+1 oy
525 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Günaydın Hanımlar, eşim askeri personel tayin çıktı. Doğum kısmetse Haziran sonu gibi gözüküyor. Fakat tayin yazmayı istediğimiz yerde göreve başlamadan 1 ay önce eğitim veriliyormuş ve buda benim doğum zamanına denk geliyor. Şuan Doğudayız. Eğer ki eşim kabul edilirse eğitime gidicek doğuma ancak yetişebilirim izin alarak diyor. Sorum şu eşimin ailesi eğitim görücek ile 3 saat uzalıkta oturuyor. Kendi ailemde 5.30 saat uzalıkta. Bana diyor ki ailemin yanında doğumunu yap. Daha uygun benim gelmem zaman açısıından daha iyi diyor. Ama kendi ailemde 5.30 saat uzalıkta. Kayınvalidem anlayışlı, anlaşıyoruz da fakat eşime rahat edemem ilk doğumum dedim. 20 gün dişini sık. Sonra sizinkilere geçeriz dedi. İşi biraz inada bindirdim bende bizimkilerin yanında olucak diye. O kadar sinirlendim ki geceden beri uyuyamadım. Sonuçta görev icabıyla diyor. Sert mi davrandım bilmiyorum sonra ağzımdan bir sürü kendisine ailesine karşı abuk sabuk laflar ettim. Ne düşünüceğimi şaşırdım sormak istedim sizlere de... Teşekkürler

24 Cevaplar

+5 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben aile yanında dogum yapma olayını hiç sevmiyorum kendi yaşadıgın yerden kalkıp doğum için aile yanına gitmek kadar saçma bişey yok. Aile gelir dogum yapacak olan insanın yanına. Sen evinde kal tabi ki ister senin ailen ister eşinin ailesi gelsin usül böyledir. Hamile dogum yapmış insan evinden başka yerde rahat edemez hamile halinle toplan hazırlık yap eşyalar bi dünya kalk taa oralara git çok saçma. 
(25,224 puan) tarafından
Orası ayrı mevzu ama doğum olayı bambaşka. Evinde kal kesinlikle gelen senin yanına gelsin
(484 puan) tarafından
Çok doğru demissiniz. .  Niye hamile olan bütün eşyalarını çocuk eşyalarını bırakıp da gidecek. Bunun rahat banyosu var uyuması var. İlk başlarda çok uyku gelir belki kayınbaba var diye uyuyamaz kadın bebek uyudukça.
(5,721 puan) tarafından
Katılıyorum dostum sana.. düzeni bozmak ne kadar zor aileniz yada kayınvalideniz sizin yanınıza gelsin toparlanana kadar evinizde olun bu surecte
(18 puan) tarafından
Ah işte anlattım ama anlık anlıyor farkına varıp sonra yine bizimkilerin yanı diyor
tarafından
Kesinlikle çok haklısınız ben de aynı durumdaydım bir gittim bin pişman oldum bir daha asla o hataya düşmek istemiyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kesinlikle kendi annenin yanında yapmak kaynanada rahat edemezsin bende doğudayım misler gibi evimde yaptım
(18 puan) tarafından
Onun ailesinin yanında yapmak daha doğruymuş. Bu nasıl bir doğruluk keyfi keder gitmiyor kimse senin işin için mecburiyetten yoksa bende kendi evimi istiyordum dedim
tarafından
Valla sezeryan mı olur normal doğum mu bilemem ama doğumdan sonra kanaman oluyor afedersin insan o Pedleri atacak yer arıyor karış karış kendi evindeyken bile orda nasıl rahat edesin
+1 oy
tarafından
Eşin çok geçimsiz biri degil sanirim yazdiklarina bakılırsa bu işler zor annene gitsen kaynanan gücenir kaynanan laf sokan biri degilse iyi huylu bi kadınsa onun yaninada gidebilirsin
0 oy
tarafından
Bence kendi ailen canım tekrar neden egıtım alıyor kı
0 oy
(122 puan) tarafından
Kendi ailen diyorum canm
0 oy
(119,349 puan) tarafından
Bacim dogumda aienle ol inan bana rahat edemezsin kaynanayla cok zor olur annen oldumu cekinmezsin 
(18 puan) tarafından
Bende anlatmaya çalıştım durumu sizinkiler vs gelsin diye ama kendi ailesi diyor illa
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kendi ailen gibi asla olmaz cnm..senin nazini annen ceker ama kaynanan bi yere kadar ceker..annenin yanina git kesinlikle
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Kendi annemin yanında çünkü  seni çekecek bi annen  olur doğumdan sonra       gerisi kafa karışıklığı 
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Tabiki de kendi ailenin yanında. Burda senin rahat olman önemli. Zaten arada çok fazla bı yol farkı yokmus.
(1,885 puan) tarafından
Canm erkekler doğumu sonrasında senin yasayacagin şeyleri anlamıyor bilmiyor. Saniyolarki doğurdun tamam herşey bitti normale döndü. Oturup çocuğa anlatır gibi herşeyi tek tek anlatmam lazm lohusalik psikolojisinden kirkinin çıkmasina kadar. Disini sıkması gereken bu süreçte sen değilsin. O biraz dışını sıkacak iki saat fazla yol gidecek ailesi de size uyum sağlayacak. İnatlasmadan araya kırgınlık sokmadan güzelce anlat. Gerekirse trip at:) ama araya kırıcı sözler sokma özellikle de ailesine karşı.
(1,885 puan) tarafından
Bu arada benim eşim de askeri personel. Onların izinlerinin de bir garantisi yok. Doğum izni mecburi ama geç de gelebilir. Zaten geleceği de 10 gün. Heralde izinde kendi ailesinin yanında daha rahat olacağını düşünüyor
(18 puan) tarafından
O an çıktı ağzımdan yoksa söylemezdim fakat anlıyor sonra yine bizimkilerin yanı diyor anlık anlıyor gibi sanki hızlı bir geçişle bizimkiler diyor :) aklım almadı resmen
(1,885 puan) tarafından
Onun da kafasında farklı şeyler var işte Allah bilir neler düşünüyor:) nazlan bacım nazlan öyle doğumdan sonra hemen ayağa kalkılmiyor anlat hepsini
(18 puan) tarafından
Evet tek tek yine anlatmak lazım sanırım :)
0 oy
tarafından
Bnm eşimde asker cnm.izinler şuan kapalı.hele eğitimde ise çok zor alır izin.imkansis hatta.ailenin yanına git ya da senin evine gelsin birileri.bnm kaynanam evime geldi.esim doğuma gelemedi bile.
(18 puan) tarafından
İşte bende öyle dedim sırayla gelsin aileler dönüşümlü diye acil bir durum olsa bilmediğiniz yerde ne yapıcaksınız diyor
tarafından
Asker eşi olmak zor cnm.dogumdn sonrası ne olacak o da önemli
(18 puan) tarafından
Doğumdan sonrası 3 5 yine belli gibi ama doğum belirsizliği bni daha çok kastı
tarafından
Nerede rahat edersen oraya git cnm.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
tabiki kendi ailen yanında olman daha iyi. annene her türlü nazın geçer herşeyi isteyebilirsin ama kaynanadan herşeyi isteyemeyebilirsin ayrıca önemli olan ilk 20gün zaten sen de ona sen dişini sık 20gün annemde kalayım sonra size geçeriz diye yani ne alaka bide ilk doğumun. benm kaynanam burda annem il dışında olmasına rağmen annemi istedim yanımda sezrryan olucam ben bde niye rahat olmak varken kendimi kasayım
(18 puan) tarafından
Geceden beri kasmışım kendimi bebekte hissediyor sanırım. Ama kendimi anlatamıyor gibi hissediyorum eşime
(5,220 puan) tarafından
sert çıkarak değilde güzellikle anlat malesefki bazen çok anlayışsız olabiliyolar. ona doğumdan sonra neler olabileceğini neden kendi aileni iatediğini falan anlat kendini üzüpte bebeği strese sokma herşey olacağına varır allahtan hayırlısı
(18 puan) tarafından
Doğru... Tane tane anlatmak tekrarfan denemekte fayda var sanırım. Amin teşekkür ederim cnm
(5,220 puan) tarafından
rğca ederim canm şimdiden hayırlı doğumlar diyeyim sana ☺️
(18 puan) tarafından
Teiekkürlerr canım
0 oy
tarafından
Tayini olacak yere taşınırsanız annen yanına gelsin canım kendi evinde yap

Gitmen gerekiyorsa ailenin yanında ol bunun duşu var emzirmesi var lohusalığı var

Eşine söylediklerinin hormonlardan olduğunu kendini daha rahat hissedeceğin yerin ailenin yanı olduğunu düzgün bir dille anlat 
(18 puan) tarafından
Kendi evime keşke batı da zaman denk gelse onada razıyım orda olmasına ama önce doğum sonra taşınma işte.
tarafından
Bebekle taşınmada zor olur ya Allah yardımcın olsun canım
(18 puan) tarafından
Allah razı olsun canm :)
0 oy
tarafından
İkisinede gitme kendi evinde doğum yap aileler gelsin senin yanına çünkü insan evinde rahat ediyor ben şahsen ne annemin evinde ne kaynanamın evinde rahat edemem 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
K.bakma ama kayinbabasinin yaninda rahat edemeyen bir insan kendi babasının yaninda nasıl rahat edecek acaba ? Kendin demissin "egerki eşim kabul edilirse" diye daha belli birşey bile yok ortada üç saat uzaklikla beşbucuk saat uzaklık birimi sonrada eşim yetişemedi gelemedi diye kavga cikarirsin adam napsin simdi
(18 puan) tarafından
Nasıl yani :) İnsan önce kendi babasının evinde mı rahat eder, yoksa kayınpederinin mi ?
tarafından
Canım yanlış anlama amacım kırmak değil ben de hamileyim eşim asker ve yanımda yok kendi annem ve babam yanımda kaliyo ama ben kendi babamdan utanıyorum hamile olmak farklı bı durummuş insan ister istemez cekiniyo eşinin babası nasılsa yabancı o kadar utanmiyosun tabi herkesin aile yapısı farklıdır bilemem ama ben biraz zorlandım bu konudan dolayı kendi evim de olma şansım olmasa kayinvalidemin yanında kalırdım bı de onlArla anlaşma durumun da önemli eğer sana güzel bakabilecekse anlayışlı insanlarsa rahat edebileceksen eşinin ailesinin yanında da kalabilirsin. Ben doğumdan sonra eşimin ailesinin yanına gidicem kayınvalidem iyi bakar ona eminim temmuza kadar idare edicez asker eşi olmak zor
(1,850 puan) tarafından
Nasıl yanisi yok mervecim bu işin babanın yaninda nasıl rahat edeceksin ?
0 oy
tarafından
Cnm  en rahat kendi evin. Annen 36 37. Haftalarda gelsin gelebilirse. Ama gelemezse sen annengilde yap dogumu bence. Daha rahat edersin. Ne kadar kaynanan iyi de olsa lohusalik durumunda en ufak sey insani etkiliyor 
(18 puan) tarafından
Evet insanın kendi ailesine nazı daha rahat geçer, kaldı ki öyle rahat bir insan da değilimdir kayınvalidemin evinde buzdolabı vs olsun çekmece açmam ya ona açtırır ya da izin isterim. Çekingenlik yapı olarak öyleyim. Orda birşey olsa istediğim nasıl dicem annesine rahat rahat davranamadıktan sonra
tarafından
Oyleyde annen gelsin ya da sen annenlere git cnm. Onlara gitmeyi hic dusunme bile. Hele Ilk cocukta tecrubesiz oluyor insan
0 oy
tarafından
Tekrar eğitim alması durumu ne bence kayinvalidenle konuş anne gelirmisin diye 
(18 puan) tarafından
Askeriye ortamı keşke alternatif olsa sonra katılırım da diyor eşim ama.. amalarla kalıyor :(
tarafından
Kuzum bir kere aldı eşim eğitim oda askeri okuldan çıkarken ilk teymen olup görev yapacagi zaman o kadar sonra doğusundan batısına Ardahan dan muglaya Irak'tan Azerbaycan a kadar 16senedir kaç kere göreve gitti ama eğitim almadi garip geldi
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bence nerede yaşıyorsan orda yapılmalı dogum
(18 puan) tarafından
İşte benim düşüncem
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ne olursa olsun bi yolunu bul kendi annen olsun yanimda ilk dogumumda kaynanam vardi cok perisan oldum yatamadim bile oturmak zorunda kaldim hep o agrilarla 2. Dogumumda annem vardi prenses gibi bakti bana valla ana gibi olmaz canim 
0 oy
tarafından
Tayin yazdığı yer 100/100 çıkacak mı acaba çoğu kaydırma çıkiyo r bnm esimmde asker personel bizde aneme yakın yerler yazdık ama  yazmadigimiz yer  çıktı doğum olayı ise Allah analı babalı büyütsün biravaz da kurtulursun ins sen de bebeğin de sağlıkla kucağına alırsın  bn de doğum yaptım  şuan anemdeyim doğum u ailenin yanında yap derim izinler kapali şuan ama babalık izni var 10gun   
(18 puan) tarafından
Sonuçta tercih dışı da olabilir dediğiniz gibi, Allah razı olsun.. ama bunların isimleri belli gibi bişey eğitim için o yüzden orası olsada olmasa da eğitim içinde gitmek durumunda
tarafından
Kaynananin yanında kalacağına annenin yanında kal daha iyi  çünkü bnde doğum yaptım anemlerdeyim daha rahat oluyor senin eşin bölümü ne
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Sen kendi evinde kal onlar gelsinler valla ben taa 12 yıl önce annemin evindeydim kaynanam filan yok benim ama kendi annemin evinde bile rahat edememiştim cahillik etmişim şimdi doğurunca kendi evimde olacağım gelmek isteyen buraya gelsin 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 274 göst.
13 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
7 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 526 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ❤Durucum❤ (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 218 göst.