0 oy
784 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
Ya şu hamilelikte

"Şimdi bunlar rahat zamanların çok arıcaksın bugünleri"

"Fırsatın varken bol bol uyu"

"Şimdi gez bidaha gezemiceksin"

"Çocukla hiçbir şey yapamıcaksın" cılar bi sussa ya artık? Bizim tek derdimiz şuan evladımızı sağlıkla dünyaya getirmek. Evet belki kolay olmayacak yorulucaz ama bu kadar negatif yorum yapmanın ne anlamı var sinir oluyorum bu sözlere

28 Cevaplar

0 oy
(452 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hiiiçç kulak asma cnm onlara, çocuk biraz büyüyünce rahat ediyorsun gayatte uyuyabiliyorsun ve gezebiliyorsun.

Mesela biz dün sabah 10 gibi uyandık beraber temizlik yaptım yavrumla bnle birlikte odadan odaya gezdi bebek arabasıyla, sonra giyindik kuşandık dışarı çıktık hem alışveriş yaptık hemde kafeye oturup güneşin tadını çıkardık.

Banada önceden yok işte emeklemeye başlayınca görürüm seni diyorlardı oğlum emeklemeye başladı şimdide yürümeye başlayınca görürsün sürekli arkasından koşman lazım diyolar.

Herşeyin kolayını ve sabrını veriyor Allah, he de geç öylelerine :)
-Reklam-
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum bende sinir oluyorum böyle konuşanlara ya 
(65 puan) tarafından
İnsan hamilelikte pozitif şeyler duymak istiyor valla
(4,758 puan) tarafından
Öyle bir şeyler söylüyorlar ki tövbe yarabbim insan hamile kaldığına pişman oluyor dünyanın sonu gibi konuşuyorlar
0 oy
tarafından

Dmi moral verceklerne bebeklere karsi olumsuz gosteriyolr. Ay ne kadsr snir bozucu ya. Ben.hic kulak.asmam. biri bsindedmi he derm ben baska.cevap vermem he diyince bidha diyemiyo :D

(65 puan) tarafından
Korkutmaya çalışıyorlar. Doğumdan da aynı şekilde :D
tarafından
Kendi baslarna gelmsya onlar da yapiyodr akli sira :D
0 oy
tarafından
bende hamileykn biraz kiziordm snrm ama hakverdgm için çok tkilmiordm:) ve ddkleri gbi uykunun vs tadını çıkartiordm:) çünkü şimdi arıyorum ogunleri:))))) ama şükür evlatlarimiz sağlıklı ya yanmzdlrya yeter❤
(65 puan) tarafından
Evet haklı olabilirler ama bebeği bu kadar yük olarak görmemek gerekiyor istemiyosan yapmasaydın yani diyesim geliyor :D
tarafından
yük gördüklerndn ddklrni pek dsnmuorm ben :) bnce tecrübeye dayali oldklri için diolr:) negzl işde kız hazirliolr bizi bgnlere :)))
0 oy
(759 puan) tarafından
Duygularimin tercumani olmussun valla oyle hep bi negatiflik anne olmak kolay degil kutsal bisey illa ki bunun bi bedeli olacak kendi canimiz icin bizim gozumuze batmazken onlarin gozumuze sokmasida ayri bisey 
(65 puan) tarafından
Valla bi doğsun sağlıkla bi gülüş atsın bana başka bir şeyde gözüm yok uykusuzlukmuş oymuş buymuş zor gelen yapmasın çocuk falan
(759 puan) tarafından
Aynen oyle bende ayni fikirdeyim hepsi gelip gecici seyler tatli telaslar
0 oy
(507 puan) tarafından
Bence soylentilerndogru  bebek doğdu uyuyamiyorum gexemiyorum epilasyon bile yapamıyorum ya  ama hepsi tatlı telaş bebeğine değer tabiki yorulacm can parcm 4 aylık oldu artık biraz rahatlatan 
0 oy
(2,241 puan) tarafından

valla etrafimda cocugu olup hayatini sahane yasayan o kadar insan var ki hiic takmiyorum oyle diyenleri :)) sizde takmayin . evet zorluk yasadilar sabah aksam uyumadilar ilk zamanlar ama simdi bebisleriyle gezip tozuyolar isteyen herkes yapabilir bence .valla bir yasinda koluna kolluk takip denize giden arkadisim var :D yani diycegim o ki cefasini cekiyorsak sefasini da surmeyi biliriz insallah

(65 puan) tarafından
Tabiiki öyle bi güzelliğe değer :)
(2,241 puan) tarafından
insallah saglikla gelsin annesi hersey guzel olur :)
0 oy
tarafından
Ama çok doğru yasamadin belli (:
(65 puan) tarafından
Doğru olduğundan şüphem yok ama pozitif şeyler duymak istiyor insan. Hamile birini çocuktan soğutmanın bi anlamı yok güzel şeyler söylensin :)
tarafından
Çocuk dan soğutmak gibi kimsenin derdi olmaz kuzum yanlış anlamayın gercekten çocuk elini ayağını bağlıyor
Bana da hamileyken diyorlardı bnde sinir olurdm ama hak verdim ama kimse seni bebeğinden soğutmak amaçlı demez
Pozitif düşünmek istiyosan duyma sende doğurunca yasarsin
0 oy
(198 puan) tarafından
Aynı seyleri bende söylüyorum bu çok bilmişlik değil sadece nacizane bir tavsiye. Bebek dünyanın en güzel şeyi evet böyle bir sevgi yok evet her şeye değer evet ama insan bunlara hazırlıksız olursa birden çökebiliyor lohusalik depresyonuna kadar gidebiliyor. Ben cok farklı hayal ediyordum mesela kizim dogunca neye uğradığımı şaşirdim. Ilk 40 gun en zoruydu mesela keske onceden bileymişim normal oldugunu her aninin tadını cıkarsaymışım. Hazırlıklı olmak her zaman iyidir. Kimsenin kötülük düşündüğünü sanmıyorum en azından benim niyetim kötü değil. Bunlar için çocuğundan vazgeçecek olan varsa zaten hiç bu işe kalkışmasın. Biz kadınlar çok güçlüyüz anne olunca 10 kat daha güçlüyüz. Hiç-bir erkek ya da baba bir anne kadar güçlü sabırlı olamaz. Allahın izniyle hepsinin altından kalkılır ama bu zorluklar da gerçek ve bilinmeli hatta bence gebelik sürecinde bu konuda annelere psikolojik destek verilmeli. Sadece bakım yapmayla anne olunmuyor şevkatle yaklaşabilmek gerek bunun içinde hazırlık gerekiyor. Bilmişlik değil yaşanmışlık.
(65 puan) tarafından
Dünyanın en kötü şeyi çocukmuş gibi davranılmasına karsiyim ben. Güzellikle hallolur her şey negatif sözlere kimsenin ihtiyacı yok evet her şey güllük gülistanlık olmucak zorlanicaz biliyorum :D
(198 puan) tarafından
Evet kimsenin hamilelik sürecinde negatif şeyler duymaya ihtiyacı yok gerçekten sonuçta dogum yapan insanda hamileydi bunu bilir heralde kötü niyetli değilse. Eğer zoru düşünürsen ve daha kolay olursa mutlu olursun ama kolayı düşünürsen ve zor olursa çok daha kötü olur. İlk zamanlarda kötü bir anne olduğumu düşünüyordum ama benimle aynı şeyleri yaşayan insanlari gördükçe çok rahatladım şimdi normal geliyor ve kötü bi anne olmadığımı biliyorum. Doğumdan sonra tekrar konuşalım :) Inşallah sağlıklı, uyumlu bir bebeğiniz olur Rabbim en Hayırlı zamanda sağlıkla kavuştursun sizi. Hayırlı günler
0 oy
(545 puan) tarafından
Cocuk dogduktan sonra onlar sutun yetiomu , cocuk uyuyunca sende uyu, ac bu cocuk,  emzik verme mama verme cilere dönüşüyorlar hicbirzaman kurtulus yok kuzum. Takilma cok he de gec  yada benim gibi ver agiz paylarını otursunlar hic tahammulum.yok oylelerine benim derdim.bana yetio zaten. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin. Bizlere saglikla buyutmeyi nasio etsin insallah hayirli evlat olsun cumlesi
(65 puan) tarafından
Amiin inşallah :) bitmez insanların lafı sözü
0 oy
tarafından
Al benden de o kadar kuzum ya. Bide ilk olunca insanı daha doğurmadan depresyona sokuyorlar valla :)
0 oy
(6,816 puan) tarafından
Ayy sanki dünyaya öcü  getircez  allahım ya niye onuda alırım yanıma geçerimde tozarimda  uyumasana o benim cocugum  uyumam olur biter
0 oy
tarafından

Denilenler belki dogru olabilir ama evlat sonucta hic bi sey emek vermeden buyumuyo.yeri gelicek her seyden mahrum kalican ama evlat icin deger bence.istesen annene falan birakip cikabilirsin disari ama insan birakmakta istemiyo cok garip bi duygu annelik.uykudan yeri geliyo insan oflayarak kalkiyo ama yatagindan kucagina severek aliyosun.buyuyuncede keske bebek kalsaydi diyenleri cok duydum.bize yaranilmaz :D

0 oy
(3,458 puan) tarafından

Banada çok diyorlar haklisiniz diyorum ve bol bol uyuyorum ama gezme tozma kısmına takılmıyorum ben bebeklede gezerim yani cok-da güzel gezecem insaallah :D  

0 oy
tarafından
İnsanlar hiç aldırmamak lazım canım. Vallahi gezmek isteyen çokta güzel geziyor. Uykusuzluk ya da yorgunluk için yapacak bir şey yok. Bunları biliyoruz zaten. Konuşmak için konuşuyorlar.
0 oy
tarafından
Boşver takma kuzum herkes. Bu laf söyler durur herkes çok bilmiş 
0 oy
(328 puan) tarafından

valla hic takmayin benimki 3cu gebeligim 2 cocugum daha var biri 6 yasinda digeri 4 yasinda cok guzelde uyuyoruz geziyoruz cocuklarimla cok guzel vakit geciriyorum kimse aklima gelmiyor onlarlayken.:kissing:

0 oy
(58 puan) tarafından
Böyle insanlara sen niye dogurdun o zaman 2.yi yaptın 3.yu istiyorsun demek lazım. Sinır insanlar. 
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Aynen ben ilk 4ay o kadar zor geçti ki ağlıyordum artık .Bir daha çocuk istemiyorum diyordum hala o günleri düşündükçe kötü oluyorum.Cok şükür ilk 4aydan sonra şikayetlerin azaldı doğum yapan kadınlar karşıma geçip sen son 3aya gir de asıl o zaman göreceksin ne kadar zor .Sağından soluna donemeyeceksin vs vs..Sacmslsyip durdurma rcok sukur 8aylik hamileyim doğuma 48gun kaldı ve ilk 4qyda yasadiklsrimi yaşamadım evet sırt ağrım var kaburga ağrım evet sağdan sola dönerken zorlanıyorum ama dedikleri gibi değil yani .Herkesin hamileleigi bir olmaz herkesin bebeğinde bir olmaz .Ben ne insanlar görüyorum bebek doğuyor 1hafta sonra gezmelere gidiyor bebeği ile akıllı bir bebiş.Kimisi de tuvalete gidemiyor bebek ağlıyor.Ama o da zamanla düzeliyor .İnsanlar boş boş konuşuyor işte ya
0 oy
tarafından
Her ne kadar oyle olsada evlat dunyada en guzel sey iyi ki var evet zor oluyo ama 3 4 ay cekersin sonra alistin mi hic koymaz bile

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 547 göst.
19 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Tuğramın Annesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 318 göst.
17 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Esmanurrr (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 661 göst.
12 Haziran 2019 Diğer kategorisinde elif merve❤yusuf (2,181 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 145 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu

378,399 soru

11,326,439 cevap

34,778 kullanıcı

...