0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ramazanda 24 haftalık olacam inşallah oruç tutmak istiyorum ama bebeğin kilo alma zamanları eşim tutmami istemiyor doğumdan sonra tut diyor ama ben istiyorum şimdi tutsam bebeğe bir etkisi olur mu 

(Ama kesin çok acikacam):D:D

13 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Tutabilirsiniz bulanti vs yoksa 
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla bende 27 haftalık olacam ben tutmaya çalışacam inşallah ama bu hafta kontrolüm var yine de doktoruma danisacam 
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Ben  geçen sene o haftalarda tutmuştum 
0 oy
tarafından
Denersin kendini canım baktın tutabiliyorsun tutarsın annem bana 8 aylıkken rmaaznaa denk gelmiş tutmuş orucu bide iki çocukla sağlığın el veriyorsa tutarsın ama sağlığını kötü etkiliyorsa rabbim sonradan tutma hakkını da vermiş kullarına telâfi edersin 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Evet etkisi olur. Tutan oluyor belki sorun da yaşanmıyor ama bu senin sorun yaşamayacağın anlamına gelmiyor. ben sorun yaşanan bir örnek tanıyorum. Moralini bozmak istemediğim için anlatamayacağım ama zorunlu değilken tutulması bana biraz bebeğe eziyet gibi geliyor. Onun beslenmesinin çok önemli olduğu aylara giriyorsun. Beslenmesi demek sağlıklı gelişmesi demek. Allah nasip ederse seneye kadar tutarsın yine orucunu ama tek besini senin yediklerin olan bebeği niye aç bırakıyorsun?  Onu niye açlıkla terbiye etmeye çalışıyorsun 
0 oy
(47 puan) tarafından
Canım ben 14haftalığım tutucam Allahın izniyle
0 oy
(2,972 puan) tarafından
24 haftalık olmuş birşey olmaz sonradan tutmak çok zor oluyo tut bence Allah sabrını verir sen içini ferah tut birşey olmaz inşallah 
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Bi riskin yoksa oruç tutmak bebeğe zarar vermez aksine faydası var ben hamileyken oruc tutunca daha rahat hissediyordum kendimi beden olarak 
0 oy
tarafından
Tutmasan daha iyi olur çünkü bebeğin senden besleniyor senin düzenli beslenmen gerekiyor 
0 oy
(534 puan) tarafından
Ben geçtiğimiz günlerde tuttum canım hiç de.zorlanmadim Allah nasip ederse Ramazanda da tutmayı düşünüyordum senin kararın ben kendim.zayiflamiyorum Ramazanda bebek mi zayiflayacak :)
0 oy
(304 puan) tarafından
Ben sadece 1 gün tutabildim o da arefeydi. Ben cesaret edemedim onca saat hamile iken aç kalmaya. Zaten hastalara ve hamile olanlara kaza oluyor. Sonradan tutabilirsin 
0 oy
tarafından
Elbette tutabilrsn 9 aylkkn tuttum oruçlu da doğuma girdim bayram a son 2 gün kala hemde tüm ayı tuttm
(3,156 puan) tarafından
Doğuma oruçlu mu girdin maşallah kız sana
tarafından
Evet cnm oruçlu girdim şükür
Tüm doktorlar hayatta doğuramzsn bebeğin suyu yok açılman yok sancın yok sezeryn dediler kabul etmedim
Kendi isteğmle suni sancı aldım şükür birkac saate doğurdm mucize gibi birşeydi doktorlar bile şaşırdı rabbime şükürler
Bundan 5 ay önce 2. Doğumumu yaptm sancısız muayene ye gittim doğurup çıktım rabbim kimseyi darda bırakmıyor şükür
(3,156 puan) tarafından
Ne güzel Rabbim herkese böyle kolay doğumlar nasıp etsin :)
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Yani tutma diyip günaha girmek istemem ama bebeğini düşün. Doğumdan sonra kendini iyi hissettiğin zaman tutarsın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
23 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 345 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 263 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.

378,310 soru

11,323,174 cevap

34,773 kullanıcı

...