0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Beninki 12 aylik memeye cok duskun sutumde dolu dolu degil birde cok su iciyorum sütüm olsun diye su icmeyi azalttigimda sutumde azaliyo oruc tutsam biter gibi düşünüyorum ramazanda bide kaynanamgile gidicez onlar tutucak hep ben tutmuycam naparim kafaya taktim kaynanama sormustum sen tuttunmu emzirirken diye ben hep tuttum 4 bebektede dedi dayanamazmisin felan dedi dayanamam dedim birde yemek yedikten ve emzirdikten sonra hemen acikiyorum.hic yemek yememis gibi sizde oylemisiniz

22 Cevaplar

+5 oy
(1,343 puan) tarafından
Çocuk yaşına girmiş zaten ne sütü azalması çocuk bahane bence tutmak istesen tutardın zaten her türlü benimkide bir yaşına yeni girdi tutacam inşallah sütüm biter mi diye bir endişem yok çocuğu bahane etme bari tutmazsan tutma yani kime ne sen kendin bileceğin iş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emzirirken tutmuştum 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Emmiyo amaa sabah 6.30 kalkıyoruz nasıl gun biticek bilmiyoruz pert olurum artık birde gündüz iki kez tek uyuyo bı di oturmuyo hiç 15 aylık benimkide
(44,603 puan) tarafından
Yok canım 13 aylikken kendi bıraktı emmiyo sütüm çekilmiş zaten
(6,859 puan) tarafından
Anladm cnm bu hiranurlar niye böyle bnmkide emmiyor sagiyom
(44,603 puan) tarafından
Yok kız benim kız 5 yaşında oğlum 15 aylik
(6,859 puan) tarafından
He ters oldu :) maşallah iki bebeli anne
(44,603 puan) tarafından
Sağol canım benim☺️
0 oy
(477 puan) tarafından
Canm Zaten bebeğin 12 aylık mis sütun kesilmez ama zaten büyümüş yemek falan da yiyo sana düşer yani tutmak ama senin kararın tabi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben tutmucam normal şartlarda tutamıyordum zaten emzirirken düşüp kalırım heralde :D 
0 oy
tarafından

Emziriyorum ama zaten pek yok sütüm kesilmek üzere tutacam bu yıl kısmetse 

0 oy
(868 puan) tarafından
Bn ki 5 buçuk olcak bklm düşünüyorum da inşallah sütüm azalmaz
0 oy
(4,109 puan) tarafından
Bebegım 4 aylık tutmak istiyorum. Hamilelikte tutamadım bu yılda tutmazsam borc cok olur sonrası tutmak daha  zor olur. Insaallah Rabbım yardım ederde tutarım. Sütünde cok yok sadece anne sutu alıyor bebegım bakalım artık sütüm cok azalırsa tutamam mama da almıyor bebegım 
0 oy
(446 puan) tarafından
Evet tutucam bebeğim 7buçuk aylık
0 oy
tarafından
Benis 6.5 aylik tutcam ek gidaya gectik diye fazla emmiyo insallah zorlanmam 
0 oy
(2,054 puan) tarafından
7 aylık olacağız tutmayı düşünüyorm Rabbim nasip ederse inşallah:)
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Emziren anneye günah değil canım ben tutamıcam maalesef dayanamam asla oğlum 14 aylık ama memeye düşkün zaten bünyem zayıf dayanamam 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
7 buçuk aylık Cnm emmiyorrr sağıp veriyorm. Tutmayı denicem sutumt azalır ise tutmicam
0 oy
tarafından
Ben hamileyken 30 gun tuttum oglum 7 aylik oluyor tutucam insaAllah 
0 oy
(15,847 puan) tarafından
Zaten dolu sütün yokmuş. E bebeğin de 1 yaşına girmiş zaten. Orucunu tut. Süt olursa olur olmazsa zaten süt yok diye beben emmek istemez. Yemek yedir bebeğine yemek
(572 puan) tarafından
Yemek yedir bebegine yemek :D yemegin yeri ayri sütun yeri ayri benim bebek yemek sevmiyo annr sütü seviyo
(15,847 puan) tarafından
Iste anne sütüne bağımlı oldu diye yemek yemiyor. Sütten kesilince bak nasıl yemek yiyor
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Oha yani bence buna fetva aramak denir 1 yaşında çocuğun daha ne kadarlık olmasını bekliyosun ki valla herkesin kendi günahı sevabı ama dinde verilen tavizleri abartmamak lazım 
0 oy
(457 puan) tarafından
Bence bebeği bahane etme .benim kızım 9 aylıktı tutuyordum tabiki sütüm azaliyordu akşama doğru sıkıyordum sıkıyordum bir damla gelmiyordu .ama ek gıda alıyordu artık ek gideya fazla yöneldim . çocuğun büyük sana düşer bence . tutsan Allah yardım eder
0 oy
(856 puan) tarafından
Tutacam inşallah . Geçen sene ramazan ayında doğum yaptım tutamadım diye borcumu tuttum hep şimdi bile orucluyum. Kızım 11 aylık çok şükür sütüm de yetiyor ek gidada verym sorun olmuyor 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Geçen yıl kızım 4 aylıkken 10 gün tuttum sütüm kesildi bu sene zaten 15 aylık emiyor ama ek gıda da alıyorum tutarım 
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde 12 aylık ben tutmucam herkesin kendi kararı bahaneye siganacak birsey yok canım herkesin gunahida kendine onlar istedikleri gibi tutabilirler :)

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 610 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 114 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde Myangell (558 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.