+1 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde (2,369 puan) tarafından

Merhabalar. Dün kayinbabam ile kaynanam bana geldiler. Onlar köyde yaşıyorlar ben şehir merkeZinde. Dün korona aşısı oldular. Kaynanam in da şekeri yükseliyor. Bugün de onun kontrolü vardı. Dün aşıyı oldular bende kaldılar.. Bugün öğlen 1 de de kaynanam in şeker kontrolü vardı. Her neyse kaynanamgil köyde karpuz ekiyorlar tarla işi ile uğraşıyorlar yani. Kayinbabam otobüs ile geri köye gitti. Kaynanam da eşim ile bana geldi. Eşim götürmüştü onu kontrole.

Her neyse. Saat 2 idi geldiklerinde bana. KontRole gitmiş doktor yarın sabah aç karnına gel demiş. Bugün de bende kalacak.

Demem o ki benim 2.5 yaşında yaramaz çiş zamanı olan bir oğlum var. Bir de 48 günlük bebeğim. Ki bugün ne oldu ise hiç durmadı. Sabah kalktı hala suan ayağımda salliyorim. 

Bulaşık çamaşır ortalık hep duruyo yapamadım yani. Kaynana geldi yattı. Kalkim de yardım edeyim demedi hastayım niye böyleyim ya diye diye yattı uyudu. Her neyşé eşime dedim ki annen hasta git kiyma al lahmacun yapayım yesin kadin dedim. Eseklik bende.

Lahmacun içini yaparken (tabi hala sabah bulasiğim bile duruyordu) oğlum bir yandan cisim var diyo. Küçük bebeğim Zir zir zirliyo eşim beni çağırıyor gel bebeğe bak diye. Bor yandan elim soğan kiyma domates. Her neyse kostur koşturr bebeğime baktım. 10 dk yattı bende bulasiğim hallettim. Ki hala kaynanam uzanıyor esra erola bakıyor. Hasta olan uyur demi.

Her neyse yemek geldi fırından bende bir yandan kostur kostur domates salatalık maydanoz koyuyorum ayran yapıyorum. Ha ara da da yardım etsin diye gözlerim dönüyo falan dedim. Cidden de çok yorulmustum bebeğimden.  Sofrayı serdim nasıl oturdu bir görün. Nasıl yiyor bir görün kızlar. 5 tane lahmacun domates salatalığı yedi. Ha yerken de kendi akrabalarını nasıl anlatıyor iştahlı iştahlı. Şu sunla evli şu emmim şu dayımın karısı falan. Sonra doydu. Oturdu sofranin az otesiné.  

Benimde ayağımda küçük bebeğimi salliyorim. Bir yandan ben yiyorum bir yandan da oğluma yemek yediriyorum. Ha büyük oğlum da düzgün yemek yemez. Anca telefona dalacak da öyle. Bir gram ağzına vermedi çocuğun.

Demem o ki yemek yedi geri yatti.. 

Bu kaynanalar hep mi oturur. AHa valla şimdi de kaynanam uyandı. Çocuğu kucağıma aldım lavaboya gittim. Nereye dedi lavaboya dedim cocukla mi dedi bende hé napim durmaz dedim. Sustu 

40 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bişey diyemedim Allah bildiği gibi yapsın yazık günah 
(2,369 puan) tarafından
Oyle valla öyle :( ki 2017 nin Aralık ayında evlendim. 3 sene kaynanamğil ile yaşadım. Eşim köyde çalışıyordu o zamanlar. Düşünsenize beni 3 sene bu kadınla. İyi kafayı siyirmamisim.
tarafından
Bir süre sonra tahammül edemiyorum ben
(507 puan) tarafından
Benım 5nsene oyluyo
-Reklam-
+10 oy
(1,794 puan) tarafından
Hep oturur mu bilmem ama misafirin lokması sayılmaz bacım. Tamam yorgunsun iki çocuk ve ev işi zor anlıyorum ama sen sürekli bunları düşünür durursan stresin bebegede yansir
(304 puan) tarafından
Kusura bakma ama arkadaşım şeker hastaları bilhassa hastalanınca çok yemek yerler. Babamdan biliyorum. Sürekli yemek yer bişeyler yer. Allah hastalık vermesin yaşamayan bilemez. Ama düşüncen yanlış. İlk önce evine gelen misafire kim olursa olsun güzel davran. Ha kaynanan işte yapmak zorunda değil ki kadın zaten hastaymış bide iş mi bekliyorsun kadından. Bu kafayla gidersen çok yorulursun manevi olarak.
(304 puan) tarafından
Ayrıca yediğini saymıyorum demişsin. 5 tane lahmacunu yemiş hemen öyle yazmışsın. Bence sen daha ne konuştuğunu bilmiyorsun. Eşine yazık vala. Annem hakkında böyle düşünen bir eşim olsun istemezdim. Neyse benim düşüncelerim bunlar ister alın ister utan ama gerçekler bunlar bence
(1,794 puan) tarafından
Aynen annemde şeker hastası ki hasta olmasa bile yediği gayet normal üstelik oğlunun evi. Kendi annesi olsa gelin böyle düşünse hoşuna gider mi bunu düşünmek lazım birazda
(304 puan) tarafından
Vala hep kaynanalar hatalı bulunuyor ama böyle gelin olacaksa oğlanlar bekar gezsin daha iyi.
(1,794 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın
+2 oy
tarafından
Her konu da haklı olabilirsin ama keske yedıgını soylemeseydın canım lokması ı saymıssın
(95 puan) tarafından
Valla kadın yan gelip yatmış insan acır iki çocukla benim annemde hasta öyle yapmıyor insan gıcık oldumu yudumunu bile sayıyor =)
tarafından
Dıger hepsin de haklı ama ne olursa olsun yedı diye soylenmez bence canım
(95 puan) tarafından
Bence yedi diye dememiş tatlım ya baksana onun için yapmış zaten=)) ama insanın zoruna gidiyor valla iki çocukla ah ne zordur
tarafından
Gitmez mi canim sankı enayi yerıje koymus gıbu
+1 oy
tarafından
Kocan neden yardım etmiyor daha çocuğa bak diyor çocuk onun değil mi .. kaynanan dokunmuyor bile çocuga lavaboya giderken anne ilgileniver çocukla deseydin .. bir şey istesen yapar mı acaba söylemek mi istiyor ki 
+1 oy
(748 puan) tarafından
Ayni benim o yuzden pek cagirmam evime sinir bogar beni mal gibi oturur esimde kizar faydan yok zararin cok die llah islah etsin 
(1,466 puan) tarafından
Hahaha aynı bizz  :D
+1 oy
(48,392 puan) tarafından
yardim etmesini beklemene normal yedigini nasil yedigini burda anlatman yanlis. bunalman yorulman normal kocanin ikide bir sana seslenmesi yanlis kaynanan degilde esinin bir isin ucundan tutmasi yakisikalirdi
0 oy
(476 puan) tarafından
Acıdım sana walla bazn bnm kaynanamda öle yapıyor sinir oluyorum heryer heryerde kalkıp ta kaldırmaz ama hmn bebegi alır ilgilenir
0 oy
tarafından
Sadece başlığa cevap  : otursun frnesi6 ile gelini üzmesin yetrrki
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Eşin napıyo bakmıyo mu
0 oy
(1,929 puan) tarafından

Kusura bakma canım gülesim geldi yemek yiyişini anlatmışsın ya :D

Sinir oldum kaynana insan bi torununu alır yedirir ilgilenir uyutur ne diyim allah sabır versin canım 

0 oy
(1,755 puan) tarafından
Yani evime 1 günlük gelmiş misafir üstelik hastayım diyorsa hiç gözüme gelmez zorlansam da sıkarım dişimi idare ederim. Ama o senin misafirin değil annen cidden 2 çocukla zor rezil oluyor insan bide ağır yemek yapmissin hani çocukları oyalasa veya kızım sen bana söyle ben yapayım yavaş yavaş dese eminim ki yorgunluğun gözüne gelmezdi seninle. Ben kaynanamla yaşıyorum yemeği ben yaptıysam bulasigaelimi sürdürmez veya başka işe el atar. Iyiki bir değilsiniz valla kafayı yerdin
0 oy
tarafından
Bende hiç durmadıgi için şikayetçiyim 
0 oy
(3,747 puan) tarafından
En azindan bebekle ilgilenmesi yada cocuk la ilgilenmesi lazim hadi is yapmak istemiyosa 
0 oy
tarafından
Okuyunca vallahi hoh dedim o derece yoruldum. İki çocukla uğraşmanin zorluğunu bilirim. Kaynanan anca karpuz büyütsün
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla okurken ben acıdım haline kusura bakma nolur.ne merhametsiz kadınmış bı bebeyi oturduğu yerden ayağında sallayamamismi e ama ben onu iyice elden ayaktan düşüp muhtaç kalınca gorucem
0 oy
(848 puan) tarafından
Valla ben 1 saat sabrederim 2 saat sabır çekerim sonrasında esime bi Atlarım canımı sizmi verdiniz lo serefsüzler diye. Sonra zaten ikiside ayağa dikilir . Ortalığı 56ya veririm bak ozaman nasıl yardımcı oluyolar. 
0 oy
tarafından
Eline tutusturacaksin cnm çocuğunu sen iş yaparken.Ben öyle yaparım.on elim yok ya.İs yapıyorsam cocuguma da bakacak.Afadersin kendim aç kalır gene de çocuğuma bakar ilgilenirim.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim kaynanam da asla kalkmaz bana gelince görümcem bile yapmaz benden bir yaş buyuk asla yapmazlar 
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Hep otursun ama kendi evinde öyleyse 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Valla az sende de sorun var şeker zor bişey hadi geçtim hasta olmasın iş yapmak zorunda değil o da misafir sayılır sana iş yapmak zorunda değil lahmacunda yapmayıver kimseden biley beklemezsen mutlu olursun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 105 göst.
1 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 744 göst.
15 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Zeynepemine22 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 987 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 842 göst.