0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
Yemek Seçen Çocuklar - Ebeveynlerin çocuklarına karşı sorumluluğu yalnızca bir kaç yönden ibaret değildir. Sağlıklı gıdalar sunmak da bunlardan biridir. Peki, sağlıklı bir beslenme için çocukların yediklerinin miktarı ne olmalı ve nasıl düzenlenmelidir? Yemekler günlük üç büyük öğün yerine, beş küçük öğün olarak düzenlenmeli; her öğün küçük miktarlarda sunulmalıdır. TV karşısında asla yemek yedirilmemeli; elde tabak ile çocuğun peşinden koşulmamalıdır. Çocuğun yemek masasında bir yeri olmalı ve öğünlerde ona eşlik edilmelidir. Bu metotlar ile çocuk yemeğin saatini, zamanı geldiğinde masaya oturması ve yemeğini yemesi gerektiğini öğrenecektir. Bir yemeği beğenmediğinde diğer bir yemek teklifinde asla bulunulmamalıdır. Çünkü bu durum çocuğu tek tip beslenmeye itecek ve yeni gıda fobisini tetikleyecektir. Ayrıca anneler çocuklarının özelliklerine, huylarına göre bazı yöntemler geliştirebilirler. Örneğin; çocuğunuzun sevmediği herhangi bir yemeği kendi önünüze koyarak yemeye başladığınızda onun ilgisini çekecek ve o da bu yemekten yemeye başlayacaktır. Böylelikle, kendinizi yormadan, çocuğunuza kendisinin seçtiği (ni sandığı) yemeği yedirme başarısını göstermiş olacaksınız.

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Post üste çıksın 
(119,519 puan) tarafından
Yukselt bacim ibana saglam para yatar sjsjsjsjs
tarafından
Aynen baci bak sana para yatıyor demeki puan maşallah :D
Heee denizde kum bende para sjshsjsjsjsj
tarafından
Ooo sus sen euronla döversin beni sjsjsjsj
Sjssjsjsjjs
-Reklam-
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Geçen gün tv'de bir doktoru izliyordum iştahsız çocukları özellikle iştahla yemek yiyen kişinin karşısına oturtun ve ısrarcı olmayın diyordu bu kişi genellikle baba oluyormuş gerçekten masada babasının karşısına oturan çocuklar daha güzel yemek yiyor 
(3,769 puan) tarafından
Olabilir cnm bazı ccklr babayı örnek alir
(5,272 puan) tarafından
Cidden dun gece esim acikti gitti kendine birseyler hazirladi benim kizda gitti onla birseyler yedi geldi ben aksama kadar pesinden kosuyom yanima oturupta yemiyo kıskanmadım değil :/
(3,769 puan) tarafından
Biz onlarla hep yan yanayız hep üstüne düşüyor fazla yüz veriyoruz
Babalar öle değil uzaklar mesafeliler fazla her zaman belli etmezler sevgilerini vskyzdn onlar a yaranmak için gözlerine girmek sevilmek sevsin diye cabalamalari
Nrml cancağızim
0 oy
tarafından

Teşekkür edrim cancagizim<3

(3,769 puan) tarafından
Rica ederim cancağızım ❤️ kandilin mübarek olsun ♥️
tarafından
Amin sağol seninde canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 150 göst.
0 oy
2 cevap 100 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,632 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 171 göst.
23 Ekim 2023 Aile kategorisinde Hirakusunannesi (330 puan) tarafından soruldu

381,358 soru

11,417,134 cevap

34,968 kullanıcı

...