0 oy
714 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Annem babam ben eşimle beraber beşik almaya gittik banyo seti de aldık 2 nevresim takımı yorgan v.s herşeyini ailem aldı eşimin ailesi sadece bebeğe 1 kaç tane kıyafet o da bizim paramızla alındı 2 tane ince battaniye aldılar benim ailemin almadığı tek şey bebeğe kıyafet onu da doğuma yakın alacaz dediler eşim de sadece bebek arabası aldı kaynanam puset almayın görümce de varmış onu aldılar verdiler kullan diye yenisini almayın bizde tamam dedik eşim puset bebek Arabası ve almadı diye senin ailen niye almadı diyor halbuki kendi ailesi sadece puset getirdi başka bişey yok ama ailem herşeyi yaptı neden olarak bizim burda doğru bebeğin ilk puset araba beşik kızın ailesi alır diyor almazlarsa ben alırım dedi kendi ailesine de bişey demiyor ama eşimin annesi görümcem doğum yaptığında herşeyi almış diyor ama bizim orda kim ne alırsa zorlama yok bu yüzden tartıştık sizce kim haklı

47 Cevaplar

0 oy
tarafından
Offf nefret ediyorum bu muhabbetten yaparken iyi alışverişe gelince senin ailen alsın benim ailem alsın çocuğun eksiğini çocuğun annesi babası alır
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen  babasisin sen mecbursun benim  ailem degil  denen lazim onun ailesine mecbur degil .cocuk sizin yaaaaaaa
0 oy
(85 puan) tarafından
Herşeyini eşim ve Annem aldı valla diğer tarafla zaten eşim ve ben 3 yıldır görüşmüyoruz evlendiğimden beri iyikide almadılar  hiççç olmamaları daha güzel 
0 oy
tarafından
En başta hata senin ailenin üzerine neden okadar şey aldırdın bırakıcaktın eşin alıcaktı ailemde içinden ne hediye gelirse onu alırdı ben bu tarz şeylerde iki tarafın ailesine yıkılmasınada karşıyım 
0 oy
(285 puan) tarafından
Neden herseyinizi herkese aldiriyosunuz ya ne kadar yanlış ben çocuğuma ne alınması gerekiyosa alırım oda ne gönlünden geçiyorsa alır zorlami aldircaniz sizin çocuğunuz gidin bütçenize göre alın en beğendiğini yani böyle şeyler anne babanın görevi  onlar takım giysi alır gönlünden ne geçiyorsa tamam yani ben herseyini kendim aldım valla 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Bebeğin eşyalarıni BEBEĞİN ANNE VE BABASİ ALIR. Biz esimle aldık arabasından tut beşiğine kadar. Kimseye de alın demedik. Annem battaniye aldı kıyafet aldı ben söylemeden hı mecbur mu asla değil almasa da gönül koymazdim çünkü biz kendimize guvenerek çocuk yaptık annemlere ya da eşimin ailesine guvenerek değil. Kaynanam da kıyafet aldı Allah hem annemden hem de kaynanamdan razı olsun. Bence siz de bebeğinizn eşyaları için kimseden bir şey beklemeyin. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
En ideali anne ve babanın alması diğerleri gönülden ne isterlerse getirir ve alırlar 
0 oy
(119,441 puan) tarafından
bebegi kim yapiyosa esyayida o alir
0 oy
tarafından

Yanlış anlamayın kimsenin evliliği eleştirdiğim yok ama bu tarz evlilikler sanki Lozan Anlaşması gibi kağıt üzerinde ve kağıttaki kurallara uyularak yaşanıyor anne baba ve evlat üçlüsünden ziyade hep aileler araya giriyor Yani şöyle düşünün bir kale düşünün askerler düşünün Kral düşünün kraliçe düşünün yönetim düşünün bu tarz böyle şeyler gibi kafamda deli sorular:))))))))):D

0 oy
(1,075 puan) tarafından
Biz kendimiz alıyoruz annem hediye alır sadece gücü yettiği kadar onlar alsın diye yapmadım sonuçta cocugu anne baba olarak bizim sorumluluğumuz annem bi yeni doğan aldı şimdilik 1 takım birde mama sandalyesi cok hosuna gitmiş onu aldı ben gerek yoktu dedim daha doğmadı bile olsun içimden geldi dedi diğer beşik araba küvet vs biz alcaz yani ailelere yük olmaya gerek yok haa durumları varsa senin yoksa o zaman bişey diyemem kocan uyanıklığa kaçmış biraz erkeklerin bu konuda sorumluluk alması taraftarıyım ben 
0 oy
(46 puan) tarafından
Benim annem kiyafetleri sampuanina herseyini aldi yatagi biz aldik  kaynanamda  dogum parasini vermisti 9 sene once  araba puset almamistik eskileri kullanmistim 3. Cockta araba aldim.
0 oy
(285 puan) tarafından
İki taraf da almak zorunda değil ki çok saçma birilerinden beklemek. Eşin de iyice abartmış . Babaanne anneanne dede sonuçta hepsi bütçesi el verdiği kadar içinden de geldiği kadar alır beklentiye girmemek lazım .Anne baba sorumludur sadece
0 oy
tarafından
Ya buna çok kiziyorum evlisiniz artık yok kız tarafi yok erkek tarafi o ne demek ya Almamak icin uydurulmus bişey bence 
0 oy
(13,081 puan) tarafından
Cok saçma ya anne baba almalı onlar da ne isteseler alırlar 

Ne annemden ne kayinvakidemden birsey beklemedim kendi gönüllerinden aldılar 
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Niye ana babanıza güvenip mi yaptınız ne kız tarafı ne erkek ana baba alır a dan x ye
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Sizin orası bizim burası demek kadar saçma birşey yok bebeğin herseyini anası babası alır diğerleri içinden geliyorsa hediye alır almıyorsa da neden almadın denmez 
0 oy
(535 puan) tarafından
Evet böyle adetler var ama bana sacma geliyor çocuk sizin hersey size düşüyor yani alırlarsa ne ala güzel olur insan sevinir ama almazsa niye almadılar demek saçma geliyor
0 oy
(699 puan) tarafından
Bence de kimse haklı değil. Kimse kimseyi sorumlu tutamaz valla. Hayırdır yani. Yaptığı gibi almayı dw bilecek. İşte böyle olduğu zman senin ailen şunu yapmadı bunu almadı. Kimse almak zorunda dgl. Siz alın hepsini. Onlar da gönlünden ne koparsa yaptın. Var ki yapmış ailen olmasa yapamazdı. O yüzden kimseyi suçlamann alemi yok 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Valla bu adetleri burda duydum ben cocuga bisey almak en basta anne babanin gorevidir sonra etraftakiler gonlunden ne gecerse eksigini neyse sorar alir en azindan biz oyle yaptik 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Kız tarafınn durumu yoksa ne pok yiyecekmis

Olur mu öyle şey

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 222 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 286 göst.
0 oy
44 cevap 1,389 göst.