0 oy
676 göst.
Diğer kategorisinde (3,527 puan) tarafından

Kızlar şimdi ben sobalı evde oturuyorum acil ev tutmamız gerektiği için bu evi tuttuk ama ev iyi değil mutfağı çok küçük banyosu sadece beton başka hiçbirşey yok, şimdi ev arıyoruz ama evler uçmuş bulamıyorum bütçeme göre 500 veriyoruz bu eve

Eşimin kuzeni bi ev bulmuş 600 tl kirası oda sobalı ama ev güzel dedi, biz daha gidip bakmadık ben diyorum taşınmışken doğalgazlı olsun çünkü sobanın odunu kömürü, tüp, şofben filan 200 tl den aşağı elektrik faturası gelmiyor. Eşim de diyor biraz daha idare edelim o ev güzelse sobalı olsun kendimizi iyce toparlayalım ya bi eve gireriz, yapamazsak güzel bi evimizi tutarız diyor.
Çok kararsızım siz olsanız naparsınız? 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşin fazla olur diye düşünüyo herhalde 2+1 tutarsınız doğalgazlı olur komurdense sürekli tüp değişimi hersey ucuk fiyat zaten taşınma masrafıda olucak bence eşinle tekrar konus hangi şehirdesiniz canım inşallah bütçenize uygun denk gelir
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım antepteyiz
-Reklam-
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Oturdugun semtteki kiralara bagli cnm..eger bütcenize uyarsa zırt pırt tasinmak yerine dogazgazli tabi ki daha iyi olur 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım antepte yaşıyoruz
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canım dogalgazı 1 de yaksan bile 250 filan gelir eleltrik haricinde 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Eşinin harcamaya parası bol demek ki canım, sobalı ev daha masraflı. Elektrik faturası fazla gelir, tüp parası ayrı, kömür parası ayrı bence en temiz ve uygun olan doğalgaz. 100 lira tüpe para vereceğine kiraya +100 lira verip doğalgazlı evde oturmak çok daha mantıklı 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Zaten kiradan çok kömüre gidiyor para. Sureklide taşınmak olmaz. Bence eşini ikna et. 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla kiralar 1500 den aşağıya yok bende ev alabilmek için köye taşındım idare edicem benim olsun da 2 sene köyde de kalırım 
(3,527 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım
0 oy
(788 puan) tarafından
Doğalgazlı tutma imkanınız biraz bile varsa sobanın pisligiyle uğraşmayın bence. Allah gönlünüze göre versin inşallah
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım inşallah
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm de önce ki oturdm ev sobali idi..oğlum hastalandı durdu sonunda havale geçirdi.. Doğal gaz ev gibisi yok su hazır bı kere banyo sıcak odaları sıcak.pesimden de ayrılmaz oldu eğer evim sobalı olsa götümz doğrulmazdi..yani kömür elektrik ve ocağın tüp parası derken doğal gazdan çok gidiyr ztn.sen sen ol ikna et çocuğun da varsa kesinlikle sobalı olmasn bnce
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım bende öyle diyorum bu çocuk emeklicek yüricek Allah korusun çok korkuyorum kendini sobaya yapıştırır diye
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Evi tasimayada para veriliyor bence doğalgazlı ya oturmak daha mantıklı habire habire eşyaları topla et su elektrik açtır birsuru uğraş tasimayada para verileceği için bana göre mantıklı olan doğal gazli
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Canim 500 e falan dogalgazli zor ki dogalgaza da zam  geldi hep :ermm:

(3,527 puan) tarafından
Yok kuzum 800 850 ye falan bakıyorum ama o da yok
(7,791 puan) tarafından
Yapma ya kucuk falan da yok mu 2+1 falan
Hayırlısı olsun canım
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım şimdilik yok yazın olur mu bilmiyorum
0 oy
(71 puan) tarafından
Canim gücünü za e göre karar vereceksin ev kirası doğalgaz hepsi ağır gelir 
(3,527 puan) tarafından
3500 alıyor canım eşim 800 850 kira olursa sıkıntı yaşamayız
(71 puan) tarafından
Bwncede canım sen direk doğalgazlı eve geç
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Doğalgazlı ev rahattır ama tasarruf konusunda aynı şeyi söyleyemicem soba her halukarda yanıyor yemeğini de üzerinde yaparsın ısınırsın da evet temizlik konusunda zor olabilir doğalgaz bize kış boyunca 400 civarı geliyo elektrik su mutfk gderi derken alıp başını gidiyo sobada hem yemeğini yap suyunu ısıt banyonu yap bilmiyorum katlanabiliyorsan biraz sabret derim ama temiz olsn uğraşmak istemiyorum dersen sen bilirsin . 
(3,527 puan) tarafından
Kuzum 1 2 sene daha idare ederim ama bebeğim seneye emekler yürür sobaya çarpar diye çok korkuyorum
0 oy
(247 puan) tarafından
Tasinmak okadar zorki canim tasinacaksan dogalgazli eve tasin hic sobali evle ugrasma canina yazik 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Doğalgazlı ev tercih et bence 
(3,527 puan) tarafından
Dimi canım aynen öyle
0 oy
(329 puan) tarafından
Bnde antepliyim hangi semtte yasoyorsunuz
(329 puan) tarafından
Semt olarak neresi cnm
(329 puan) tarafından
Bnde akkent te oturuyorum burda evler cok pahalı 2+1 bile1500 gbi Bi fiyata,
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım ben düztepedeyim geçen sene taşındık antebe çok bi yer bilmiyorum açıkcası, onkolojinin orda 1000 tl filan
(329 puan) tarafından
Orası uygun işte şehre biraz uzak olabilir otobüs kullanırsın en uygun orası bide mavikent olabilir
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım oraya da bakayım
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Doğalgazlı ev sobalı eve göre daha kârlı. Çıkmışken doğalgazli eve çıkın
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle bende onu diyorum eşim sobadan kar edebileceğini düşünüyor
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Eşinle konuş küçük bir ev ama doğalgaz olanını tutun

(3,527 puan) tarafından
Dimi aynen öyle canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 314 göst.
11 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Furkan'ın annesi ♡ (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 671 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde KÜBRA KOÇ (3,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 206 göst.
13 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Karagoz2525 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 242 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kbrpymylmz (111 puan) tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...