0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (189 puan) tarafından
kızlar hem hamile olup hemde kendi başına ev taşıyan oldumu tek başıma toplanmam gerekecek gelecek kimse yok yardıma 

12 Cevaplar

0 oy
(49,839 puan) tarafından
vardi burda cok.oyle tasinan Allah yardimcin olsun canim
(189 puan) tarafından
iki yaşında da bı oğlum var kayananam görümcem gelmiyor işimiz var diye ablam da para verirsen gelirim dedi aylık 15 bin geliri var ve benim eşim bir yıldır çalışmıyor kız kardeşim de son anda benimle kavga etti gelmemek için biliyorum yapacak bişey yok yinede Allah hiç birini bana muhtaç etmesin
(2,529 puan) tarafından
ablan para verirsen mi gelirim dedi Ay Allahım ne insanlar var ya gerçekten her okuduğumda bi kez daha şaşırıyorum
(49,839 puan) tarafından
yakın olsak biz hile geliriz hic olmazsa çocuğu oyalariz zaten cocugu biri oyalasa kimse isten kacmaz simdiden kolilemeye basla canim ailede iste adi aile lafa gelince aile oluyo bazısı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben zor ama yavaş yavaş  yapilabilir  canım 
(189 puan) tarafından
pazartesi ye yetişmesi lazım eşim işe başlayacak
0 oy
tarafından
Ayyy canım allah yardımcın olsun kendini yormadan toplan 
tarafından
Ailen yokmu?
(189 puan) tarafından
var ama yardım etmiyorlar kız kardeşim yasak var hafta sonu sizde kalamam dedi eşimde yok evde rahat edemeyeceği bı durum yok ablam da para verirsen gelirim dedi aylık geliri 15 bin kayananam ve görümcelerim de başka şehire gittiğimiz için gelmiyorlar küsler yani
tarafından
Vallah kusura bakma böyle kardeşin ablanın yüzüne bakmazdım ben ne kadar ayıp birşey kardeşlik böylemi olur para verirsen ne demek !!
(189 puan) tarafından
valla öyle benim eşim bir yıldır işsiz kendisi aylık geliri 15 bin lira  kaynanam gilde öyle ama bir yıldır açmışım tokmusun diye soran bile olmadı düşün
tarafından
İnsanlıktan nasibini almamışlar allah merhamet versin
0 oy
tarafından
Oooo olmazmi tek başıma paketledim taşıdım yerleştirdim çok şükür birşey olmadı
(189 puan) tarafından
inşaallah benim de öyle olur eşimle aramı düzelttim iş bulduk ya Allaha çok şükür bunuda atlattımmı hayatım düzene girecek inşallah çok mutluyum siz kaç haftalık hamileydiniz
tarafından
İlk kizimda 11haftalik ti sonraki 38+4tü en sonda 34tük hep bı tayin hep bı telaşa denk geldi çocuklarım
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım kolay gelsin 
(189 puan) tarafından
allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben  tasidim ama toplamayi esim yapti yerletirmeyede ailem geldi 
tarafından
Bu nasil aile at hepsini çöpe
(189 puan) tarafından
artık eşimle aram düzeldi ya çok şükür ailesinin gerçek yüzünü gördü kendi düzenimi kurucam hiç biri umrumda değil Allah bana muhtaç etmesin onları benide onlara hiç bir şekilde muhattaba girmek istemiyorum
tarafından
Acikcasi senin ailende iyi degilmis para istemek nedir senin kardesine koşman lazim boyle gunde
(189 puan) tarafından
tabiki de öyle iki tarafta aynı işte ama bundan sonra ne iyi ne kötü günümde hiç biriyle konuşmak yok zaten başka şehire gideceğiz
tarafından
Yolunuz bahtınız açık olsun
0 oy
(16,708 puan) tarafından
6 aylik hamileydim. Kendi başıma bütün eşyalarımı teker teker kartonlara dizdim. Tezgah üstüne çıkıp üstte olan eşyaları tek başıma indirdim. 7 aylik iken taşındık. Bütün eşyaları yine ben tek başıma dizdim. Sadece mutfak eşyaların bir kısmını arkadaşım geldim bana yardım etti. Ondan başka yarim eden olmadı bana 
(189 puan) tarafından
valla bende ne arkadaş ne aile var Allah yardım eder inşallah iki yaşında oğlum var bide pazartesi ye yetişmesi lazım
0 oy
tarafından
Canım tüm yerleri sıraya koy. Benim anneler yardım etmişti ama onlar olmasaydı da önce yemek odamı toplayacaktım. Girişten tüm halıları kaldırıp kullanmadığım ne varsa kolileyip üzerlerine yazacaktım. Benim iki oda vardı kullanılmayan biri yemek diğeri misafir odası zaten orda da iki kanepe vardı örtülerini aldım kırlentlerini aldım hepsini aynı çöp poşetine koydum bu büyük saglam çöp poşetlerinden al mutlaka çok işe yariyorlar. Salonda TV yi çıkardık koltukların yastıkları süs eşyaları sehpalar hepsini de bir yere koyduk  eşime bana tasinacagim güne kadar idare edecek şekilde kıyafet bıraktım dışarıda geri kalanları valizlere doldurdum. Deterjanları çamaşır - bulaşık hepsini de çamaşır sepetine koydum. Tuvalet kağıdı havlu kağıt peçete vs bunlari kirli çamaşır sepetine koyup bantlayabilirsin. Yorgan yastıkları hurçlara koydum benim hazır vardı evde nevresim takımlarını da sağına soluna sıkıştırdım direk. Mutfak eşyalarını kutulayip üzerine yazdım hep mesela tabaklar bardaklar , kaseler fincanlar gibi. Eve yerleşirken de kolay oldu. Tek zorlayan şey halıları toplamak olurdu benim için çünkü evimin tabanı güzel olmadigindan eşim komple tabanı kaplayacak şekilde halı kestirmisti. Kendini yormadan yavaş yavaş yapabilirsin sıra çok önemli. 
(189 puan) tarafından
çok teşekkür ederim nereden başlayacağımı bilemiyorum gerçekten bide oğlum var iki yaşında sen şanslısın yardıma gelen olmuş benim gelecek kimsem yok Pazartesi gününe yetiştirmem lazım  inşallah
tarafından
Keşke yakın olsak çıkar gelirdim yardıma. İnsanların gerçek yüzü dara düşmedikce ortaya çıkmıyor işte. Üzme kendini hiç. Bu günler de geçecek Allah büyük.
(189 puan) tarafından
Allah razı olsun söylemen bile yetti bana olsun yine allah onları bana beni onlara muhtaç etmesin ben düzenimi kurucam ya çok şükür o bana yeter üç beş gün sıkıntı çekerim biter gider ama kimseyle muhattab olmuycam artık insan asıl böyle zamanlarda ihtiyaç duyuyor ama olsun
tarafından
Kullanmadığın ne varsa kaldır şimdiden canım fazla yorganı yastığı elinin altından kalksın mutfaktaki fazla şeyleri falan hep kaldır kendi işini kolaylastir kimseden fayda yok en iyisi de gorusmemek Allah ıslah etsin canım hepsini
0 oy
tarafından
Geçen sene bizde eve taşınmıştık öncelikle bacım Allah hayırlısı ve sağlıkla yuvanda oturmayı nasip etsin çok zor taşınmak ama şöyle geçen sene tasindigim bir firmayla anlaştım özel eşyalarımizi eşimle beraber koliye koydum iç çamaşır ve kıyafetler v.s. onun dışında geri kalanı firma toplayıp kolilere koymuştu bende diğer yeni evimde temizlikçi kadın çağırmıştım adamların başında eşim kalmıştı bu şekilde de yapabilirsin eğer kimse yoksa yanında 
(189 puan) tarafından
para durumum yok eşyaları da eşimin arkadaşı taşıyacak bir yıldır işsisiz
tarafından
Ahhh kuzum Rabb'im kolaylık güç kuvvet versin inşaallah çok rahat bir şekilde taşınırsiniz
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Ayyy cnm çok zor kendine dikkat et yorma kendini
(189 puan) tarafından
teşekkür ederim Allah yardım eder inşallah
(3,167 puan) tarafından
Eder cnm rabbim kimseyi darda koymasın inşallah bismillah dedimki gerisi gelir
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yaparsın canım kimse etmese de Allah yardım eder kendini çok yormadan yavaş yavaş başla arkası gelir 
(189 puan) tarafından
inşaallah zaten Allah tan başka kimse yok çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yok çok şükür yavaş yavaş yap canım kolay gelsin
(189 puan) tarafından
teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 281 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sertuğ (353 puan) tarafından soruldu

397,261 soru