+1 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Ben kimsem olmadığı içün buraya dertleşmek için yazıyorum peşinen söyleyeyim takıntılısın hastasın diyenler yazmasın.eşimin 2.eşiydim.ilk eşinden de bir çocuğu vardı benden de bir çocuğu oldu.benden de boşandı.beni sevmediği için mantık evliliği yapmış.ben tayin için onun bulunfuğu şehre gelmiştim.tüm yalvarmalarıma rağmen boşandı benden.ve çocupum henüz 8 aylıktı.

Biraz önce ilk eşinden olan çocuğunu da almış geldi kapıya brnim çocuğumu da aldı 2sini de gezdirecek.o kadar mutlu ki.oğğğlum vak bu senin ablan diyor kıza.o kadar mutlu huzurlu ben burda yalnızlıkla boğuşuyorum.çok kötüyüm.onum sülalesinde bir sürü akrabası var zaten boşanırken de ben ailemle yaşarım sen de ne yaparsan yap dedi bana.

Çok kötüyüm.şimdi onunn bir de başka bir kadınla evlenme ve mutlu olma ihtimalini düşündükçe iyice kötü oluyorum.geçmii bitmiş boşanmışsın vs diyenler olacak evet ama çok yalnızım.yeniden evlenirsin diyenler olacka benim de 2.evliliğim idi.ilk eşimden çpcuğum yoktu.tekrar 3.kez evlenip de birine güvenemem çünkü çocuğum var.ama o rahatlıkla evşen ne var diuor.çocuğum üvey babayla mı büyüsün diyorum büyüsün ne var öcü değil üvey baba diyor.çok kmtüyüm çok.bboşanırken maddi manevi hiçbir şey istemedim öğretmenim çünkü.ona rağmen çocuğa düzenli nafaka isyedipim için paragöz dedi bana.

21 Cevaplar

+2 oy
(7,441 puan) tarafından
Sana daha öncede çok yazdım diye hatırlıyorum işin var asın var bir erkege neden bu kadar minnet ediyirsun ya çalış paranı ye gez toz eğlen çocuğuna vakit ayır arkadaş larinda vakit geçir bu erkek sevdası nedir ya bir kocayla mi yalnızlığın bitecek bırak bu kafayı lütfen uzuluyorum sana neden bu düşüncedesin diye 
-Reklam-
+2 oy
(146 puan) tarafından
Kız biraz burdaki postları oku aklını başına al nece kadınlar var ailesi arkasında değil ekonomik özgünlüğü yok diye nelere katlanıyor. Senin kimseye ihtiyacın yok. Niye bu kadar takiyosun düşünüyosun. Bnce hemen kendinde bi değişiklik yap biraz alışveriş yap ne bilim saç rengini değiştir bi aynanın karşısına geç ben bi anneyim bi öğretmenim kimseye ihtiyacım yok de bırak seni sevmeyen biri için uzulmeyi ya
+2 oy
tarafından
Bence sevinmelisin sayin öğretmenim böyle bencil bir adamdan kurtulduğun için. En azindan cocugu ile ilgilenmesi iyi birsey. Ama şöyle birşey var toplum baskısından kurtul. 3. Evliliginide yapabilirsin çokda mutlu  olabilirsin. Evlenmeyede bilirsin sosyal hayatini genişletip mutlu olabilirsin. Yani mutluluk bir insana bağlanmamalı. Evet umud etmissin ama olmamis. Bir elmayi aldin bir ısırdın baktın çürük o elmayı ısrarla yemeye devam mı ediceksin. Etme. Bosver. Evlat gercekten degerli ve onemli. Ama bilki kendi öz çocuğu gibi sevecek koca gönüllü bir cok adam gibi adamda var. Ama artik karsindakini iyice tartman gerek ki çürük elmaya rastlama gene
+1 oy
tarafından
Allah ıslah etsin kolay mı insanın hayalleriyle mutluluğuyla oynamak 
+1 oy
tarafından
Mesleğin elinde. Arkadaş ortamında mı yok? Çocuğına sen sana da çocuğun yeter. Koca olmadan da olur. Onsuz olmaz kafasından çık artık.
+1 oy
tarafından
Seni istemeyeni sende isteme canm niye minnet ediyorsunki 
0 oy
tarafından
Bence sende keyfine hayatina bak mutlu olmaya bak
0 oy
(2,977 puan) tarafından
Hmm ne desem bilemedim cnm yaa üzüldüm Allah yardımcın olsun ama keşke herşeyi isteseydin beş kuruş bırakmasaydın adamda para gözle ne alakası var çocuğunun rızkı için ister insan sonuçta tek başına yapmadın onu 
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Aman canım boşver ne halı varsa görsün takma kafana üzülme değmez bi adam için yalnızlık en güzeli bence ohh karışanın yok evladınla beraber güzel hayatınız olsun inşallah 3. Evliliğide hiç düşünme bence elin adamın derdini çekme boşver hayat kısa 
0 oy
(13,839 puan) tarafından
Ben seni hatırladım.gecen sene de yazmıştın o zaman daha bosanmamistiniz galiba 
0 oy
tarafından
Başta acaba niye böyle dedi diye düşündüm sonra eski postlarına hatırladım bi baktım ki hep bunu yazmışsın evet yine söylicem biraz takıntılısın. ya hu adam ablalarıyla çok mutlu işte o adam ne yaparsan yap kimse ona yaranamaz bırak ne hali varsa görsün sen de hayatına bak öğretmensin çalışıyorsun herhalde al paranı çocuğunu gezmeye git sen de yaşa hayatını bir de psikolojik destek al 
0 oy
tarafından
Senı hatırladım camım esın unıversıte de gorevlıydı dımı bak beni yanlıs anlama hala sevıyrpsun belli ama onun umrunda degıl boyle bir adam ıcın canını hıc sıkma ve sende hayatına bak sevebeılcegın bırısı cikarken neden olmasın her uvey baba veya anne kotu degıl kı
0 oy
(72 puan) tarafından
Yazıyı okudum benim sana tavsiyem elini yüzünü yıka silkelen kendine gel mis gibi mesleğin var işine çocuğuna bak biraz dinlen kendini dinle bu senin sınavındi diye düşün herşey Allah'tan bak insanlar bosanacam diye çile çekiyor sonu olaylı kurşunlu oluyor sen hamd et böle kötü şeyler yaşamadın 
0 oy
tarafından
bence çocuğunla mutlu olabilirsin öğretmensin imkanın var 
0 oy
(415 puan) tarafından
Koca olmadan da olur bacım bnm annem 26yasında dul kalmıs fort cocuk buyuttu gelın ettı gelın aldı tek basına babacım 32yasında tppraga grms. Bn annmden blrm erkeksızde yasanıyor zor ama elbet ustesnden glırsn gul gbı meslegn var. 
0 oy
(6,907 puan) tarafından
Kız inanır mısın sen sürekli aklıma gelip duruyrdun napti bu takıyor mu hala diye çok merak ediyordum.

Gördüm ki hala geçmişe takilisin mesleğin olup hala nasıl mutsuz olursun anlamıyorum ne bileyim çocuğun ile ilişkilerinz nasıl gül oyna onu da sürekli mutsuz mu ediyorsun gerçekten merak ettim için soruyrm snde cvp yaz için rahatlasın biraz
0 oy
(2,360 puan) tarafından

Canim ogretmensen arkadasin cevren coktur diye düşünüyorum. Ayrıca sıkıldıkça ac kuran oku bilmiyorsan turkcesini oku Allah en büyük dermandir

0 oy
tarafından
Seni hatırlıyorum canım. Hala aynı şekilde üzülüyorsun. Artık sende toparlan bırak onlar senin mutluluğunu kıskansın. Ayakları üzerinde duran şanslı kadınlardansın. Çocuğu aldığında bıraktığında sende çok mutlu görün. Sana acımalarına müsaade etme. Vay bee ne mutlu görünüyor desinler senin için. Hayat evlilikten ibaret değil. Evladınla mükemmel bi şekilde mutlu olabilirsin. Evli olup hergün böyle bi adam yüzünden hergün ağlayacağına tel başına dimdik mutlu ol kimseye hesap verme derdin olmadan 
0 oy
tarafından
Başka yere tayin iste.kendine erkek arkadaş yap ya da.illa evlenmem şart değil.eski kocanı takıntı haline getirmissin.o yoluna bakıyor sen de bak.bn de tek başıma çocuk büyütüyorum.esim uzakta.bn de öğretmenim bu arada.
0 oy
(935 puan) tarafından
Keşke elimde bir meslegim bir gelirim olsa zerre bu erkek egemenligi altında durmam 

Evlaarmla yer içer gezer huzurla yaşarım

Yanlzım diyorsnda evladn var buna şükür et bnce bir erkek için deymez şu kısack zamnda kendini üzmeye d3gersizleştirmeye

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 982 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde eylul ruzgari (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 571 göst.
7 Eylül 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 398 göst.
12 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Gleren (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.