+1 oy
493 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından

Selam kızlar oğlum 17 aylik  ne zaman sallamayı bırakmalıyız teşekkürler :)

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
20 aylık hala sallıyorum napcam yaaa nasıl bıraka bilirim bende bilmiyorum 
(60 puan) tarafından
Bende bilmiyorum canım aslında bi kaç defa denedim kendi uyuyor fakat öğlen uyumuyor
-Reklam-
0 oy
(673 puan) tarafından

Ben 3 yaşında bıraktım :D

(60 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama geç diyorlar :)
(673 puan) tarafından
Gec tabiki ama ben ugrasmamistim sonra denedim başaramadım en sonunda babası alıştırdı kendi kendine uyumaya :D
(60 puan) tarafından
Ah ah çok iyi :)
0 oy
tarafından
İkinciye gebe olunca kendim bıraktım sallanmak istedi ama bi süre sonra  o da bıraktı 2 buçuk yaşında bıraktı yani
(60 puan) tarafından
Peki bunu nasıl sağladin ben 2 3 kere demedim ama bu sefer öğlen uyumuyor akşam kendi yatıyor öğlen gidince sallamaya devam ettim
tarafından
Ben aslında 2 yaşındayken de denedim bi süre sonra alismisti yanına yatıp uyuyordum  o da uyuyodu bi süre sonra ama bi yere gidince falan yapamadım biraz kararlilikla alakali sanırım bakiyo ki sallamicak mecbur uyuyor
0 oy
tarafından
Ben hiç sallamadim cnm hep kendi uyudu emzirip koyuyorum 
(60 puan) tarafından
Bende çok istedim ama malum her gelen çocuğa karıştı :(
tarafından
Dillerini kesicen
(60 puan) tarafından
Haklisin valla 2. Ye tedbirliyim artık birincide kazık yedik
tarafından
Kendi uyuyan hep iyi olur kuzum
0 oy
(796 puan) tarafından
2 yaşında beri kendileri uyur 4 yaşındalar 
(60 puan) tarafından
Maşallah nasıl oldu peki bu süreç
(796 puan) tarafından
Diğer bebeğim olunca onları hep yatağına koydum yanına uzandim uyudular öyle
0 oy
(3,794 puan) tarafından
2 yasinda bıraktım.  Aslında kendi bıraktı ayağımdan kalkıp yastığa yattı büyük çocuğum da öyle yapmıştı 2 2 buçuk yaşında sallanmayi kendi kesmisti 
(60 puan) tarafından
Masallah ya. Umarım benimde öyle olur gercekten kaç saattir salliyorum anca uyudu peki. Öğlen uykularini varmi
(3,794 puan) tarafından
Şimdi 3 yasinda geçen sene gündüz uykusunu kestim gece uyumuyor diye ayakta salliyodum inip kendi yatıyordu bende yanında uzanıp bekledim uyumasini öyle öyle alıştı. Şimdi hadi oğlum yatağa deyince çıkar girer yatağa bismillah der uyur.
(60 puan) tarafından
Maşallah tesekkur ederim :)
0 oy
(250 puan) tarafından
Benim oglan 5 aylik arada emdirdikten sonra pışpışlayarak uyuyo. 
(60 puan) tarafından
Evet aslinda ilk zaman çalışsa olurdu gorumcemin çocukları da öyle kendi kendine uyuyor  umarım boyle devam eder :)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kuzum bnimki 6 aylktan beri sallamiyorm 19ayliki su an bi ara memlekete gttik 3 ay alisti geri biraktrdm
0 oy
(1,615 puan) tarafından
3 yaşında hala sallıyorum ama eğer gündğzlerş öğlen uykusuna yatmadıysa ve akşam da çok uykusu geldiyse ben küçük bebetomu uyuturken büyük bebetomda yanımda uyuyo kalıyo mutlaka uykuya yenik düşüp kendi kendine uyumaya başlıyorlar 
0 oy
tarafından

Ben kızımı 4 yaşına kadar salladım :'( sonra annemlerde kalıyordm 1 hafta boyunca. Annem bıraktırdı 

0 oy
(10,520 puan) tarafından
2 yaşında halâ sallıyorum valla cnm
0 oy
(580 puan) tarafından
Ben de muzdaribim
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Kızım 9 aylık ama bende ne zaman bıraktırsam diye düşünüyorum. Sanırım en ideal dönem diş problemi kalmayıp seni anladığından emin olduğun dönem. Ben kendim için böyle düşünüyorum o da 2 2 buçuk yaş civarı olabilir :)
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşındayken bıraktık bakalım kızım nasıl olacak 
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Benim kızım  var 4 yaşında  hep emerek uyurdu bazen kendi dalardı emmeyi bırakınca  23 aylıkken  yanina yatinca uyumaya başladı  ya da kendi uyuya kaliyordu. Kucukken de arada kendi uyuya kalırdı.  Şimdi  oğlum  var 18 aylık  ara ara kendi uyur bazen emerek uyur bazen de hadi oglum yatıyoruz  deyince çıkar  yatağına  yanina yatarim uyur cok nadir sallamisımdir sallatmiyor da zaten... tecrubelerim bu yönde... sorunuza gelince bence artik sallamayi birakma yasi gelmiş  olgunluk olarak her denileni anliyorlar yonlendirme yapabilirsiniz... Gözlemleyerek kendinize uygun uyuma yöntemi  seçin  her çocuk  da bir değildir  en güzel  siz karar verirsiniz  bebisinizle...
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benım kizce kendi uyur uyanır canım 2 ayından beri 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Ben kızımı hiç sallamadım. 2 yaşına kadar emzirerek, 2 yaşından sonra yanına yatarak uyuttum. Emzirme döneminden sonra 1 süre zorlandık ama oda çok normaldi. İki kaşının arasını yukarı aşağı okşayarak saçlarını severek, uykuya daha rahat dalıyordu. 
0 oy
(196 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında bıraktı
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Benim olan geceleri kendi uyuyo 2 yaşında 7-8 aydır var bu durum. Işık TV kapatırım uyuycaz derim uyur. Öglenleri de bazen kendi Bi bakarım uyuya kal s ya da alırım auagımda sallar uyuturum :) uyumazsam uyumaz pek :D 
0 oy
tarafından
Gece yatarkende mi salliyorsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 78 göst.
3 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Manas (900 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 376 göst.
24 Nisan 2020 Aile kategorisinde 'AyaDem' (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 269 göst.