+1 oy
248 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar38 haftalık hamileyim çatı muayenesi yaparmı sizce bu salı gidicem doktora doğum için uyarırmı muayene ederken doğumu başlatmak için bütün gece kötü, kötü rüyalar gördüm 2. Hamileliğim ama ben çok korkuyorum doğumdan iştahım kesildi dokunsalar ağlayacak durumdayım 

11 Cevaplar

0 oy
(2,113 puan) tarafından
Bende bekleyim merak ediyorum
tarafından
Birde son haftalarda çatı muayenesinden sonra kanama, nişan gelebiliyor ya ben çok strese girdim 2. Hamilelik korkma diyorlar ama sonuçta her hamilelik farklı
(2,113 puan) tarafından
33 haftayiz ama bende baya korkuyorum 36 da randevum o zaman soracağım komik olan kısmı ise hiç birseyim hazır değil hâlâ
tarafından
Neden hazır değil???
(2,113 puan) tarafından
Eksiklerim var tamamlayamadim kaynana acele ediyorsun diyor eşimde arkasina gidiyor öyle olunca hazie olmuyor
-Reklam-
0 oy
(426 puan) tarafından
İlk hamileliğim bende normal ve sezeryandan korkuyorum. Çatı muayenesinde parmaklarını içeri sokuyorlarmış korkuyorum. :(
tarafından
Çatı muayenesinden korkmuyorum doğumum yaklaştı tetiklermi diye korkuyorum yoksa çatı muayenesi saniyelik bir muayene korkma ondan normal doğum yaptım ilk oğlumu bende sezeryandan biraz korkuyorum
0 oy
(37 puan) tarafından
Bence yaparlar canım  Allah yardımcın  olsun
tarafından
Amin canım ya :(
0 oy
(285 puan) tarafından
Benim de ikinci gebelik canım 37 haftaligim cuma kontrolüm vardı hafif sancılar çıktı bir hafta içinde doğum olmazsa cuma tekrar gel dedi elim ayağım dolaştı resmen :) hazır değilmişim galiba çok panik oldum cuma tekrar gidince 38 oluyor muayene yapar mı bilmiyorum ama yaparsa doğumu biraz tetikler bence 
tarafından
Gittiğimde 38+2 olucam yüksek ihtimalle yapar diye düşünüyorum o kadar gerginim ki anlatamam
(285 puan) tarafından
Vakit yaklaştıkça ben de çok gerildim ya sanki hiç hazır değilim heyecan korku birsuru duygu bir arada
tarafından
Benimde şuanda şiddetli kasık ağrım var sırtım ağrıyor ama hafif
(285 puan) tarafından
Bende çok erken dönemden beri çatı ağrısı denen şey var mahvetti beni :( bugünler iyice arttı çok zorlanıyorum .. kolaylıkla kavusalm inşallah
tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Yok cati muayenesi yapms  bi sorunun olmadığı  sürce
0 oy
(64 puan) tarafından
Valla canım ilk doğumda 38. Haftada yapıldı ve 4 gün sonra doğum oldu önce suyum geldi 2. Doğumda 36 de başladı bakmaya 41 e kadar ama hiç bişey olmadı ama şunu söyledi 41. Haftada ugariyim dedi o gün doğuma gittim 6 cm açıklıkla doktor uyarması önemli sanırım ilk doğumda uyardı demekki
0 oy
(44 puan) tarafından
Canım bende 38+2 carsamba gidicem geldiginde bakıcam dedi zaten dogumda olur o hafta dedi senin doktorunda demesi lazımdı sanki geldiginde bakıcam diye ama bilemedim 
(44 puan) tarafından
Ama daha zaman kalmamış yani bakar bence
tarafından
Sadece haftaya kontrole gel dedi
(44 puan) tarafından
Bakar belki canım unutmuştur söylemeyi bana 2 hafta önceden bakıcam dedi gecen hafta cıkarken yinede sordum  ben dedim bakıcaksınız dimi AA evet dedi unutuyorlar sanırım. Zaten seninde artık zamanın kalmamıs bakması lazım postalardan hep dogumu tetikledigini duyuyorum insallah öylr olurda artık miniklerimize kavusuruz :)
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Seni korkutmak istemem canm ama 38.haftada bana da çatı muanesi yaptı ebe biraz canım acıdı o zaman yalan yok aaa dedi bianda doktor geldi koşa koşa doğumu başlamış dedi ve bana yatış verdiler hemen ama benim ondan öncede 2 santim açılmam vardı onun akşamı 10 çeyrek gece kızım doğdu sağ salim...
0 oy
(615 puan) tarafından
Ben çatı muayenesinde doğumu tetiklemek için bi şey yaptıklarını hiç duymamıştım. Bende çatı muayenesi oldum tabi ki parmaklar içeri giriyor. Açılma dışarıdan bakma ile görülebilen bi şey değil sonuçta malesef. Bende oldum ama 2 hafta oldu neredeyse bi tetikleme durumu olmadı. Açılman yok dedi o kadar. 
0 oy
(327 puan) tarafından
Valla bir kere çatı muayenesi yapıldı üç kere de suya ve açıklığa bakıldı bende doğurayım diye bekliyorum bende hiç tetiklemedi ya
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Evet beni 38+4 de uyardı zaten açılmama vardı 4 cm sancı baslasin diye uyardı leke geldi suni sancı verdiler

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 386 göst.
6 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatice Beren (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 291 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde OYolyol (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 129 göst.
23 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 234 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu

378,887 soru

11,340,938 cevap

34,808 kullanıcı

...