0 oy
163 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kızlar ilk günden itibaren yatağı ayrıydı hiç bizimle uyumazdı sonra bazı sebeplerden yatagimiza aldık oğlum bizimle uyumaya başladı bunu alışkanlık haline getirdi ayiramiyoruZ kendi odasında yatağında yatsın istiyorum nasıl alistirabilirim  bu durum canımı sıkıyor artık 9 aylık hamileyim iki haftaya bebek de olunca 4 kişi bi yatağa nasıl sığacaz aklım bna yetmiyor akıl verin bna neolur

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Büyük çocukları ayırmak daha zor ya küçükler daha çabuk alışıyor onunla beraber onun yatağına yat o uyuyunca kalkarsın 
(1,755 puan) tarafından
Tamam canım öyle denemeye başlayayım bu gece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cok gec kalmıssın canım ya
(1,755 puan) tarafından
Canim ayrı yatıyordu alıştırmıştım kardeşi vefat edince korktu yanımızda yatırdık 1 sene öyle alıştı korkuyor ayrılmıyor simdide
tarafından
Tuh kuzum ya tekrardan odasına al ve yanında kal bir sure destek ol masallar anlat
(1,755 puan) tarafından
Şimdi öyle yaptım çok rahat bi şekilde uyudu kendi odasında kendi yatağında inşallah bu şekilde kolay geçer ilk gecemiz bakalım:(
0 oy
tarafından
4kisinin aynı yatakta ne işi var bebeği beşiğine yatır 
(1,755 puan) tarafından
Bi önceki bebeğim beşiğinde kusup boğuldu vefat etti yatıramam beşik bile almadım yanimda uyutacam
tarafından
Allah rahmet eylesin ama oyle düşünme Allah öyle istemiş almış ömrü o kadarmış demeki ya yanına yatirdinda uykuya dalıp sen ya esin ezerse çocuğu
(1,755 puan) tarafından
Reflü yataklarından falan aldım inan bu korkuyla uyuyabilecegimide sanmıyorum kendimce önlemler alıyorum bnde şimdilik
0 oy
tarafından
Kocaman olmuş o ya. Artık laftan anlaması lazım. Kendi odasında oynayın biraz uyku saati gelince. Uyuduğu zaman sizde kendi odaniza gidin. Belki öyle öyle alışır. Yoksa yeni bebek geldiğinde beni başka odaya attılar diye düşünüp kiskanclik krizine girebilir.
(1,755 puan) tarafından
Evet bnde bu sebep ile şimdi onunla ilgilenip ayırmak istiyorum ama aklî eriyor ya kabul etmiyor korkuyorum diyor
0 oy
(11 puan) tarafından
Bende 3 yaşında ayırmıştım 8 ay kadar çok iyi uyudu sonra korkunç bir kabus gördü. Mecbur aldım yatirmamak için çok uğraştım uyuduğunda falan aldık geri götürdük gecede 3 defa falan. Ama 1 ay dayandım hala bizle şimdi 4 yaşı bitti ne yapmaz bilmiyorum. Gorumcemin oğlu 12 yaşında hala onlarla yatıyo. Ben biliyordum birey yapamadım. Bakalim yeni oda yatak falan alacağım belki o zaman heveslenir.
(1,755 puan) tarafından
Valla bn aldm da heveslenmedi korkuyorum diyor ama bahane kalabalık uyumaya alıştı anne babayla sohbet ederek ama zor artık napcam bilmiyorum zorla uyutsam daha da korkar kötü olur diye korkum benimde
(11 puan) tarafından
Acikcasi tam korku dönemleri biseyleri biseylere benzetiyordu gerçi izlediklerinin de etkisi vardır. İkinci geldikten sonra 6 ay falan birlikte yatıp ikisini bir ayırmak daha mantıklı geliyor. O zaman dışlanmış gibi hissetmez
(1,755 puan) tarafından
Önceden ayrı yatıyordu kardeşi vefat edince bize bağlandı tek uyumaya korktu bi senede fazladır. Şimdi eski düzeni özledim hem onun için hem bizim için bide yeni bebek gelince iyice zor olacak. Dün ilm kez denedik ayrı uyudu sabaha doğru yanımıza geldi bakalım inşallah bugünde ayrı uyumak ister
(11 puan) tarafından
Başınız sagolsun hakkınızda hayırlısı inşallah alışır.
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım odasını süsleyip onun orada kalmak isteyeceği bir sebep yaratabilirsiniz ama doğuma da çok az kalmış yanlış anlayabilir kıskançlık da başlar bu dönemde
(1,755 puan) tarafından
Tüm ortamı kurdum bebekten sonra ayırmaktansa şimdi başlayalım dedim. Odasında ilkkez ayrı yatcaz  o uyudu ama ben uyuyamiyorum ağlamamak gidip yanına uyumamak için zor tutuyorum kendimi annelik bazen çok psikopatlik yaa :)
(3,213 puan) tarafından
Ah canım hormonlar iş başında desene. Kararlı ol onun için en iyisi bu iki hafta sabret yanın yine dolacak sağlıkla huzurla inşallah :)
(1,755 puan) tarafından
Ayyy  inşallah rabbim sesinizi duysun sağlıkla alayım inşallah kucağıma çok teşekkür ederim yorumlariniz için

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 369 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 149 göst.
12 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.