0 oy
830 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından

Kızlar selam hepinize, kayinpederim vefat etti 1 haftadır cenaze evindeydim çok kalabalıktı gitmesem olmazdı laf ederlerdi kayinpederin vefat etti sen neredesin diye, ki diyende oldu yani. Bugün test sonucum çıktı pozitif. 2 yaşında kızım var ondan kendimi nasil korumalıyım evde ne gibi önlemler almalıyım ? birde kızımda ne gibi belirtiler olursa hastaneye götürmeliyim ?  Bana fikir verirmisiniz.  Kızımdan korkuyorum :'(

28 Cevaplar

0 oy
(210 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun yavrum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun. Evde maske ile gez. Hiç korkma onlar daha güçlü. Benim arkadaşım oldu kızına geçmedi aynı evde. Ateş İshal olursa kesinlikle götür
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun yavrum. Benim kızın bağışıklığı düşük çabuk mikrop kapıyor kan enfeksiyonu oluyor. İnşallah bisey olmaz çok sağol tekrar yavrum
0 oy
tarafından

Çok geçmiş olsun gülüm hoş geldin dicem hiç öyle olmamış ;(( Geçmiş olsun çift maske tak bezyemek diismda fazla temasta bulunma oyle inslalah geçmez bol bol meyve turşu fındık falan tüket su iç inşallah atlatirsin<3

(2,102 puan) tarafından
Öyle yavrum hiç hoş gelmedim şu 1 hafta da bana hiç hoş gelmedi :( Allah razı olsun güzelim inşallah çok sağol :*
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Geçmiş olsun bebişim maske ile dur yanında pek temas etme bol bol evi havalandir dejenfektan vs plastik tabak vs kullan sen  bol bol vitaminli şeyler ye tavuk sulu çorba lar iç kıza bulaşır ise ateş oluyo genelde ona dikkat et 
(2,102 puan) tarafından
Tamam yavrum sağol Allah razı olsun senden de :*
0 oy
(89 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun yavrum :*
0 oy
(119,112 puan) tarafından
basiniz sagolsun nevin sanada cok gecmis olsun cift kat maske ve elduven tak 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun sevdosum sizler sağolun:*
0 oy
(9,146 puan) tarafından
Neviinn başınız sağolsun cnm bnm :( geçen gun aklıma geldin nerelerde ki acaba dedim kendi kendime. 

Geçmiş olsun inşallah kzına bulaşmaz :((
(2,102 puan) tarafından
Valla 1 haftadır cenazeevinde koşturuyorum yavrum bende.

Allah razı olsun askim inşallah bulaşmaz ondan korkuyorum:(
(9,146 puan) tarafından
Inşallah. Gitsen bi dert gitmesen bi dert ah kzuum ya. Nie o kdar çok gelen oldu ki yasak deil mi cenaze evinde kalabalık olması :((
(2,102 puan) tarafından
Yasak çok soylendim ortada oo virüs yeri tiklim tiklim diye ama cahil kesim anlamadı anlatamadim yavrum :(
(9,146 puan) tarafından
:////
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Başınız sağolsun sizede geçmiş olsun. Maske takın bol su meyve ıhlamur çayı ballı karabiber limonlu sıcak su için. Birde dua edin. Biz ne kadar korusakta Rabbim koruyor
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun çok sağol yavrum. Simdi telefonumdan bakara suresi yasin hepsini açıp dinletecegim kızıma inşallah bisey olmaz çok sağol tekrar :*
(5,721 puan) tarafından
Rabbim yavrularımızın yüzü suyu hürmetine bizleri korusun inşallah iyilesrsniz en hafif şekilde kuzum
(2,102 puan) tarafından
Amin amin inşallah Allah razı olsun yavrum
(5,721 puan) tarafından
Sizdende canım benim❤️
(2,102 puan) tarafından
Sizden de inşallah yavrum :*
0 oy
(677 puan) tarafından
Maskeyle dolaş cnm mümkün dugunca çocuğuna yaklaşma.bol bol su iç tavuk suyuna çorba yap sirkeli su iç.wc ler ayır.kizina da çorba yapıp icir. Eldiven de takabilirsiniz 
(2,102 puan) tarafından
Tamam yavrum çok sağol Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Canım küçük çocuğun varmış keşke gitmeseydin bahanen o olurdu bence böyle bir durumda kimse gelmedin diyede küçümsemezdi, lafta edilmemeli sonuçta pandemi dönemindeyiz cenazelerin bile bu kadar kalabalık olmaması gerekiyor eşinin bunu düşünmesi gerekiyordu ben gitmek istesem eşim götürmezdi covid testin pozitif çıktıysa eve gelip test yapıyorlar artık çocuk içinde 

Maskeni tak c vitamini tüket bol, bol kolonya kullan bak buharda sıcak banyo yap limonlu su tüket kemik suyunda çorbalar tüket allah acil şifalar versin :( öksürük ateş olursa kötü şuanda çocuklarda daha fazla covid sen ara 112 yi ben covid oldum kızım içinde covid testi yapma şansınız varmı de anne olunca rapor edildiğinde çocuğada yapıyorlar eşimin iş arkadaşının kızıda covid oldu senin kızın yaşında ona eve gelip test yapmışlar 
tarafından
Malesef herkes böyle düşünceli olmuyor ki. Eşimin dayısının oğlunun düğünü vardı. Tek tek arayıp çocuklu olanlar sakin gelmesin, diğerleri de kendini mecbur hissetmesin dedi. Allah razı olsun. Keşke herkes şu şekilde davransa
(2,102 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun fikirlerin yorumun için yavrum. Ama şöyle de bir gerçek eşim kendinde olsaydı zaten beni indirtmezdi gitme sen cocukla ilgilen derdi benim de eşim bu konuda çok sabit fikirlidir çocuğu için özellikle. Ama o gün eşim kendinde değildi beni gece ablamın evinden aldılar enistesi, eve girdiğimde eşim yatak odasında hiç kıpırdamadan yatiyor ve ağlıyordu gözü kimseyi görmüyordu kendinde değildi 2 gün sonra kendine gelince gitme inme bırak dedi ama nafile çok geç oldu bile :( ailesi bile kızını yukarida bırak çocuklar baksin sen gel diyen insanlar anlamadılar düşüncesiz insanlar
tarafından
Gerçekten düşüncesizlik sen her gün buharda sıcak banyo yap
(2,102 puan) tarafından
Tamam yavrum çok sağol tekrar
0 oy
tarafından
O laf edenlere kına alıp yolla, mikroplar ya. O kadar sinir oluyorum ki böyle düşüncesiz, anlayışsız insanlara. Şuan hiç kendilerinde sorumluluk dahi hissetmiyolardir. 
(2,102 puan) tarafından
Hissetmiyorlar tabi oraya bin kişi geldi en az yemek cay saatlerce keyif yaptılar bizim akrabalar hasta degil acaba sana gelen 2 arkadaşınla ablanlardan mi bulaştı diyen insanlar cahil insanlar sen düşün gerisini kuzum
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canım zrabbim sifa versin insallah cocugundan ayri durmak en zoru olacak Allah yardimcin olsun insallah bebise bulasmaz. Gitmeseydin diyenlere de bakma sen mecbur kalmışsın anliyorum seni
(2,102 puan) tarafından
Mecburdum zorla getirildim inmedigim anda da kapıma vurulup çağırdılar mecburdum eşim o haldeydi ne diyim. Çok sağol Allah razı olsun askim
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun kayın pederenede ALLAH RAHMET EYLESİN neden gittin diyenlere de aldırış etme eminim ki onlarında başına gelse hiç arkalarına bakmadan giderler 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun yavrum çok sağol. Öyle zaten insan eşini o halde görünce ve millet laf edince hepsi arkasına bakmadan gider dediğin gibi kimseyi aldırmıyorum zaten benim yaşadığım bana yeter
0 oy
(27,337 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun  nevin basın sağolsun Rabbim şifa versin çok zor bı dönem gerçekten :( ateşine fln bak iştahsızlık halsizlik olursa bekleme götür

(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun güzelim çok sağol. İnşallah bisey olmaz gece kuşum:(
(27,337 puan) tarafından
Olmaz insAllah gülüm endişe etme
(2,102 puan) tarafından
İnşallah askim kızıma gecmesin de inşallah:(
(27,337 puan) tarafından
İnsAllah kuzum
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Geçmiş olsun çocuğa dikkat et ya yazık küçük
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah bisey olmaz :(
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Geçmiş olsun bende yazın olmuştum maske ile gezdim evde merak etme inşallah hemen atlatırsın tez zamanda iyileşirsin inşallah 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun yavrum inşallah çok sağol
0 oy
(223 puan) tarafından
Ben 37+4 de hamileyken oldum 2 taşında kizim vardi eşimle salonda yattılar ben yatak odasında bi gece esim ateslendi düzeldi kizimin burnu akti 1 gun oda ates oldu düzeldi maskeyle gezdim yemek yaptım bi 10 15 dk onlarla oturup sohbet ettim kızım çok küçüktü çünkü bana düşkün beni görmek istiyodu valla 10 gun karantina ama biz 7.gun odamizi birleştirdik sonucta bilmiyodun aynı yatakta esinle yattın kizini öptün kokladin yani allahim sifa versin insallah
(2,102 puan) tarafından
Size de çok geçmiş olsun Rabbım bidaha yaşatmasın Allah razı olsun yavrum
0 oy
(2,355 puan) tarafından
basın saolsun oncelıkle cnm eskı kafalılar cahiller gelin nerde hizmet etsin anlayısı baskangeline bunu demeye korkarlar sen mecbrmsn iki yasında ki bebeyi bırakıp gitmeye annem kızardı göndermezdi beni ama esimle kotu olurdum babam ölmüş sen gelmedin der biraz haklı olablr ama uzun sure kalamazdn ki etraf kotu cenzae evine gelenleride anlamyrm nye geliosnx kabul edemyrz kapıdan saolun deseler ya vaka olmus bilmem kac yaptıklsrıns bak . neyse bende korona oldum kızım suan 2yasında 1.5yasındaydı korona olalı 6sy oldu ..cift maske tak ben grip gbi gecirdim cok sğkür kızşarıma gecmesi yani ben öyle zannediyrm buyuk kızım benle yattı cift maske sureklo el yıkama sureklo dezenfekte ettim kızıma yemek yedrrken altını alırken her dk el yıkadım yada eldiven taktım grip gbi gecrdgmden sureklo burun akıntım oluyordu benim bol bol c vıtamni al kızına nutrigen sase toz halinde ondan kullan kızına yemklerne dokersn cnko var içinde d vıtamni alın bol bol kızınada içir bide kardesi vardı 3aylık cok sükür ona hiç gecmesi emzirdim ayrı odada yatırdım gecede yanıma almadım nefesmden gecmesn die paso dexenfkte sıktım kızım da son günlere yakın ates oldu hemen dustu ara ara cıktı sükür hiç bişey olmadı onlara 
(2,102 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun size de Rabbım bidaha yaşatmasın inşallah. Çok sağol yavrum. Benim esim kendinde degildi kendinde olsaydı beni indirtmezdi onu da suclayamiyorum sonuçta babası vefat etti ama o ailesi yemek dağıtılacak gel cay dağıtılacak gel misafir geldi gel çocuğu anana bırak gel hiç düşünmediler hiç ben hastalık var kızı bırakamam dediğim halde çağırdılar mecbur indim ne diyim valla kafayı yedim artık
(2,355 puan) tarafından
sonrasında laf sok bak korona olduk mıllet ne der diye düşündünz torununuz ben acı cekıyorız deseydn ya benm esimin de gözu görmez asabi olur gelmezsem takmaz da korona var bebelerle der ama baskasınlaf yapınca oda etkılenır kızabilirdi annemde bakmazdı ys
0 oy
(15,596 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun adaşım ya bu millet yüzünden hasta oldun gitmesen ayrı dert 

Maske tak bol.*** sirkeli su ile hem banyo hem gargara yap mesafe koru gerekirse kızı a da tak maske 
(2,102 puan) tarafından
Allah razı olsun adaş ım çok sağol:*
 Takıyorum askim yapıyorum hepsini inşallah ona geçmez. Gitmeyeyim dediğim halde gecenin 4 ünde gelip aldılar ne diyim diyecek bisey bulamıyorum valla
0 oy
tarafından
Gecmisnolsun cnm. Sürekli maske tak. Ablam korona oldu şükur kızına bulasmadi.dikkat edersen bulaşmaz insallah
(2,102 puan) tarafından
İnşallah kuzum Allah razı olsun çok sağol

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,518 göst.
1 Şubat 2021 Aile kategorisinde Manas (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde GOZDE & MINA (9,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 289 göst.
11 Nisan 2024 Aile kategorisinde Kuppra (1 puan) tarafından soruldu