallah
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Mide problemleri ve stresli işte çalisanlarin olurmus gazetede okumustum 
(5,938 puan) tarafından
Gicirdatiyor musun sende?
tarafından
evet canim gecen sabah esim kizima diyodu bak annenin kemigini alma diye:) nasil sıktiysam :)
(5,938 puan) tarafından
Mide ve iş ten dolayi o zaman canım seninde
tarafından
isi bıraktım ama stresliydi canım olabilir fakulteye gidemedim gitmem lazim
(5,938 puan) tarafından
Evet gitmen lazim canim
0 oy
(110 puan) tarafından
Stress bnm enistemde var kız kardeşim uyuyamiyordu huylaniyordu ve ağzında su da geliyormuş kız kardeşim çok üzülüyordu doktor hep yorgunluk ve strese bağlamış bide ***** dış varsa olurmuş
(2,931 puan) tarafından
O yildizlarda me yaziyoduki merak ettim:F
(122 puan) tarafından
Nokta nokta olan yerde ne yaziyor canim harfleri ayri ayri yazarsan cikar inslh bı sıkıntısı yoktur. Teşekkür ederim
(110 puan) tarafından
***** dış neden öyle oldu anlamadım
0 oy
(523 puan) tarafından
Canim psikolojik bi sıkinti bu. Cunku ben bekarken psikolojik cokuntu halindeyken hatta ilac falan da kullanmistim(ama dis gicirdattigim icin degil) dislerimi cok gicirdatirdim sormadim hic doktora ama sonrasinda psikolojik olarak rahatladigimda gecmisti
(122 puan) tarafından
Uyanikken yapmiyo ki acaba uyku halinde de mi etkili oluyo boyle stres filan
(523 puan) tarafından
Uyku halinden bahsediyorum zaten bilincalti uykuda devreye girer psikolojik sonuclar ortaya cikar
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Canm o genellikle sinirsel oluyor 
0 oy
(51 puan) tarafından
Esim trafik kazasi gecirdi uc yil once esini kaybetti o kazada. Cenesi de kirilmis carpma etkisile. Ogunden beri skiyor uykusunda. Eger tedavisine baktrmazsak sktigi disler bizaman sonra kaybedecekmis. Pskolojik tramvalardan da olabiliyor baska saglik sorunlarindan da. Gecmis olsun
0 oy
(806 puan) tarafından
Babam yıllardır yapar. Bende yaparım arada sinirsel miş o. Dislerimizin dokulmesinden başka zararı olmadı :/
0 oy
(976 puan) tarafından
O durum kesinlikle psikolojik ve belirli kesin tedavisi şu anda yok gibi. Bende var aynı durum. Diş hekimine gidip diş plağı aldım ama iğrenç bir şey. Ağzında bir plastikle uyuyorsun. Bir hafta kullanmama rağmen tamamen alışamadım. Hatta daha çok sıkasım geliyor dişlerimi. Terapi görmek gerekiyor bence ancak hipnozla düzelir diye düşünüyorum. Bi de uykudayken yanınızda aynı odada kim yatıyorsa bir müddet sonra o da yapmaya başlıyor haberiniz olsun. Eşim çok eleştirdi beni, elimde olmadığını anlatamadım ona. Şimdi o da arada yapıyor. 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Bir ara banada öyle diyorlardı hala devam ediyor muyum bilmiyorum ama bir sorunum yok çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 31 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Eda34 (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 127 göst.
14 Kasım 2023 Aile kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 76 göst.
11 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 249 göst.