0 oy
463 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben eşimi çözemedim eşimin ailesinin kendisinin durumu yok maaşının yarisi düğün borcuna gidiyor babamın evinde oturuyoruz faturalarımizi babam ödüyor hafta sonu bir gün tarlada bana yardim ediver yevmiyeni al diyor daha bunlari bana babam yapmıyor kaynatam yapıyor gidivereyim elimemi yapışacak diyeceği yerde inatligina gitmiyor çok tembel ama annesine köye giderken gule oynaya gidiyoruz ertesi günde babama yardım ediver diyorum bir gün tatil yapmayalım mi diyor birde pazartesi babam araba aliverecek bize .. başka adam olsa bize yapissa ihya olurdu benim kocam nasıl tembel nasıl vurdumduymaz çözemedim alinmiyorda hiç birşeye evlendigim evlendiğime pişman oldum babam ölse aç kaliriz bende çalışıyorum bu arada belki ileride calisamayacagim neye guveniyorsun dimi benimde oğlum olacak Allah nasip ederse karısına bakabilecekse evlensin yoksa hiç evlenmesin

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bu soruyu sordun şimdi çoğu kasıla kasıla kocasını anlatacak seni üzecek kırılacak kalbin 
tarafından
Jsjsjjsjs hahahha bnn kocam da benim kocaaammm
tarafından
Burda var o tipler kocalarını öve öve bir hal kalıyorlar anladık kocan var
tarafından
En azından kocalarının değerini anlasınlar eğer çalışkan eşi olan varsa :) eltimjn kızı nişanlı çocuk daha 22 yaşında ama kaynatasinin her işini görür hergun kaynatasinin evindedir beş kuruşta para almaz daha kaynatasida evsiz yere kız vermem der altını çok isterler ama değerleri çok benimki boe olduğunu bilseydim alirmiydim hiç neymiş yaşım geciyormus geçsin anasını satim
tarafından
Ah Seir artı hakkım bitmiş sonuna kadar katılıyorum. :)
tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Hazıra alışmış o yüzden. 
tarafından
Evet aileside buna birşey yaptırmamış sen küçüksün yapma etme diye diye essek kadar yapmışlar adamı madem evlendirmeyin dimi bakın ölene kadar ama işte olmuyor
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Allah sabır versin de size niye araba alıyor baban kocan bunu haketmeyen biri ise adama yazık
tarafından
Biz arabayı sattık benim için alıyor hastaneye vs arabayla gidelim diye eşimin ehliyeti bile yok git oğlum ehliyet al diyor adam gamsız istemiyor bile babamın panelvanini ehliyetsiz kullanıyor yakalanıp 3000 ödeyeceğini ehliyete öde dimi ben böyle insan görmedim ne ilk nisanlimdan yüzüm güldü ne kocadan herhalde
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Babaya iyi yaslamış kendini
tarafından
Valla ya bu kadar tembellik olamaz hiç merhamette mi yok vicdan damı yapmıyor kendine anlamadım babama yüz verme diyorum yazık adam 70 yaşında hala koşturuyor benimki genç babamın tırnağı etmez
0 oy
(8,080 puan) tarafından
Çalışmayan, eve bir lokma da olsa ekmek sokmayan adama adam demem 
tarafından
Calisiyor çalıştığı anca kendine yetiyor
0 oy
(4,907 puan) tarafından
Baban ya çok iyi ya çok saf. Kıymet bilmez Bi adam için değmez bu kadar 
tarafından
Babam çok iyi niyetlidir hem ailesinden hem kardeslerinden darbe gördü olsun imtihanım böylemis der yüzüne tukurseler olsun bir günahım varmistirda Allah böyle uygun görmüştür der hiç kötülük düşünmez adamın imtihanı ağır bir yiyici büyücü ailesiyle uğraşır şimdi birde tembel damatla
(4,907 puan) tarafından
E uğraşmasın canım izin verme yani başka kardeşin yok  mu. Adamın çalıştığı emek boşa gidiyo gibi bişey
tarafından
Yok tek çocuğum ben canım söylüyorum o da üzülüyordur ama napsin bir adamın hakkından gelinecek gibi değil
0 oy
(4,347 puan) tarafından
Benimki malesef uykuyu çok sevdiği için işe hep geç gider bilemedim çalışkan mı değil mi 
(4,347 puan) tarafından
Valla canım bende çalışıyorum tek taraflı değil
tarafından
Öyle elbet mesela bende çalışıyorum ama yetmiyor adama anlamadım ikimizin çalışması sigarayı bırak çocuğun rızkını verip durma bak yetiremiyoruz diyorum yazık ailemede diyorum darsik darsik davranıyor inat yapar gibi içiyor içimden alirmiydim seni hiç diyorum aileme bosayacagim ben bunu diyorum elin iyisi mi olur diyorlar
(4,347 puan) tarafından
Canım ikimizde sigara içeriz keyfimizden ödün vermeyiz ve alkolde var ikimizde sürekli dışarıdan yeriz sürekli gezeriz ve tüm bunlara rağmen evin borcunuda ödüyoruz nasıl yetiyor bende anlamadım . Ama sırf bu yüzden boşanma canım ben çok emek verdim benim ailemde çok destek verdi sadece ev aldık diye 60 bin verdiler evlendiğimden dolayı tazminatta  aldım eski iş yerimden ve benim birikimimde vardı takıları da eklersek her şeyi ben yaptım ve eşim çok rahattı ilk evlendiğimizde baktım olacak gibi değil düzeltmeye çalıştım onu ve gerçketen çok değişti bende sinirlenince boşanmayı düşündüm ama ciddeye almazdı onu bırakacağımı belki de o yüzden hep rahat davranıyordu iş ciddiye binince çok şükür değişti
tarafından
Duzelmenize sevindim hep mutlu olun inşallah  (◍•ᴗ•◍)❤
(4,347 puan) tarafından
Saol canım inşallah seninde gönlüne göre olur ☺️
0 oy
(11,246 puan) tarafından
Eşim gemide calisiyor. Senenin belkide 8ayi gemide geçiyor. Yeri geliyor aylarca su ustunde karaya ayak basmadan. Ailesinden ülkesinden uzakta. Ve aşırı agir bir isi var. Makina dairesi 60 derece neredeyse her ciktiginda tsortunu sıkıp 1 kova ter cikariyor. Elleri kollari cizik yanik icinde. Her geldiginde tırnaklari elleri kapkara bi daha gidene kadar anca temizlenmiyor bile. Vida sıkmaktan kolları tas gibi kas yapmış durumda. Evlada eşe anaya babaya özlemde cabası.. var sen dusun ne kadar caliskan
tarafından
Maşallah Allah yardımcısı olsun kimisi zorlukların kıymetini bilir kimisi böyle herşey önüne sunulur kıymet bilmez bendekide şans işte gülmeyen kader gülmüyor yinede çok şükür halimize
0 oy
(3,836 puan) tarafından
benim kocamda cok calisir boyle calisirken oleceklerden. ac kalir basina gelmeyen kalmaz.yine calisir ama sonuc bir hic. Allah calismayana veriyor kuzum bir sekilde senin ailen yardim ediyor mesela ama calisan didinsin dursun olana kadar omur geciyor valla
tarafından
Sizin hayatta çok tuhaf vermeyince mabud neylesin Sultan Mahmud olayına dönmüş Allah tembel kuluna aciyor derlerdi dogruymus
(3,836 puan) tarafından
esimde sadece calisma kismi var canim kafasini kullanma kismini yapmadigi icin biraz zorlaniyoruz biz. yoksa esim yerinde baskasi olaydi ohooo. babasina belese calisti biriyle ortakli is yapti borc nerdeyse ustune kaldi ya neler neler var. ama cevremde kim var is bilmez dedigin gibi bir sekilde hepsi birseylere sahip oldu ya da olacak. benim gibi olsan daha cok sinir olurdun emin ol. cunku sabah 7den gece 9 10 a kadar calis sonuc bossa otursun evde daha iyi
tarafından
Babam gibiymis seninkide annem kavga etmeseydi taşı taş üstüne koyamazdi .. sen tut en iyisi geliri adama harçlık ver.. annem şuan hastalık dert sahibi inşallah sen öyle olmazsın
(3,836 puan) tarafından
insallah canim. bu aralar toparladi gibi ama ailesinin bi faydasi oluyorsa iki zarari oluyor. hakkinizda hayirlisi olur insallah
tarafından
İn insallah biraz önce geldi dışarıdan konuştum konuştum şimdi ağlıyor napacagimi bilmiyorum haklısın dedi geçti kanepede sumugunu çekiyor napayım bilemedim
0 oy
(9,653 puan) tarafından
Dünyanın en tembel erkeği kim deseler ve araştırma yapsalar eminim eşim çıkar..  su için bile kalkmaz yerinden
tarafından
Evi kim idare ediyor
(9,653 puan) tarafından
Ben :)
tarafından
Nasıl dayanıyorsun be gülüm hiç mi için yorgunluktan söylenmiyor O_o(*_*)
(9,653 puan) tarafından
Evin 3. Uncu çocuğu gözüyle bakıyorum ha bir bitki ha evcil hay.van
tarafından
Yazık bize atılmıyor da dimi ben ikinciyi düşünmuyorum çocuk ama nasıl olacak bilmiyorum korunmayida bilmiyorum napsamda ikinci çocuk olmasa dünyanın bin bir türlü hâli var aileside yardımcı olmuyor mu size kimse dengine dusememis anasını satim ya ölene kadar imtihan olacağız böyle anlatarakta hep kayıp mı edecegiz anlamadım
0 oy
tarafından
Armut pis ağzıma düş seninkinin istediği hep asalak gbi yaşamaya alışmış senin iyi bir ders vermen gerekiyor bacim
tarafından
Alınıyor birde ya aileme bosayacagim ben bunu diyorum elin iyisi olmaz diyorlar en azından sana karışmıyor kirmiyor yemek as is istemiyor diyorlar.. sen hiç birşey yiyemiyorsun diye portakal sıkıyor diyorlar onlarda iyilik timsali kafaları yiycem :-)
tarafından
Ayy ne kadar mahsum kizzz :) işte iyi insalara böyleleri gelir zaten
tarafından
Kocamda geldi uyuyor numarası yaptım kaldırdı beni bende konuştum konuştum konuştum şimdi ağlıyor napsam bilemedim haklısın diyor sumugunu çekiyor bende bakamıyorum ondan tarafa şimdi sarılsam simarir diye korkuyorum
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Insan nasil alisirsa oyle gider canim. Benim esim kucuk yasta babasını kaybettiği icin amcaları mallari konusunda haksizlik yapmışlar babasının hakkini vermemisler. 11 yasinda hirs etmis ozamandan baslamis calismaya hala calisir ve tatilde bile sıkılır. Buda cok fazla ama huy edinmis engel olamiyor. Evin erkeginin yarınını dusunmemesi v3 birilerine güvenip yasamasi cok zor bise. Hele bu kizin babasiysa. Gerçekten babana Rabbim hayirli omur versin. Baskasi olsa 1 lira vermez calissin diye. Esinede Rabbim hidayet versin canim.
tarafından
Amin inşallah birde Allah erkek evlat nasip ediyor bu defa erkek büyür babasına bakar baba yine dört ayak üstüne düşer .. işte evliliği bir halt sandık
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Hiç kimse den 5 kuruş almaz çok şükür ek işler yapıyor geçinip gidiyoruz çok şükür

Düzelir inşallah tez vakitte zor başkasının eline bakmak 
tarafından
Benim ki de daha biri versede beleş gecinsem diye bakar ay adamdan soğudum
0 oy
(51 puan) tarafından
Eşin cok rahata alismis haketmiyor babanin yaptiklari 
tarafından
Babama yapma diyorum keşke evlenmeyip az daha bekar kalsaydim
(51 puan) tarafından
Kader iste illaki buluyor gecte olsaydi ayni olacakti severk mi oldu?
tarafından
Bana sevdiğim nasip olmadı oda bir naletti o hem zengindi hem ailesi mafya gibiydi çocukta inadına sömekeydi .. bu da tam tersi hem tembel hem uyuntu hem vurdumduymaz .. kader dedigin gibi canım .. ben 30 da evlendim babaannemin büyüleri de bizi mahvetti biz cozdurdukce kadın yaptırıyor hala yaptırıyor hala cozduruyorz bari çozen adam ölmeden bir çocuğum olsun anlasamasam boşanirim zurriyetim devam etsin dedim çünkü büyü bozan biri bulunmuyor bozanda kanser hastası nolur nolmaz bu adam ölmeden alayım takiplerimden birini dedim .. babaannem 90 yaşında ölmeye niyeti yok İngiltere kralicisi gibi sağlam daha hasta olduğunu bilmem bir sumugu akmaz firavunla yarışır ömür konusunda artık ben öleyim diyorum hiç birşeyin tadı tuzu yok hayatta birseyleri gerceklestirdikce imtihanın artıyor bunu anladım
0 oy
(1,425 puan) tarafından
Bu tiplerle bir ömür geçirmek çok zor be kuzum evlenmeden önce hiç açık etmedi mi bu kendini size iyice araştıracaktınız çok daha iyi olurdu şimdi hayatin gam yükünü çek çekebilirsen bizinde hayatınızda var bir tane böyle annemin ömrünü çürüttü resmen
(1,425 puan) tarafından
Seni en iyi ben anlarım canım rabbim yardımcın olsun
tarafından
Amin hayatım seninde Rabbim yardımcın olsun hatta bizim gibi olanlarında
(1,425 puan) tarafından
Amin çok zor ya gerçekten gamsız biri ile ömür geçirmek
tarafından
Gece geldi 2 buçuk gibi uyuyor numarası yaptım kaldırdı beni konuştum konuştum haklısın dedi şimdi sumugunu çekiyor karşı kanepede ağlıyor napacagimi bilmiyorum bakamıyorum bile ondan tarafa
(1,425 puan) tarafından
Canım can çıkıyor huy çıkmıyor ki ağlasa ne olacak ki
0 oy
(780 puan) tarafından
Şimdi bunu eşime okudum öyle kocami olur at kapıya gitsin diyor evi ver avradı ver faturasini öde ohh ne güzel hayat diyor :)):)))anasının eteğinin dibine gidene kadar nankörlük yapmasa babana gidip yardım etse baban herseyinize yardım eder adam çok iyi adammış Babandan Allah razı olsun
tarafından
Düşünmüyor hiç hep kendini düşünüyor adam bendede hata evlilik nasıp kader kısmet dedim yaşım geçiyor diye evlendim babaanneme inat bir çocuğum bari olsun sonra anlasamasam boşanirim dedim ailemde bosanmama razı değil
0 oy
(2,445 puan) tarafından
benım babamlar gibi cok duskunler damadına biz gidelm ızgara yaparlar lokantada calısıypr ızgaralar corbalar yollar eve kızımın sevdgi yiyecekleri alır oglum otur oglum ye derler atarlanmaz babam  bahce mız var benmko agzına ne gelrse der hani saka yollu surat asar yok yok ya der ..kacar kaytarır calıskan fln degil biyere git yap derm on kere söylenir üzer beni yoruluyorumda blmem ne babamgil korona olduk 400 500 tlklik alisveriş yaptı onun bbası da bı mandalına portakal almıs devit istedik balık yagı mı almamıs söyledgn halde nasl bir yüzdür bu neyse diyecegim su esime diyorum benim annem babam gibi senn aannenler olsa wlla yalaklık yaparım her işlerine kostrrm ortamda guleryüzlğ olurum onları gururlandrrm diyorm sus dio bana ..ya bahce ekiminde yardımcı oluver karın ölüyor ya organık die ben anlamam der uzak durur okadar agır kanlı kı işine gelmeynce sunu al suraya koy deriz mesela ne o ne nereye koycam niye go böyle sinr eder
tarafından
Şimdi başa dönsek inan evlenmezdim .. donulmuyor kahretsin .. senin eşin surat asiyormus birde ikinci çocuğu falan yapmayı düşünmüyorum bu adama yapılmaz ama napacagim bilmiyorum nasıl korunulur bilmiyorum bana akıl verin
(2,445 puan) tarafından
ya sennki nasl davranışı nasıldır böyle onlara karsı degilde mutsuz yorgun depresif gbi bazen onlar soru sorsa az az konusur yıgenlerıme fln bagırır sımarınca snra bazende cok eglenceli olur surat asma ınsanlarla konus konusver derm az az konusur dilinin ucuyla ama bende öyle yapcm bende asla evlenmezdm hergun stres tartısöa bagırma hep yorgunum lafı annesi gbi bıkrım spiral taktır cnm iyiki cocugum var onlar bana miras biraz dha buyusunler hiç takmam kocamı buarada sennı babamgille size elinden gelen herşeyi yapıolar sennkide benmki gibi az yalaklık yapıyor yapsa babangil nekadar  sevinir babangil fazla bişey yapmaan tavsiyem arabayıda kendi alsın benm babamgil kredicekti de noldu bize 10 bin cekti ev alırken kendi babasıgıl aramazlar sormazlar bes kurus vermezler hala onlar kıymetli hala tavır yapmaz evimize glmezler eksiginiz varmındemezlr laf carparlsr bence benim kaynatamgil gibi olunca yaranılıyor wlla bak esime derim annen san sevmeyi seferi ögretmems kotu olcan sana öyle geciyor derim
tarafından
Eşler bizi bırakamaz hazır mama gelen kapıyı kim bırakır hem buguz kesecekler hem herşeyden faydalanacaklar benimki birşey demez tebessüm eder durur ama normalde de kimseyle konuşmaz hep tamam der ama yapmaz kırmaz kimseyi ama yapmaz sen bekle umrunda olmaz ama hep pozitif konuşur .. ailene şöyle ailende vermesin bende babama diyorum verme sakin diye hatta ödeyin faturalarınızı de diyorum .. sanki annenden hayır gordunde elden mi goreceksin diyorum ama adam iyi işte bende anlamadım oda birşey diyemiyor bosayamiyorumda bosansan bu defa et kötü gözle bakar diyorlar elin iyisi olmaz diyorlar kocanada laf arasında çok tembelsin hiç birşeyi benimsemiyorsun diyorum yok adam gülüp geçiyor maaşımı vermeyeyim en iyisi ben buna ay sinir oluyorum ya iyi oldukça neden boyle gördük anlamadim
(2,445 puan) tarafından
benm esim hep negatif su adama slm vereydn oglum işin yine iyi der yol ya ben o adamı sevmym yok ya işim Zor yok ya bebeler zor pozıtf degıl ya bazen cok uyum sağlar bazende agzından cımbızla alınır Moralı bozuk gbi durur .. annen nerde cnm .. ya baban sana kıyamadgndan yapıyor benım ailemde öyle kıyamadgndan baban size özel yemek yaptırıyor hadi gelin der annem bebeye bakmaya gelmedi die annemin hastalgına inanmıyor kendi annesi 7aydır yok oncesndede 1.sene die glmedi .. wlla anneme diyorum yüz vermeyin babam durmuyor ki oglum cayır
 seversın oglum tavuk alalım yumurta yeriz die bahceye babam tel yaptı evden çıkarana kadar öldüm git yardım et git yardm et die die dilimde tüy bitti gittitignde işi yarı etmişti babam wlla bak erkege yüz vermeye gelmez herkes bu alıyor hani bunalıyoruz da annesi babasınerde ben ücretsiz izindeym babasgln diyecegi sey su sizde de nasl para olmaz wlla bizde de yok herkes kendi ekmegige baksın  oldu cnm enayimiyiz verecek wlla bak böyle konusurlar oda annesgile hiç yansıtmaz babam kıyamaz annem biraz dha seydir kac kredi ödüyolar biz alırız der babam daha öncesinde babamın arabasını cok kullandı .. mesela bi ortamda enstemde az konusur ama ılımlı olumludur biri bişey dese hemen atik olur güzel cvpverir bizmkş bıkkın gibi .. cnm bosansak gitsek care mi degıl bende bi ara cok düşündüm ortama girdign adam herseyle uyumlu olacak ya onu bunu bilmem oyuzden deli olup sen ona kahrını cektir wlla bak ..ben esimi uyarınca oda tmm der ama yapmaz tmm der inadına oyalanır ,:) tembelsin deynce cok kızıyor benmko cok lvga edşyorz evde fln yardm eder ya bana baya ..ama babamlar yaptgına göre dedirtmeden yap derm bahce evine adam salıncak kurdu gelınce yorumlar sıkılmasn die düşün yani onu bile iş halledipte odunları bulamadı salıncak netten aldık 200 e 1kğsüre denk geldi babamda kredi ödüyor koz bide maasını mı veeşyrsn verme ben calstgım zaman cok sıkısırsa maasımdan alırdı benm kart bende tabiki cok nadir alırdı bi ara kartım ondaydı işteyken yemegini fln nenden Almus smdi calsmyrm hesabıma para at diyorum kart borcumu ödemek için ekssi hesaptaym diyor banane dedm köyünden arsa almadan önce düşünecektn dedm ..
tarafından
Allah annene babana hayırlı uzun ömürler versin canım kocanada hidayet nasip etsin .. seven s.klir s.ken seviliyor kocanda büyülü müdür safmidir kendi ailesine karşı nedir .. benim kocam 2 buçukta geldi uyuyor numarası yaptım kaldırdı beni konuştum konustum haklısın dedi ağlamaya başladı şimdi karşı kanepede sumugunu çekiyor napacagimi bilemedim ondan tarafa bile bakamıyorum evlilik bize yaramadı .. kimse bize evliliğin içeriğinin böyle olduğunu anlatmadı
0 oy
(6,907 puan) tarafından
Böyle damat düşman başına erkeğin eringeci çekilmiyor ya
tarafından
Çekilmiyor valla çekilmiyor geçmişe de dönülmüyor yoksa evlenirmiydim mis gibi hayatım vardı yediğim önde yemedim arkada
0 oy
tarafından
Valla ailene yazık kuzum konuş babanla bir kaç ay birşey yapmasın sıkışsın eşin o zaman kıymet anlasın. Çok sinirleniyorum böyle adamlara. Bence baban biraz elini üstünüzden çeksin eşinde biraz zorluk görüp kıymet bilsin.
tarafından
Bende öyle diyorum babama faturalarımizi ödüyor adam para falan verme diyorum benimkine maaşı yetmiyor benimkinide yiyoruz babam bu defa bana alıyor babam ölse annem ölse bizden bir halt olmaz
tarafından
Öyle olmaz canım baban sana illa zorluk çekmeni istemiyorsa gizli para versin ama sen de elinde olan parayı harca bir kaç ay bırak ödenmesin elektriğiniz suyunuz kesilsin biraz sende zorda kal bak o zaman ne yapıyor.
tarafından
Elektrik ortak su ortak önce onları ayırmak laizm canım maaşımı çocuğa eşyalar alacağım oda naparsa yapsın gidip borc buluyor para olmayınca banada söylemiyor annem borç verdi diyor birde ben nasıl bosanacagim ya valla yuzunede birşey diyemiyorum
tarafından
Allah seninde aileninde yardımcısı olsun canım ne diyim. Ama senin eşin gibi çok fazla eş var emin ol. Bazı insanlar çok özür dileyerek söylüyorum nankör oluyor..
tarafından
Doğru diyorsun canım eşim nankör bir insan

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 577 göst.
25 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 787 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde Portakallltohumum (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,337 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu