0 oy
547 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından

Ben 19 yaşındayım 6 aylık bir oğlum var eşimle evliliğimiz 6 ay sürdü bunlar benim sorunlarım değil mi insanlar neden kendi dertleriymiş gibi yorum yapiyo kimisine göre çocuğunu yalnız büyüten bir salağım kimisine göre haksız yere nafaka alıyorum 6 aylık evli kaldığım adamdan neden nafaka alıyormuşum tabi benim haklarım hiç soylenmiyor evimizin bütün eşyalarını benim ailem aldı onları geri vermediler babam o kadar takı verdi hiçbirini geri vermiyolar ben oğlumu babamın evinden mi götürdüm de hakkım değil o benim 

Benim yaşadıklarım neden insanlari bu kadar ilgilendiriyor yaşadığım şey çok kolay birşeymiş sanki hiç bir derdim yokmuş gibi bir de bunları dinlemek beni uzuyor yoruyor ne yapmam gerekiyor nasıl yaratıcak acaba insanlara

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
bunlari diyen kim anlamadim

bosanmis gitmissin madem ne die kulak asiyorsunkii vermiyorlarsa sadakam olsun der gecersin rabbim hicbir iyiligi kotulugu kmsenin yanina birakmiyor
(86 puan) tarafından
Yok boşanmadık daha mahkememiz sürüyor
tarafından
mahkemede soyleyip temin edebilirsin bosanma esnasinda altinlar gelinin oluyor alinan esyalar iade edilmek zorunda.
(86 puan) tarafından
Evet öyle ama insanların hicbirsey bilmeden ileri geri konuşması sınırımı bozuyor
tarafından
millet konusur malesef onune gecemezsin takmayacaksin tika kulaklarinii
-Reklam-
0 oy
(822 puan) tarafından
Canım ömrün boyunca o insanlara konuşacak emin ol senin ne yaşadığı bi Allah bilir birde sen bir kulağını kapatıp yaşayacaksın evladına da paşalar gibi bakacaksın oda size nafaka vermeye mecbur hiç takma milletin sözlerini 
0 oy
(350 puan) tarafından
Hiç takılma böyle şeylere kimse kimsenin derdini bilmez davulun sesi uzaktan hoş gelir herkesin derdi sorunu var bosandin oldu bitti gidiote ona buna bos yere hesap verme sen kararlı ve ciddi olursan kimse sana hesap sormaz 
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Canım boşandıysan eğer hukuk yoluyla dene bunları. Yada git eayalarinin hepsini topla gel hicbirsey yapamazlar hatta polisle bile gidebilirsin. Ve elalemi bosver kim ne diyorsa desin sen yoluna bak. Ayakta durmana çok sevindim maşallah ne güzel hep böyle devam et arkandayım valla güçlü kadınlara bayılıyorum. 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Kuzum nasil 6 ay evli kaldin 6 aylik oglun var burasini anlamadim amaa kime neymis nafaka alman tabi ki soke soke alcaksin 
tarafından
Ayrıldıktan sonra doğum yapmıştır muhtemelen
(6,827 puan) tarafından
olabilir bunu dusunmemistim
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ahh canim benim susmuycaklar konuşucaklar hep. Insanoğlu böyle sen boşver onu bunu şunu madem bebegine bakiyosun onu dusun sadece 
0 oy
(348 puan) tarafından
Oncelikle uzuldm ama hayat senin secim senin bosanilcak kadar buyuk bir sorun varsa buna herkez destek olmalidir. Ve sen nafaka almak zorundasin bu dinende bu sekildedir heleki bebegin de var ona bakmak icin nafaka sart ve sen sen ol kimsenin lafini takma herkes herşeyi konuşur 
0 oy
(46 puan) tarafından
Başkalarını boşver sana saygı göstermeyen insanlara sanane demeyi öğren. Ve yeni yapılacak düzenlemeye göre evlilik süresi önemli ve kendin için aldığın nafaka süreli yada tamamen kesilebilir ve oğlun olmazsa hiç almasan da olurdu ama dediğin gibi oğlunu baba evinden getirmedin nafakayi sadece oğlun alacak şekile çevir 2 nafaka olmasın tek olsun sadece oğluna olsun. Olurda nafaka indirim için dava açarsa bir yerde senin iyi niyetin göz önünde bulundurulur. Bir çocuk kolay büyümor ve malesef para en büyük destek. 
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Eger sorunu yaratan eşin ise hakkindir
0 oy
(13,705 puan) tarafından
8 yıl oldu kaçarak evlendim. 

Hala laf sokuyorlar. 

7 sene çocuğum olmadı. 

Allah bilerek vermiyo ona dediler. 

Şmdi 4 aylık oğlum  var. 

Allah onnla sınayacak dediler. 

Onlar hep diyecekler. 

Sen çocuğuna sarıl.. 

Dimdik dur. 

Allah selamet versin. 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum onlar senin hayatin hakkinda toplasan 1p dk belki 3p dk konusur ama bu hayati sen yasarsin her zaman. Birde gunumuzde ozellikle kadin kadini cok eziyor, alismislar ataerkil olmaya. Illaki kadinin can sagligi zarar gorecek iste o zaman belki seni hakli bukurlar. Bu konusan insanlarda sadece tuketen grup, birsey uretmeyen bos islerle ugrasan kesimdir. Isleri gucleri dertleri yok seni ya da baskalarini dillerine malzeme sakiz yapiyorlar. Ben bu insanlarin niyetlerinide kotu buluyorum. Iyi niyetli olsalar nasilsin derler ihtiyacin var mi derler daha da olmadi susarlar. Uzme kendini senin icin en iyisini sen bilirsin haklarina da her zaman sahip cikman cok iyi cunku senden baska kimse senin haklarini gozetmez.
0 oy
(94 puan) tarafından

Haahaa canımmm ailen arkanda mı kim ne derse desin takmayacannnn herks konusur oyle bos bos davulun sesi uzaktan hoş gelir kimse bilmez basına gelmeden duyma tıka kulaklarını mahkeme de de o adamın donuna kadar al nesi varsa :D

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 787 göst.
9 Nisan 2019 Diğer kategorisinde biranneadayıyımm (65 puan) tarafından soruldu

380,445 soru

11,390,687 cevap

34,899 kullanıcı

...