0 oy
843 göst.
Diğer kategorisinde (152 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Ya allah askına uzun zamandır annemdeyim kendi evimizdeyken oğlumu alıştırmıştım beşiğine koyup yatırıydm çıkıyodum odadan kendi uyuyodu ama alştırırken bikaç gun çok ağlamıştı  geceleri ama bişekilde  alşmıştı çok şükür nyse buraya geleli baya oluyo ve bu gidişle hala burda olcaz çok zman ama burda ayakta sallanmaya alştı  beşik yok dye  baktık böle olmuyo beşik aldık gene eski sitile alıştırmaya çalşyrm ama baya ağlyo  olmuyo  neyse bi yarım saat once oğlumu beşiğe koydm ama çok ağlyodu tbi odaya girip grip çkyodum kapıda beklydm uyumasını bi baktım yan taraftan güm güm nasl vuruyolar oğlumun bile odu kaptu sustu sesi dinledi snra bn gene yatrdm gene ağladı gene vurdular güm güm bende bi bağrdm ne var ya çocuk bu ağlar ne vurup duruysnz be dedm daha vurma durdu bnde oğlumun yanına oturdum mecvur ole uyudu duzenini gene bozdum ama bdaha umursamıcam oğlum alışana kadar eşşekkk gbide dünlicek bebek ağlama sesine güm güm yumruk vurmak  nasl bi salakklık yaa

18 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Vuran kim komsumu komşuysa  haklı  sen çocuğunu uyku düzenine sokacağım diye milleti rahatsız edemezsin saat gece yarısı  canım belki oda sabah erkenden işe gidiyordur hastası vardır vs
(152 puan) tarafından
Ya allah aşkına bnm çocugum hasta da olabilir ateslenmş olur bn ona pamuk tedavisi uyguluyo olablrm ki ole zamanlardada çok fazla ağlyor ozmn da vurur şmdi vuran asla kabul etmyrm her nolursa olsun yaptıklrı ahmaklıkkk bizim ust komsu kızı sabahlara kadar aglayan bi çocuk du biz bikez uyarmadk
tarafından
Geçmiş olsun rabbim kardeşine Şafi ismiyle şifa versin inşallah
-Reklam-
+4 oy
(7,196 puan) tarafından
Çocuğu avazı çıktığı kadar ağlatarak uyutmakta hiç doğru bir şey değil onun psikolojisi açısından ne kadar zararlı 
(152 puan) tarafından
Bn oğlum daha 6 aylık bile dglken üç gune bu yonteme alıştrdm ve öle beşiğe atıp gtmyrm ilk etapta yanında otryrm çıkıncada kapıda beklyrm yanında gdip okşayp duruyrm geri yatryrm  eziyet etmyrm yavruma..  ağlaması daa enn fazla 5  10 dakika  suruyor pes ederek uyuyor  daha yeni basladık hemen de alşyor.. velhasıl çocugumun ne sebepten ağladgını blmyorlar blki hasta daha 5 dakika olmamştı yatıralı
+2 oy
(2,075 puan) tarafından
sen nasil dayanıyosn ağlarken.Yani bunun adı eğitim olmamalı. Komşunun sesten rahatsız olup vurduğunu düşünmüyorum sizin onun ağlamasına verdiğiniz tepkisizlik onu rahatsız etmis gibi
(152 puan) tarafından
Bn oğlum daha 6 aylık bile dglken üç gune bu yonteme alıştrdm ve öle beşiğe atıp gtmyrm ilk etapta yanında otryrm çıkıncada kapıda beklyrm yanında gdip okşayp duruyrm geri yatryrm  eziyet etmyrm yavruma.. ki yavruma tepkisiz kalmış olsam o aptallarınn yumruguyla mı tepki vericem
(2,075 puan) tarafından
6 aylıkken tam olarak kaybetme korkusundan bile.haberdar degildi. O anla suan bir değil. Bi daha düşün verdiği tepkiler aynı mi? Seni yargilamak.icin söylemedim inan. Bi uzmandan yardim al mutlaka daha faydali olucaktr. Bu şekilde bi güven kaygısı oluşabilir bebeğinde
(152 puan) tarafından
Bnu bende dusundum bu yontemi ztn arastırarak yapma kararı aldm ve dediğim gbi beşiğe atıp brakmıyrm ki  ama genede saygı duyuyrm tabki fikrine
+2 oy
(6,136 puan) tarafından
Komşuyu bilmem ama çocuğa eğitim değil eziyet ediyorsun ağlayarak çocuk mu uyutulur
(6,136 puan) tarafından
Neyini araştırayım senin çocuk çok ağlıyor ki komşu da vuruyor Allah aşkına kendin yazmışın çok ağlıyordu diye
(152 puan) tarafından
Ulan biz annemlerin yatak odasında yatyorduk daha bugun salona tasındık destur bismillah ne rahatsızlığı  onun iki çocugu evleri yıkıyor alttan çapraz daireden  bile şikayet aldılar be  onların yaptıgı edepsizlik baska bişey dgl bebek bu be belki baska sebepten ağlyor yumruk ne
(6,136 puan) tarafından
Ben komşuya değil bebeğe yorum yaptım ulan
(152 puan) tarafından
Tam bende yorumuna açıklama yapıyorum.. Bn bu uyku eğitimini çocuk pedegogu ve uyku eğitimcisi bi kadından ilham alarak baslattım ve basarılı da oldm burada evmzden uzakda duzenmz bozuldu bu hale geldk..  tam baya ağlıyo  ye yazdım ama uzun surmuyorki ztn o odada ilk gecemiz  surekli  beşikten eğilip oksayıp teselli edip emziğini verip geri çekillyrm yanı evladıma eziyet neden nasl ederm ben ya bu tarz yorumlar koyuyor insana yani herkez once kendi anneliğini sorgulasın evladıma yanlş bişeyi allahın iznyle yapmammm ben
(152 puan) tarafından
Begenemedyseniz hadi güle güle başka posta ay ne komiksinzi ya :))))
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım aileniz uzaktami orda kalıyorsunuz 
(152 puan) tarafından
Yok kardeşim çok hasta behçet hastası ve ikince kes nakil olmak zorunda annemlern çok hastane işleri oluyo o sebekle bnde babam ve obur kardeşlermle kalmak zorundaym eşimde işini bu tarafa aldrdı burda oda öle işte
(5,721 puan) tarafından
Kuzum çok geçmiş olsun kusura bakma bilmiyordum
(152 puan) tarafından
Estagfirullah sorun dgl cnm
(5,721 puan) tarafından
İnsanlar idare etmesini bilmiyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Çok mu rahatsız olmuşlar tobe tobe 
(152 puan) tarafından
Ya yemin edyrm onlar taşınalı yaklaşk 2 ay falan oldu iki de çocugu var kıyametlr kopuyo bizim ev yıkılyo ama biz bikez uyarmadk çocuk dye ustelik benm yavrum bebek ya
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ne kadar anlayssız insanlar 
(152 puan) tarafından
Aynen ole annem balkondan görürse vericek ama ağzının payını terbiyesiz ya bebek ağlama sesğne burmak nedr
0 oy
tarafından
Duzen bozulması çok zor ben de bazı zorunlu sebeplerden dolayı 7 aydır annemdeyim, çocuğun tüm düzeni bozuluyor
(152 puan) tarafından
Aynen öle kardeşcanıma rabbim şifalar versede hepimiz duzenimize geri donsek :(
0 oy
(788 puan) tarafından
Kuzum bebeğin sesinden rahatsız olmaları gerçekten yanlış bebek sonuçta kimse bile isteye ağlatmaz. Ama sanki biraz daha erken saatlerde mi uyutmaya çalışsan. Sen ben rahatsız olmayız ama bazı insanlar var ki bi ses olsa da şikayet etsem rahatsız olsam diye bekliyor
(152 puan) tarafından
Ya tanımasam anlıcam bu dediğini ama onlar tasınalı daha iki ay oldu ve yemn ederm kıyamet kopuyor evlerinde ta çapraz alt daireden bile şikayet gtmş onun iki çocugunun sesine.. birde haklısın daha erken yatırmam gerek kendi evmzde oleydi ama burada 7 buyuk ğnsan var ve seslerden asla erken den uyumuyor uyusada uyanıyor :(
(788 puan) tarafından
Onlar da ses yapıyorsa hiç çekinme bile o zaman gördüğün yerde söyle biz sizi idare ediyoruz sizde edebilirsiniz diye. Ayıp etmişler
(152 puan) tarafından
Aynen öle ztn sölixem kesnlkle
0 oy
(802 puan) tarafından
Bekkide çocuğun agliykr diye rahatsız olmadılar uyarmak için vurdular çocuğa bakın diye sen diyorsun avazı çıktığı kadar ağlıyor diye belki biri demiştir acaba birşey mi oldu çocuk böyle ağlıyor açıkçası bende öyle düşünürüm mesela eltimin kızi çok ağlasa baya susmasa ben yukarı çıkarırım hayırdır birşey mi oldu derim yani nirazda böyle düşünmek lazım 
(152 puan) tarafından
Yk ya 5 dakik bile olmdı çocugumu yatıralı ve ilkkez duydular sesini daha biz yatak odasında yatyordk bugun beşiği salona gcrdm orda yatıcaz dye artk sanmıyrm edepsizlklernden vurdularr
0 oy
tarafından
Canım oğlunu tek bırakıp odadan çıkma böyle alışması doğru değil o uyuyana kadar yanında bekle otur yanında başını okşa karnına masaj yap çok ağlarsa kucağına al sakinleştir tekrar yatır öyle öyle alışsın kendisi uyumaya direkt bırakıp çıkınca çok ağlar zor olur öyle 
tarafından
Ayağa alışmış ya ondan daha zor olur kendi kendine uyumaya alıştırmak
(152 puan) tarafından
Öle de oluyor ama onu yanlz hissettirmeden tekrar eski düzenimize donmeye çalşyrm ama bazı yorumlar çok zoruma gtti ya bn nedn çocugumu per perişan ederk ağlatp yanlz brkp eğitim adı altında uyutmaya çalışayım ya
tarafından
Beşiğe yatırıp odadan çıkıyorum yazmışsın ya canım ondan yanlış anlamışlar sanırım
(152 puan) tarafından
Onu alıştıktan snra yapıyrm  tamamen şuan ztn yeni başladık uyuyana kadar ya beşikten asa sarkıyrm oçyada kapıda beklyrm girip grip çıkıyrm yanlz hissettrmyrm ama yeteri kadar iyi anlatamadm kndimi maşallah herkezde annelik sorgulamaya bayılyor malsef:(((
tarafından
Boşver takılma sen ona inşallah çabucak öğrenir kendisi uyumayı da Bi düzeni olur
0 oy
tarafından
Daha erken başla tekrar uyku egitimine yerini yadirgamis alışırsa eski düzenine kendi girer inşallah.  Anlayissiz insan sevmem.  Uyuttugunu tahmin edemezler ama hasta olabileceğini tahmin eder insan . Ben olsam çok geç degilse kapılarını çalar yardıma ihtiyacınız var mı diye sorarım insanlar ne hale gelmiş yazık. Bebek çocuk atlamasına  dayanamam. 
0 oy
(7,720 puan) tarafından
Bebeğini bir anda yalnız bırakma. İlk başlarda elinden tutarak onu okşayarak uyut daha sonra yavaş yavaş yanından ayrıl. Sen yanlış bir yol izliyorsun canım
(152 puan) tarafından
Ya ztn öle yapıyrm bnu bende blyrm herkez aynı konuda  fikir önerisi yapmş ama ztn öle bn uyku eğitimimiz hakkında detay yazmdm ki snirim baska konuyaydı bnm
(7,720 puan) tarafından
Çok ağlıyor diyorsun ya. O konuya yardımcı olmak için yazdım. Seni yanında görünce varlığını hissedince o kadar bağırmaz yani. Komşunun yaptığına diyecek hiçbir şeyim yok. O zaten yapmış edepsizliğini
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Duvara  vurmakla  haklı  değiller  tabi  bende cok  sinir olurum ama  gecenin  köründe de uyku  eğitimi  verilmez ki  adı  üstünde  uyku  eğitimi  erken  ve düzenli  uykusu  olsun  diye  verilir  belki  onlarında  çocukları war  ve uyuyorlar  senin  bebeğinin  sesinden  uyanabilir  diye  vurmuşturlar  onların  yönünden de bakmak lazım  her gün  her gün  aynı  saatlerde  ağlatıyorsan  çocuğu  uyku  eğitimi için  biraz  haklılar  
(152 puan) tarafından
İşe bnm de çıldırdgm nokta bu annemlern yatak odasından salona ilkkez dun gece geçirdm beşiği işkkez sesini duydular uatelik uyku eğitimnden kastım saatli duzenliden ziyade kendi uyumayı alştryrm lndi evmzde ztn bnm çocugumun bi uyuma saati duzeni vardı burada 7 buyuk ğnsan var ve asla erken uyuyamıyor seslerden sese alışkın hiç dgl bide bnunla ilgili herkez öneride bulunuyo bn ztn neyi nasl yapcagımı çok iyi blyrm post konusu baska  herkez baska seyler yazıyor ayrıca bnm çocugum baska sebepten de ağlamış olablrdi duvara vurmak ne daha bes dakika bile olmamştı ustelik
(5,949 puan) tarafından
O yönden  haklısın  canım  hiç  sevmem  bende  birde  ilk  kez  olmuş  yani  çok  ayıp  yapmışlar  yaa
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Çocuğu evinden yatağından uzakta bir yerde güvendiği dokunduğu huzur bulduğu bir şey olmadan ağlatarak verdiğin eğitim yarın sana psikolojik problem olarak geri döner. Sana yapışık huysuz mutsuz bir çocuk olur. 
(152 puan) tarafından
Hiç öle olmuyor bn ona uyku egitimi verirken beşiğe atıpda uzaklaşmıyrm bnu bebekken buraya gelip duzenimz bozulmadan da uygulayp basarılı olmştum alışma  aşamasnda beşiğinden aşagı sarkıp surekli onun yanında oldugumun yanlz olmadgını hissettirerek sevip oksayarak yapyrm bnu ve bnm çocugum hç bana yapışık bu anlattgn piskolojk sorunları yasamadı.. tekrar basarılı olcagımdan eminim kaldıkı bu eğitimi kafama göre yapmaya başlamdm arastırarak yaptm bn bu postta uyku egitimi açıklaması detayı vermedm nasl neler uyguladıgımı kmse bilmyo  ama maşallah konu dısında herkez herseyi yazmş..
(3,213 puan) tarafından
Zaten eğer araştırsan bilirdin bu kadar ağlatmaman gerektiğini uzmanların buna ögrenilmiş çaresizlik terkedilme hissi deyip onay vermediğini.
(152 puan) tarafından
Bukadar ağlatmazdın derkennnn:)))) daha beş dakika bile olmamşdı biz duvara yumruk yedik.. üstelik bukadar uzun ağlatmadığımı ve hangi taktikleri uyguladığımı yazmşm ayyy pes ya sabit fikirli insanlara gunlerce  bişeyi anlat boşuna...hiç  ugraşamıcam herkez donsun kendi anneliğini bilgisini sorgulasın
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Ben de 20aylik bebeğimi bi kez dahi sallayıp uyutmadm hiç ama ugundurup eğitim diye ağlatmadm da bn hiç kiyamyrm gerçekten yapmyn ya yazık günah korkak ve ürkek olur sonra böyle kendi kendine eğitim verilmez
(152 puan) tarafından
Hiç de ole dediğin gbi bir çocuk  olmadı bnm çocugum  2 ay öncesinde buraya gelmeden öncede buşekilde alştrmştm ustelik  herkezede aynı açıklamayaı yapmak zorunda kalıyrm post konum bu olmamasına ragmen .. bn uyku egitimi detayı vermişmym kim ne blyo ya daha beş dakika bile olmamş bnm çocugum inatlaştı uyumamak için okdrdan duvarmı yumruklanr blki baska sebepten ağlamş bizim ust komsumuzun çocugu gece kırk kere aglyo bikez tavana vurmadk.. birde bn onu öle bide beşiğe atım  çıkım kendi uyusun yapck kadar bilinçsiz bi annede deglm çok sükür bu egitimi kafama göre de yapmıyrm  onu yanlz hissettrirmeden elimden gelen herseyi yapıyrm.. birde aşırı snirim bozuluyo ne bu ya gözümden sakındgm çocuguma sanki cani enneymişim onu ağlatmaya kıyıyomusum muamelesi göruyrm herkez donsun kendi anneliğinin hatasını ynlışımı sorgulasın
(6,825 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bi titrede kendine gel.bu ne hız hayırdır yani yorumlara açık değilsen eleştiriye açık değilsen post açmayacaksin ..bn senin Yorumlarda yazdığını görüp dedim kendin baktıgn izledgni yazmsn bn yorumlar da uyku eğitimi için destek aldım gittim gösterdim yazıları Göremedim eğitim kendi kendine verilmez gayet okumuş etmiş bilinçli bir anneyim ürkek olmasın dedim sadece..kim seni linclemis bilemem ama insan gibi yazılan yazılara da herkese atarlı giderli konuşulmaz .. eleştiri yağmuruna tutulun böyle.. herkes açtığın posta göre yaptı yorum kimse Kendi kendine sana bı teori uydurmadi.

Kendi yazdığın postu oku ve sonra milleti kekle..çok ağladı yarım saat koydum içeri girdim çıktım diyorsun yarım saat de çocuk çatlar patlar.
Yaptığın da bi yanlış var ki uyarılıyorsun keşke dinlemeyi deneyip çocuğu ugundurup eğitim adı altında hem çocuğuna hem millete işkence etmesen.. şimdi buna cvp da veremezsin yazdığın yarım saat yazısından da haberin yok..
(152 puan) tarafından
Evet evet aynen süper anneler sizi  siz haklısınz :)) o an dakikaları hesaplayamdm kaç dk olmş dye çocugumu yatıralı sizin gbi on yargılı eleştiri bombası kadınlardan midem bulanyo defolun gidin once bi kendi analınıgınızı sorgulayın bnm gözümden sakındgım evladıma cani anneymişim muamelesi yapıcak tek şuursuz lar sizlersniz
(6,825 puan) tarafından
Haddini bil konuşma tarzından karakterin belli senin seviyene inecek kadar değilim...
(152 puan) tarafından
Tabi doru  başkasının analığını bilip bilmeden yeterince sorgulayıp öğrenmeden  yargılayacak kadar karaktersiizsinizz sizde
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Canım gecenin bi yarısı o kadar da ağlatılmaz ki çocuk herkesin kendine göre derdi var hasta biri vardır geç gelip erken gidecek işi ağır olan biri vardır herşeyi düşünmelisin kızım hastalandığı zaman alt komşum aradı ben millete ne diyim gecenin 2 si saatlerdir susmuyo kusura bakma deyip durumu izah ettim senin ki hasta da değil kul hakkı kimse kimsenin çocuğu çekmek zorunda değil sen birşey demiyordun diye kimse dememek zorunda değil eğitimi önce gündüz ver ondan sonraya geceye geç çocuğa da yazık kim bilir ne kadar ağladı da öyle vurdu bakalım çocuğun sesine mi sizin susturmayışınıza mı vurdu 
(152 puan) tarafından
Komikmisnz ya herkez aynı seye odaklanmiş daha bnm çocugum beş dakika olmadı ağlayalı üstelik eğitim öle gunuduz ver akşama hemen alışsın mı oluyo da nasl yani o saate verilmez ne alaka annemlerde 7 buyuk ğnsan var ve asla erken uyumuyor bnm çocugum evmzde elbet vardı bi duzenmz .. üstelik senin  komsunda akıl yoksunu ndn dersen uyku oncesi ağlama hastalık huysuzluk vs her ne sebepten olursa olan çocuk bu be ağlarrrr bizim duvara vuranında  da iki çocugu var ve evi yıkıyorlar bizde uyaralm ozmn.. 2 ay öncesinde buraya gelmeden öncede buşekilde alştrmştm ustelik  herkezede aynı açıklamayı yapmak zorunda kalıyrm post konum bu olmamasına ragmen .. bn uyku egitimi detayı vermişmym kim ne blyo ya daha beş dakika bile olmamş bnm çocugum inatlaştı uyumamak için okdrdan duvarmı yumruklanr blki baska sebepten ağlamş bizim ust komsumuzun çocugu gece kırk kere aglyo bikez tavana vurmadk.. birde bn onu öle bide beşiğe atım  çıkım kendi uyusun yapck kadar bilinçsiz bi annede deglm çok sükür bu egitimi kafama göre de yapmıyrm  onu yanlz hissettrirmeden elimden gelen herseyi yapıyrm.. birde aşırı snirim bozuluyo ne bu ya gözümden sakındgm çocuguma sanki cani anneymişim onu ağlatmaya kıyıyomusum muamelesi göruyrm herkez donsun kendi anneliğinin hatasını ynlışımı sorgulasın
(5,495 puan) tarafından
Yazdığınız postla yorumunuz bile farklı yarım saattir ağlıyo dediniz şimdi de 5 dk olmadı diyorsunuz bende eğitim veriyorum çocuğuma ama yanından ayrılarak değil önce onu sakinlestirerek önce gündüz e alıştırıyorum ki gece de kolay olsun şükür senin yaptığın gibi ben çocuğumu uyku eğitimi adı altında saatlerdir ağlatmıyorum sağolsun komşum da merak etmiş bilinçli insan farklı oluyo kimse benim çocuğumu çekmek zorunda değil ve sen misafirin kendi evinde değil kalkıp ta milleti yargılayamazsın çocukları var dedin belki oda zorla uyuttu nerden biliyorsun anca ön yargı başka birşey değil sadece ben haklıyım düşüncesi bebeği ağlatarak uyku eğitimi verilmez bunu da unutmayın
(152 puan) tarafından
Evet evet aynen süper anneler sizi  siz haklısınz  :)) o an dakikaları hesaplayamdm kaç dk olmş dye çocugumu yatıralı sizin gbi on yargılı eleştiri bombası kadınlardan midem bulanyo defolun gidin once bi kendi analınıgınızı sorgulayın bnm gözümden sakındgım evladıma cani anneymişim muamelesi yapıcak tek şuursuz lar sizlersniz

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 840 göst.
12 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 381 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 333 göst.
1 Eylül 2022 Aile kategorisinde Eminenur (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 666 göst.