0 oy
438 göst.
Diğer kategorisinde (612 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar oğlum 15 aylık olacak bir haftaya. Şu sıralar da çevremde herkes 2 3 e hamile. Normalde ben düşünmüyordum ama çocuğuma kötülük mü etmiş oluyorum acaba diye bu sıralar kendime sormaya başladım. Sizin fikirleriniz neler bu konuda? Yani ben çocuk için duygusal açıdan illa bir kardeş gerekli mi, kardeşi olunca olmadığı duruma göre artıları ne oluyor, bu artılar başka şekilde elde edilebilir mi mümkün mü onu merak ediyorum. 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından

Erkek kardeşim doğduğunda 13 yaşındaydım. Hep kardeşim olsun isterdim. Beraber oynasak gezsek etsek derdimi paylaşsam vs. Çevrem hep kalabalıktı. Arkadaşlarım vardı kuzenim vardı kardeşimiz olmadığı için kardeş olduk birbirimize can olduk. Ama isterdim ki kardeşimle aramda 4 5 yaş olsa en fazla. Bir olsak beraber olsak ayrılmasak.  Kardşeim doğduğunda 13 yaşındaydım ve ona ablalık değil annelik yaptım diyebilirim. Yaşın getirdiği sorumluluk hissi beni buna itti. Oyun çağımda kardeşsiz kaldım. Kardeşimin oyun çağında ben büyümüştüm. Şuan erkek kardeşim 10 kız kardeşim 5 yaşında. Ve benim kızım 3 Yaşında. Arada dağlar var resmen.. onlara kardeşim değil çocuğum gözüyle bakıyorum resmen. 

Ben ikinci kızımı doğurdum şubat ayında. Severken hep dediğim şu. Siz birbirinize can olacaksınız inşaAllah yoldaş olacaksınız. Benim yoldaşım yoktu. Yavrularımın olsun istedim.. 
-Reklam-
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında oğlum 1 buçuk aylık. Kızımla nasıl guzrl oyunlar oynardım tekken herzaman elim üzerındeydı ama artık bırak oyunu yemeklerıne zor yetısıyorum çok zor. Bana höre araları en az 4 yaş olmalıydı nasıp  
0 oy
tarafından
maddi durumun varsa yap ne kdr erken olursa o kdr iyi ben suan hamileyim 5.5 yas olacak aralari bana daha erken nasip olmadi. kardes hem hayatta iyi oluyor hem de arkadas bulmak zorunda kalmiyorsun. gun icinde devamli senin pesinden kosmuyor
0 oy
(10,591 puan) tarafından
24  aylık kızım 7 aylık oğlum var iyi ki var 2. Çocuğu dusunmemezlik hiç yapmadim he biraz sonra olsa daha mi iyi olur du evet ama iyi ki var kızım çok seviyor ayriyetten çok dövüyor ikisini birden yaşıyor biraz uzak kalsın halindeki mutluluğunu anlatamam 

Bi kardeş hakkı bence kuzum kardeş gibisi var mı 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Şuan da oğlum 2 yaşına girecek. Tek başına evet çok sıkılıyor çok ağlıyor bazen önüne bile geçemiyorum. Bana da bir tane daha yap kardeş kardeşe büyüsun diyorlar. Ama onlar bizim ne şekilde bu yavrularımızı buyuttugumuzu bilmiyorlar. Düşündüm bir tane daha olsun ama sonra anladım ki hayırlı saygılı örnek bir evlat yetiştirebilmem için oğlumu tek başına büyütmem gerek ve gerekli sevgiyi vererek. Allah nasip ederse de ileri de diğer çocuğu düşünebiliriz. Ama şuan ki şartlar için tek çocuk yetiştirmenin en uygun olduğunu düşünüyorum ..
0 oy
tarafından
Kardeş şart ya kardeşi olmayan insanlar hep eksik bana göre 1 tane de olsa arkadaşı sırdaşı olmalı çocukken de gençken de evlendikten sonra da insan kardeşine ihtiyaç duyuyor 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 486 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 435 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Lale030507 (266 puan) tarafından soruldu
+1 oy
59 cevap 841 göst.
22 Nisan 2024 Aile kategorisinde Cantanesi66 (4,497 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 187 göst.