0 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Yapmadıgım şey kalmadı bir burun nasıl neden bu kadar tıkanır ve dolar tam açılıyo yeniden başlıyo çıldırcam çocuk uyku uyuyamıyo horlayıp duruyo deliricem :@

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Evde kombi yanıyosa peteklere su koy canm , soğanı 2 ye kes üstüne karanfil batır bebişin bal ucuna koy canm
(25,224 puan) tarafından
Canım soğan hiç işe yaramıyo bizde vata ileri seviyede hava makinesi kullanıyoruz odamızın peteği kapalı duruyo tıkanmasın diye kaynar suya nane yağı ve kekik yagı koyup hergün odaya koyuyorum aklına gelecek herşeyi yapıyorum geçmişti 2 gündür başladı yine alerjik bu
-Reklam-
0 oy
(3,681 puan) tarafından
 petekler yanıyorsa o da tıkaya bilir belki alerjisi vardır 
(25,224 puan) tarafından
Odanın peteği kapalı alerji şurubu da içiyo alerjisi var
0 oy
tarafından
Nane yağı varsa tencereye kaynar suyun içine birkaç damla koy  çocuğun nefesi açılır canım 
(25,224 puan) tarafından
Her akşam yapıyorum canım nane yağı ve saf kekik yağı ile çok iyi geliyor ama bu balgamı atamadığı için tekrarlıyo
tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım
0 oy
tarafından
Canım soğanı denedinmi faydası çok onun ortadan bölüp 3 4 tane karanfil dik baş ucuna koy muhteşem açıyo burnunu ben herzaman yapıyorum en etkili yöntem bu bence
(25,224 puan) tarafından
Canım bizimki soğanla olacak iş değil hava makinesi kullanıyoruz soğan hiçbir işe yaramıyo. Tam açılmıştı makineyle bugun yine başladı Ağlayınca
tarafından
Yaaa aalında baya bir etkisi var ama demekki değişebiliyo
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Serum fizyolojik denedin mi hiç burnuna 
(25,224 puan) tarafından
Denemediğim şey kalmadı canım hava makinesi kullanıyoruz şuan
(8,922 puan) tarafından
Valla canım ben de acemi anneyim. Benim de bebeğimin burnu çok tıkanıyor hemen hırıltı başlıyo. Serum sıkıp boşaltıyorum. Rahatlıyor. Ama geri doluyo sürekli. Üstünü çok açıyo uyurken ondan galiba
0 oy
tarafından
Benim oğlumunda öyle burnunu temizliyorum ama sanki derinlerde o tıkanıklık geçti diyorum bir bakıyorum horluyor hır hır ses çıkıyor 
(25,224 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah
0 oy
tarafından
Geniz eti olabilir mi acaba ? Ablamın 3 çocuğunda da vardı ikisi ameliyat oldu şimdi küçük olacak bahsettiğin gibiydi sorunları ayrıca kilo alımı da yavaş oluyordu cocuklarin bu da belirtiler arasında daha önce  aklına gelmediyse bir arastir istersen
(25,224 puan) tarafından
Canım geniz eti var ama şuan alınacak seviyede değil her çocukta geniz eti olur çocuk büyüdükçe geniz eti küçülür eger oda büyürse o zaman alınır dedi doktor 3 yaşına kadar görmemiz lazım dedi
tarafından
Evet ablama da öyle demişti 3 yaşından önce geniz eti ameliyatı yapılmıyor herhalde sonradan aklıma geldi bebeğinin yaşını da bilmediğim için kusura bakma
(25,224 puan) tarafından
17 aylık daha canım küçük bugün 3 günlük bi şuruba başlıcaz o tamamen kurutur dedi doktor bakalım inşallah iyi gelir
tarafından
İnşallah ya çok zor bir durum
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Adaçayı demle içine az tuz at . Önce burnunu temizle sonra ılık soğuğa yakın hale gelince damlat 
(25,224 puan) tarafından
Canım aklımda olsun burnu için çok ilaç kullanıyorum şuan
0 oy
tarafından
Züheyr Eymen de öyle selin abla alerji şurubu un tam 11. Ci günü kesildi geniz akıntısı. Dışarı da akmıyor içeri akıyor gece burnundan nefes alırken sanki içinde balonlar patlıyor burnunun hırrr hırrrr uyuyamıyor yavrum herşeyi denedim ben bazen uyurken pozisyon değiştirince kesiliyordu biraz şurubun 11 ci günü kesildi ama az birqz toz gelse polen gelse bahöeye çıksa gene başlıyor akmaya öksürme ye
(25,224 puan) tarafından
Bizim 1 hafta oldu alerji şurubu canım inşallah kesilir ya ne kullanıyorsunuz şurup
tarafından
Önce zaytec damla kullandık şimdi allarset kullanıyoruz ablam bunun yanında hava da verdi doktor ama Eymen kabul etmediği için ventolin şurup kullanıyoruz yanında
(25,224 puan) tarafından
Bizde allarset kullanıyoruz canım ilk gün baya iyi geldi uykusuda uzadı uyku yaptı hatta ama 2 gündür aynı. 1 hafta kullanalım bakalım. Havada kullanıyoruz
tarafından
Bize doktor elektrik süpürgesini açma yanında ev süpürme dedi süpürdüğün odayı mutlaka havalandır dedi birde ben yastık kullanmıyordum selin ablam mutlaka yastık kullan geniz akıntısı ortaokulak iltihabına çevirir düz yaturırsan dedi nasıl alışıcak yastığa bilmiyorum :(
(25,224 puan) tarafından
Canım zaten orta kulak iltihabı oldu geçen hafta 5 tane antibiyotik iğne kullandık :( süpürge olayına dikkat edicem süpürgeyi seviyo diye hep beraber süpürüyoduk:( yastık kullanmıyoruz yüz üstü yatıyo canım doğdugundan beri :/
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Geçmiş olsun canm sanki salgın var gibi benm oğlanda kaç gündür o şekilde ben kendim de aynı o sekildeyim ikimiz se harap oldu
(25,224 puan) tarafından
Evet canım malesef salgın 1 ay olucak toparlayamadı bide alerjisi var şurup içiyo her gün inşallah işe yarar
(1,175 puan) tarafından
İnşallah biran önce iyi olur yavrularımız
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Serum fizyolojik kullanıyor musun serum fizyoloji burnumdan fışkıran kadar boşalt az bir şey koyma eğer emziriyorsanız sonra hemen emzir bu kış özellikle çocuklarda burun tıkanıklığı var sebebini anlayamadım bir ay içinde kızımın da iki kere burnum tıkandı geçmiş olsun
(25,224 puan) tarafından
Serum hava makinesi alerji şurubu bir sürü şey kullanıyoruz geçmişti 2 gündür yine aynı
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Acaba tuz lambası mi alıp denesen canım bildiğim kadarıyla astım bronsit burun tıkanıklığı ve çoğu hastalığa iyi geliyor 
(25,224 puan) tarafından
Araştırayım canım çok sağol
0 oy
(13,014 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Acaba ayaklarını mi üşütüyor tıkanıyor sürekli 

Ve bir aktar bana demişti çocuklar boyunlarıni gece usutuler boyun damarları burunda tıkanıklık akıntı yapar 
(25,224 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım ayakları hep giyinik alerjik durumu var :/

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 194 göst.
0 oy
9 cevap 141 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 555 göst.
31 Mart 2021 Aile kategorisinde AcemiAnne05 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy