0 oy
666 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
bebegim 8 aylik esim ikinci cocugu 1 yil sonra istiyo bende yok diyorum guvenemiyorum kendime zaten cok yoruluyorum bi 3-4 yas aralarinda olsun istiyorum tabi Allah verirse.. Sizce nasil daha rahat olur fikirleriniz tavsiyeleriniz nelerdir

24 Cevaplar

+1 oy
(1,243 puan) tarafından
Pespese cocugu olan biri olarak soyluyorum biri iki yasinda biri 4 aylik olcak kafayi  yicem asla pespese  yapmayin mola verinn yakinda huni takip gezecem su saatte hala bebe salliyom
tarafından
ayyy ypk yok vazgectim suann bende insanim esim cok biliyo ya
tarafından
Ay allah yardımcın olsun ya bi de beraber büyütürsün diye tavsiyede bulunurlar ya çok bilmişler
(1,243 puan) tarafından
Amin kuzum cumlemizin  ya yok anne kafayi yiyo sürekli yanında biri olmasi lazim yoksa çok zor
(32 puan) tarafından
Bizimkiler de oyle olacak.bi de benimkiler ikiz. 2 yasinda bi de cocugum var. Yani üçz cocuklarla bakalim ben napcam
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Ben bu mantığı kavrayamiyorum çocuk dogurmak büyütmek degildir mesele ona ne verebildigindir onu en güzel sekilde yetistirip topluma katki saglamaktir amac.

Bir insani egitmek ona bir şeyler vermek ilgilenmek hic kolay degil o yuzden bilincsizce cocuk yapmak yerine düzgün yetistirebilecegim kadar yapmayi tercih ediyorum tabi ki de kaza olur vs onlara bir lafim yok.

tarafından
Çok haklsnz
tarafından
buyuturken gereken egitimi vermiyorum diye  mi dusundunuz anlamadim benim yengemde ikisi birarada buyurler iyi olur yas farkli olmasa diye dogurdu ikisini cok güzel yetiştirdi cokra terbiyeli yegenlerim var mesela
tarafından
Dogrudur ben genel konuştum
tarafından
Kardeş ihtiyacı da gelişimin bir parçası
0 oy
tarafından

Hahaja ben hamilemisin yazınca özeldin mi hamisligi kız jsjsjsjsj 

.1.5  yaşında fln olunca yap kız:)))

2 yaş 1 ay var aralarında hamd olsun rabbim kolaylık veriyor makyajımı da yapıyorum üstüm başımada bakıyorum yemek vs de yapıyorum sadece oğlum çok kisnanc o zorluyor bide gece uykuları bazen denklesmiyor o kötü 
tarafından
aklimda soru vardi sen yazinca oyle hatorladim bi soruyim dedim:D:D masallah ya ama sonra ikisi buyuyumce rahat edersin sanirm
tarafından
Takiliyorum canım:))

Aynen rahat ederim ikisini bi arada büyütürüm daha güzel
tarafından
aynen kuzum Rabbim yardimcin olsn❤️
tarafından
Amin inşallah canım ALLAH razı olsun ❤
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ideal yas araligi 4mus canim
(3,836 puan) tarafından
Allah gonlune gore versin insallah canim olan anneye bebise oluyor genelde siz yorulursunuz
tarafından
aynen kuzum babalar anca istiyo horul hoeul uyuyor
(349 puan) tarafından
Kim demiş onu ya bende 4 tane var 13 11 olanlar anlasiyorlar daha yakınlar  biri 7 yaşında hiç istemiyorlar biri 20 aylık 7 yaşındaki istemiyor büyükler küçüğü küçük olduğu için daha çok seviyorlar şuan 37+5 biride yolda bu ne olacak bakalım ama. 4 5 yaş hiç ideal değil oyun bile oynuyamiyolar
(3,836 puan) tarafından
ben demedim :D uzmanlar oyle diyormus benim de duyumum bu
(349 puan) tarafından
Hiç anlasamiyorlar biri oynamak istiyor diğeri bilmediği için devamlı bı kavga büyüklerde öyle oynamak istemiyorlar diğeri oynamak istemiyor. Yaşları yakın olanlar arkadaş gibiler o kadar guzel anlasiyorlar uzmanlar neye dayanarak söylediyse :))
0 oy
(439 puan) tarafından
Bence 4-5 yaş tam iyi he bakabilirim ikisini bi anda büyütiyim dersen dediğin mantıklı ama benim bakmaya gücüm yok manevi yönden allah olmayana versin şuanlık 
tarafından
amin zor kuzum hayat
(439 puan) tarafından
Aynen öyle canım senin verebilceğin bi karar
0 oy
(164 puan) tarafından
8 yaş var huniyle geziyom :-D birinin okul oteki kitaplara saldirip yirtiyo diycegim o ki çocuğa bağlı oglum normalde cok uysal tabiki yeri gelir bakar ilgilenir ama digeri ayaklannca işler karıştı:-Drabbim sağlık versin hepsine
tarafından
aminn canimm❤️
0 oy
(426 puan) tarafından
Ben nasip olursa aralarında 2 yaş olsun istiyorum:) ikisi beraber büyüsün çıksın. Zor olur belki ama niyetim o yönde. Tabi Rabbim nasıl nasip ederse :) 
tarafından
insalallah kuzum❤️
0 oy
tarafından
Sanmıyorum cnm ilk zmnlar 2. Çocuk iyi hoş kolay gelir ama herşeyin farkına varınca iki çocuk peşinden koşuşturmk zor gelecektr oğlum şuan 21 aylık 3 yaşına kdr düşünmüyoruz rahatlığa bakarım bn yaşm henüz küçük çok Şükür bı tane var Allah herkese değil hak edene versin inşallah
tarafından
amin kuzumm Allah yardimcimiz olsun
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bence yaş farkı olmalı kızım yazın 5 yaşına girecek bende 36 haftalık hamileyim korkum yok yapabilirmiyim diye. Kızım destekliyor karnimda olduğu halde kucahimdaymis gibi davranıyor. Sürekli sevdiğini söylüyor. Muhtemelen güzel bir dönem beni bekliyor. Cildirtmazlar beni :)
tarafından
insallah kuzum hayirlisi olsun❤️
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Siz kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman rahat olur tabiki. Bende peş peşe çok isterdim ama benim şartlarım el vermedi mesela. 
tarafından
valla 4 yil kadar hazir hissedemiyorum
(1,272 puan) tarafından
Çok ideal :)
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Bence 1 çocuk her ihtiyacını gene içme WC kendi yapabilme li yani 4 5  yaş 
tarafından
aynen kuzum
0 oy
tarafından
Erkeklere hayat güzel vallahi ya sipariş veriyor 1 sene sonra ya kusura bakma canım kırıcı olmak istemem bak şimdi 9 ay hamilelik süreci saatlerce bitmek bilmeyen sancilarla doğum ardından lohusalık ardından bebeğimizin bakımı önemli yemesi içmesi vesayresi kendi bakimimiz evin işini hiç saymıyorum çıkamayız 7 8 aylık olana kadar kendimize gelemiyoruz aa tam diyoruz ki tamam herşey güzel olacak artık işte tam o noktada bebeğimiz keşfetmeyi öğrendiği için girmediği delik kalmıyor sürekli yanında durman önemli ee hadi dişler de geliyor ateş vesayre daha ne sayim hamd olsun isyan değil bunlar sadece yaşadıklarımızın çeyreği hemen hemen üç senedir uyumuyorum diyebilirim aşırı ağlayan bir kızım var rabbim eksikliğini vermesin ama benden tavsiye 5 yaşına kadar yolu var sonuçta çoğunluk sende yaparım diyorsan 
tarafından
aynen dogurunca horul horul uyucaklar ama sen cabalicaksin yiprancaksin cok haklisin kuzum
tarafından
Aynen canım benim öyle
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bnm kizlarimim arasi iki yas bn hamile olduguju ogrennce cok agldim ama hiicde korktugum gbi deil iki yas olunca kiskanma ne bilmiyorpar harikaydiii. simdi bir 9 digeri 7 yasinda kikseyede ihtiyaclari yoktu kucukknde oyleydi simdide. Ama simdi 6 aylik kaffrdleri alvar ikiside kiskandii zarar vermediler aslaa ama iclerinden kiskandilar cok. Yakin olmasi harika  birseyy iyiki yakin olmus aralari
tarafından
Allah bagislasin kuzum
(4,152 puan) tarafından
Amin ins cumlemizinkini ⚘♥️
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kesinlikle yaş farkı olmalı 2 yaş bile bana göre çok az 
tarafından
bencede kuzum
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Yaşlarının yakın olması taraftarıyım. Evet zorlukları var ama çok çok da güzel ikisini görmek. Devir bizim devrimi değil sal çocukları akşama kadar oynasınlar, güvenemeyiz kimseye. Çocuklar artık evde büyüyor bir de virüs olunca misafir olayları da bitti. Çevremde kimin 3 yaş ve üstü çocuğu varsa evde sıkıntıdan patlıyor. Şımarıklığı vuruyor artık. Yaş aralıkları yakın demek, hayata hep yakın bir arkadaşınla başlamak demek bana göre. Kendi ailemden örnek verecek olursam, 3 kardeş ve 2şer yaş var aramızda. Hiç bir ortamda yalnız hissetmedim kendimi, evde de sıkılmadım hiç. Düğünüm olacakken kardeşlerim elim ayağımdı benim. Velhasıl bu hayata en candan arkadaşlarla başladım, oyun oynadık yattık kalktık derken hala yanımdalar çok şükür. Yaş farkı çok olunca, ilgilenilen şeyler hep farklı oluyor bence. Oyuncaklar ile farkediyor. Biri çocukken biri bebek, biri ergenken biri çocuk, biri yetişkinken biri ergen oluyor. Paylaşım azalıyor kanımca.

Tabi herkesin kendi kararı, ben böyle düşünüyorum. Rabbim de nasip etti elhamdülillah. 16 ay arayla 2 çocuğum var. Bu yaz birlikte oynamaya başlarlar tahminimce :) artı olarak, büyük olan 16 aylıkken kardeş geldi. Hiç kıskançlık nedir bilmedi. Bi nevi gözünü açtı kardeş vardı :) 
tarafından
ne guzel anlatmissin kuzum sagolasin cok dogru bu devirde zor cocuklarimiz icin tedirginiz
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Ben de söyle düşünüyorum zaten 2 yaşında olsa denemeye başlasan hemen hamile kalmaya bilirsin o süreçte de zaman geçse sonra hamileydim ettim derken zaten bi sene daha geçiyor arada 3 yaş olmuş oluyor yigenimde öyle doğdu şuan abisiyle arkadaş gbler çokta yaş farkı olmasın bence arkadaş olurlar birbirlerine 
tarafından
arkadas gibi olmalari guxel olurdu evet:)
0 oy
(679 puan) tarafından
Bence mantikli olani cocuk uc yasindaykrn hamile kalmak o dorte girene kadar olur okul caginda bebege denk gelmez.allah izin verirse ben oyle dusunuyorum 
tarafından
insallah canimm
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Benimkiler de pespese iki yaş var aralarında kaza eseri oldu benimki sakın yapma tmm evlat çok güzel bir şey ama esin anca çocuk seviyor seninde anan ağlıyor 
tarafından
haklisin canim sonra esim horul hprul uyucak ooan bana olcak
0 oy
(874 puan) tarafından
Canım ilk çocuğuna bağlı o zor bir çocuksa psikolojisini yipratacaksa yapma. Benim ki yapışık ikiz gibiydik büyük çocuğumla korktum açıkçası bu kadar zor çocuğa yapmam diyordum kardeş 4 yaş geldi baktım akıllısı uslu anlıyor beni okula vermiştim orda kardeşi olanlari gördü kendi de kardeşi olsun istedi öyle başladı benim 2. Bebek düşüncem ve de fazla kıskanç bu nedenle oturdum anlattım koca insan gibi ağlayacak emecek devamlı beni isteyecek kucağımda olacak bunları yaparken bana yardimvi olurmusun vs. Birlikte buyuturuz herşeyi ogretiriz ona derken şükür zaman zaman kiskanclik yapıyor ama travma dercesinde öfke nöbetlerine sebep olacak kadar değil  
tarafından
Allah yardimcimiz olsun kuzumm
0 oy
(8,548 puan) tarafından
Benimkiler peşpese oldu. Evet yorucu oluyor ama bir anda büyüyorlar 
tarafından
anladim kuzum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 38 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nazlihilal44 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy