0 oy
355 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 1 yaşında gece 12 de mama yiyor 5 ölçek istemiyor 6 ölçeği neyse gece beslenmiyor 10 da kalkıyor  5 ölçek mama 1 saat sonra  yumurta peynir salatalık veriyorum uyuyor öğlen uykusuna 1 saat uyanıyor  5 ölçek mama yiyor sonra ne yaptıysam ondan veriyorum çorba  yoğurt yemek yani mesela sadece çorba veriyorum  1 saat sonra  meyve 6 da uykuya yatarken mama yiyor 5 ölçek  uyanıyor yenek veriyorum 1 tabak 1 saat sonra  felan meyve uyurken de mama hata mi yapıyorum kızlar hiç kuli almamış 9 alırken 7 600 1 yaşında 7 900 yardim edin bu ay kilo takibi yapmam lazım zayıf dediler başka nasıl yapabilirim yani kilo alması için 

13 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Sutune cici bebe kat 4 5 tane accayip kilo aldiriyor ve istah aciyor benim bebegimde almiyodu oyle yaptim MaseAllah tosuncuk gibi oldu herseyide yiyor simdi 
(57 puan) tarafından
Bebelac  yiyor canım ona mi katiyim
(1,250 puan) tarafından
Evet canim 5 cicibebe 5 oz toz sut 8oz su ver 1 ay sonra bak gor kilo almaya baslicak
-Reklam-
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bu kadar çok beslenmeye nasıl almamış hayret. Kuzum artık büyümüş mamayı kesip ek gıdaya ağırlık ver. Kemik suyuna çorba yap muhallebi yap çok sık besleme 3 saatte bir falan
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım malesef zayıf bebegın ama onemlı degıl saglıklı olsunda benım 2 kızım var 1 kızım 2.5 yasında 11 kılo yanı cok zayıf ama saglıklı olsn o onemlı 2 kızım 7 aylık 8.5 kılo her cocuk aynı degıl
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bebeğin bğyğmüş artık şu mamayı verme ve günde 1 kere meyve vermen yeterli mama yerine bi biberona 8 tane bebebsküvsi koy sütü ekle çalkala ve yesin hem tok tutuyo hemde iştah açıyo
0 oy
tarafından
Cnm  uykudan uyanınca hemen mama verme yemek ver ondan sonra mama ver yemek iyi gecekeride muhallebi tarzı şeyler yap irmikli falan o kilo yapıyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bence uyku saatlerini ve beslenmesini düzene sok çok düzensiz uykusu ve beslenmesi. Akşam 6 dan sonra uyuyup uyanıp 1 tabak yemek yedirmek 1 saat sonra meyve yedirmek hiç doğru değil. Düzenli ve dengeli beslenmek gelişmesi için önemlidir yediği miktarın fazlalığı değil..
0 oy
(2,375 puan) tarafından

O kadar cok yedirmene rağmen nasil kilo almamis demekki yapisi öyle 

0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bence mamadan cok artik ek gidaya ağırlık vermelisin..ek gidada artik köfte,makarna,bulgur pilavı vs.yemeli..anladgm kadaryla sivi agrlikla besleniyo ve bu senn icin sknti..kati gidalardan da beslenmeli
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ben her gün muz veriyorum kilosu gayet iyi Bebelac veriyorum bir de mama olarak. 9 aylık 11 kg. Sen de istersen bir dene muzu. Belki de benimkine muz yaramıştır
(3,053 puan) tarafından
Benimde öyle muz çok kilo yapıyor gerçekten her sabah kahvaltisina doguruyorum ben mutlaka
(3,107 puan) tarafından
Aynen ben de yumurtayla eziyorum yoksa yemiyor sade yumurtayı
0 oy
tarafından
Sağlıklı beslemekten ödün verme sakın. Pirinc unu vs verme kuru kuru şişirme bagirsak florasına zararlı 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Et kofte kemik sulu corbalar yedir ev yoğurdu yapıp içine muz bebe biskivusu koyup verebilirsin 

Mamayi cok veriyorsun artık ek gidaya yogunlasin canm mamayi akşam yatarken veya sabahları erken saatte verebilirsin 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Çok mama ağırlıklı muhallebi muzlu cici bebe vs yemiyor mu
0 oy
tarafından
Cnm inan mama zaten bazı bebeklere gelmiyo ben mamayı bıraktım masallah oğlumun iştahı açıldı ne bulsam yediriyom

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 162 göst.
27 Mart 2021 Diğer kategorisinde Qelif (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 508 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 984 göst.
0 oy
4 cevap 112 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Dilaykorkmazoglu (24 puan) tarafından soruldu