0 oy
706 göst.
Diğer kategorisinde (4,666 puan) tarafından
Kizlar hamile oldugumuzu ne zmn soylemeliyiz ailelere faln sizce 

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Sahsi fikrim en az 3 ay

(31 puan) tarafından
Biz de aileme ve eşimin ailesine hemen söylemiştik onun disindaki cevremize 3. Ay dolduktan sonta soyledik. Tavsiye ederim.
(4,666 puan) tarafından
Bnde kalp atisini duyunca ailelere soyleyelim diyoruz
(31 puan) tarafından
Aileler gec soyleyince uzulebiliyor o yüzden soylenmeli ama etraftan bi sure gizlenmeli çünkü kötü gozle bakan cok insan oluyo bide herkesin lafini sozunu dinlemek sinir bozucu en guzeli kafan rahat gecsin
(4,666 puan) tarafından
Canim bn ailelere akrabalara ilkinde soyledim bos gebelik gecirdim kurtaj oldum sonra bide herkese laf anlatmasi oluyo zaten insan üzgun oluyo
(31 puan) tarafından
Aynen onu diyorum zaten hem kendin üzülüyosun hemde milletin dedikodusu oluyo sinir bozucu
-Reklam-
+1 oy
(54 puan) tarafından

Ben hemen soyledim pismanmıyım hayır ama sen kesinleşsin diyosan 8.haftaya kadar bekle

(4,666 puan) tarafından
Tesekkur edrm canim
(54 puan) tarafından
Rica ederim :) fazla icinde tutma patlat gitsin en yakınlarına soyle sevincler paylasildikca cogalir hem herkes ona gore davranır dikkat edersin
(4,666 puan) tarafından
Bn ilkinde testte cift cizgiyi gorunce soyledim fakat kürtaj oldum bos gebelikmis
(54 puan) tarafından
O kısmet kuzum hayırlısı olsun inşallah hakkında bu sefer seninle kalır bende ilk basta acaba dıs mı kimyasal mı düser mi niye soyledim ki dedigim oldu ama tek basıma yasasam herseyi daha zor olurdu iyiki soyledim
(4,666 puan) tarafından
Insallah canim
+1 oy
(188 puan) tarafından

Bende öğrendiğim gün söylemiştim hemen canm anneme abmlere babamlara falan annem  söyledi :) 

(4,666 puan) tarafından
Tesekkur edrm canim
+1 oy
tarafından

Kendi aileme eşimin ailesine öğrenir öğrenmez söyledik ama akrabalara 3.ayım yeni dolucak yeni söyledik daha 

(4,666 puan) tarafından
Bnde öyle dusunuyorum canim
+1 oy
(1,424 puan) tarafından

Ailene söylede etrafa 8.hafta da falan soyle bence

(4,666 puan) tarafından
Tesekkur edrm canim
+1 oy
(905 puan) tarafından

3 aydan snra bem öyle yaptm  

(4,666 puan) tarafından
Tesekkur edrm canm
+1 oy
tarafından

Kalp atışını duyduktan sonra. 

Belki dış gebelik bsy olur vs duyduktan sonra ailelere söyledik 

(4,666 puan) tarafından
Bn ilkinde soyledim canim ama bos gebelikmis kurtaj oldum bide millete aciklamasi oluyo zaten üzülüyo insan
tarafından
Evet aynen öyle canım. En iyisi kalp atışı duymak
+1 oy
(9,652 puan) tarafından

Evde gebelik testi yapar yapmaz bizim herkes duydu :D kalp atışını duymadan kimseye söylemeyelim dedim sonraki gün için doktor dan randevu al dim ama akşamına kızım benim kardeşim olucak demeye başladı hatta doktora giderken anneme birakicaktik arabada bağrını kardeşim olucak diye indi mahallede batıyo yaşasın yaşasın kardeşim olucakkk.. Bizim anında taniyan tanımayan herkes öğrendi:))

(4,666 puan) tarafından
Ne kadar sevinmis canim benim
(9,652 puan) tarafından
Sormaa.. ama şuanda aynı hissiyatı yasamiyo  gibi doğunca bi kıskançlık başladı haliyle :) bu arada senin içinden ne zaman geçiyosa  ozaman söyle kalp atışını 6. Haftada duyuluyor genelde
tarafından
Benimde kizim kiskaniyor acaba kiz olsa daha cok mu kiskanirdi diyorum bazen sizin cinsiyet nedir acaba
(4,666 puan) tarafından
Tesekkur edrm canim bnde kalp atisini dusunca soyleyeyim diyorum
(9,652 puan) tarafından
Benim kızım 3 yaşında canım oğlumda 29unda 2 aylık olucak.. oğlumun huyunu suyunu hiç anlayamadım kızımla uğraşmaktan:/
+1 oy
(249 puan) tarafından

Öğrenince söyledim ben canım 

+1 oy
(638 puan) tarafından
4 gebelik geçirdim hepsini de ilk öğrendiğimde dünya duydu:D ahhaha
+1 oy
tarafından

Bende o heyecanla herkese soylemistim :D 

+1 oy
(1,949 puan) tarafından

En doğrusu öğrenir öğrenmek söylemek. Bizim gelin hamile olduğunu öğrendi ve bize 1 ay sonra söyledi cinsiyetini öğrendi onuda öyle yaptı ve hiçte hoş birşey değildi. Ne amaçla öyle etti bilmiyoruz onunda bir bildiği vardır diyoruz. Ben 2.5 yıl bekledim oldu ve olur olmaz herkese söyledim çok şükür birşey de olmadı hemen öğrenince ne olacak ki herkes nazar değer diyor ne alaka ise.

(523 puan) tarafından
Çok normal benim düşük tehlikem vardı anne babanız dışında kimseye soylememistik riskli gebelik geçirdiğim için çünkü herkese söylesem ve düşük yapsam bu sefer herkes çocuk nasıl diye sorduğunda çok yipranacakfim.Hamileler bence bunkonuda hiç yadirganmamali herkesin vardır kendince bir bildiği hala da korkuyorum birşey olacak diye
(1,949 puan) tarafından
İşte bi bildiği vardır dedik bizde yargılamadık yani :)
+1 oy
(2,079 puan) tarafından

Benimki biraz geç geldi biz üç küçük kardeş zor elde ettik yavrularımızi ben en küçükleriyim 7 kardeşiz ben çift çizgiyi görür görmez annemi aradım abim lerde oradaymış yenge lerim söyledi gözleri dolmus öğrenince herkese söyledim valla ilk gebeligim boş gebelik olmuştu bunada öğrenince sabredemedim şuan 21+4 olduk 

(4,666 puan) tarafından
Bos gebelikten ne kadar sonra tekrar hamile kaldiniz
(2,079 puan) tarafından
Polikistik over çıkmıştı baya bi tedavi süreciyle uğraştım 2 buçuk sene en son herşeyden vazgeçtim duayla Rabbim nasıp etti çok şükür 2 buçuk sene sonra kaldım cnm
(4,666 puan) tarafından
Insallah saglikli bi sekilde yavrunu kucagina alirsin canim
(2,079 puan) tarafından
Hepimiz cnm inşallah
+1 oy
(71 puan) tarafından

Ben ilk gebeligimde 5 haftaliktim söylediğimde. .Şimdi kendimce belli sebeplerden 4 ayliktim söyledik canım.. 

+1 oy
(5,938 puan) tarafından

Ben eşimden de önce kayinvalidem e  kan testinin sonucu çıkar çıkmaz söyledim coook istiyordu ben uzun süre yapmadım is kredi felan derken dusunmedim.Allahim istediğimiz vakitte aratmadan nasip etti.kayinvalidem in kalbi duracakti mutluluktan .sonra eşime dedim aileme de ayni gün dedim.

(4,666 puan) tarafından
Ne kadar bekledin canim cocuk icin
(5,938 puan) tarafından
1 tane  var 6 yasinda canim kayinvalidem yillardir tsk kalmasın ne olur yap diye 4 yildir yalvariyordu eşim tek çocuk en büyük hatam diyordu 2.yi yapmamam 4 bucuk yilin üzerine yaptım 2.yi
(4,666 puan) tarafından
Allah bagislasin canim
(5,938 puan) tarafından
Aminnn canım cümlemizin evladını inşallah
+1 oy
(1,350 puan) tarafından

Bence aileler bilebilr ama cevre bilmemeli en az 3 ay tembihlenmeli ailede soylemesn diye. 

0 oy
tarafından

Ben hic saklamadm hastaneden cikar cikmaz söyledim. Diger arkadaslarima cevremdeb de saklamadim. Birinin "Allah bağışlasın" duasiyla bna bağışlar ins dedim nazardan korkmadm hic. Şükürler olsun 20 haftalik olduk  :) 

(4,666 puan) tarafından
Insallah Saglikli bir sekilde kucagina alirsin canim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 262 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Berfo ana (888 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 214 göst.
0 oy