0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (575 puan) tarafından
Gece saat 12 gibi fitil verdim ama düşmemiş şimdi 38.5 çıkıyor calpol vereyim dedim 5 saat geçmiş içmedi kusuyor gibi yaptı böyle midesi kalka kalka.. Ne yapacağım bilemedim. 2. Fitil ne zaman verilebilir 

10 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
Cnm ince giydir bi duş aldir 
(575 puan) tarafından
Fitil kaç saat arayla verilir bilginiz var mı
(1,699 puan) tarafından
Cnm valla hic fitil vermedim bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Geçmiş olsun nasıl  oldu yavrumuz? 
(575 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim hala, var ateşimiz
0 oy
(283 puan) tarafından
Fitil en son çare sen kafasını ıslatmadan duş sıfır limon sık çorabına giydir üstünü incelt. Fitil iyi değil 2.yi verme
(575 puan) tarafından
Calpol içiremiyorum ama direk kusuyor çıkarıyor almıyor bile ağzına başka öneriniz var mı acaba
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Günaydın, koltuk altlarına kafasına ılık bez koyun.. geçmezse doktora götürün ateş ciddi birşey.. fitil de en son çare doktorumuz demişti 1 tane vermişsiniz zaten 2.yi vermeyin.
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Tek önerim şuanda ılık duş canım hemen azaltıyor atesi
0 oy
tarafından
Kızımda 3 5 gün önce öyleydi 4 yaşında ben şahsen dolven verdim tam ölçek 5 saat arayla yarım 2 saat arayla verdim hep üstünde bı tek atlet kilodu ve incecik pijama bıraktım ateşi bir ara 40 vurdu başına eklem yerlerine tulbet koydum nemli çok şükür düşürdü ama ilk bende olca verdiğimde kustu sonra rahatladı. Dünde aynı şekilde görümcem oldu sanırım buranın sularından mideyi bozmaya başladı birde arıtma var yani dünde onun ateşi varı yemek falan hiç hisey yemiyor icmiyordu en son ilaçtan sonra istifar ediyor sonra kendine gelmiş 
0 oy
(258 puan) tarafından
Fitil 8 saat arayla verilebilir. Tüm antibiyotik içerikli ilaçlar ve şuruplar 8 saat arayladir cocuklarda
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Eklem yerlerine ılık bez koyup ılık duşa sok  canım  limon sirke deriyi tıkayıp terleri atamıyor vücuttan o yüzden ateşi düşmez ılık sadece suyla bez koy geçmiş olsun 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allahım şifa versin canım ins kusma ve ateş varsa doktara götür canım baya üşütmüş 
0 oy
tarafından
Ilık duş aldır canım üstünü ince giydir 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 148 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 91 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 469 göst.
0 oy
4 cevap 84 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevda01 (831 puan) tarafından soruldu

379,509 soru

11,360,968 cevap

34,839 kullanıcı

...