0 oy
802 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kocam ıkidebir bisey olunca beğenmiyorsan istemiyorsan ananın evine git aileme bakicak sin bakmazsan ananın evine git diyor nikah bozulur mu bir nevi tehdit kar konuşuyor çok korkuyorum uyarıyorum ağzınu tut dıe anlamıyor sakız olmuş bu laf ağzına nikah bozulur mu yaaaa:((((((

24 Cevaplar

+13 oy
tarafından

Gitsen de bi görse ya yağmur yağınca lağamdam taşan fareler gibi kalsın ortada 

(6,825 puan) tarafından
Haklı dağılın jsjsjsj kendini *** çuvalınn içine düşmüş gibi bı hissetse ahh :)))
(14,033 puan) tarafından
Rahime yine yargı dağıtıyor :Dddd yargı izzz kamingggg
tarafından
Zorla günaha sokuyolar kız insanı
(615 puan) tarafından
Off çok iyi yorum :D
tarafından
Anammm valla postu okudukça sinir oluyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından

git diyor bosol dill oyle olsa kimse evli dill canim:D

+1 oy
(673 puan) tarafından
Bu cümleyi kurabiliyor olmasina takıldım ben en çok. 
+1 oy
(4,988 puan) tarafından
Boşanma sadece talak vermek ile olmuyor bu gibi cümleleri gerçekten bosama kastı ile söylerse nikahı düşürür 
(1,175 puan) tarafından
Artıladım canım bnce ikisi birden müftülüğe gitsin kocasına anlatılsın akıllanılır. Benmkide sürekli babanın evine git derdi en ufak bi haltta. Bende maksadını bilmedigmsen sürekli sürekli cektim geldim. Cok korktu nikah bitti diye  ben baya bittigini düsünüyordm cnkü önceleri var. Kafaya gecde olsa dank etti smdi namazını kılıyor düzeldi boyle seyler soylemiyor. Müftülüpe gidin eşinizle orda güzelce konussun fetvada alırsnız. Erkeğin ne niyetle soyledig önemli
(4,988 puan) tarafından
Dini nikah kıyilirken hocanın anlatması lazım aslında. Ama bazı kocalar nikahı oyun sanıyor olan karısına oluyor Allah ıslah etsin
(1,175 puan) tarafından
Aynn bu hayatta erkege hiçbi şey olmaz. Olan kadına olur. Dul damgasını da yiyen, namussuz damgasına da maruz kalan, aşağılanıp hor da görülen kadındır. Baskası diyil
0 oy
(3,729 puan) tarafından
3 kere boşol demesi gerekiyor
(157 puan) tarafından
Ve buna şahit birileri
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Sen annenin evine git imkann varsa.oda akillansin.
0 oy
(737 puan) tarafından
Boşuyorum falan demiyorsa düşmez bildiğim kadarıyla ama bunları da söylemesi ilişkiyi zedeler
0 oy
(229 puan) tarafından
Yani ister istemez bu gibi cümleler evliliği zedeliyor diye biliyorum ama nikah bozulur mu onu bilemem canım bir imama veya bir hocaya sorman en sağlıklısı. Allah yardımcın olsun inşallah canım. 
0 oy
(536 puan) tarafından
Yüz verme bacım git annenin evine akillansin
0 oy
(451 puan) tarafından
Mecbur değimsin senin arzu ve istegine bağli git ailene bak
0 oy
(516 puan) tarafından
Bosama kastetmesi gerekiyor bosamasi için, kinayeli cümlelerde neyi kastettiği önemli,annenin evine git kinayeli bi cumle,bosamayi kastetmiyorsa bosama olmaz
0 oy
tarafından
bu kelimelerle düşmüyor bildiğim kadarıyla ama yokluğunu bir kere göster bence 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bu kelimeler ile bişey olmaz kuzu korkma resmen talak da diyip boşamasi lazm.

Ama bunu da demese keşke gitsende bir cıvık ma.l b.oku gibi kalsa.
0 oy
(749 puan) tarafından
3 kere seni bosuyrm deemesi lazim ama o lafta zaten bosarim anlamina geliyor 3 defa tekrarlanirsa illa ard arda soylenmesi gerekmiyor misal bugun dedi bosuyorum bir ay snra dedi bosuyrum die bunu 3 kez yaoarsa bosamis olur cnm ki bunun sakasi yok saka olarak bile dese nikah duser bir arastir derim sana ciddiyetin farkina varsin
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ben evimden çıkmam de. Gidicek olan biri varsa oda sensinn
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Git sende annenlere birşey çaktırma sizi özledim vs de o da bk gibi kalsın ortada
0 oy
(615 puan) tarafından
Dini nikahın düşmesinden önce ben dediği o laflara takılırdım canım. 
0 oy
tarafından
Yani bu olayda dini nikah değil de kocanın tavrına takılsak daha iyi Canım 
0 oy
(344 puan) tarafından
Sen onun eşisin. Ailesine bakıcak birisini arıyorsa aylık maaşını versin tutsun bir bakıcı. Biz kadınlar eşlerimizin ailelerine bakıyorsak mecburiyetten değil bakmazsak bize hiçbir günahı yok,kendileri bakmak zorunda, sende hizmetini edersen sevap alırsın ama etmezsen de günahı yok bunun bilincine varsınlar artık. Sen onun eşisin ailesinin kölesi değil
0 oy
(240 puan) tarafından
3 kere "Boş ol" demeden dini nikah bozulmaz canım. Ama eşine şunu söyle eğer dini nikahınız bozulursa başkalarıyla evlenmeden tekrar evlenemezsiniz dinen. Bunu göze alarak bazı cümleleri kursun. Ki başkasıyla evlendiğinde de belli bi süre evli kalmam gerekiyor sonra boşanıp tekrar eski kocanla evlenebiliyorsun. Ne kolay söylüyo maşallah benim eşim bana bunu dese sürekli hazırlarım eşyalarını kapıya koyarım hadi eyvallah şimdi kendin ailene git bak derim.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 850 göst.
0 oy
7 cevap 234 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prenses.11.12 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde _Yagmurrr_ (4 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 749 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu

380,381 soru

11,389,192 cevap

34,894 kullanıcı

...