0 oy
554 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
Kızlar hamileliğin başından beri gereksiz konuşmadıkları bı halt kalmadı artık imdat diye bağırasım geliyor ya. Eşimin bazen şehir dışı işleri oluyor bu haftada Samsun'a cuma gidip pazar gelecek ben normalde o gidince evde kalıyordum akşam konuşuyorduk filan uyuyordum zaten neyse artık 34 haftalık hamileyim diye yalnız kalmayayim diye düşündük annemle konuştum orda kalcam eşim gitmeden bırakacak. Az önce de kayınbabamla telefonda konuşurken ordan diyoki onlar dururken annemin evine gitmem olmazmış öyle şey mi olurmuş öyle boş konuştu ki eşim kivrandi resmen sussun diye laftan anlamıyorlar nerdeyse telefonu alıp ağzıma geleni sayacaktim. Böyle birsey olur mu ya bide şimdiye kadar anne babalık yapmış insan değiller bizi borç içine sokup eşimin abisine evini arabasını aldılar hala ödüyorlar ne maddi ne manevi hiç olmadılar şimdi çocuk olacak diye kendilerince her haltimiza karışmaya evimize dahil olmaya çalışıyorlar yarım saattir basım çatladı yine beynimin içinden bunlarla kavga etmekten ya biz dururken orda ne işi var ne demek deli olcammm sizinle de paylaşmak istedim yorumlar biraz iyi geliyor en azından :(

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Asla takmam ben oyle ıstıyorum der lafı oturtur canımı da 2 kurusluk insanlar ıcın sıkamam keyif de kahyası da benım sende oyle yap canım degmez... 
tarafından
Kuzum sana tek tavsiye asla takma olan sana ve bebegıne olur sınır hastası olursun degmez emin ol degmez
(507 puan) tarafından
Valla sonum öyle görünüyor canım ya hayatımda kimseden bunlar kadar nefret etmedim akrabam filan olsalar siler atardım ama eşimin hatri için çıkaramıyorum da öyle zor durum kio
tarafından
Bence hıc takma canım delılıge vur bak basta bende taktım oglum stresten kolik dogdu stresten sutum kesildi sımdı kufur etseler umrunda degıl sildim attım hepsını
(507 puan) tarafından
Ay bende bebeği etkilemekten çok korkuyorum ya :( Kendi annem mesela aradığında çalıştığı yerden filan bı sorun anlatacak olur sonra hemen susuyo yaa torunum strese girmesin unuttum bahsettim yine diye bilmiyor ki ben böyle belalarla ugrasiyorum çocuğum da bende stresteyiz :(
tarafından
Yapma canım asla takma kafana degmez hıc bırı
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben anlamiyorum ya hem sevmezler etmezler hem kiz ailesinde kalmaya kalkinca bi haller olur hasedler mi elalem ne derciler mi anlayamiyorum

tarafından
Hakikaten sıkıntılarmış hic acmasaniz evde yokuz deseniz olmaz mi
(507 puan) tarafından
Cadde üstünde oturuyoruz yüzsüz gibi aşağıdan ışığınıza bakıp geldik diyolar canım
tarafından
Sinirden gülüyorum:)))
(507 puan) tarafından
Ah bide beni düşün kuzum hayatımda böyle insan tanımadım evlenmeden önce bu hallerini az görsem inan evlilikten vazgeçerdim
tarafından
Kıyamam ya o zaman sende rahat davran boşver bu kadar yuzsuzler madem hic onlari takma
0 oy
tarafından
Kocan ille ailem demiyorsa çok karışma da karistirmada .. git annene paşalar gibi sefasını sur her ailede illa bir yiyen çıkıyor ama hak yemenin birde günahı var kimse onu düşünmüyor 
(507 puan) tarafından
Yok canım demez yani silip atamaz tabi ama bişey olunca da beni yabana atıp onları tutmaz ama ben şu takmama işini yapamiyorum işte zaten oraya asla gitmem daha eşim yokken 10 dakika oturmaya gitmisligim yok tabiki anneme gitcem ama bunların bu konuşmaları beni delirtiyor bütün gece beynimden kavga ederim şimdi :(
tarafından
Kendini hasta edersin canım nede olsa takılıyor hep kocanın üstüne at gitsin boşver kocan veriyormus ağzının payını en azından kalır yapar eder demiyor sen tamam de bildigini oku ...
(507 puan) tarafından
Şükür canım en azından o var ama şu boş bogazliklari öldürüyor işte beni keşke takmasammm
tarafından
Atsan atamiyorsun satsan satamiyorsun eşinde ailesine karışma diyemiyor.. işin zor böyle böyle idare edeceksiniz .. evlilik imtihan sabır istiyor demekki
(507 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım normalde duymamazlıktan geliyordum ama hamilelik sanırım daha da etkiledi öyle yordular ki
0 oy
(4,476 puan) tarafından
Esim 16 gunlugune sehir disina gitti is icin bebegimle annemgildeyim ve esim gelene kadar annemgille kalacağım ne demek orda kalman olur muymus sen ailenin evladi degill misin
(507 puan) tarafından
İşte canım bende ona deliriyorum 3 yıllık evliyiz ben daha 10 dakika bile eşim yokken gitmedim zaten onlara gitmem de asla çünkü demledigim çaya kadar önce suyu koy bilmem ne diye karışan insanlar tabiki annemler dururken oraya gidecek değilim ama sırf çocuk olacak ya hayatımıza dahil olmak için yapıyorlar
(4,476 puan) tarafından
Haha canim ayni seyleri yasadim dogum yapali 3 ay oldu bebegimo onlarin cocugu annemgili el yapmaya calistilar asla izin vermedim vermem de dugunumde dogumumda annem yanimdaydi  el islerini orgulerini hep annem yapti bebegimde bir patikleri yok ama bebek onlarinmis annemgil elmis bak bak sen hic izin verme yerlerini bilsinler=)
(507 puan) tarafından
Aynennnnn öyle istiyorlar canım benim ailem 5 bine yakın para harcadi inan elimizi cebimize attirmadi odası kıyafeti oyuncağına kadar aldılar bebeğimin herşeyi onların sayesinde hazir. Ama onları gördükçe hicbisey yapmadıkları halde ona bile hasetlenip kaynanam daha erken bebek ölürse gözünüzün önünde dururlar üzülürsünüz dedi o gün camdan atmak istedim kadını off daha neler neler ya valla ağlayasim geliyo :(
(4,476 puan) tarafından
O ne demekmis terbiyesiz kadin artik iyice sastilar
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ben böyle uygun gördüm deyip çıkacaktın işin içinden kime ne canım nerde isterse orda kalırım sen orda kalınca rahat edecek misin sana bu rahatlığı verdiler mi bunu düşünen yok ama 
(507 puan) tarafından
Yok kuzum ne rahat etmesi oturma şekline kadar karisiyorlar 3 yıldır evliyiz eşim yokken daha 10 dakika bile gitmedim evlerine zaten gitmem de. Şimdi de gitmicem tabi annemlere gitcem bunu biliyorlar zaten ama o cümleleri yine de beynimi kemiriyo gece boyunca uyumam artık :(
0 oy
tarafından
Hiç takma cnm eşin arkandaysa sal gitsin inan kendini üzmeye degmezler
(507 puan) tarafından
Hiç degmiyolar canım hiiiic ama keşke elimde olsa saatlerce beynimden onlarla kavga ederim şimdi :(
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Valla bana da kaynanam dedi ki eşimin yanında 

Bizim ev dururken ne işin var orada , ayıptır adetlerimize uygun değil dedi. ( Bir tek hayrını görmedim şimdiye kadar ) 

Ben de senin kızın senin yanında doğum yaptı berabersiniz ona ayıp değilde bana mı ayıp dedim 

Aldı cevabını oturdu aşağı. Kendi kızı yanında bize gelince ana evine gidemeyiz. Nah gidemeyiz beni o mu doğurdu pislikler 
(507 puan) tarafından
Aynı dusuncedeyim canım bizimkinin de kızı yok ama diğer eltim kızı olsa bu kadar ayrım yaparlar abisini eşimden ayırıyorlar eltimi de benden biz şimdiye kadar hep yoktuk. Anca para istediler, arabamızı lazım oldukça istediler, hastayız hastaneye götür diye aradılar hamileliğin başından beri hayatımıza girmeye calisiyolar onu da iyilikle yapmıyorlar daha bebeğime bı patik almış değiller anca sinir stres olarak varlar bencede nah gidemeyiz asla onlara gitmem zaten ama konuşmaları beynimi tirmaliyo valla yaa
(1,320 puan) tarafından
Ay valla bizimkilerle inan aynı , düğünüm altınım hep eşim yaptı , arabasını istedi durdular tek kuruş takmadilar , gönder de gönder tek yaptıkları yüzleri nasıl tutuyorsa işte. Şimdi de doğuma az kaldı birtane birşey aldığı yok , ben anama gidemezmisim. İnsan olsaydınız da gelseydik size de   . Ben de sesini duymaya dahi tahammül edemiyorum ama susma ezdirme kendini alllah hakkımızı sorsun ne diyim
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Sakin ol canım son zamanlarda gerilme bebek çok hissediyor derdi benim dr. Sen bildiğini oku onlar konuşsun eşin arkanda ise gerisi onları bağlamaz
(507 puan) tarafından
Ben gerilince o da toplanıyor zaten canim doğrudur hissediyodur :( Elimden geleni yapcam çok sağol
0 oy
tarafından
Canım eşin seni anlıyor seviyor ve saygı duyuyorsa bırak onlar istediğini söylesin siz istediğinizi yapın asla bu tarz şeyler için kendini üzme bir de size bir emeği dokunmayan insanlar için hiç ama hiç üzme 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 194 göst.
0 oy
9 cevap 140 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 358 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 360 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu