0 oy
1,042 göst.
Aile kategorisinde (2,047 puan) tarafından
Öyle cok isterdim ki can ciğer sarması olmayı onu böyle bağrıma basmayı bastım da ama aile tarafından ayrı büyümek zorunda kaldık küçükken cok ayrı kaldık o kardeş bağı çok gelişmedi sanırım birde ben sevgiye cok aç bi cocuktum şiddetle öfkeyle kinle büyüdüm kıskançlıkta cabası... Kardesımde aynı şekilde büyüdü kötülükle yani, ben birbirimize iyi gelelim istedim hep onu korumak kollamak onun göremediği şeyleri göstermek bi abla nr yaparsa onları yapmayı yani  ama o hep kendi bildiği gibi anladı anneme karsıda öyle cok öfkeli ve ben onu bu halıyle kabul ettim. Cok kez benım tüm önemli günlerim mahvoldu sınava girmeme 1 - 2 hafta varken intihar etti hastaneye ben götürdüm babam duysa mahvederdi  ama adli olay oldugu için yinede çağırdılar ve hep arkasını annemle ben topladık şimdi 22 yasında ben 25 yasındayım asla anlamıyor bana hep ezik muamelesi yapıyor cok egolu yani hani anlarsınız ya konusmalarından bana acıyor gibi bakıyor hissediyorum bunları oda acık acık belli edıyor cekınmıyor zaten. Yıllardır böyle yani silme olayına gelınce de 4 ay önce aradı beni annemle konus hiç yüzü gülmüyo biraz modunu değiştirsin dedi tamam dedim annemi aradım anne biliyosun kardesimi briaz daha alttan almaya çalış dedim, annemde dedi ki kızım dayanamıyorum artık sabah pişi istedi yaptım tabağı yere çaldı her yer dağıldı dedi niye öyle yaptı anne dedm hamura lımon sıktım diye dedi, bilememiş kadın sıkmıs napcan yani ve annem 90 küsür yasında babaanneme bakıyor alzeimer kadın altını al yemeğini yedir tüm yük annemde biz sadece empati ve anlayıs beklıyoruz neyse geri mesaj attım kardesıme annemle konusunca bak annemın yükü ağır kendi istediğini kendin yap sıkıntı cıkmasın dedim baba cok ağır laflar söyledi bende hiç bişi yazmadan whatsapı sildim engellemedim yani, ama o beni her yerden engellemiş eşimi de aynı şekilde, ben msj atmayacagım aramayacagım ya nereye kadar giderse artık anlamayacak biliyorum ama cok içim yanıyo kardeş demek cok baska bi de annem babamın 2.hanımı  öbür karısından 5 cocugunu annem büyüttü ev barka koydu ama kmse kıymet bilmedi hep 3 ümüzü dısladılar, o bunların farkında ama beni hep itiyor. 1 tane arkadasım yok kız kardeslere o kadar imreniyorum kii... :(((( hakkınızı helal edin uzun diye okumak istemeyebilirsiniz içimi akıtmak istedim yüreğim yanıyo 

21 Cevaplar

0 oy
(1,161 puan) tarafından
ben hepsini okudum canim. kardesin cok  haksiz  annene  karsi cok  kotu davranmis gercekden. onunda belki kendi icinde sorunlari vrdir.  bilmediyimiz. ofkesinin bir sebebi olmalidir. canim   anne babasiz  sevgisiz buyuyen cocuklar  bazen  cok  hircin oluyor.      uzulem sen canim.  
(2,047 puan) tarafından
Evet evet bunların hep farkındayım onu her haliyle kabul ettım ben zaten ama cok konusmak istiyorum ne tepki verir  bilmiyorum
 bi  yandan konusmak da istemiyorum, böyle gidecek sanırım okudugun için cok teşekkür ederim
(1,161 puan) tarafından
rica ederim canim.  ne bileyim ben kirmizi odada  o kadar  boyle cocuklar goruyorumki izlediyimde  ona dayali olarak yorum yapdim.    birikmisleri var icinde.
(2,047 puan) tarafından
O kırmızı odayı izledik ce zaten benımde yasadıklarım hep önüme gelıyo ben görevimi yaptım artık saldım onu dönerse kendi bilir
-Reklam-
0 oy
(333 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama kardeşinin psikolojik sorunu olabilir
(2,047 puan) tarafından
Var kuzum olmaz mı kabul ettık onu böyle ama elin kızları ihanet de etse peşlerinden ayrılmıyo beni de itiyo bu zoruma gidiyo
(333 puan) tarafından
Canım bir psikologla görüşün bu böyle olmaz. Kız kardeşine küsmenin zamani değil
(2,047 puan) tarafından
Canım kendisi kabul etmıyor nasıl kabul ettirebilirim? Benımle konusmuyor bile
(333 puan) tarafından
canım bu durumda psikologlar hastanın ayağına kendileri gidiyor ve psikolog olduklarını belli etmiyorlar.
(2,047 puan) tarafından
Bi araştırayım canım bulundugu ilde var mı böyle bi psikolog
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hakkinda hayirlisi olsun canim insallah. daha hircinlik yapiyor. cok birsey yazmak istemem kardesin sonucta gormezden gel bi sure zamanla farkli olur belki
(2,047 puan) tarafından
İnsallah canım dediğin gibi olur
0 oy
tarafından
Okudum hepsni cnm bence sen konuşma bi süre o er geç hatasını anlayacak allah sabır versn kuzum size sende diğer abla kardeşler gibi olmak isterdn kardeşinle çabalamşsnda ama kardeşn bunu görmemiş bence artk çabalamayı bırak birzda o çabalasn hatasnı anlar elbet
(2,047 puan) tarafından
İnsallah anlar canım bıraktım artık hiç merak etmıyor belli ki
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Her ne olursa olsun kardeşinin üzerinden  elini çekme  bu gecenin sabahi olmayabilir insaniz yetişme  sartlari maalesef kisiligimiz karakterimiz üzerinde  cok etki  birakio kendini geliştirme çabası  yok ise birde daha da kötü  kardeşini  bırakma  
(2,047 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sanırım beklediğim cevap buydu teşekkür ederim ama beni yine iterse ne yapayım daha cok kahrolurum
(1,808 puan) tarafından
Elbet bigün anlayacak ama inşallah  acı bişekilde anlamaz ama bilsin herzaman arkamda ablam var diye
0 oy
tarafından
Gel sarılalım kocaman unutalım herşeyi ❤️
(2,047 puan) tarafından
Yaaa gözümdeki yaş ucundaydı kirpiğimin aktı gitti  şimdi sarılalımm uzunca.....
tarafından
Benimde bı kız kardeşe elini tutmaya uzun uzun konuşup sarılmaya ee bugün ne yemek yapcan diye soracak bı kardeş e çok ihtiyacım var sımsıkı sarılıyorum sana ağlama güzel gözlerine yazik o sevgisizlik gösteriyor koşar gelir sana ❤️ güzel kalbinden öpüyorum seni
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Helal olsun okudum canm . İnan ne denir bilmiyorum Alllah annene kolaylik versin yardımcısı olsun kardeşinde yaşadıklarından dolayı psikolojik sorunu var heralde keşke bir yardım alsa . 
(2,047 puan) tarafından
Ben iyiyim diyor kabul etmıyor aslında kaç kez aldı ilaç kullandıgı için ne askeriyeye ne polisliğe de giremıyo
(1,323 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun canm ama önce onun inanması gerekiyor kendini mecbur hissedip yapıyorsa bir etki göremez bence
0 oy
(42 puan) tarafından
Canını sıkma canım benim ailemde küçükken boşandı bı erkek kardeşim var yıllarca babam kinle büyüttü bize karşı sonrasında öğrendik ona da bakmamış askerdeyken öğrenci halinde çalışıp parasından telefonuna herşeyimi alıp gönderdim aradım sordum sürekli amaa konuşmaadi benimle evleneceğin zamaan gel yanımda ol dedim olmadı herkes bı kazık attı o zaman en yakın arkadaşım dediğim insanın bile amaa imtihan ddediim elbet anlarlar hatalarını artık kimseyi de önemsemiyorum evladım olacağını öğrendiğimden beri herkes kendi keyfinde nasiil olsa
(2,047 puan) tarafından
Hah işte birde bu durum var asla ama asla anlamıyorlar bi gün anlarlar elbet ama insallah gec olmaz
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Annesine öyle davranan kardeşe neler yapmaz canım keşke olmasa ama yapacak birşey yok boşver kuzum önüne bak benimde bir abim var evlenene kadar aramız çok iyiydi evlendi huyu değişti ne beni ne annemi babamı aramaz oldu ama elden birşey gelmiyor konuşuyoruz birşey yok isim çok diyip geçiştiriyor 
(2,047 puan) tarafından
Allah ıslah etsin ne oluyor bunlara anlamıyorum kıymetimizi ölünce anlamazlar insallahh
(2,039 puan) tarafından
Bende anlamıyorum canım bir taraf bu kadar severken diğerinin onemsememesi insanın zoruna gidiyor
(2,047 puan) tarafından
Hemde nasıl
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Kardeşinin tedaviye ihtiyacı var
(2,047 puan) tarafından
Ama ben iyim diyo asla kabul etmıyo
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Senin kardeşim eşittir benim kardeşim o kadar iyi anlıyorum ki seni 
(2,047 puan) tarafından
Yaa suan aynı dertten muzdarip oldugumuza beni anladıgına cok sevindim, kız mı senin kardesınde?
(14,036 puan) tarafından
Yok canım erkek kocaman adam oldu ama hala ergen kafasında beni cildirtiyor uzun süredir görüşmüyorum saygisizliklari canıma tak etti artık oğlum 1 yaşına girecek onu bile görmeye gelmedi
0 oy
(683 puan) tarafından
Öyle kardeş olmaz olsun canım bence iyi yapmışsın böle devam et zamanı gelince burnu sürünür onun da senin acınacak neyin var ki ben sana olurum kardeş sen sıkma canını 
(2,047 puan) tarafından
Kız kurban olurum ben sana canım benim ya Allah razı olsunn sürtsün istiyorum bende  bi yandan
(683 puan) tarafından
Bak kuzucum kimsenin yaptığı yanına kalmaz o tabağı öle yere çakan Bi evladı olacak ki gör sen bazen Allah bazı şeyleri zamana yayar hemen çıkarmaz yavaş yavaş o da adam olur sen hiiç takma kafana hayatına bak benim annem nasıl Bi kadındı çenesi duramazdı hiç rabbim onu akıllndırdı ben doğuma bile yalnız gittim neler çektim şimdi annem melek oldu sabrettim hep
(2,047 puan) tarafından
Sende sabrettin ve Allahım mukafatlandırdı bende sabredeyim insallah dua edeyim bi yandan da dimi
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm özellikle annene o kdr üzüldüm ki inşallah yeri cennet olur ya :( sen de sıkma canını yaşı kaç ki daha biraz daha büyüsün aklı başına gelir merak etme o zaman can ciğer olursunuz merak etme 
(2,047 puan) tarafından
Gelmıyor canım ya 22 yasında hop oturuyo hop kalkıyo biraz empati yapsın diyoruz o da yok anne kardes bulunur mu hiç geç olmadan anlar insallah bendr anneme cok üzülüyorum, hatta böyle yaptıgı için ona hakkımı helal etmek bile gelmıyo içimden
tarafından
Haklısın ya :( ama kız kardeşin zamanla akıllanır bnce bir evlensin bir çocuğu olsın hele o zmn empati yapar
(2,047 puan) tarafından
Daha da kuduruk olmaz insallah canım
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Ben hepsini okudum boşver canım elbet bir gün kıymetini anlayacak umarım iş işten geçmez sende arama mesafe koymakla çok iyi yaptın biraz haddini bilsin 
(2,047 puan) tarafından
Valla canım cok iyi dedin cok hadsiz ya galiba ona bu fırsatları da hep ben verdım dur dedim aslında böyle yaparak
(1,730 puan) tarafından
Evet boşver herkes yerini bilsin bir insan ne kadar kötü olursa olsun karşısında büyük bir kadın var tabağı öyle kiramaz rahatsız sa kocaman kız olmuş başka yere gitsin kimse kimseyi çekmek zorunda değil
(2,047 puan) tarafından
Babamdan korkusuna gidemez gitse doğru durmuyor ki yaa kız cocugusun sen üni de gece alemi edinmiş kendine barda pavyonda
(1,730 puan) tarafından
Sadece dua et elinden bir şey gelmez canım
(2,047 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Keşke bnm de bir bacım olaydı ahh ah bacı gibi var mı ya.

Annem bacım olur bnm de oda kan kanseri ama herşeyimi anlatamam üzülmesin diye bacım olsa anlatrdm içimi dokerdim yedirir icirirdim güler oynardık bea..

Yalnız snn bacı bacı dgl de daha çok düşman başına gibi.. bnce de biraz Uzak dur ama annene destek ol anne bulunmaz Hint kumaşı arkasına sen dağ ol.
(2,047 puan) tarafından
Aynen öyle oldum canım bana hep der ki benim annem babam sensin kızım der, bu lafını cok severim. Benım bacı hep ucuk hayal peşinde hep  çevreye uyuyo
0 oy
(788 puan) tarafından
Sen çok haklısın onun için yapabileceğin herşeyi yapmışsın gerisi ona kalmış. Anneni ezdirme ama kardeşinin de çok üstüne gitmeyin zamanla sorunlarını aşıp sizi anlayacaktır. Ne olursa olsun kardeşsiniz küs kalmazsınız düzelir zamana bırak kendini hiç üzme elinden geleni yapmışsın çünkü
(2,047 puan) tarafından
Aynen dediğini yapıyorum canım daha ters teper evden kacar diye korkuyorum yani
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Sen hep destek olmaya çalısmissin fedakar ablasin o yardımını redediyorsa ona yapcak bişey yok. bazı insanlar nankor
(2,047 puan) tarafından
Hemde ne nankör canım sorma burunları ucundakini göremıyolar
(5,721 puan) tarafından
Rabbim gösterir canım öyle büyüklere eziyet edene Rabbim razı gelmez yaşlı duası almak çok önemli
(2,047 puan) tarafından
Hemde cok önemli insallah ıslah olur
(5,721 puan) tarafından
Amin amin canım
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Yazını baştan sonuna kadar okudum çok zor bir durum fakat et tırnaktan ayrılmaz sen ablasın sakın kardeşini yalnız bırakma belliki yardıma ihtiyacı var fakat farkında değil  o yüzden hep elin üstünde olsun işin zor ama imkansız değil Allah'a emanet olun 
(1,392 puan) tarafından
Ama acilen psikolojik destek alması gerekiyor intihar ettin diyorsunuz dayı amca var mı onlar götürse keşke ilaçla biraz sakinleşir çokk zor Rabbim yardımcın olsun
(2,047 puan) tarafından
Kuzum aile cok büyük ama bi sor kim ilgilenıyor diye biz bu hale ilgisizlikten geldik zaten
(1,392 puan) tarafından
Anladım canım çok acı ama gencecik kız Rabbim yardımcısı olsun dua edicem İnşallah herşey düzelir
(2,047 puan) tarafından
Allah razı olsun ismi emine canım isminr et duanı daha makbul olsun insallah Allah razı olsun
(1,392 puan) tarafından
Hepimizden Allah razı olsun
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Şanki sizden birşeylerin acısını çıkartıyor intihar etmesi zaten hasta olduğu işaret Niye silmek yerine bı tedavi yoluna gitmiyorsun
(2,047 puan) tarafından
Kaç kere teklif ettim kendini iletişime kapatıyor hep elim üzerindeydi bu zamana kadar ama 2 cocugum var doğuma girerken bana sana hakkımı helal etmıyorum dedi beni düşünen yok ölsem kalsam umurlarında değil daha ne kadar çabalayım birazda insanın kendinde olması gerekmıyor mu
(6,919 puan) tarafından
Sende haklısın Rabbim sabır versin inşallah
0 oy
tarafından
Yani ergen desem yaşı da var baya ama bilemedim canım Allah yardımcın olsun çok üzüleüm

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 347 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 310 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 420 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Eminenida (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 500 göst.